Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
25. máj 2010

cryo... 😀 😀 😀 viem si zivo predstavit to tvoje utrpenie, takto sa tyrat 😀 😀

prsky
25. máj 2010

@talinka nooo..nam chutia a mali sme aj orechy, takze mnamkaaa 😀

zuzz
26. máj 2010

ahojte,
pepka - v galandii je to fajn, my mame vyskusane len tie indoor bazeny, zatial sme tam vzdy boli len v zime. ale... miminkovsky bazenik s tou cca 20cm hlbokou vodou je dost studeny. nasa krpana sice lubi vodu, aj sa k nemu rozbehla, ale hned zastala, ked tam strcila nohu a netvarila sa nadsene. neskor sa uz osmelila a troska sa v nom poclapkala. to uz sa mi troska teplejsia zdala voda v tom strednom, kde je hlbka asi 120cm. a ten vyhrievaci sedaci ma teplotu asi ako voda, ktoru detom davam bezne doma na kupanie - som aj bola prekvapena, ze nie je teplejsi, lebo napr. vo velkom mederi je o hodne horucejsi, tam by som krpanu nepustila, ale v galandii v pohode. tobogan vnutorny je tiez super, s ondrom som sa tam vysantila. len sa mi tam nepaci, ze to tak na intervaly pustaju a pustia naraz aj tobogan( pustia tam vodu, co musi stekat zhora) aj taky virivy tociaci srandasak, potom maju asi 20 min. pauzu, kedy sa len clapkate. potom to zas pustia.... a tak stale dookola. vonku moze byt ale vacsia sranda, len tam to naozaj neviem posudit.

bezaz
autor
26. máj 2010

majka, dufam, ze budete ok, davaj si na seba vacsi pozor!!
tal sak aj ja kojim a dala som si sushi, sak len 3 kusky 😉
buchty boli mnamkove a to boli podla delenej stravy, samozrejme pre peta museli byt s nutelou, sak on moze este viac pribrat nee? 😠
heli, porad sa s petruskou, ona ti urcite da tipa na dobru tortu 😉

cryonae
26. máj 2010

bre ranko kocenky,

ja sa tu od rana jedujem s maly... o nocniku nechce ani pocut a uz dva krat ocural parkety, grrrrrr, samoska ze aj sandalky a ponozky 😀

zuzi no ja vsetko vsetucko konzultujem s petou, sa neboj, dostat sa na jej uroven je zatial mojim nedosazitelnym cielom :D
chcela som ti poslat tie sandalky po vladinovi, ale samoska, ze ich nechal doma ;)

siska_br
26. máj 2010

cafte kocky

kokos, neviem aky rezim idem dnes u nas zaviest, dieta som teraz musela buchnut spat, taky bol neuveritelne prijemny a vcul nefiem ako sa prebojujeme k veceru 😝 😝 😝 idem sa aspon konecne do obeda pustit, lebo zatial mam doma len neskutocny bordel, viac sa dnes pri drahom nedalo

prsky
26. máj 2010

@siska_br a nasa este spi nocny spanok 😀 inak tiez des posledny tyzden s uspavanim - nielen vecernym (to trva minimalne 1,5 hodiny a to mame akoze ritual) ale uz aj poobedny spanok a je jedno ci je na smrt unavena, aj tak vymysla straaasne dlho a nevie sa ulozit - dufam, ze je to len nejaka faza zas

siska_br
26. máj 2010

@prsky ze nocny spanok 😀 😀 😀 my sme mali dnes obzvlast skory budicek asi o pol siedmej, a sami bol doobedu taky prijemny, ze sa nedalo nic riesit, len spat ulozit. s uspavanim chvalabohu problem nie je, zaspi do pol hodky, sam, prituleny ku mne. ale tiez zvykne mavat rozne fazy, presne ako pises, akurat ze tato mi dost vyhovuje, dufam, ze vydrzi dllllho, ak nie aj vecne 🙂 ...ale takto skoro obednajsi spanok...fuuu no neviem, co do vecera robit budeme. inac sa uz o piatej pozbieral v postielke, posadil sa, kukala som jak sova, ci uz raci vstavat, tvarila som sa ze spim, tak zavrel oci aj on a spal po sediacky 😀 potom si ulozil hlavku ku mne hore na postel a potom sa zosunul do svojej postielky, poskrucany jak paragraf - to vsetko uz v spiacej faze

prsky
26. máj 2010

@siska_br ja tiez nie som z Lalinho rezimu nadsena, ale ho neviem nejak efektivne zmenit...minuly tyzden sme dva dni za sebou skoro vstavali, na obed dala 2 hodky a vecer zaspala aj tak az okolo 22:00 🙄 no a vcera zalomila az o 23:00 a to sme boli v posteli "uz" o pol desiatej (kedze som este o deviatej na nej videla, ze nema zmysel ani dabla pokusat) - blbe je, ze by som sa teraz potrebovala ucit, inak je mi to jedno - ja som tiez skor nocny vtacik a rada si rano pospim 😉

bezaz
autor
26. máj 2010

u nas mame zasa problem, co dietatku obliect, kedze bez plienky ma taku malu rit, ze jej vsetky teplaky padaju 😅
inak mne je furt blbo, musim napisat pepke, ze ako sa u nej prejavovala ta necinna stitna zlaza, lebo sa uz rano po 10hodinovom spanku zobudim unavena, doobeda tu odpadavam a az po 2-3 kavach zacinam vobec fungovat 😝

siska_br
26. máj 2010

zuzi, a nemozes mat malo zeleza? moja mamina byvala na smrt unavena, ked mala velmi nizku hladinu zeleza. alebo aj ta stitna to moze byt, no vyberies si? 😝

prsky
26. máj 2010

jaaj a zabudla som pochvalit Lalu, nech tu furt nenadavam 😀 boli sme cez vikend na mensej ture (asi hodka, lebo sa rozprsalo a cestou s5 sme bezali dole kopcom, lebo sak bez prsiplastov) a Lala vysla asi stvrt cesty hore sama peso...som normalne bola pysna 😵

cryonae
26. máj 2010

baby ja som si zrovna navarila za kotol halusiek s kysou kapustickou, mnam mnam 🙂

no bez mna napada tiez len zelezo, stitna zlaza, jarna unava/nizky tlak, alebo este ci nerozsirujes nase rady bruskatych ;)

@prsky lala je proste jednotka 🙂 tomi beha ochotne len dolu kopcom :D

bezaz
autor
26. máj 2010

tak dieta sa na mna vys.alo s obednym spankom 😝
cryo ani ne, este sme sa nesnazili, takze brucho mam jedine sadlove 😅
siska vidis, zelezo ma nenapadlo, musim si kupit, inak beriem staminu, kyselinu listovu, probiotika.. no mozem aj zelezo ne?? 🙄

siska_br
26. máj 2010

mnam, heli kapustove halusky 😝 😝 😝

dietatko vstalo o dvanastej, ideme bojovat do vecera, popoludni uz spanok nemam v plane, neviem, ako moj syn...robila som na obed kalerabove placky s fuckou a tak tlaci do hlavy, az sa mu z nej pari...len uhorkovy salat mi ako obvykle oprdel

bez - tak ty mas iny jedalnicek 😨 a co je stamina?

mojkamirka
26. máj 2010

ahojte,

my sme momentalne vo faze, ze zaspava bez boja, som zvedavá do kedy to bude trvať. 😀 😀 No a dnes som ho dala spať už o dvanastej, kedze inak chodíme spať o jednej a v podstate posledne týzdne to ma také rozhádzane, že až. 😠 čo by som sa mala čudovať, ked raz mame hnačku potom teplotu potom zase týždeň zápchu. 😠 😠 to že by som sa moc nenudila. 😅
Si ani neviete predstaviť aký schytal dnes hysák malý, lebo som mu nerozumela čo chcel zo stola. Tak sa naštval, až sa hodil o zem, hlavu si začal trieskať o čo prislo. Reku vezmem ho na ruky silno obímem, aby si neublížil ešte viac, kedze zliezal aj z postele a dalej zo sebou nabíjal. Rev ako by som ho drala z kože, oči už pomaly prevracal. Našťastie po 5 min. ho to prešlo, prebalila som ho a zaspal. No nechápem čo to malo byť. 😲 😲

robte chute zas, ja zas neviem čo navariť na zajtra 😒

bezaz
autor
26. máj 2010

siska to je taky multivitamin, pozerala som, je v nom aj zelezo, 10mg, tak neviem, ci to staci 😅

mojkamirka
26. máj 2010

bez tak si mrkni, kolko mg je čisto len v tabletkách zeleza, ale tam je isto asi viac. A to že si bruškatá ma napadlo ako prvé. A nedá sa ti ísť k dr. na odbre krvi?

bezaz
autor
26. máj 2010

mojka urco nie, momentalne mam taky PMS, ze ma tu ide je.nut 😠 vrieskam na dieta ako hysterka {nieze by mi to ona ulahcovala 😝 } k dokine asi pojdem, len neviem kedy 😅

mojkamirka
26. máj 2010

bez, v pohode, ja pred MS furt plačem, to už len MM skonštatuje, vidno že máš dostať, zase hormony. Na tu vetu som už fakt alergická, no je pravda, že som nepríčetna vtedy a strááááááááášne precitlivená.

mojkamirka
26. máj 2010

ja by som sa tiež rada dostavila k mojej dr. hm len MM ma tiež kopec roboty a nie to času. 😠

prsky
26. máj 2010

lol, baby, ja moje nalady nemozem ani hodit na MS, lebo nikdy neviem, kedy pride a kolkokrat si uz myslim, ze to je ono, lebo som nervna a MS nikde 😀 ale vcera zhodou okolnosti sa spustili a to som ani nebola nejaka predrazdena v poslednej dobe...tak ja uz neviem 😀

zdenus
27. máj 2010

caute, dlho som tu nebola, co nove?

nasa Lauri ma oddnes kiahne, tak sa vytesujem, lebo sme vselijak ratali termin dovolenky.... 😝

elisku mam od zaciatku maja doma, najskor mala zapal spojiviek, potom kiahne, potom pneumokoka z nosa...v utorok dorbali obidve na preliecenie atb....tak uvidime...a v skolke je pneumokokova epidemia zapalu spojiviek....takze uz mame postarane o zabavu, eli pojdem najsor v auguste a ja dovtedy skoncim na psychine 😕

amonis
27. máj 2010

Zdeni no pěkně si užíváte 😀 😀 ..my jsme měly teďka s Kristýnkou neštovice já mám ještě super puchýře na krku ale jsem objednaná na korekci obočí tak tam jdu i stím však co už je to týden tak snad nejsem infekčí ale vypádám kouzelně....... a teďka budu čekat kdy to dostane Karolínka 😖 😖 taky doufám že to přežiju už mě to nebavíííííííííííí.......

cryonae
27. máj 2010

cafte babule,

ja sa z toho zapalu priedusiek pomaly dostavam, stale ma bolia cele pluca, ale uz kaslem menej a som schopna fungovat cez den 🙂
ale maly mi dava riadne zabrat.. najnovsie si uplne prestal upratovat hracky a voooobec neposlucha, skor robi presny opak a stale by sa chcel hrat na managera... vyzera to asi tak, ze trebars rozhadze kocky a chce aby som ich zbierala, alebo ma odnaviguje k furiku a chce aby som ho tlacila 😀 samozrejme, ze ja moc nespolupracujem a hrozne ho to jeduje :D no na porazenie s nim niekedy
dnes som vymakla smetiarov na nasej ulici, posadila som maleho na branicku a ten ani nedychal, maval im ako o dusu a potom este hodinu blabotal rozrusene a vsetkych koho sme stretli tahal k branicke im ho ukazat :D (braska a susedku)

@zdenus @amonis prajem tiez skore uzdravenie!

baby mam dilemu... 19.6 sa svarinka (vladinova sestra) vydava a chcela by som byt za peknu, ale v ten den ku kadernicke ist uz nemozem a vcera ma presviedcala kadernicka, ze ked mi to vecer vyzehli, tak ze budem aj na druhy den pekna... no neviem, este sa mi nestalo, aby to vyzehlenie zostalo take shick aj na druhy den, ale zase nikdy som nebola u kadernika na vecer, co myslite?

tara2
27. máj 2010

Cafte
tak sme uz doma, maly ma zase sople a kasel a ja aby som nezaostavala mam sople tiez 🙄 🙄 🙄 ...ide ma z toho porazit 😠 . Maly je z toho strasne nervozny, fakt si to uzivam...uz som zrela na psychiatriu (zdenus asi sa tam stretneme 😀)...uz len cakam na muza kym pride z prace a na chvilu ho zoberie von aby som mohla aspon trocha upratat a k tomu mam tiez PMS nervozna som strasne...no comment 😝. Ozaj a aby to este nebolo malo tiez mame problem s uverom lebo panom v banke sa nepacil nas geometrak tak sme museli davat robit novy takze zbytocne vyhodenych 200€ 🙄 jo a este nam dosiel nedoplatok za byt 215€ 😒

vsetkym chorym zelam skore uzdravenie

cryo - ja ked si vyzehlim vlasy tak zostanu rovne az kym si ich neumyjem ale ja zasa nemam brckave vlasy ale myslim ze by ti to malo vydrzat

bez - vy uz fungujete bez plienok? Zavidim 😉... Dominik po novom hned zdrha z nocnika len co ho tam dam 😝

maly zaspal, idem ja umyt jedno okno lebo uz je take spinave ze az, normalne sa za ne hanbim 😅 taketo spinave okna som tusim este nemala 😲

ozaj a miyya sa neozvala? Snad je v poriadku....

cryonae
27. máj 2010

jej tari vitaaaaj, taaaak si nam chybala 😵 😵 😵 cmuqes!
aj tebe prajem skore vyliecenie 🙂 vidim, ze sme zrele na kazajku viacere ;)

ja som tiez vcera nevydrzala a vydrhla aspon jedno okno, lebo som uz nevidela na ulicu 😀

baby ja som s miuskou hovorila :( no vyzera to vselijak a definitivne bude vediet v pondelok)

miyya
27. máj 2010

babulky tak v poho neisom

mám silné krče a krvacam. tak trpím. ráno som išla na lačno do nemocky, ale poslali ma na príjem do ambulancie a nevládala som tam v krčoch stáť.
tak tam pôjdem zajtra ked bude mať službu môj doktor. také nervy som tam mala.
teraz lezím a trošku sa to zlepšilo,tak som rada. tak bábo je už iste v čudu, no s tým už nič nespravím 😔

mojkamirka
27. máj 2010

miya, a to ťa tam nikto nepustil sadnúť, mala si zaklopať, že ti je moc zle. Ja na tvojom mieste by som sa vratila do nemocky, aby to ešte aj tebe neublížilo. Je mi moc ľúto..... 😢 Drž sa moja, to zvladneš 😉

cryonae
27. máj 2010

miusik posielame straaasne silne objatie a vela vela sil
ja tie nemocnice nepochopim :'( a ten ich pristup.. no comment

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre