Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

bezaz
autor
15. sep 2009

bre ranko, vsetky sviatkujete?
u nas konecne lepsia noc, dokonca asi 2x zabral len cumel, ze som nemusela kojit.. 😅
mirri tiez som si predstavila, ako si maleho strcila do pracky 😀

mia114
15. sep 2009

ahojte
ako sa mavate?
my tak vselijak, mavame teraz des noci, mala chce byt pricucnuta len na prse ☹ uz neviem co snou. Ona si spinka, ale len ked si dudla prsko, ked jej staci tak ho vypluje a spi, no po nejakej dobe sa zobudi a zase chce didu, a ked jej ju nedam tak reve jak tur, ked jej ju dam podudle si a spi dalej a takto celu noc ☹
dnes v noci som ju skusala zobrat na ruky aby zaspala na rukach, no ani za svet bola hore hodinu a potom zacala zasee revat jak tur, ze chce prso.Uz mam sto chuti prestat kojit, ale neda mi to.
inac, je celkom v pohode, aj ked je dost zavisla na mne, akonahle sa vzdialim a nevidi ma tak zacne plakat.
takze je to zavislak na mame.

siska_br
15. sep 2009

mia - to ako keby si o mne pisala...tie noci...presne ako u nas...a s tou zavislostou detto

miri - ja som tiez cakala zapletku, ako si si oprala syna 😀 kamoska si tak raz oprala domaceho milacika...nastastie to rozchodil

jani - to je super, ze je vam lepsie, tak to asi ozaj boli len zubky. jakubka si skusal namazat erik na licko, ked mu trhali zuba a veru hovoril, ze pomohlo. nie uplne, ale ulavilo

mia114
15. sep 2009

siska, tak niesom sama co ma takeho zavislaka doma. Snad sa to raz zmeni.

amonis
15. sep 2009

čaute tak dneska už má rýmu i Karolínka je to tu jak u usnoplenců a má traky teplotu zatím nízkou tak nechávám bojovat..... naučila se jednu věc vyleze na gauč nabo postel prostě se tam vyškrábe 😀 no ale dolů by šla po hlavě takže další starost ať mi tam neleze......

deni_v22
15. sep 2009

cafte,
mia, zavislakov je tu viac 😉

siska, ako Samko, uz nema teplotu?

dufam, ze aj Dominik je uz ok a pomaha niekde na stavbe 😉

zakopla som o taku stranku - http://www.rodina.cz/clanek7172.htm je to sice po cesky, ale ja som taka basnickova, mne sa to ako inspiracia celkom hodilo...

tara2
15. sep 2009

Caute
tak my teplotujeme dalej, asi mame siestu chorobu spojenu s prerezavajucimi zubkami...zajtra ideme k dokine tak som zvedava co nam povie...chuda maly cez den je este v pohode ale akonahle pride vecer tak je to strach a hroza ☹

horajda
15. sep 2009

cafte baby, ako sa mate?

jani chudatko domi ale neboj ked to je 6 choroba tak to nebude dlho trvat nam tiez isli zuby a zase nam idu uz 9.teraz vecer uz bolo stasne z toho znicena tak som ju dala skor spat aj zaspala chudatko vystavene

rominka
15. sep 2009

ahojte tak u nas opet strasne uspavani od 18.30 zavesena na me s malyma prestavkama do ted a to nemohla usnout ani odpoledne v kocarku hodinu jsem s nou jezdila a nic zub zatim zadny nevykoukl tak uvidime ted jsem jeste hledala masticku na dasne a mela jsem ju v zupanu ted si vas doufam doctu.....

talinka
15. sep 2009

cafte,krasny dnik za nami, sme boli na Zeleznej a potom sme mali navstevu...Tominko bol aj dnes dobry jak medik, nechapem, kde je ten umrnkany Tomi, ?? teda nie ze by som to chcela privolat.. 😝

jani, 6 byva aj pri prerezavani zubkov,lebo je oslabena imunita som citala,ale u va su uz dlhsie tie teplotky nie? my sme mali len 3-4 dni....

mia, zavislaka mam doma aj ja 😉

rominka
15. sep 2009

jejda no vidim ze se to na ty nase deti vsechno zesypalo 6-ka ,ryma ,zuby a jeste ty nase tchyne.....obdivuju ty z vas ktere uz chodite do prace ja jsem rano jak zmlacena a to mi muj ted zakazal pocitac ze co tu delam mam jit chrapat vymecne ma pravdu 🙂 ale jdu jeste kuknout na mmb uz se poohlizim po kombinezce a bunde pro Sabcu na zimu

tara2
16. sep 2009

Caute
tal - teploty mame od nedele vecera takze treti den dnes. Ja si tiez myslim ze je to 6 choroba ale uvidime co povie dokina...

rominka - tiez som rozmyslala ze musim malemu kupit nejaku kombinezu na zimu...za chvilu je tu ani sa nenazdame

zuzi - vy ste dobre v predstihu, nam sa ledva prerezali horne jednotky takze teraz mame skoro 4 zuby 😀

bezaz
autor
16. sep 2009

caveste
jani, tak snad to bude ta 6. a nic horsie 😉
u nas je novy monokel pod okom, dietatko sa ucilo lietat v postielke 😅
devuchy, nemate niektora zbytacne DM body? mam 11 a chybaju mi este 4, nech mam zlavu, ponukam za to spolocny nakup 😉

tara2
16. sep 2009

zuzi - ja mam a 4 ti kludne dam 😉 a ani spolocny nakup za to nechcem 😀 😀 😀

tara2
16. sep 2009

a chudatko Ninka ☹ , aj maly mal malu modrinu na cele...sa vtrepal do kosa kde davam ciste pradlo a potom sa z neho vykotil 😅

bezaz
autor
16. sep 2009

jeej jani a nepotrebujes? diiiik 😵

bezaz
autor
16. sep 2009

baby neviete v akom poradi idu zuby? sa mi zda, ze zasa nejaky ide 🙄 ze kam sa mam pozerat 😔

tara2
16. sep 2009

zuzi - mam ich dost 😉 , kuknin sem http://www.choredieta.sk/index.php/zuby/mliecne...

bezaz
autor
16. sep 2009

jani dik.. takze teraz pojdu ocne.. vyzeraju vselijako 😝

siska_br
16. sep 2009

ahojte babulky

jani, daj potom vediet, co povedala doktorka

bezi - vy uz ste fakt vsetkym novembrovkam zuby vykradli???? 😅

my sme mali vcera taky zaujimavy dnicek, doobedu sme boli na prvom cviceni na fitloptach, malicky to vcelku flegmossky absolvoval, ako napokon takmer vsetko, najviac sa mu pacilo, ked lezal na mne a gulali sme sa na lopte. je to proste moj olympionik. 😀 no a vecer sme absolvovali vylet na pohotovost. ja uz neviem, baby, ci som mat hysterka, sa nam to nejak sype.... boli sme v kuchyni, erik mal samka na rukach a samik z nicoho nic spustil ale taky rev, ako keby sme mu prstek odrezali...vobec nic nepomahalo, nezaberalo, asi po hodine zufaleho neutisitelneho placu sme sa hodili do auta a odviezli na pohotovost. som si myslela, ze ci sa o sporak nepopalil, lebo bol este horuci po tom, co som mu kasicku varila, rucicky vobec nechcel ukazat, ale nic nebolo vidno..dokino nic nezistil tiez, proste ziadny objektivny dovod pre taky bolestivy plac. kazal nam kupit nurofenovy cipok a keby sa neutisil, mame sa vratit a do nemocnice...na stastie sa uz v lekarni samko trosilinku upokojil, doma sme sa prezliekli - jasne, ze bol uplne mokry ako mys, napapali, zacipkovali a nastastie zaspinkal. v noci spinkal ako vzdy a rano uz bol opat vo forme. na rucickach nevidno nic. taaaaak nem chapem, ale zazit uz nechccem... 😝 iste ho trapia aj zubky, ale toto co vcera dal....a najhorsie ze z uplne jasneho neba..

tara2
16. sep 2009

tak sme spat od dokiny, CRP ma menej ako 8 takze ziadny akutny zapal v tele nema, dychanie ciste, troska viac prekrvene hrdlo ale nie zapalene, brusko a uska v poriadku...zaver bud 6 choroba alebo zuby 😀 . Dokina hovorila ze pri 6 chorobe mozu byt teploty aj 5-6 dni a az potom je vysyp ale vraj taketo vysoke teploty uz zazila aj pri zuboch...tak si vyber 😲 . A okrem tych hornych jednotiek sa tlacia uz aj horne dvojky jedna uz je celkom nizko a druha troska vyssie takze nam vlastne idu 4 zuby naraz 😝 . Ked tie teploty do piatka neprestanu mame prist zase na kontrolne CRP. A predpisala nam Diazepam ako prevenciu febrilnych krcov pri vysokych teplotach.

...a cakali sme tem 2 hodiny...skoro ma porazilo, maly nechcel od rana ani jest ani pit, len troska MM...dokina je teraz prestahovana v inom zdravotnom stredisku lebo to povodne rekonstruuju a tam je taka mala cakaren 😝 , otras. A narvana chorymi detmi...ked sme tam dnes nic nechytili tak budem stastna. Maleho som dve hodiny nosila na rukach kym sme sa dostali na radu, ale nastastie potom prisiel Andrej tak mi s nim pomohol.

siska - aj maly zacal vcera vecer takto hrozne plakat, som na neho skusala vsetko mozne aj nemozne ani spat nechcel, ani jest, ani prso, ani pit...proste nic. Nakoniec som v uplnom zufalstve vytiahla vysavac (to je jedna z jeho oblubenych hraciek) a to na chvilu zabralo. Ale tiez mi nebolo vsetko jedno ked tak strasne plakal, ani na ruchach sa nechcel nosit, v manduci vydrzal asi 5 minut...fitlopta zabrala asi na 10 minut. Vobec sa ti necudujem ze si takto reagovala, keby nam nesli zuby a nemal by teplotu tiez by som sa strasne zlakla a urcite by som aj ja isla s nim na pohotovost...

tara2
16. sep 2009

ozaj baby mam este 2 vyplnene karticky do DM (segra mi nosi body) ktore mozem niekomu dat keby ste chceli

siska_br
16. sep 2009

jani - presne na ten diazepam som sa posledne chcela opytat dokiho, ci to odporuca, len som zabudla, ja som ako decko bezne mavala 40-tky, sa bojim, ze co ked....je to vo forme rektalneho kremu? a ten vcerajsok...u nas nezaberalo absolutne nic, ziadne odskusane finticky a dokonca ani CICIK!!!! tak sme radsej sli...

inac to je sila s tym cakanim u lekarov, a nikto ta ani za boha nepusti, vsetci z vysoka se...ru na to,ze mas malicke dietatko na rukach. samko v lekarni zavyjal ako sirena, si myslis, ze nas niekto pustil? az lekarnicka nas zavolala, nech ideme s tym malickym...

tara2
16. sep 2009

siska - no presne nikto ta nepusti 🙄 🙄 🙄 ludia su v dnesnej dobe strasne bezohladni... a co sa tyka toho Diazepamu mne predpisana tabletky 2 mg ze mam dat 1/4 tablety pri teplote 40 stupnov a viac. Ale myslim, ze existuju aj cipky ale tie su uz asi pre vacsie deti... ja sa febrilnych krcov bojim ako cert kriza, aj preto som ho v tu prvu noc 2x sprchovala.

tara2
16. sep 2009

siska - kukala som ten Diazepam v cipkoch je 5 a 10 mg, to je velka davka preto mi predpisala tabletky

rominka
16. sep 2009

ahojte mela jsem tu kamosku na besede tak si vas ted ctu a az ted obedvam Sabinka spinka venku dospava noc ....siska -no to muselo byt hrozne kdyz tak maly plakal 😕 tak hlavne ze to pak preslo ,tara-to cekani u doktorky taky nesnasim aspon ze ted nemusim do poradny udelala nam prohlidku dopredu ze tam vymecne nikdo nebyl

tara2
16. sep 2009

romi - do poradne nas dokina nastastie objednava na hodinu

deni_v22
16. sep 2009

ahojte,
siska, dobre ze ste isli k dr, radsej sa prejst zbytocne, nez si potom cosi vycitat... niekedy mi je luto, ze nam deti tak rychlo rastu, ale zase v takej chvili, aku ste mali vcera, by bolo super, keby uz vedeli aj rozpravat a povedali, ze ich nieco boli...to je strasna bezmocnost nevediet ich utisit..

tara, snad uz dnes budete bez teploty...Dominik uz musi byt riadne vystaveny z toho, chudacik...mali ste aj nad 40 teplotu 😕 ? ci ten Diazepam len pre istotu?

tara2
16. sep 2009

deni - maly ma uz chuda take sklenene ocka, rano ani jest a pit nechcel...aspon ze na obed sa celkom dobre najedol a napil. A teplotu sme mali najvyssiu 40 tusim ale vraj uz vtedy treba dat ten diazepam preventivne aby sa predislo krcom

bezaz
autor
16. sep 2009

baby tak ninke asi fakt idu ocaky, jeden sa mi zda, ze je prerezany 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre