Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
19. okt 2009

ahojte,
nestihla som napisat, ked ste to riesili - u nas na prikryvanie vedie paperova perina. na leto mala len taky tenky paplonik, teraz som na nu hodila tu duchnicku a krpana drichne spokojne. zjavne jej robi dobre vaha tej periny a teplucko pod nou. len v noci sa stale pyta ku mne a tam tak dobre pod paplonom nespi. musim skusit aj na velku postel hodit velku perinu.

zuby:6ks, ale mixovat musime. akurat chlebik na kococky nakrajany ako-tak zje.

tara2
19. okt 2009

adi niekedy ano, obcas zvyknem kvapnut trocha levanduloveho EO na vrchnak vedra kde mam plienky a pekne to vonia, vyskusaj 😉 .

tara2
19. okt 2009

adi - Rudo aky zlaty 😀 😀 😀 aj Andrej zjedol vzdy vsetky gebuziny co som navarila 😀

zuzz
19. okt 2009

a ozaj, som sa chcela opytat, ci aj u vas dakedy deti tak 'vyskakuju' z nocnika. natalia zvykne pekne sediet, ale ked sa zo spanku preberie, ze jej treba cikat, rozbalim ju, chcem posadit, tak sa tak nasponuje, ze keby som ju nedrzala, tak tresne hlavou dozadu. teraz som ju drzala na rukach, stocenu do klbka, tak si pukla, chcela som ju skusit posadit, tak zas rev, tak som ju znova chytila tak do klbka .... a ocurala mi ruky. no nerozumiem, preco si odmietla sadnut, hoci cikat potrebovala. potom si cucla mlieko a znova zaspala.
nerozumiem, co jej je v tom polospanku.

pepka
19. okt 2009

bez, no my nastastie uz daaaavno papame popucene vidlickou, mensie veci aj cele, len kedze nema este jedneho zuba, prehlta mi kusky a casto mu vyklepavam velke zemiaky.... tak radsej preto pucim.
ale minule jedol na kruzky pokrajanu mrkvu a hadajte co kakal.....? kruzky mrkvy, normalne cele, ako ich poprehltal 😀

zuzz
19. okt 2009

pepka 😀 😀 😀

pepka
19. okt 2009

no my paplonik zatial nepouzivame, mata som zacala davat znova do vreca, lebo len co ho zakryjem, je odkopany, ako vacsina deti, takze z akejkolvek prikryvky ziaden osoh. ako protestoval prvu noc-dve, ale musel si zvyknut...

prsky
19. okt 2009

ja cakam na prijazd spacaku a Lala si proste bude musiet zvyknut..lebo hoci spi pri mne, cestuje smerom nahor a je odokryta

bezaz
autor
19. okt 2009

baby to len ja som asi zaspata mama a mam ninku za babtko, si myslim, ze ona by jedla cele kusky uz pred dvoma mesiacmi, len mne sa paci, ked je to tak trochu pomixovane 😀 traposka ze
zuzi u nas sa nastastie pekne sedi na nocniku, len v noci som teda este neskusala ju posadit, lebo to by sa asi prebrala, ci? vcera dokonca 2x cikala aj na navsteve, proste herecka.. a vecer v aute jacala ako zmyslov zbavena, prisli sme domov, posadili na nocnik, babatko sa strasne vykakalo a uz bolo v pohodicke 😵 ale sem tam mi vyskoci z nocnika, pripadne chodi aj s nim, ze sa na nom posuva hore dolu

zuzz
19. okt 2009

bez, uprostred noci ju ani my nedavame, ale okolo desiatej sa zvykla pekne vycikat, lenze teraz robi tento vyskakovaci cirkus. rano po zobudeni sedi uplne bez problemov, aj sa vycika aj vykaka. teraz, uprostred obedneho spanku, zas spravila cirkus, ale vycikala sa, hoci mne na rukach. po zobudeni, ak nemava mokru plienku, zvykne sediet tiez pekne a dobrovolne. takze to dako suvisi s tym polospankom. ci?

u nas kusky tuhsej stravy stale sposobuju napinanie.

siska_br
19. okt 2009

bezi - tak to som potom aj ja zaspata, u nas sa stale mixuje, inac este eee...ale pritom z rozky si odhryza na paradu aj vsetko ostatne pochrumat vie..no pohodlny je mlady pan, pohodlny. ale pritom som rada, ze sa nahlusi

prsky
19. okt 2009

ja v noci tiez nedavam na nocnik, iba ked sa vypyta (prelezie k celu postielky aj ked sme v spalni a achka 😀 )

inak ju preucam na novy nocnik z toho cinskeho - pekne sa tam vycika ale kakat furt ani za svet...zacne tlacit az kej ju oprem o seba nad umyvadlom, ze jej idem umyt ritulu a to frisko siahnem zas po cinskom nocniku a je spokojna 😠

siska_br
19. okt 2009

zuzi - u nas ked je samik v polospanku to je koniec - neraguje vobec na nic, len krici, az kym sa celkom nepreberie. ozi - nasli sme si TU NASU pracku 😵 😵 😵

http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka...

snad je o par dni doma 🙂

zdenus
19. okt 2009

u nas sa tiez mixuje, ale uz len tak zhruba...teda trosku to mixnem...eli musle mat do roka total hladke, lebo ju napinalo....kazde je ine 😕

pepka
19. okt 2009

ja tu prave vytriedujem veci pre kamosku na darovanie, ma nejaku znamu, co ma X deti + nejake osvojene a este dalsie caka... tak aspon budu zase skrine prazdnejsie....

pepka
19. okt 2009

a mala by som aj v hrackach spravit prievan, lebo budu mat obidve decka narodky + idu vianoce, tak zase toho budeeeee 😕

zdenus
19. okt 2009

pepka, ano nehovor...ja cakm na burzu, normalne tam dam kopu veci, co darujem....a hracky to je hruza, detske je zaprata, ako keby tam je 6 deti 😕

amonis
19. okt 2009

no tak u nás je to přesně naopak já si zas někdy neuvědomuju že je Karolí ještě malinká a dávám jí normálně kousnou všechno ani vydličkou to nemačkám ona si uhryzne a když má moc tak to vyplivne no někdy ty brambory zaskočí to je fakt ale zatím vpoho.....

tal nic si neděléj z těch pádu toho ještě bude hlavně jak začne chodit malá klouže furt ale už ani nebrečí naučila se padat na ruce jen někdy když se bouchne třeba do dveří tak má bouličku a chvilku pořve ....teď nedávno jsem jí nesla do vany a bobečka jsem omylem bouhla do futer od dveří taky uplně zbytečně mohla jsem jít trochu více do strany no tak to mi bylo celekm líto ale to se stane..... 😀

zuzz
19. okt 2009

siska - dobra volba, aj na tu som pozerala, nakoniec sme vzali tu aeg, lebo mi akosi bola sympatickejsia 😀 parametre total porovnatelne, len ma aj priame sprchovanie pradla, co je VRAJ lepsie, ale co ti ja viem, ked nakoniec je pradlo aj tak cele mokre a vyprate, no nie 😀

pepka
19. okt 2009

no v nasej mini kupelke sluzi pracka ako policka na kozmetiku, takze u nas jedine spredu plnena...

siska_br
19. okt 2009

zuzi - a spokojna si? joooj, ja som uz taka nabudena, ze sa mi v tejto starej uz ani prat nechce 😅

pepi - no my mame taku total mini kupelku, zeby sa do nej 60-tka nezmestila ☹ inac by som aj ja spredu plnenu chcela

zuzz
19. okt 2009

siska, zatial som prala len 2x, ... ale aj tak to neviem porovnat, pre mna je oprate ako oprate. ale vyzmykane bolo teraz riadne - 1300 otacok a plienky boli raz-dva suche. predtym som mala max 800otacok a aj to bolo otazne, lebo dako zostavala voda v bubne. a tichuuucka je. perieme zvycajne v noci, ked mame nocny prud, ta stara dost trieskala a hucala, ked sa plachalo a zmykalo, ze ma to az budilo. tuto novu som normalne sla o tretej nadranom skontrolovat, ze ci sa vobec zapla 😀

siska_br
19. okt 2009

zuzi - no tak to je presne to, co od pracky ocakavam 😀 mam pocit, ze sme mali tu istu pracku 😝 fuj, zahodit za psom. inac na tom datarte mi je velice sympaticke, ze v cene vyrobku maju zahrnuty dovoz az do bytu, zamontovanie aj odvoz a likvidaciu nasho stareho skvostu...a rozdiel v cene v kamennom datarte a virtualnom - 40 eurasikov...sluzby rovnake

sisa.b
19. okt 2009

ahojte holky.

ja som dnes absolvovala zubara, lebo uz pol roka mi po vytrhnutom zube ostal kusok. no a on mi dnes vytrhol dalsi ☹ sprostu osmicku. kupila som si pre istotu propolisovu tinkturu, nech sa mi to zas nezapali ☹

tara2
19. okt 2009

sisa - propolisova tinktura je super, ja mam tiez v chladnicke dve flasticky co som vyrobila z propolisu od deni 🙂

siska - dobry vyber 😉

amonis
19. okt 2009

sisa já musím taky k zubaři a budou mi trhat taky dva zuby jen to furt odkládám ale včera jsem měla takové bolesti že jsem do sebe musela nasypat brufen jinak bych nepřežila..no dneska už to zas nebolí tak zas odkládám ale musím se dokopat ktomu nebo mě to chytne na vánoce a pak to bude horší 😖 😖

jinak malá už doma líta jak šus ale nechce mít na nohách žádné capáčky hned to sundává a vzteká se tak doufám že se jí nějak nezbortí klenba musím jí to zvykat ale ona je strašná vzteklina.....

deni_v22
19. okt 2009

cafte, babule,
podsunula som dieta Emke, nech mam aspon chvilku volna na napisanie prispevku 😝 malej sa strasne zapacilo chodenie za ruky, tak len na mne visi a jaci a dozaduje sa toho.. este stale celkom sama nechodi, no uz zvlada tak 5-7 krokov..uz sa tesim, ked sa v tom osamostatni..tato prechodna faza je narocna na moj chrbat 😀
joj a este sa naucila kopat..do lopty, to je v pohode, ale dnes sa vybijala nad crepnikom s bananovnikom, chuliganka 🙂 .. posledny kvet, ktory ma v dosahu..uz ani nemam ho kam prelozit..

minulu noc som chcela vyskusat nekojit vobec, no uz som to olutovala 😖 natolko sa prebrala, ze dve hodky sa jedovala, vykrikovala, kopala...uz som rezignovala, dostala 3x jest ale ona uz akosi zabudla zaspat pri jedeni, neuspalo ju to vobec..no horor....asi to bola prudka zmena pre nu, tak dnes ideme podla stareho scenara...snad sa vyspime my s muzom aj susedia...

sisa, akurat tu mam brata, v piatok mu na chirurgii vydolovali osmicku , tiez tu pobehuje s propolisom a repikom 😉 tak drzim palce, nech sa ti to rychlo zahoji..ATB ti nedal?

tara, dufam, ze Dominikovi je uz lepsie....ved len nedavno si odkrutil sestku, teraz zase nadcha... 😒

bezaz
autor
19. okt 2009

no ja som taka rada, ze mam zuby ok 😅 sice jeden sviniar, co mi robila naposledy je brutus citlivy, ale stale lepsie ako taketo sekcie 😔
am klenba sa malej urco nezruti, najnovsie by vraj mali mat deticky topky bez tvarovanej klenby, lebo detska nozica je vybavena tukovymi vankusikmi, ktore tu klenbu buduju, ci ako to {siskaam ty to mas nastudovane} 😉
baby aj u nas je nejaky nocny prud? lebo v ceskych casakoch dost casto o tom pisu, ako sa da usetrit, ked sa taketo energeticky narocne veci robia v noci

tara2
19. okt 2009

tak k zubarovi idem aj ja na buduci tyzden, nastastie len na preventivku 🙂 ...teda dufam

deni - my musime mat stale nieco 🙄 ...myslim ze malemu je o trosicku lepsie ale zachripnuty je teda dost ☹ a asi ho aj boli hrdlo lebo ani jest riadne nechce

zuzi - aj segra ma dvojfazovy prud. Niektore hodiny pocas dna ma lacnejsi prud a vtedy sa jej zapinaju radiatory, pusta pracku...a ked naskoci drahsi prud tak sa jej radiatory a kotol vypne. Tie intervaly sa menia tusim kazde 2 hodiny alebo tak nejako...no a myslim ze v noci je stale lacny prud

bezaz
autor
19. okt 2009

jani ale ako to zistim? ved ked odpisuju odber, tam nemas nejake dve hodnoty.. ako by inak vedeli, ze kedy som kolko odobrala 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre