Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
15. máj 2010

smejko nas krpcek uz kope niekedy az tak, ze ma to boli.. aj dnes rano ma zobudila taka supa, ze ma az nadvihlo a to som len 19tt!!!! my vobec nevieme, co to moze byt, ale mam citacik, ze dievcatko 😵 vsak uvidime... prinajhorsom pri porode 😀

smejko1
15. máj 2010

tara - no som rada, ze chces 😀 😀 😀 , ja som myslela skor niekoho v Pezinku, nechce sa mi s malym tak daleko tlacit, skusim najst niekoho tu a ked nic, tak sa Ti ozvem, dakujem.........

cryo - u mna vsetci typuju dievcatko, ale ja neviem...... uvidime snad uz o par tt zistime. moje male neni velmi ukopane, alebo si to ani nestiham vsimat pri malom, neviem..... len v noci mu vadi, ked lezim na pravom boku,ale to vadilo aj damienkovi, asi mam dako divno maternicu, alebo co 😀

prsky
16. máj 2010

cafte...deni, torticka je krasna

cryo...tak take supy v polke tehu by som nechcela...co bude robit ku koncu? 😀

my sme boli vcera so zuzkami (horajdami) kuknut noc muzei a galerii - no..stihli sme nakoniec iba divadielko v galerii - bolo tam predstavenie pre deticky od 2 rokov, tak sme vyskusali...zuzinka zvladala super, Lala brala babkohercovi loptu, strkala sa mu do kulis (stan s hrackami) a behala a kricala a tlieskaĺa (asi mala pocit, ze to ona robi predstavenie) - nastastie to bolo komorne predstavenie, tak to hadam nikomu az tak nevadilo - a ako inak, stvrt predstavenia som dojcila (sedeli sme v prvom rade 🤐 )

deni_v22
16. máj 2010

cafte,
dakujem za pochvaly, torta sa pacila aj "odberatelke", tak som si vydychla ..

cryo, ake ciperne babatko mas 😵 😵 asi sa vrti, kym este ma kde, lebo za par tyzdnov podrastie a v domceku uz bude menej miesta 🙂

pozeram, ze vam to so smejkom rychlo ubieha, ved uz ste v polovici cesty 😵 drzim palce, nech su to vysnivane dievcatka 😉 ale zase ked budu chalani, aspon mate o starost menej s oblecenim a chlapci budu mat "partaka" na hru 😉

prsky super, aka je lala bezprostredna 🙂 ..Dianka sa stale hanbi v cudzom prostredi a ked sa je nedajboze niekto neznamy starsi prihovori, strci hlavu mne medzi kolena a rozplace sa

siska_br
16. máj 2010

jaaaj, deni, krasna tortnicka, urcite bola aj bozsky chutna...ozaj, ako Emuska, potesila sa vyhre? mate ju uz doma?

veru, babule,cryo, smejko, ale vam to ubieha, ze v polovicke, tedaaa...za chvilu budete mnohodetne matky, bozinku, take malicke cudo v naruci...

prsky 😅 tak ste si to s Laluskou, poriadne uzili, zlata malicka...nas chlapik tiez nema problema s cudzimi, s kymkolvek sa vyberie kamkolvek, aj pa-pa mi posle 😨

mirri
16. máj 2010

zdravim devcata!!!
tak u nas byl dnes nadherny slunecny den a meli jsme grilovaci party....tak jsme si to uzili,maly byl zlaticko,krasne si hral a vydrzel az do vecera....tak snad se vylital a bude pekne spat!!!
mame za sebou historickou noc-po roku a pul prvni bez kojeni!!!!az se mi tomu rano nechtelo verit! 😀 si to urcite vybere dnes v noci......

deni,verim ze se dort libil,vzdyt byl krasny!!!

no,tehulkam to krasne ubiha a za chvilku tu budou novi bobecci.... 😵
nejak me to bere,jak maly roste pred ocima,ze uz to neni to miminko,co jsem si prinesla domu,ale ze se z nej stava velky clovicek........bych to nejradsi zastavila a uzivala si to....chjo...

siska_br
16. máj 2010

jaj, mirri, veru to strasne uteka..a vy surodenca neplanujete? no a gratulujem moc k prvej prespinkanej noci, je to uzasne, ze? nech je ich co najviac tfuj-tfuj-tfuj!

cryonae
17. máj 2010

cafte baby,

mirri super, gratulacia k prvej prespinkanej noci 🙂 nech ich je co najviac!
a aj to pocko zavidim, tu je koniec sveta, vetrisko a silny dazd... vsetky ceresne nam pozhadzovalo zo stromu, sakraaaa, tak som sa na ne tesila

my sme sa moc nevyspali, lebo tomi niekde schytal lahku nadchu a blbo sa mu spalo s upchatym nosikom a mal aj nejake zle sny asi, lebo sa casto budil s placom

a to tehotenstvo fakt strasne leti, ani sa nenazdam a mam tu dvoch zbojnikov 😵

miyya
17. máj 2010

ahojte
mirri, siska šup sa aj vy na tehulkovanie

Mirri aj ja gratulujem k prvej noci. my sme dneska tiež mali také noc ale už druhýkrát. prvýkrát bol pred pol rokom 😀 😀 😝

horajda
17. máj 2010

cafte baby,fuj ake skarede pocasie, ani von sa vcera nedalo ist, tak snad dnes nebude poobede prsat, nech sa zuz trochu prevetra.

heli fakt to rychlo leti len mne sa zda ten zaciatok ide pomalsie. my sme boli na ultrazvuku v 12tt a ze pracovne chlapec ale tomu este neverim, lebo aj zuz mala byt chlapec a ake mile dievcatko je z nej.tak uvidime co nam povedia v 20tt.

majka a preco nemas ze v akom si tt na liste?

oyaj baby volala som zubarke a ona ze to netreba tie prehliadky,ze zbytocne tyranie deti aj tak sa nedaju vysetrit.ze staci prist v 2 a pol roku a odvtedy sa to rata ze kazdy rok mus byt prehliadka, a ze aj keby mal byt ukon pred tym tak ze to tym malym detom poistovne vzdy preplatia,tak jej verim a necham to teraz tak

siska_br
17. máj 2010

kocky, aj my sme prave prisli od zubarky, objednala nas na august, vsetkych troch spolu. u malych deti su vraj 2 prehliadky rocne uhradzane poistovnou, ale povinna je len jedna...a rano som bola na ocnom, zrenicky mam na cele oko, tak vidim velke makove prd

talinka
17. máj 2010

cafte, to pocasie mi pekne lezie na nervy....my sice von chodime, musime kvoli Maxovi, takte sa trosku aj prevetrame a to doslova,..vietor nas riadne ofuikava, mam co robit obcas s kocikom... 😝

hor, tak mne moja zubarka tvrdi to iste 😉
siska, ty slepusik 😀 aspon neuvidis co vystraja Saminko 😀
mirri, gratulujem k prespinkanej noci bez kojenia....aj u nas o uz bolo,aspon mam pocit, rano si nikdy nepamatam ci som kojila alebo nie... 😅 ale tak posledne noci je na prse asi vkuse mam pocit, neviem co to zas je...ale tak neva, pokial neplace, nech si cuca, sak ja spim 🙂

pepka
17. máj 2010

ahojte baby po uprsanom vikende.... je to veru hroza vonku ☹
V sobotu som deckam aspon pokupila gumaky v Rakusku, lebo Mato nemal a Hanka uz svoje stare neobula, sme zistili. Takze vcera poobede sme boli v kaluziach. Nikde nikoho, iba nejaka salena JA s dvomi deckami. No ale aspon sa vysantili, aj ked natieklo im vsade aj cez nepremokave oblecenie, ved Mato si v nej doslova aj zaplaval, ked do nej spadol 😀

A mali sme tu svokru na navsteve, moc jej pocasie nevyslo, akurat, co sme boli v sobotu na nakupoch v AT a vcera sme uz len sedeli cely den vnutri.... No co, snad nabuduce.

Boli sme v tom Trampoline na oslave,,,, no nadsena som, urcite tam este pojdem s deckami niekedy. Je to pekne, velke, kopec atrakcii nafukovacich skakacich pre deti aj dospelych.

cryonae
17. máj 2010

cafte baby,

pepi vy ste taka podarena rodinka 🙂 mna by zatial ani nenapadlo, ist s maly von za dazda... 😵 😵 😵

baby ja mam asi zapal mechura, co s tym? aj doteraz som sedela na wcku kazdu pol hodku, ale teraz ma tlaci uz ako odchadzam z wcka, auuuuuuuu

miyya
17. máj 2010

no cryo to neviem,ale asi v teple sedieť, vela piť a zavolaj na gyndu.

Horajde nemám,lebo po utz sa mi termín asi niekam posunie,tak si pas zmením potom. podla termínu,čo mi udá lekár. asi som otehotnela neskôr ako som si myslela, to je dôvod.

pepka
17. máj 2010

cryo, ved by sme sa vnutri ukusali navzajom 😒 aj dnes doobeda som Mata bola uz vyvencit, poobede zo skolky si tiez trosku pobehaju... uz aspon neprsi tak silno ako vcera, dnes je fajn oproti vcerajsku.

na mechur si utekaj kupit urologicky caj a poctivo pi... este som mala Urinal Akut, take tabletky s obsahom brusnic, tiez pomaha. Ak by Ti to neprestavalo, chod k doktorke, ja som skoncila na ATB, ked uz som cikala krv.... Urcite to nezanedbaj.

prsky
17. máj 2010

cafte...no deni, az taka uplne nebojacna nie je - je to stale moj pricuc, ale ked sa citi v pohode, tak lieta a teraz ma novu maniu davat stale vsetkym papa 🙂

my sme v sobotu v tescu kupili vdaka zuzke gumaciky za 2,25 uz chyba len prsiplast

talinka
17. máj 2010

no ja som taka na nervy z toho decka, ze som musela od neho utiect inak by som ho asi neviem co 😖 Musim to sem dat,lebo vybuchnem...
Je to mozne, aby som ho krmila jogurtom (iba 100ml!!!) 30 minut ???!!!!! Ja uz som fakt na nervy z toho krmenia... 😝 este som nevidela dieta, ktore by tak minimalne otvaralo usta ako to moje...ako take vtacatko,ale na to som si zvykla no co robi dnes ma uz fakt poraza...ledva otvori a zje z malej lyzicky tretinku ak vobec...a zatnute zuby...fakt ma to uz nebavi...som naho navrieskala jak krava a pritom je hladny...ale vymysla...a neotvori tie usta...a teraz mi je ho zas luto...ze som bola taka zla... 😔

talinka
17. máj 2010

prsky,Tomino presne tak isto...ked je v pohode, blazni sa, inak je na mne prilepeny a takisto dava vsetkym PAPA...

aj ja zhanam nejake gumaciky...

talinka
17. máj 2010

pepka, som rada, ze nie sme len my ti blazni co chodia von za kazdeho pocasia 😀

cryonae
17. máj 2010

baby dakujem! no nalievam sa urologickym cajom, sedim na wcku jak slepica, ale snad to pomoze.. bojim sa, aby to nejak neublizilo babatku a neprerastlo v nejaku infekciu

tali no ja sa spravam uplne rovnako ked ma tomi vytaca do vyvrtky, v com je mimochodom uz majster
u nas dost pomaha, ked tomimu servirujem nieco, co sa mu vizualne paci a momentalne je zavisly na jogurte fantazia s cokogulickami... ine jogurty sa mu ani nepokusam davat, lebo to by som mu musela zuby vyrazit
vcera som ho vozila v tescu a ked videl, ze som dala do kosika fantaziu, tak su ju stiskal az kym sme neprisli ku kase a potom mi ju odmietol odovzdat 😀

ja by som aj isla s malym von, aj gumaky mame, len kym by sme presli 20 metrov by som sa pocurala

amonis
17. máj 2010

čaute baby tak u nás katastrofa povodně zase 😒 😒 řeky se vylívají manžel je v povodňové komisi tak bude jezdit i v noci kua je mi líto těch vytopených domečků i tcyni to asi už vytopilo chatu tak mám takovou nějakou blbou náladu ztoho 😖 😖

cryo tak snad to brzo přejde ale já jak jsem byla těhotná tak jsem tak taky ze začátku pořád čůrala a neměla jsem žádný zánět prostě mě to šíleně tlačilo na močák......

tali to je normální že vybuchneš někdy je to o nervy ale hned to zase přejde mrd dup 😝 jogurt 😀 😀

talinka
17. máj 2010

cry, no ja sa moc nenavizualizujem pri Tominovi, kusky zje sice samostatne,ale ked mame obed radsej mixnem,lebo inak to trva dlho a ani tak nezje, nudi sa...takze aspon vtedy nieco zje....a s jogurtami tiez mame problem...lebo vo vsetkych su uz skoro kusky a to on nemusi, si mysli, ze to sa stala nejaka chyba 😀 a hned sa zvrasti a vypluva....takze ja vyjedam kusky alebo kupujem ciste hladke jogurty...tu fantaziu som aj ja mala rada...skusim to aj ked coko nemoze....Teraz je troska zavisly na kukuricnych nie chrumkach ale gulickach sladkych...tak mozno aj hentie gulicky sa mu zapacia...

talinka
17. máj 2010

cryo, snad to nie je nic, ja som takisto furt curala... 😉 ale pre istotu by som asi zasla na gyndu....alebo aspon zavolala

am, 😖 😖 😖 hnusne pocasie, snad sa umudri... a uz som kludna...som najedena a spokojna a maly spinka...uz budem nanho dobra...chudatko moje, je to take skvele dieta...nemoze byt taky stale predsa 🙂

mojkamirka
17. máj 2010

ahojte, tali, v pohode, takéto nervy s tomaskom mám už tretí týzden, zje výhradne iba milácika a potom este reve pri chladnicke, ze chce jest, otvorím mu ju, no nic nechce a reve jak tur dalej. riesim to tak, ze ho dam do postielky, nech sa vyreve, po minute dojde relatívne kludny ak nie tak tam ide znova a potom si rozmysli, ci bude vydumovat. tiez mam len jedny nervy a obcas to uz fakt nezvladam 🙄 🙄 🙄

deni_v22
17. máj 2010

cafte,
siska, emka sa samozrejme tesila, ale vyhra zadial nedorazila, tak som zvedava, nakolko su v McDseriozni 😝

tak my zase mame prsiplast, ale gumaky nie, budem sa musiet za nejakymi poobzerat i ked ja dazd nemusim, tak budu asi len na obdobie, ked prestane prsat a este budu vonku mlaky 🙂 ...

amon, aj u nas su zaplavy, u svokrovcov je cela zahrada jedno jazero...je to strasne, aky je v tom case clovek bezmocny..

cryo, urcite chod k lekarovi, ak ti do zajtra nebude lepsie..nelieceny zapal moze narobit vacsiu sarapatu nez antibiotika...

tal, vy sa takto trapite pri kazdom papani? chuda Tominko, mozno to, co by zjedol s vacsou chutou ma pozakazovane od dr 😖

talinka
17. máj 2010

deni, presne..my sa este furt trapime aj s jedenim, aj ked mava aj dni, ze otvara pusinku aj ked malo ale aspon nieco a zje jogurt,milacika, puding, sem tam aj 200ml obedu co ziram jak puk..ale to je vsetko...a si to vystihla, este okrem toho, ze je slaby jedak .. ma aj x veci zakazanych... 😝 ale MM to by mohol stale, snad po skonceni dojcenia sa rozje,ak ked nie je to ziadna vychrtlina 😀

bezaz
autor
17. máj 2010

cafte fesandy
my mame za sebou weekend u svokrovcov, fajn bolo, zasa sme boli v kine, na robinovi hoodovi..
inak mlada je od toho debilneho ockovania uplne ina, total umraucana, nemala ziadnu reakciu, teda ziadna teplota, ani vysyp, ale toto je uplne na nervy 😔
tal napodobne to nezvladam a urcite castejsie ako ty..
ninka vymysla s jedlom ako mojkin tomasko, tiez reve, ze mnam, ale ked jej ponukam 4. vec a vsetko je NIE, tak sa naserem a nedam jej nic.. potom nasleduje scena, dieta ide za dvere a tak dokolecka 😝
ale aspon to vyhostenie za dvere funguje, ked sa zacne jedovat, len sa opytam, ci chce ist za dvere a celkom si uz zacina rozmyslat, ci bude vrieskat alebo nie..
heli zajtra ideme do BA, aky mate program poobede? by sme dobehli vas kuk, aj ten next odovzdat
siska, dufam, ze vecicky su ok, erik sa mi ratal, ako sa z nich tesil a obzeral 😀

cryonae
17. máj 2010

tak mu skus dat tie sladke gulicky najskor same a potom mu ukaz, ze si ich dala do jogurtu, aj to u nas zabera 😉
ale inak com tiez total clueless, aj teraz som sa marne snazila mu dat paradajkovu polievku... prdim nanho, vyzera dobre, a ked nechce tak jeho problem, nervy mam len jedny 🙄 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre