Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
17. aug 2009

adi - kokso jaka rychla je ta tvoja svokra 😀 ...

siska_br
17. aug 2009

ahojte babulky,

deni aj petuska - blahozelame k prvym hlodacikom a malickej ninke k pomaly kompletnemu chrupu 😨

bezi - sa mi snivalo, ze si sem do MK pisala, ze co mal peto tu buracku, tak vam teraz prislo vyrozumenie, ze to nemusite zaplatit, no chapes ake hovadiny??? 😨 😨 😀 😀 😀 aspon vidis, ze ja aj po nociach len na kona myslim...

u nas po starom...furt 4 zuby, furt lenivcek lenivy, sam si nesadne, stvornozky nehrozia, akurat chodit by chcel stale - teda stat a hopsat, prekladat nevie, vlastne sme este neskusali, a taaaaaak...

odosielam zrovna objednavku do fotolabu, babulky, do konca tyzdna este...

elanela
17. aug 2009

tak čo som písala o tých krámoch pred 3 dnami že neboli dlho tak som to asi privolala lebo mi dosli mrcha jedna
tá naša babula furt vymyšla ked ju dám spat furt sa len vstavia v tej postielke a stojí tak ju musím v kočíku uspat ach jaj neviem ako ju to odnaučit zas revat ju nechcem nechat
a dnes sme boli kúpit prvé topanočky konečne lebo furt by len chodila nožky pekne prepletá tak som jej už musela kúpit pevnú botičku tak dnes vyskúšame na treningu 😀

zdenus
17. aug 2009

ela, ja som tiez takto kramy privolala 😀 , sme boli cvicit a jednej babe som sa chvalila, ze za 3,5 roka som ich mala 1x....a za par dni sa objavili, svinuchy 😀

preto tu radsej nic nepisem, nechvalim, lebo sa to poserka 😝

deni_v22
17. aug 2009

ahojte,
nas zubok dakuje za privitanie 😉 som nevedela, ze aj Riskovi sa zadarilo v rovnakom case 🙂 tiez gratulujeme..

siska dik za pripomienku, musim vecer nachystat fotky z dovolenky a poslat...

baby, znakuju nieco vase deturence? u nas zatial nic moc, no teraz ma fazu - Emka to nazvala, ze "Dianka prichadza k rozumu" 🙂 - tak som zvedava, ci sa nieco nalepi..

tara2
17. aug 2009

a blahozelame aj Riskovi k zubku, som to nejako prehliadla 😨

zdenus - napodobne tiez sa uz radsej nechvalim lebo sa vzdy stane opak 😝

amonis
17. aug 2009

čauves tak s ehlásím po výkendu dneska jsem byla u doktorky s Kiki protože má mega velkou krční mandli až jsem se lekla jak jsem jí viděla ale doktorka říkala že to způsobuje nosní mandle takže až bude zas hodně nemocná tak šupem na krční a budem vyšetřovat ale asi bude muset jí nechat vytrhnout 😒

Karolínka měla hned i poradnu tak máme 8 160 a 71,5cm jsme někde na spodní hranici nebo co ale říkala že je to vpoho že prý nemá být po kom cvalík 😀 😀 máme žabku v puse ale to jsem už zjistila včera tak manža koupil fialku takže už to dneska bylo o mnohem lepší ale ještě mažem(je to voprus fialový) jinak nám napsala nějaký krémik na opruzeniny malé se teďka začla čevrenak pipka tak jsem zvědavá jestli to zabere......

jo a máme novinku v kakání už tlačí jen bobky a to jen za mojí přítomnosti 😀 ona stojí já u ní a říkám jí uděláme bobo a ona začne tlačit jakoby rodila dýchat 😀 😀 a vytlačí bobo 😀 😀 takže jdu koupit močnik ať tlačíme spolu do nočníku......

prsky
17. aug 2009

deni...Lala stale cosi ukazuje pravou rucickou, ale vobec som nedosla na to, co to znamena - mame nieco ako žiža a je to v 2 prevedeniach - smerom hore (co by mohla byt ziza) a smerom pri tele (co by mohlo byt mlieko, ale to som jej zatial neznakovala, tak netusim, co to chce byt 😅 ), potom mame seki-seki (pracovny nazov) a to seki seki robi so vsetkymi prstami vystretymi, potom iba s palcom a ukazovakom vystretym a este vsetkymi prstami vystretymi a roztiahnutymi pricom palcekom do niecoho tuka 😀 takze neviem, ci je to znakovanie a len ja som krepa, alebo si len tak precvicuje paprcu 😀 😀 😀

jeej aj riskovi gratulujeme k zubisku

tak uz su tu pomaly vsetci zubkati 🙂

amon...violet sa nema pouzivat na makke tkanivo u babatiek, vraj je potencionalne karcinogenna - lepsie je vytierat pusinu a bradavky sodou bikarbonou + antimykotika od dokiny (tak nam doktorka povedala)

prsky
17. aug 2009

ja sa pocuraaam...mala robi svoje "pohyby" na zemi a nessinka to pochopila ako vyzvu na hru a tiez sa hadze o zem prednymi labkami

tara2
17. aug 2009

deni - maly tiez ukazuje na svetlo (luster alebo lampu) ale nezohyba pritom prsty tak to vyzera ako keby daval papa len pri tom nemava 😅 . Ale viac rozumie ako znakuje...

tara2
17. aug 2009

adi vsak to natoc, aj my sa chceme zasmiat 😀

prsky
17. aug 2009

tara...to som nestihla...vseobecne ked sa v poslednej dobe snazim nieco zachytit, stihnem akurat tak vytiahnut fotak a ona prestane 😠

deni_v22
17. aug 2009

prsky, skooda, mohlo to byt skvele videjko 😉

amonis
17. aug 2009

prsky no já jsem to dneska říkala doktorce že to používam a nic neříkala tak nevím řekla že jí to mám ještě parkrát tím vytřít 😨 😨 tak já fakt nevím ...to je super že jí dávám nějaké svnstvo sakra 😠 😠

zdenus
17. aug 2009

prsky ako super, aspon sa ma lala s kym zahrat.... 😀 😀 😀

nasu lauri cely vik netere natahovali ako maca, jedna ma 4, druha 3 roky a hotovoe z nej boli...

siska_br
17. aug 2009

jej, to je super, vidim ze aj vy znakujete asi tak ako my - t.j. dieta rozhadzuje rucickami a ja si z toho podla potreby odvodim svoje suvetie 😀 😀 dari sa nam akurat svetlo - to mu islo krasne, ale len chvilku, chytro ho to prestalo bavit a svojho casu posielal pa-pa, ale uz neeeee. najvacsia vychytavka - dlhodobo - baran baran buc

dnes teplotkujeme 37,8 ☹ , dufam, ze su to len zuby, k dokimu sa zatial nezberame. chudatko moje, dnes hadam aj pol hodinu na mne sedel oprety a prituleny a pocuvali sme detske pesnicky...taaaak mi ho bolo luto

prsky
17. aug 2009

amon...asi to neni az take horuce...ja som vytierala violetou Lale ustocka - predali mi ju na to v lekarni - po 2 tt sme isli do poradne, mala mala stale zabu, tak som sa na to pytala dokiny a ona mi na to povedala, ze violet nemam pouzivat, ale sodu bikarbonu a dala mi antimykotika

inak tu je odpoved Státního ústavu pro kontrolu léčiv: http://www.rodina.cz/scripts/journal/article.AS...

siska...hihi...tak som rada, ze nie som sama, kto odcitava podla situacie 😀

zdenus...jj..chudatka zvieratka .. furt ich kmase a taha za fuzy/chlpy/nohy, tak len zdrhaju 😀

prsky
17. aug 2009

a tato veta sa mi z tej odpovede paci...vraj v Amerike: "pro léčbu moučnivky v dutině ústní u dětí je jen upozornění, že by dítě nemělo roztok genc. violeti polknout." - tak to chcem vidiet, ako vytriem Lale usta violetou a neprehltne ju 🙄

prsky
17. aug 2009

jaj a v tom clanku teta v poznamke pise, ze je vhodne umyt hracky a dudle v octe alebo niecom kyselom, bo plesne vraj neznasaju kysele prostredie - v tom sa trochu myli...pokial viem, plesne su citlive na zasady (inak by sa nevyskytovali ani v posve, kde sa candida sposobujuca aj mucnivku teda hojne zvykne vyskytovat) a preto je vhodne vsetko umyt v sode bikarbone 😉

zdenus
18. aug 2009

zopakneme vcerajsok...prsky konci, ja zacinam?

eliska sa dneska zobudila s paradnymi sopliskami, tak som potesena.....to je to vikendove kupanie, ani nie kupanie, ako polievanie sa hadicou a behanie po dňstudenej dlazbe 😠 😠 😠

prksy a to nedokazes lale vysvetlit, ze to nema prehltnut? to si co za mater? 😀 😀 😀

siska, dufam, ze budete rychlo fit 😉 😉 😉

a mame pokazene dvd, takze moja zachranma hello kitty je v prdeli..a prave mi prisla eli ukazat, ako oblaciky mi nakreslila do knihy 😠 😠 😠 ...tak mi treba, nemam tu vysedavat! 😝

tara2
18. aug 2009

Caute 🙂

zdenus - 😀 😀 😀 budes mat ozdobenu knizku 😀. A snad vam sople rychlo prejdu, aj Dominik mal vecer trocha sople ale do rana bol klud tak snad bude uz dobre

prsky - v Amerike je vsetko mozne 😅 😅 😅. Ozaj zabudli ste u nas obrusky, som vam ich odlozila 😉

siska - ako teplota? Uz je dobre?

bezaz
autor
18. aug 2009

bre ranko
zdeni sople vzdy potesia a k tomu pokazene dfd 😝
my znakujeme kedy sa ninke zachce, ja sa snazim, snad to niekedy ovocie prinesie 😅
prsky ten ocot asi mysleli ako dezinfekciu, aj chladnicku mas umyvat octovou vodou 😀

prsky
18. aug 2009

cafte...bez...tam to bolo vyslovene v kontexte, ze plesne nemaju rady kysle prostredie a preto treba umyvat hracky atd octom

bezaz
autor
18. aug 2009

prsky no co, chemiu asi nemali 😀

siska_br
18. aug 2009

ahojte

dakujeme, ze na nas myslite 🙂 zial, nepomohlo

sme uz spat od lekara, stale teplota, uz treti den, hnacka, kaslik, kychanica, nejaka letna viroza... 😝 keby sa mu aspon spinkat dalo, chrobacikovi...rano som mu na pipisa zalepila ten sacok na cikanicky a chuda ma taku hnacku, ze netusim ako, ale az v sacku mal nahovienkovane 😝 takze moje ranne labakove rozbory nic...

prsky - objednala si nakoniec tu sedacku?

zdeni - ale ved take oblaciky v oblubenej knizke nemusia byt zle, ci? 😀 ach, co nas to este len caka...

deni_v22
18. aug 2009

cafte,
tak sme doma z poradne...uz vlacim 9040g ... doktorka na nas hodila trosku prekvapeny pohlad, ked som povedala, ze este kojim...ale v globale to schvalila, tak neviem, co sa jej nezdalo.. a dnes sa to vynimocne obislo bez revu, takze sidlisko nezaznamenalo, ze sme boli u dr 😀
o mesiac nas ockuju, tak to bude iny hluk, uz sa tesim.. 🙄

zdeni, sople nic moc, snad to nechyti aj Laura od nej 😒 ..

deni_v22
18. aug 2009

ejha siska, tak vy kakackujete? my sme dosli minuly tyzden k nasim a tam bol synovec s hnackou, tak som len dufala, ze to nebude nic infekcne...a asi nebolo, lebo sme to vsetci v zdravi prezili...
snad aj vam to rychlo prejde...varis nejake ryzovo mrkvove odvary? alebo co mu davas?

prsky
18. aug 2009

siska...nakoniec som nestihla, vypredali ju aj v dojclande, bo sme sa isli az v nedelu kuknut do predeti na nu, ale zapacila sa mi tam farba colorado, tak mam nakoniec objednanu tu za 93 ejurasov vratane dovozu 😉

bezaz
autor
18. aug 2009

siska no pekne, vy si tiez musite na nieco "zarobit" 😝
ja som taka happy, ze ninka este doteraz nic nemala 😅 ale zaklepem si, lebo ako sme tu uz pisali, staci sa raz pochvalit a uz je to v prdeli 🙄
deni pekna vaha 😀

deni_v22
18. aug 2009

zuzi, dik, fakt, Ninka je tusim stale zdrava.. ani sopliky asi nemala, ze? tuhy korienok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre