Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
13. apr 2010

slzy poznaame...taaake hrachy spusti na povel, ze az 😀 a na zem sa hadze, ale nie cela, ona skor spravi obluk (ruky na zem a ritula hore), jaci ze "jeeejeeeee" a obcas aj place -zalezi ako velmi danu cinnost chcela robit - ked nie som moc nas.rana, tak sa musim kontrolovat, aby som sa nerozosmiala

nemozem povedat, ze by robila casto naprotiven - jedine 2 veci robieva, co vie, ze nemoze a napriek tomu pokusa osud a to hranie sa s vodou v psich a macacich miskach a vyberanie sladkosti u nasich bez opytania (braxo tam mava spominane fidorky a pre Lalu tam mama skladuje fit tycinky, ktore ona miluje) a co mi este vadi je, ze vybera z kupelne veci (ako pyzamo alebo jej veci na opranie z kosa) a vlaci to po byte 🙄

zuzi, ja by som Lale strasne chcela taky ten vankus-kreslo kupit, lebo si robi kreslo zo mna a myslim, ze by sa jej to pacilo - ale minule na plavani si sadla normalne za stolik a hrala na xylofone, tak som vygulila oci a tiez rozmyslam uz nad mini stolikom a stolickou

talinka
13. apr 2010

no Tomina uz nastastie omrzelo hrabat sa v Maxovych miskach, ale tak ma zas ine cinnosti,ktore tiez robi a nemusi 😖
u nas sa nehadze este o zem ,ale vydava zo seba strasne vykriky v kratkych intervaloch... 😅
Presne vcera som tiez uvazovala, ze je cas na stolik a stolicky,lebo sa u alergologicky nevedel s tym dohrat,im to tam vsetko popresuval a takisto sadal za stolik a tvaril sa dolezito 😀

Z krvi nam vycitala vcera na alergologii: znizena imunita, chudokrvnost a aj nieco s pecenou...mame hranicne hodnoty 😖
a ja kojim jak diva a nist z toho,akurat, ze nebyva chorlavy, soplavy...

cryonae
13. apr 2010

jejda tali no to snad uz nie, clovek aby ani nechodil k doktorom.. potom sa taketo veci dozveda :'(

baby tomi trva na tom, ze bude jest sam, slize mam cez celu obyvacku... jaaaaaaaj

inak tomdevil je tiez riadna herecka a ked sa mu nevyhovie tak slzi ako krokodil a jaci jak sirena, vonku sa mi neplieska sice o zem, ale vykruca sa strasne ked ho chcem prinutit ist mojim smerom

prsky
13. apr 2010

tal...a uvidis,ze ked im to domov dovleceme, tak o to ani nezakopnu 😀 a u nas budu podla mna misky evergreeen, aj granule na ranajky stale frcia - to ju asi neomrzi uz nikdy 😅

bezaz
autor
13. apr 2010

tak sme to poriesili velmi lacno, namiesto draheho detskeho stolika sme kupili presne taky isty {matros, rozmery, farba}, len konferencny za tretinovu cenu a stolicky nam donesie dedo zo skolky, presmirglujeme ich a natrieme 😀
tal na niektore veci asi kojenie nepomaha 😅
heli tomino je aky samostatny, ninka sice tiez chce sama jest, ale ked jej to nejde a je hladna, tak sa da ukecat na krmenie 🙂
a inak ked chce ist inym smerom ako ja, tak bud strasne vrieska {my to nazyvame utok pterodaktyla}, alebo proste ide tam, kam chce, vobec ju nezaujima, ze nejdem za nou 😝

mirri
13. apr 2010

tali-sakra,co to vsechno mate!!

jinak thomas taky jeci jak sirena,hlavne kdyz mame jit domu.... 😝 a taky se urazi!!to se pak schvalne na me nediva,nahodi skleb,chybi jen aby si zalozil ruce....nekdy je mi z toho vyrazu do smichu. 😀
taky zasadne chodi kde chce on a kdyz vidi,ze za nim bezim,tak jeste zrychli,potvurka!

no resite tady dovolene...ja mam v srpnu 2 tydny volna a mam dilema-bud pojedem za nasima nebo k mori...a kdyz ja bych chtela tam i tam... 😒

bez-super kup a jestli zidlicky donese deda,to bych brala taky!!my jsme malemu koupili stolek a zidli v ikei,no je to trochu vetsi,a spatne se mu tam samotnemu seda,jinak ale je spokojeny!! 🙂

jo a jako kresilko mame nafukovaciho misu...

zuzz
13. apr 2010

ahojte,\
novinky z dneska - krpani som za dioptricke okuliare vysolila 100 eur ☹ ma potvrdeny strabizmus=skuli a tiez dost silne dioptrie. namerane - no ako sa dalo u takeho maleho dietata - 5ky, predpisane ako prve skulky 2,5 a 3 (prave ocko ma slabsie). zajtra budu hotove, tak odfotim a sa nasmejete, ako dolezito s nimi vyzera.

mini nabytok je super vec, my mame vo viacerych velkostiach, ved uz aj ondrik potreboval, tak teraz nastastie nemusime zhanat.
jedenie samostatne sa u nas zlepsuje zo dna na den, akurat polievka jej z lyzicky 'utecie' zakazdym, kym dojde k puse.

boli sme dnes na navsteve u kamosky, ma o 3 mesiace mladsiu liviu, boli srandovne obe slecinky, ako sa strkali a natahovali vzdy o rovnaku vec. natalia ale hryzie ☹ , neviem, skade to ma.

bezaz
autor
13. apr 2010

miri presne to sme chceli kupit, len v bielej farbe, kedze ninka ma biely nabytok.. aj ten konferencny je biely, stolicky ale natrieme asi nejako veselo 😀 petovi sa strasne pacilo take ratanove kresielko, ale mlada v nom vobec nechcela sediet 😅 sranda, ze take male decko a uz ma vlastny nazor, co sa jej paci 😀

bezaz
autor
13. apr 2010

wow zuzi, aj mala ma okulele? no pekne 😅 ked nic ine, aspon ondro nebude nadavat, ze ma jediny okuliare 😔

siska_br
13. apr 2010

miri, tak to je fajn napad, s tym nafukovacim kreslom...my sme mali v detskej zlozeny zabaleny stol s regalom v krabiciach z Ikei a maly si z toho vyrobil sedenie, strasne rad sa tam stveral a sedkal si tam, takze tiez spekulujeme nad nejakym sedenim, ked mate nahodou este nejake tipy..

o vrestani mi ani nehovorte, sa citim niekedy ako krkavcia mater, minimalne tie pohlady okoloiducich mi to hovoria 😝 nejake trapne pa-pa akoze ja odchadzam ma totalne na haku, akurat mi tak odkyva a dalej si ide po svojom. no a ked to inac nejde a pouzijem hrubu silu - to uz potom to ma ine grady

siska_br
13. apr 2010

waw, baby, ze samostatne jedenie, to uz by som sa mala pomaly aj ja do toho asi pustit, nemam uz vyhovorky...

zuzi, a nebrani sa okuliarikom, nevadia jej? ste uz vlastne na tom lieceni? o cenach brili mi ani nehovor, ja som si minule zoslapla svoje, vysolila som 150 za nove len taky fukot aj so sklami, a to som vyberala v tych lacnejsich ramoch 😝

zuzz
13. apr 2010

okuliare budu hotove zajtra, uvidime, ci ich bude chciet nosit. na liecenie ideme na buduci tyzden, tak budeme trenovat nosit ich, ked s nou budem cely den - teraz byva dopoludnia s opatrovatelkou, kym pracujem.

miyya
14. apr 2010

No ahojte, pozerám ako puk...som tu dlho nebola a stránka je ako pekne pomenená 😵 😵 ...

mirri
14. apr 2010

dobre ranko,

zuzz-jsem zvedava na malou... 😉

maly ma od noci horecku.... ☹ v noci pres 40 a rano skoro 40,davam paralen a vcera dostal nurofen,jenze mu ji uplne nesnizim a max za 3 hodky je zase jak kamna.
holky poradte,co davat a za jak dlouho....maly jeste takovou teplotu nemel,tak nevim...jinak mu nic neni,tak uvidime,co z toho vyleze.. 😒

miyya
14. apr 2010

jeej riešite samostanté papanie??Aj u nás funguje, sedí pri stolíku a papá sám a pozerá rozpravky,ale väčšinou toho vela nespapá a mne uz nedovolí,aby som ho dokrmila....nechce aby som ho krmila ja...

No v poslednej dobe vela kojím,stále pýta, neviem čo to je....bolia ma už bradavky z toho a znova sa snažíme o mimčo,tak sa aj bojkám troška,aby tolko cicíkal. Musím ist znova na vitaminy pre maminky a tehulky...
Maminky ako ho odnaučím od toho prsa, už sa mi nechce kojiť....už je toho moc 😒

miyya
14. apr 2010

Mirri no studené obklady treba

quitka
14. apr 2010

ahojte....veľká gratulácia novým tehulkám, nech Vám ide tehulkovanie v najväčšej pohodke a nech sa Vám narodia zdravučké detičky 😵

quitka
14. apr 2010

mirri...my sme ešte také horúčky našťastie nemali, my dávame čipky, ale tiež by som skúsila tie obklady

quitka
14. apr 2010

miyya...hodne šťastia v snažení o mimčo, aby si čoskoro bola tehulka. 😉
Ako sa Vám býva v novom domčeku, foto náhodou na modrejstreche nemáš?

tara2
14. apr 2010

Cafte
zuzz - uff... ze 100€ to je pekna cifra za male okuliare...podla mna by taketo pomocky pre deti mali byt plne hradene poistovnami ale v nasom state sa toho asi nedozijeme 🙄.

siska - u nas je to napodobne akurat mne maly ani neodkyva ma ma uplne na haku 😝 a na zem sa hadze pravidelne teda sadne si na zadok a zacne jacat ale to robi hocikde takze vzdor na plne grady u nas 🙄...

tal - vy ste take chudatka na vas sa stale nieco musi nalepit 😔 . A ta zilka moze byt vonkajsi hemoroid urcite by som to isla ukazat dokine, ta ta posle na detsku chirurgiu. Hemoroidy treba liecit lebo tam hrozi vznik trombu (zrazeniny) a to je potom velmi bolestive...

co sa tyka jedenia Dominik tiez jedava sam teda s riedkymi vecami ma este problem to ho krmim ja ale druhe jedlo uz musi jest sam, krmit sa nenecha

tara2
14. apr 2010

mirri - kazde 3 hodiny mozes davat paralen a nurofen na striedacku, ak nepomaha treba dat zabaly alebo vlaznu sprchu (ta u nas zabrala viac) vela tekutin, ak teplota neklesne tak chod radsej k dokine na kontrolu CRP moze to byt nejaka bakterialna infekcia ktora vyzaduje ATB

miyya
14. apr 2010

fiiiha kto su nove tehulky???povedzte rýchle, blbne mi net,nech viem 🙂

quit nemám a pri tempe môjho netu ani nedám 🙄 ,lebo mi ma pritom porazilo...aj na FB nedávam takmer nič,lebo mam pocit pritom,že ošediviem 😝 😝

miyya
14. apr 2010

jeej smejko a cryo gratulácia velká juchuchu aže oktobere...super aj ste planovali??

miyya
14. apr 2010

tak uz som si prečítala, aj sa mi plakat chcelo od dojatia 😵 😵 😵 ja tieto veci neako silno prežívam.... 😵 😵 😵 muž sa mi velmi čuduje,ale inak aj ja chcem bábo,ale tiez si to neviem akosi predstaviť pri Miškovi,ale to sa asi neako vyrieši , no musí....len toho kojenia sa zbaviť

miyya
14. apr 2010

uf Tal čo to?? 😢

mojkamirka
14. apr 2010

ahojte

tali, vy fakt musite kadeco skusit 😔 , snad sa date rýchlo do poriadku

ad odstavenie moc neporadím, ja som kojila do roka. najprv som prestala kojit cez den, hlavne som sa pred nim neprezliekala, aby nahodou nechytil chut a v noci sme presli na flasku, ktoru davam do teraz.

miya, ty si tu teda riadne dlho nebola.

ad vzdor. My sa hádzeme o zem a je jedno ci doma alebo vonku. Hodi sa tak ze si az trieska hlavu o zem leziac na zemi. Doma ho ignorujem, ale vonku je to problem. Jednak ked nechcem aby bol celý spinavý a jednak aby som nebola za krkavciu matku. Ono je ho aj problem udrzat na rukách ked ma nerv. Vonku som to vyriesila tak, ze ho posadim na travu a poviem mu nech si poreve.(aspon na nej nelezim) poplace si, ked vidím ze skoncil pomozem mu vstat ak ma nerv zase zas ho posadím a stojim obdalec a cakam. No co snim, vzdy lepsie ako by mi mal vypadnut z ruky. Ina teda sranda udrzat 13 kilový mech, ktorý sa meta ako ryba na suchu.

ad jedenie, Postupne skusame samostatne, no on sa furt do toho tak v zije, ze cele jedlo mam na nohach, po zemi po nom no vsade. Tusím s tým budem musiet pockat kým sa jaksi unormalni. Mám pocit, ze je este moc divý na samostatne jedenie.

ad mini nabytok, rozmyslala som nad nim aj ja, len ho jaksi nemam kam strcit 😀

quitka
14. apr 2010

tali...to ma mrzí, že výsledky nedopadli dobre ☹
mojka: my sa tiež hádžeme o zem, hlavne keď ju berem z vonku domov, tak ju ani nemôžem vyzliecť, čo sa mi hodí na zem, krúti sa a bojuje ako o život a pajedí sa 😀
jesť chceme tiež sami, ale polievka sa nám vylieva z lyžičky takže toho moc nezjeme, lebo ona chcem jesť SAMA!!! 😠
a nábytok teraz tiež nemáme kam dať, takže nič extra nekupujeme, krstní jej kúpili molitánové kresielko a to nám tiež zavadzia, lebo máme málo priestoru ☹

miyya
14. apr 2010

my sme prave dojedli a pomaranč je všadeeee a ja som uz dnes kapitulovala.natahujem hodinky,nech je uz sedem a ich do vane a spať...uz mi tu behá s holým zadkom,nech je aspon trosku vklude a nech uz idem spať a dam dom dokopy.lebo teraz baby keby ste videli no fuj,takyto bordel ako dneska som tu ešte nemala. 😒 😒 😒

miyya
14. apr 2010

no nič nestíham dnes,začala som pre muza robiť a teda nehrozí. Snaha bola a ked spal,tak som sa snazila robit mu inzerciu,ale potom sa my zosypal celý den 😝 😝 😝 😝

zuzz
14. apr 2010

tak, tu su okuliarky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre