Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
11. nov 2009

hor..ja som bola vonku uz aj s Lalou - isli sme vyzdvihnut Kexa na veterinu - som sa bala, ze mi cestou zaspi, ale nastastie to vydrzala

a janka nekoji, lebo Dominik sa na to uz vykaslal 😉

cryonae
11. nov 2009

zuzi ja sa chystam, nech sa malinky nadycha cerstveho vzduchu, len dufam, ze kym sa vysismeme prestane tak liat

tari drzim paste s mlieckom, snad to bude taka rychlovka ako u mna a nepotrapi ta to!

siska_br
11. nov 2009

jani - nemam utajene cislo. alebo je utajene tak dokonale, ze sa mu to podarilo utajit aj predo mnou...

prsky - no my mame vlciaky, vlastne uz len jedneho, a tomu veru tato nosil take hovada klaty kostiska, ze na tom si bude chrupa cistit. ale k zubarovi nase nechodia

my sa dnes von chystame dazd - nedazd, vcera sa mi do lejaku nechcelo a popoludnie bolo na umretie dlhe 😝

siska_br
11. nov 2009

pepi - super fotky...opät raz 🙂

horajda
11. nov 2009

sak aj ja bych sla ale idem ucit a miro povedal ze v dazdi nejde ale sak ked bude trosku mrholit tak snad ho presvedcim

tara2
11. nov 2009

hor - maly sa sam odstavil, vobec sa nechce prisat, rehoce sa a brnka mi po bradavke. Ja mlieko mam len mi je na dve veci tak sa snazim si zastavit laktaciu...a von sa tiez chystam ked nebude velmi prsat alebo vyzeniem Andreja 😀

siska - kukam akurat do telefonu mas pravdu mam tu od teba neprijaty hovor 29.10 o 17:12 prepac moja ☹, maly sa mi casto hra s telefonom a asi sa mu podarilo odblokovat klavesnicu a vymazat mi ten neprijaty hovor z displeja 😠. Nabuduce mi daj prosim ta dopredu vediet ze sa tu chystate, dobre? 😉

zdenus
11. nov 2009

pepka, aj my sa pripajame k blahozelaniam pre Matka 😉 😉 😉

hor si predstav, ze my sme aj v tomto hnusnom pocku vonku boli...musela som ist na postu, do obchodu a do skolky pre eli 🙄 🙄 🙄

zdenus
11. nov 2009

pepka, ti tvoje kolaze deciek su suprove 😀 😀 😀

tara2
11. nov 2009

zdenus - a ako sa ma Eli v skolke?

pepka - krasna fotka 🙂

siska_br
11. nov 2009

janiii - to ja som nebola v BA ale tu v TN mali akcosku na tie bodicka 🙂 tak som ti volala, ci nechces kupit, ked si nevedela zohnat, ze by som ti doniesla, ked prideme na oslavu 😉

zdenus - veru, nestrpcuje jej ta

siska_br
11. nov 2009

dokoncujem prispevok 😝

ta fasa riaditelka, kt. sa jej nepacila zivot? zvykla si?

pepka
11. nov 2009

ja som tiez uz bola vonku, musela som na postu a na nakup
a este musim raz ist... pre hanku do skolky...
robotnici sa stale vozia vo vytahoch aj s materialom a naradim a sa vzdy nacakaaaaaaam pri tom vytahu, kym mi prazdny pride hore...

tara2
11. nov 2009

siska - dakujem pekne zlata si, bodynka su uz davno doma kupene, nakoniec som kupila v H&M 😉 . Ja ze ste boli v BA 😅

zdenus
11. nov 2009

joooj, tak skolka je horor...minuly tyzden bola len 2 dni, potom som ju kvoli soplom nechala doma a teraz chodi od pondelka a je to hruza.....rano ide s revom, a v skolke podchvilou place, ze jej je smutno za maminkou 🙄 🙄 🙄
toto som vobec necakala, lebo ona je take decko, ze ma mala v pazi a teraz sa na mne total prilepila a reve za mnou, aj ked idem cvicit 😠 😠 😠
ale inak povie, ze jej jev skolke dobre a paci sa jej tam...len jej ej smutno 😒
ucitelky ma ubezpecuju, ze je to normalne, ze to robi 90% deti a ze si zvykne........lebo zas nehuka nejako hystericky a nehadze sa o zem....len ja to dost zle znasam 😕

siska_br
11. nov 2009

zdenus, tak to ti verim, ja by som z toho bola tiez hotova, kebyze mi ucitelka v skolke povie, ze dieta mi tam place za maminkou 😢 😢 😢 tak asi len vydrzat...uvidis, nakoniec si zvykne rychlejsie ako ty. snad.

pepka
11. nov 2009

zdeni, to je uplne normalne, vsetky deti (aj mamy) si tym musia prejst. neboj, nepotrva to dlho, aj my sme mali na zaciatku tazke rana pred 2 rokmi... neboj, zvykne si rychlo.

pepka
11. nov 2009

mlady muz sa vyspal v kocari cestou z obchodu a teraz sa tvari, ze dost bolo na cely den toho spanku 😠

zdenus
11. nov 2009

to dufam, ze to rychlo prejde, lenze teraz to vyzera hrozne, keby reve len rano, tak ok, ale ona striedavo cele doobedie...aj sa hra, aj vsetko zje, len ked pride chvilka nostalgie, tak je v prdeli 😝 😝 😝

ale ucka ju pochvalila, ze je velmi sikovna, vnimava, vyspela....len taky placko 😖

amonis
11. nov 2009

zdeni u nás to samé Kiki se těší do školky za dětma má tam svoje oblíbené ale když jsou třeba oni nemocní tak tam nechce a furt říká že jí je smutno a milion výmluv 😀 teď je furt doma nemocná tak jí je zas smutno po školce takže asi tak 😀

jinak dneska jsem kojila jen jednou 😕 Karolínka vůbec nechce asi kvůli uspanému nosu tak jsem zvědavá jestli se neodstaví nějak moc jí to nechybí to spíš mi ☹ ☹ ...zaprvé mi nevadí kojit hlavně přes takové počasí si myslím že je to ještě fajn dodávat jí něco ze mě za druhé mám plné prsa mlíka a celkem to bolí 😒

cryonae
11. nov 2009

baby ten moj kamikadze soplosko vyzera po dnesku ako tyrane dieta ☹ beha s kadecim v ruke a vytrepe sa.... modrina pod rebrom, skaredo poskriabany prstik.... ach yo

prsky
11. nov 2009

ja tomu fakt uz nerozumiem...Lala sa tvarila, ze je strasne unavena, 20minut didovala a zrazu sa odpojila, postavila a ze zuuurka a teraz sa tu nahana s Cucom 😲 🙄

horajda
11. nov 2009

a co ti spala neskorsie?

zuzka zalomila hned lebo spala iba hodinu cez den, nakoniec som s nou sla v dazdi do obchodu v manduce

prsky
11. nov 2009

no prave ze je od 13tej hore a uz bola taka zlomena pri kupani, ze som myslela ze do 10 min bude tuha a ona sa nejak prebrala...asi mam fakt v mlieku nejake drogy 😀

zuzz
11. nov 2009

ahojte,

blahozelame martinkovi k meninam.

hnusne pocasie veru prechadzkam nepraje, ale natalia sa naucila dopoludnia spavat vonku v kociku, tak chuderka opatrovatelka musela von aj v dazdi. popoludni sa mi podarilo uspat ju vnutri, ale jedine na prsniku.

dnes sa ucila a ciastocne aj naucila stat sama bez drzania. taka bola pri tom srandovna ako ritulou pokyvkavanim zboka na bok udrziavala rovnovahu 🙂

ozaj, vcera sme celkove antibiotika nedostali, len pamycon do nosa. urobila jej dalsi vyter z nosa a v piatok mame prist na kontrolu. keby to v nej tak nechrchlalo, aj by som povedala, ze sa stav zlepsuje, ale veru to dychanie nema dobre ☹ crp test jej nerobila, vraj daktore deti nemaju v krvi prejavy zapalu, hoci v tele moze byt, a mozno natalia medzi ne patri. sa mi to zda divne. moze byt, ze by u nej bol ten test nepostacujuci?

a neviem, ci aj vase detuchy v noci tak divoko spia - ja som sa minulu noc vobec nevyspala, stale som bola v strehu, ci nepada z postele, ako sa prehadzovala. nakoniec som to vzdala a dala ju nadranom do postielky, hoci sa branila, ale uz som nevladala strazit ju.

rominka
11. nov 2009

ahoojte taky je u vas cely den tak ,,nadherne"!!!!! vyborne se mi dnes jezdilo uspavat malou po venku ....cryo-jsem si myslela ze odrazedlo bude met uspech muj me kroti s hrackama mam pry z toho vetci radost jak mala tak kdyz se ptal bracha co koupit male tak bude odrazedlo enduro ale stejnak je to pro sabcu jeste velke ,pred chvilkou jsem cumela na mmb a nasla jsem nahodne nasu mirri ma tam fotky maleho s dortem a ten nadherny dort co delala !!!! -to cumim 😀

talinka
11. nov 2009

ahojte,

aj my zelame Martinkovi pepkovie vsetko naj princovi krasnemu 😵 😵 😵

veru my chodime von aj za takehoto necasu,kedze sme prinuteni vencit Maxatora 😀 a Tominko mi vacsinou aj zalomi,kuknem a on chrni, aj vam teraz tak lepsie zaspia vonku detuchy??? Neviem ci je to tym, ze lezi v tepluck iba na ksichtik mu je kosa,alebo je to tymi zubalami 😀 ale sak mi to vyhovuje , horsie je , ze nevydrzim s nim vonku v tom dazdi a zime tak ideme dom a potom ho musim vyzliekat, co ho vacsinou prebere do revu,ale hned dam prso a je klud a chrapem aj ja s nim... 😀

talinka
11. nov 2009

rominka, ahoj..ano aj u nas je cely den tak naaaadherne 😖 a presne aj ja som cumela na tu tortu co robila mirri ma to aj na FB a je neskutocne kraaaaaasna 😵

adrioska
11. nov 2009

Ahojte dievcata,
chcela by som sa opytat, ake potraviny/jedla zavediete deturencom do jedalnicka od 1. roka...ako je to s kravskym mliekom...mozem uz do varenia? Aj ked nemam este odvahu malemu dat, ale asi uz pomaly aj mozeme, ze? A takisto aj tvaroh, kyslu smotanu, smotanove jogurty (doteraz som davala take, na ktorych nebolo napisane, ze su smotanove...)? Nemam v tom celkom jasno, lebo vsade pisu inak, preto by som rada vedela, co detickam popridavate vy...dakujem za odpovede a prajem vsetko najlepsie vsetkym oslavencom! 🙂

prsky
11. nov 2009

adrioska, mne dokina povedala, ze KM mozem od roka do varenia a uz mozeme aj pribinakov, tvaroh, smotanu, smotanove jogurty, ale neprehanat...1 davka KM denne, cize bud jogurt, alebo pribinak, alebo nieco uvarene z KM

ja som dnes uvarila zemiakovu na kyslo z KM

talinka
11. nov 2009

adrioska, suhlas s prsky...dobre pise 😉
ja tiez uz som nieco aj podavala ako pribinakov, mlieko v pudingu,krupici...a v pohode samozrejme zatial pomalicky,ale od roka moze jest to co my, samozrejme nie moc korenene,presolene, precukrene...ja uz moc to neriesim nie ako na zaciatku ..to co uznas sama za vhodne, bude to spravne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre