Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
9. mar 2010

ahojte, akoby uz tych chorych nebolo dost, aj ja som skapala 😝 dostala som dnes atb, sumamed 500mg na 3 dni, tak som zvedava, ci to zaberie. sa mi to vidi dako malo 1tbl denne. nadchu mam neskutocnu, kycham ako o zivot, hrdlo ma boli.

bola som s oboma detmi u doktorky. ondro do konca tyzdna ostava doma - 😒 - musime pisat ulohy a dobiehat ucivo zo skoly, co sa nam moc nechce. natalia ma chytene priedusky, ale kedze atb brala pred 2 tyzdnami, este jej dalsie nechcela dr predpisat, v piatok sa mame znovu ukazat.

a dalsie slovne prejavy nasej princeznicky: 'ajoj' a kyva pri tom rukou 😀

tal - zumba v avione je fajn, len sa treba dlho dopredu objednat - cca 2 tyzdne, ale pridali nove hodiny v piatok s takym kubanskym cvicitelom. bol nam raz zastupovat juriho, bola to skvela hodina, len je to v blbom case - 16:50, myslim, ze pre zaciatocnikov je lepsi tento Elier a asi na neho netreba tak dlho dopredu objednavat. ja by som sla, keby to bolo v inom case.

janejane
9. mar 2010

Ahojte,

chorusikom prajem rychle uzdravenie....

bavili ste sa ako odstranit flaky, ktore nejdu nicim dolu, ja som skusala vsetky mozne odstranovace a nic, ale v rakusku mi tetuska v bipe poradila tieto male flasticky, kazda je na iny typ znecistenia....
http://www.dr-beckmann.de/index.php?id=126 a flak, ktory nesiel nicim dolu, tymto zmizol.

talinka
9. mar 2010

zdenus, ved to leto sa blizi... 😝 mam chut sa znicit cvicenim,len dufam, ze ma to neprejde,ale zas ked vydrzim, viem sa na to namotat a potom uz neviem bez cvicenia byt 😉 tak snad sa zadari a to je to aj ja zerem,ale snad aj to zmiernim....

zuzz, dikes za info a vyliecte sa

inak aj tomino dnes nejak kychal a soplil...snad nebudeme chori aj my 😅

siska_br
9. mar 2010

jane - tie flasticky su fakt super, mala som na cervene vino, na pero a este jednu, neviem uz naco a fakt 100% uspesnost. skoda, ze u nas ich nepredavaju. dr. beckmann ma aj take pero na flaky, to bolo tiez dobre

choroby sa siria, fuj, uz nech je po marci...drzte sa vsetky chorobky

cryonae
10. mar 2010

hellou micky,

tak my sa z toho uz dostavame, dakujem bohu za tomiho nepriestrelnu imunitu, ale sopliky uz takmer ziadne 😵 😵 😵
takze sup sup sa z toho dostante aj vy a dajme uz to stretkooooooooo!

bezaz
autor
10. mar 2010

dnes nam to tu fici cicky 😀 😲

cryonae
10. mar 2010

no zuzi este ze pises, uz by som tu strasila dnes sama 😀 😀 😀

bezaz
autor
10. mar 2010

heli sak som aj rozmyslala, ze si budem sama pisat 😵

mojkamirka
10. mar 2010

ahojte

chorým želám skoré uzdravenie 😉

inak už dávnejšie som sa Vás chcela čosi spýtať. Keď sme vonku v tejto zime a malému náhodou zasvieti slnko alebo fukne vietor do očí tak slzí. To mu by som sa moc nedivila, ale slzí iba na jedno oko. Inak sa mi nezdá, že by mal problém s tým očkom. No trochu ma to trápi. A keď plače tak tým okom viac ako druhým. Je to normálne?

a našla som takú menšiu témičku o špičkovaní detí, ak to kohosi zaujíma. Môj tiež špičkuje, no ako som sa dočítala tak my sme ok, keďže nie je stále na špičkách. No trošku som sa zľakla, keď som čítala o následkoch špičkovania.

a máme novú vychytávku. Malý chodí do zadu ako Michael Jakson v songu. zlatý pohlad na neho 😀

horajda
10. mar 2010

cafte baby, citam,ze sa chysta stretko. aj my sa chceme pridat ale od utorka do buducej stredy 24 sme v UK, tak nas pockajte alebo dajme stretko tento patek poobede hm?

elanela
10. mar 2010

mojkamirka tak ten moon walku Jacksonov robila aj naša mala tiež sme sa rehotali na nej ale už to nerobí teraz má vychytávku že zavre oči a točí sa dokola aj 5 minút nechápem znej šak ja sa 3x zatočím a jakú motolicu chytím 😀
zajtra ideme na to očkovanie tak uvidíme ako bude
a dnes mi večer nechcela zaspat neviem čo sa jej porobilo chodieva spat o pol 8 a dnes o pol 10 zaspala

zuzz
10. mar 2010

babulky, mam desnu depku.... nastavajuca mojho svagra si na FB ostentativne napisala, ze cely zivot je o stanoveni si priorit. nikomu nevysvetlila preco, ale viem, ze sa zlosti na nas. svadbu planuju na jun, len taku malu, kedze este stale mame smutok za svokrou. ked este nemali vybraty termin, dali sme im vediet, ze jeden vikend nemozeme, ze na vtedy uz sme ondra prihlasili na turnaj detskych basketbalovych druzstiev v ziline, velmi sa na to tesi. a ich odpoved bola, ze zrovna ten vikend, ked my nemozeme, tak im by sa to najviac hodilo. a pritom este nemaju nic zajednane, tak by nebol problem to dat skor alebo neskor. lenze oni sa teraz zatali a zda sa im, ze nase priority su nespravne, ze turnajov este bude kopec ale ich svadba len jedna. MM svojmu bratovi povedal, ze ked bude mat deti, tiez sa mu priority zmenia, ze stastne a spokojne dieta je najdolezitejsie.
mam z toho uz normalne bolenie brucha, lebo posledne, co chcem, je rozhadanu rodinu a blbe vztahy. len sa mi to vidi nefer, zrusit malemu trojdnovu akciu kvoli 3-4 hodinam tichej svadby.
joooooooj. nemam taketo dilemy rada. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cryonae
11. mar 2010

zuzi no pekne, kasli na nu ked sa nevie vpratat do koze, ty mas svoje priority jasne a to je najdolezitejsie 😉 spravili ste vsetko preto, aby ste im vysli v ustrety, tak co.... keby robili nejake velke mecheche tak nepoviem, ze sa oduvaju, ale za malicku tichu svadbu...

bezaz
autor
11. mar 2010

hojte
zuzi, zdielam helin nazor, nepoviem, ze maju vsetko vybavene a vy zrazu oznamite, ze nedojdete.. ale ste im pekne dopredu povedali, ze jediny weekend nemozete a oni zrazu presne akurat ten weekend jediny mozu.. 🙄 kaslat na nich

siska_br
11. mar 2010

cafte babuchy

uz stvrta poloprebdena noc 😝 😝 😝 fakt mam zubnu averziu

zuzi, ja ta dost chapem, ze ti to jedno nie je a ze ta to trapi, predsa len je to najblizsia rodina...a kde je ten turnaj, niekde blizko alebo daleko? ci by sa to nedalo naaaahodou nejako skombinovat? ale asi nie, ze, to by si inac neriesila keby to slo...no nezavidim ti tazku volbu...v kazdom pripade budete u jednych zli, ci sa rozhodnes nalavo ci napravo..ale casom sa to obrusi, uvdis, netrap sa

babule, na obed idem robit k masku omacku s plesnivym syrom, myslite ze by samko kusol mohol??? plesnivy syr v omacke???

zuzz
11. mar 2010

siska - turnaj je v ziline, od piatku do nedele. svadba bude zrejme v poprade, lebo stade bude nevesta. este to cele nie je jasne, v kutiku duse dufam, ze sa umudria a nebudu to komplikovat. jasne, ze je to ich velky den a nemame im co diktovat, kedy to ma byt, ale my ked sme vyberali termin, tak sme volili tak, aby to nikomu s nicim nekolidovalo. ved prioritou by malo byt, zdielat ten velky den s ludmi, na ktorych nam zalezi (aspon ja si tak naivne myslim). ale tiez to mozu brat tak, ze prioritou je, aby ten jeden den sa vsetko tocilo iba okolo nich...

siska_br
11. mar 2010

zuzi - ked ta to trapi, skus s nimi este predebatovat, aky maju dovod, preco to nemozu prelozit na iny termin. ze ty by si sa ich velkeho dna velmi rada tiez zucastnila v ktoromkolvek inom termine a blabla... oni budu snad vidiet snahu a ty budes mat ciste svedomie, ze si spravila vsetko pre pokoj v rodine...hm? ak maju nejaky cojaviemaky fakt vazny dovod aby to bolo len v tom jednom vikende, uvdis a prehodnotis...

prsky
11. mar 2010

ahojte

zuzz, tak to je mrzute, ale mas mudreho manzela 🙂 on sa este s braxom urcite porozprava, nie? Ondro je dolezitejsi ako svadba, sak to aj sama pises. my sme tiez robili krpatu svadbu a cakala som ovela menej ludi ako nakoniec prislo kuknut na obrad 😉 a dokonca prisli taki, ktorych som roky nevidela a ani som ich necakala a ti, ktorych som cakala, neprisli

siska...ja by som asi dala tak na okostofku, ale nie ako plnohodnotny obed 😉

prsky
11. mar 2010

ozaj, sme sa vcera kosili na Lala - muzo mi kupil ovocny kolacik a polozil ho v kuchyni na stol. ja som nanho zabudla, varim si a zrazu co nevidim? Lala sa nevieme akym sposobom k tomu kolaciku dostala, chodi si s nim po byte a papka ho 😲

ale inak som uz na prasky, mam riadnu ponorku, kedze sa teraz moc von nedostanem a este k tomu mame doma haravku a nadrzanca, tak by som najradsej vrazdila 🙄, jedine pozitivum je, ze som bola vcera za sikovnu, lebo som umyla na 1 strane bytu okna - dnes som planovala druhu stranu, ale dobre snezi, tak to odlozim 😉

deni_v22
11. mar 2010

cafte,
zuzz, tak to mas riadnu dilemu.. myslim si, ze jun je relativne daleko a snad sa umudria...a ked nie, napada ma jedno krajne riesenie - rozdelite sa, ty ostanes v ziline a muza posles na oficialnu cast svadby, kedze je to jeho bracho a potom nech sadne do auta a vrati sa, ved za dve hodky je v ZA... a nech pekne vsetkym svadobcanom vysvetli, preco ste neprisli komplet a ze deti su DETI 😝

deni_v22
11. mar 2010

alebo najdite Ondrikovi nejaku opateru na jeden den turnaja..ked si dobre pamatam, tak ty si zo ZA, tak tam isto mate nejaku babku/tetku/sesternicu/kamosku zo ZS... a mozte ist obaja potriast pravicou svadobcanom...ZA - PP sa da otocit za jeden den... ked uz sa "mladomanzelia" odmietnu prisposobit vam..

cryonae
11. mar 2010

no hej, tie si myslim, ze sa vzdy da najst nejaky kompromis, len musi aj druha strana spolupracovat 😉 len neviem, ci by ondrik nebol sklamani, keby sa rodicia nepozerali na turnaj 😒

baby ja som malemu kupila novu kefku na zubky, dnes rano dosla, tak sme hned aj testovali a malemu sa hrozne lubilo 🙂 🙂 🙂 je to taka nasadka na prst, ktorou som mu opizlikala vsetky zubky a maly este otvaral usta aj ked ma to uz prestalo bavit 😀 😀

a vydrazila som krpanikovi perfektnu kozenkovu bundu na mma a neverili by ste!!! on sa do nej uplne zamiloval a premava sa mi tu v nej doma uz dva dni aj napriek tomu, ze je zateplena 😀 😀 😀 a ked mu ju vyzleciem o chvilku ho nacapem, ako si ju snazi obliect 😵 😵 😵

cryonae
11. mar 2010

jezisssssss, ze sklamani 😖 OMG! 😅 😔 😕 😨 🤐 🙄

zuzz
11. mar 2010

no hej, take riesenie napadlo i mna, ze sa rozdelime, ked to inak nepojde.

natalia bude kaskaderka... viete, ake sa teraz najnovsie robia obyvackove skrinky - take nizke, cca 40cm a na stenu sa montuju dalsie skrinky s vytrinkami, tak taku mame doma a natalia vcera bez pomoci na tu spodnu vyliezla, postavila sa a otvorila dvierka tej nastennej, kde mame akoze 'bar' teda vsetky pochutinky, sladkosti a sklene pohare. som skoro odpadla, ked som ju tam nasla. najprv som si myslela, ze ju tam vylozil ondro, ale ked som ju zlozila, zas tam predo mnou sama vyliezla. toto veru neviem, ako zabezpecime. pokusala sa do tej nastennej skrinky aj sadnut, koza krpata. bojim sa, aby to dako cele nespadlo, hoci je to na 9 velkych hmozdinkach.

talinka
11. mar 2010

no cafte....

vidim, ze ste aj cosi nakoniec vcera a dne spopisali, dopisem toto a idem si vas docitat...

ja len tolko, ze mame vysledky krvi a mocu, tak moc ok, krv zeleza ma nastastie postacujuco,ale co mu robili testy aj na nejake imuno neviemco...tam ma nizke hodnoty..takze s imunitou nie je nieco v poraaadku... 😝 sakris...moc tomu nerozumiem...chory bol len raz a jedna sestka..som myslela, ze ma dobru aj vdaka kojeniu..no co uz...doktorka povedala, ze ma mozno tu suchu miesta na tele co liecime aj v suvislosti s touto imunitou oslabenou, takze z prasku ci jedla ako alergia to asi nebude...co by bolo mozno jednoduchsie, takze budeme vyslani este aj k alergologicke, no uvdime co nam zajtra povie nasa kozna a este mame zajtra ja druhu koznu v Dermasone sme objednani...to aby sme sa nahodou nenudili ... 😖

vcera som uz aj myslela, ze prichadzaju reakcie na ockovanie, bol mrzuty, stale sa len chcel nosit, plakal, riedka stolica, zdal sa mi teplejsi, stale sme odsavali sople, kychanice no nic moc stav,ale dnes je to o cosi lepsie...

dnes ma caka zubarka 😖 vobec sa mi nechce mam kazik,bude sa vrtat 😝

bezaz
autor
11. mar 2010

zuzi vidis, kolko moznosti v konecnom dosledku mate 😉 uz len si vybrat tu najviac vyhovujucu
heli ze v kozaku 😵 ninka fici skor na topankach
tal zasa cosi? este pockaj, ked vam povedia, ze mate dat maxa prec 😝

talinka
11. mar 2010

bez, ano zasa cosi .....ale maxom by to ze vraj nemalo byt a ak hej, tak pojde prec 😖

bezaz
autor
11. mar 2010

tak drzim palce 😉 ale aj s tou alergologiou, ved sa opytaj sic, ona s patrikom bola, ze taketo male deti mozu byt precitlivele na vselico a nemusi to nic svetoborne znamenat

talinka
11. mar 2010

bez, ved aj dufam a myslim si, ze to nebude nic velke....dik za tip, ozvem sa sic 😉

talinka
11. mar 2010

kde steee???

si predstavte mojmu chudakovi tatovi dnes zpred Tesca odtiahli faaaro... 😖 parkoval na mieste invalidov a on invalid je,len mu asi spadla ta nalepka a hned odtah a tato chudak s plnymi taskami nakupov a auto nikde 😖 takze mal den debil , policia a tak vobec neviem podrobnosti,lebo ked som sla k nasim na vyzvedy,lezal len nemal naladu o tom kecat a dokonca mamina mi tvrdila, ze ma koliku ci co ladvinovy zachvat ci prechaldnuty neviem ani ona nevedela sak nic nepovie,aby nas netrapil...ani si ma nevsimal 😔 neviem neviem ,al emam take zle myslienky, ci mu nie je zas zle s tou chrbticou...ani zaspat neviem jak sa bojim...lebo bol fakt divny a myslim, ze ta zalizitost s policiou by ho tak nerozhodila...v normalnom pripade by mi to vyrozpraval a smial by s auz na tom ako to zvacsa byva..tak neviem no musela som sa vypisat

dobru nocku,krasky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre