Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
14. jan 2010

ahojte babulky

tak dobre, ze ste posunuli echo, lebo povacsine co preberate za kratku dobu aj my opozdeni mame doma 😅 samik je este hrdina, trufne si do hockoho, nerozlisuje velkacov a malkacov, nevie chuda, zeby aj po drzke mohol dostat,jednoducho ide a vezme si, ale tiez cakam, ze mo dojde, ako sa veci v zivote maju a zacne byt opatrnejsi...snazim sa v takychto situaciach nereagovat a nechat deti, nech si svoje veci poriesia po svojom, ale ked to moje dieta je casto hrozny vagabund a normalne si mlati kamosov 😔 😔 😔 ...raz nem dopadneme dobre...

cryonae
14. jan 2010

siska tiez sa snazim nechat ich nech si to vybavia medzi sebou, len to niekedy nejde, napriklad ked malemu zahryzne do ruky alebo ked jej tomu trieska oboma rukami po hlave (ako keby jej tlieskal po uskach) alebo ked sa biju niekde okolo ostrych hran a rohov... uf uf

inak tomi nie je ani tak hanblivy ako bojazlivy... ale tuka sa to len ludi a najnovsie rovesnikov 😨

a niekedy len tak z nichoho nic sa v uplnej panike vyruti ku mne a schova sa mi do narucia 😀 ako keby videl ducha

mojkamirka
14. jan 2010

ahojte,
tak môj hovorí "daj resp. da, ďa(ďakujem) keď čosi dostane, papa, tata, mama, občas som aj teta, a "ešte resp. ede", znakovanie ho zatím moc nebaví. No ked čosi chce tak ukazuje na to s rúčkou a kričí daj, alebo ma dotiahne k danej veci. A ked sa pociká a nemá plienku tak ukazuje na mláčku a kriči totototo. Ked chce ísť von búcha na dvere. Zvieratka neopakuje vôbec. Ked sa hrá s autíčkami tak hovorí titit, a ked vidí hodiny tak vraví ti ta ti ta v preklade tik tak.

my sa nastastie momentálne nebojíme, ale sme hanbliví. 😉

bezaz
autor
14. jan 2010

tak u nas sa teplotuje, uz je to na 38 😝 najlepsie je, ze mi vsetky kamosky poodchadzali, neviem, ako vybehnem kupit cebion, kazala dokina 😝
ninka sa zvycajne nehanbi, iba trochu.. hlavne je zaskocena, ked jej niekto trha veci z ruk 😅

janejane
14. jan 2010

Ahojte maminy....

postrehli ste toto, ze nebezpecny nurofen pre deti na trhu?

http://www.cas.sk/clanok/146613/na-trhu-je-nebe...

siska_br
14. jan 2010

cryo - no to je jasne, ze ho ani ja nenecham tyrat ostatne deti 🙂 skor sa snazim vyhnut tomu, zastavat ho, ked cosi, v rodine mame jasny priklad, ze tudy cesta nevede...moje krstniatko ma 7 a je z neho ohromne obojaveny tvorcek...ked mu na futbale zobrali spoluhraci loptu, utekal za maminkou s placom a ta mu to medzi deckami vybavovala...boze, dufam, ze taka nebudem..

zuzi, drzte sa...to je paradne na hofno, ked nema kto pomoct, poznam ☹

mia114
14. jan 2010

ahojte
nerobte si problem, ze niektore vase deti este neropravaju, moj sebastianko ma 29mesiacov a skoro vobec neroprava, len par slov a aj to niektore podla seba 😀 😀 😅

deni_v22
14. jan 2010

siska 🙂 urcite nebudes, ked si to uz teraz uvedomujes ..tiez mame v rodine prihlad bezhranicnej lasky mamy k synovi 😖 ... mama ma 80, syn 50, mama s otcom ziju v PP, syn v BA a doteraz ho financne dotuju, nosievaju vlakom zemiaky na zimu, platia zan alimenty 😕 ... nejaky velky error na strane rodicov ale i syna, ze to nechal zajst tak daleko...

bez drzte sa..snad za tym budu len posledne stolicky a nie nieco vaznejsie...

talinka
14. jan 2010

bez, rychlo sa vyliecte... 🙂 ale to asi nie je zo zubkov, kedze ma uz 38 😝

amonis
14. jan 2010

tak u nás už má Karolínka velkou rýmu nemuže dýcyhat teče jí to z nosu v noci měla teplotu 😒 😒 a já dneska v pět hdin ráno sračka (pardon) jak balzen celé dopoledne jsem prozvracela a prosr..pak mi mažna donesl smectu a vzala jsem si brufen ted je mi trochu lepe ale mám i teplotu .....Nový rok teda ještě horší než ten starý.....

deni_v22
14. jan 2010

jemine, amon, vas niekto zaklial ci co???? 😕 😕 drzim palce, nech sa uz nadobro vyliecite vsetky tri....

talinka
14. jan 2010

amon, boze, to co stale sa na vas musi nieco lepit??? ☹ ☹ ☹ rychlo sa vyliecte!!!

bezaz
autor
14. jan 2010

am vy ste asi niekomu urobili nieco zle, ked sa to na vas takto lepi 😅
baby, u nas to bude asi 6., cez obed teplota, po ibalgine klesla, teraz na vecer zasa riadne vyskocila, idem len rychlo cosi zjest a lahnut si k malej, lebo je furt hore 😅

amonis
14. jan 2010

bez no právě že né a to tak prostě je .....starám se jak kráva a furt něco ☹ ☹ taky se brzo uzdravte.....

deni_v22
14. jan 2010

zuzi, tiez si vie ninka v ybrat termin choroby 🙄 akurat ked ste same doma....tak sa drzte obe, asi bude narocna noc..

amon, tebe je uz trosku lepsie?

tara2
14. jan 2010

cafte 🙂

strach z cudzich ludi mame aj my resp. z tych ktori malemu nie su sympaticky... a tiez je hanblivy niekedy. Zo slov rozprava akurat mama, tata, toto (ale znie to skoro ako tata) a svoje slova ako ga a podobne 😅 niekedy to znie dost zmiesne. Malemu teraz ide dalsi zub tak cele dni na mne visi, ledva som navarila obed co inokedy stiham v pohode 😝. Poobede som ho zobrala na 2 1/2 hodinovu prechadzku a asi ho to dost zmohlo lebo uz spi 🙂 inokedy chodi o 21:00 a to sme este radi ked o takom case zaspi 😝. Konecne mam chvilku cas na net a pre seba...

ozaj vsetkym chorym zelam skore udravenie, amon na vas sa to fakt lepi ☹

bez - vy ste este nameli 6? Chudatka drzte sa, prve 3-4 dni su najhorsie 😝

janejane - hned som isla kuknut aky mame doma Nurofen, ale nastastie je ten nas z inej sarze 🙂. Este chodis do Vrakunskeho lesika?

zdenus
14. jan 2010

am, je to fakt, ze na pos.rateho aj hajzel padne..u vas to plati na 110% 🙄 🙄 🙄 ...tak vam zelam nech ste najrychlejsie ako sa da fit 😉

bez, to nemsui byt sestka...nasa eli mava obcas take teploty, trva to 2 dni a nic...a naposledy prd vianocami laura...boli sme u svagrovcov, zobudila sa na obed, cela zerava, po odratani 39,2c...na druhy den este do 38 a potom uz ok...ziane ine priznaky a ani teplota...mozno aj ninku len nieco lizlo a neochorie...ved uvidite

a nasa eli ma po 4 dnoch v skolke sople, tece jej z nosa, tak zajtra ostava doma, to zas bude rodeo...aby som nahodou nemala privelmi klud..a mozem cakat v dalsom kole usoplenu aluru 😠 😠 😠

janejane
14. jan 2010

Ahoj Tara,

ako kedy, kedy pojdes najblizsie? Bud.tyzden....napr.pondelok poobede?

tara2
14. jan 2010

jane - v pondelok asi nie lebo ideme rano do Babyfitu a potom asi ku kamoske ale napr. v utorok by sa dalo 😉

amonis
15. jan 2010

čaute tak já už jsem vpohodě jednoděnní střevní chřipka ale dalo mi to zabrat 😖 zase jsem spadla na 49 kg a to jsem se pracně živila o vánocích a už jsem měla 52kg no je pravda že jsem ještě nic nejedla včera tři smecty a hočky čaj 😝 😝 ale aspoň už můžu zase fungovat......Karolínka se furt trápí z rýmou nesnáší tu odsávačku ale musí to být....Furt řeším jen nemoci už mě to nebaví....

jinak obočí se mi už zahojilo tak si ho už konečně nemusím malovat sama a mám to na dýl vypadá to celkem fajn.....

co se týká cizích lidí tak Karolínka se strašně všech bojí drží se mě jako klíště tak třeba i pul hodiny pak se až začne osmělovat no a nakonec je už uplně vpoho a jde ke všem ale ten začátek než si zvykne to se bojí hodně.....Kristýnka byla to samé na ní nesměl nikdo promluvit hned se rozeřvala.....

zuzz
15. jan 2010

ahojte,
prosim vas, poradte mi, kolko je taka normalna cena za pyzamko, ja uz som davno malej nic nekupovala, lebo sme mali kopec podedenych veci, ale teraz zistujem, ze akosi su jej pyzamka - take overalikove - uz kratke, ze ma vystrih natiahnuty skoro po prsia a vcera sexy odhalovala plece 😉 daju sa kupit aj dake multi-balenia? kde maju dobre pohodlne a za dobre cenu, neviete?

bezaz
autor
15. jan 2010

hojte
tak noc bola vcelku dobra, mlada sice salala ako piecka celu noc, ale nastastie okrem zaspavania, co som si lahla hned k nej, sa zakazdym pekne upokojila a jedneho zobudenia o 3, pekne spinkala, nad ranom som nakojila a este potiahla do 8.30.. po zobudeni teplota 38,2, takze ideme k dokine, radsej nech ju pozrie, lebo pred weekendom 😅
jani ninka 6tku este nemala 😝
deni inak presne, aj ked na druhu stranu som celkom aj rada, ze tu peto nie je, on je strasne hystericky, co sa malej tyka, predpokladam, ze by sa aspon 10x opytal, ci nemame ist na pohotovost a ja by som bola z neho nervozna, takto sme boli obe v klude, jedine mi vybehli nervy, ked revala, ze je hladna, spravila som kasu, tu nechcela, potom som natrela chlebik, ani ten nechcela, jablcko nakrajala, ani to 😝
am no ked uz nic ine, aspon obocko potesi 😀
zuzi taketo overaliky sa najviac asi v teskaci oplatia, pripadne teraz v zlavach mothercare a pod 😉 ceny, tak do 4eur za kus sa podla mna oplatia 😅

bezaz
autor
15. jan 2010

a netusim, co spravim s malou v nedelu, ked bude treba ist pre peta na letisko 🙄

cryonae
15. jan 2010

zuzz vsak nabehni do tesca, tam maju kraaasne pyzamka a cena tak 3-6 ejur za kus v trojbaleni, myslim

talinka
15. jan 2010

ahojte,

zuzz, ja kupujem tieto overaliky a body najviac v Tescu, tam su najlacnejsie,ale su aj v pohode kvalita, prijemny material...teraz maju zlavy, som kupila tri nove pyzamka kus za 5 eur...zo 7,50 zlacnene,ale su aj lacnejsie,len tieto boli farebne z nazehlovackami...a nakupila som aj body asi 9ks a to ja balene po tri ks za nejakych 5-6 eur...aj v HM nakupujem.....miesto pyzamka je fajn dat aj body a gatusky...a nosime velkost 9-12 mes..lebo je tam take vacsie cislovanie, 12-18 mes su mu este hodne dlhe...tak ale Tomi ma asi len 75 cm 😉

zuzz
15. jan 2010

vdaka za odpovede, potrebovala som si urobit hlavne obraz o cenach. aj mne sa tesco cherokee paci a povedala by som, ze su aj kvalitne. minimalne na dobu, ktoru to dieta nosi, to urcite vydrzi. len pri mojom poslednom pokuse tam kupit natalke bodynka ma hrozne nahnevali, ved to som vam na jesen aj pisala, ze pocas mojho nakupovania zrusili akciu, a nakoniec som vtedy nic nekupila a nervy som mala hrozne.

zdenus
15. jan 2010

zuzz, myslim, ze jednoznacne tesco...my sme mali naposledy next, ale myslim, ze isiel dost dole s kvalitou...cele sa nam rozparali...a okrem ineho je next na sk uplne predrazeny...a pritom su to handry...

bez ako si dopadla s ninkou u doktorky?
a neboj, pri druhom dietati uz peto nebude taky hystericky 😀..a ani ty nie...vsak zuzz, amon a spol...druhe deti su ine...nie sme pri nich take uzkostlive a privelmi zasadove 😝

bezaz
autor
15. jan 2010

zdeni, doki jej nic nenasla, este som akurat moc odchytavala a nesieme do labaku, tak uvidime
ja si nepripadam moc hystericka, aj ked vtedy, co som ti volala, som hystericka asi bola 😀

zdenus
15. jan 2010

bez klidek, hysterky vyzeraju inak ako ty 😀 😀 😀
ale tak podla seba sudim, ze pri eliske som bola posratejsia ako teraz pri alure 😝
teraz ma eli 38,1...beha tu a ja neriesim...ked bola malinka, tak som sa akosi viac bala vsetkeho...ale to je asi prirodzene 😕

amonis
15. jan 2010

no u Kiki jsem byla uplně hysterická furt jsem někomu volala asi jsem byla dost otravná a zbytečně jsem stresovala ted už je to fakt jiné i když dvě nemocné děcka taky žádný zázrak ale k doktorce jdu fakt když už toho tak nějak moc jinak kapky nasivin a nurofen si už koupím bez doktorky 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre