Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
12. jún 2009

deni presne nad tymto obcas premyslam, ze ake je to s malym teraz fajn, ked 'ho mam v moci' ked sa v puberte trhne, tak to bude peklo

pepka
12. jún 2009

tak som volala do dovery, ked mam komercne cestovne poistenie, uz nemusim u nich ziaden europsky preukaz vybavovat, to co by oni pokryli, kryje tym padom komercne poistenie. a v chorvatsku by mi bol aj tak prd platny, kedze hr nie je clenom eu, akurat cesta autom tam by bola zazichrovana....

pepka
12. jún 2009

cry, skoda ze mam petrzku tak odruky, sla by som inak kuk

moncicici
12. jún 2009

ahojte 😉

v utorok sme boli v poradni maly ma 7530g a 65 cm 😵 😵 😵

v stredu sme boli na kramaroch kvoli tomu zelezu,mu zobrali krv a vysledky poslu postou+ake kvapky budeme brat

deni_v22
12. jún 2009

pepka, vidis, vszp zase odporuca kombinaciu preukazu a komercneho poistenia.. ale ho hr je to asi fakt zbytocne, kedze nie je v eu

mon, krasne miery 🙂

pepka
12. jún 2009

prave varim cviklu, mato ide mat premieru, tak musim pohladat nejake stare veci 🙂
mon, kurnik, aky drobcek maly a pomaly to chodit bude za chvilu, my mame 8220 a 72cm, tiez sme boli vcera v poradni....
matovi sa v zhybe za uskom robi od malicka taka mokvajuca trhlina, tak som na to vypytala nieco mi predpisala enjaky puder, tak musim ist do lekarne pre to.
a na soplik som sa pytala co mozem davat okrem vincentky a olynthu, mi dala sestricka z carovnej skrinky tretinku balenia otrivinu, 6 ampuliek, len tak zadara, nech vyskusame 🙂

moncicici
12. jún 2009

pepi no je to taky maly drobcek,mate pekne miery 😉

ma.senka
12. jún 2009

ahojte dievcata,
vdaka za nazory, tiez to beriem tak, ze autom chorv. je v pohode, hlavne vzhladom na to, ze sa mozeme hocikedy vratit keby nieco... tiez chceme ist v noci. europsky zdrav. preukaz ma veru ani nenapadol, ale urcite chcem komercne poistenie, tam tie europske preuk. netreba. inak planujete deticky v mori aj omocit? chdime na baby plavanie ale tam je voda cca 31 st, v mori bude tak max 25 st... neviem, to asi nebudem riskovat...

siska_br
12. jún 2009

cafteee babizne,

tak kym nezabudnem:

tal - drzime palceky, nech vam je cim skor lepsie, daj vediet, co je s vami 😉 a aj zuzkinmu petovi zelame rychly priebeh a uspesny dojazd. deni ma pravdu, co si nespravis sam - poriadne nemas 😠 , fakt aby sa clovek uz pomaly aj sam operoval ☹

ma.senka - keby sa dalo, urcite by som k moru sla a urcite by som ho do mora vtrepala - ved morska voda je super lieciva, do bazena v lete na kupku sa neodvazim, ale morska voda je paradna, urcite ho do nej supni

a k tomu europskemu preukazu - je to tak ako pisala deni, na pobocke poistovne sa vypise tlacivo a preukaz pride postou za par tyzdnov. nam prisiel doporucene na samuelovo meno a na poste ma teta chcela zvozit, ze ci mam cestne prehlasenie od syna, ze mu mozem preberat postu 😀 😀 😀 😀 vteda nemal samo este ani 2 mesiace

a tara - dnes neprideme ☹ ☹ 😢 erikovi vcera chudakovi trhali a vydlabavali osmicku stolicku, este je z toho trochen rozbity, nechcem mu este pridavat. ale urcite sa do ba dakody dofutasime, sa ozvem vcas 😉 a mimochodom - aj s tym dalsim si mala pravdu 😀 😀 😀 😀

ma.senka
12. jún 2009

siska - diky- napadlo to aj mna, ze morska voda by nemala uskodit, skor ta teplota... ale je mozne ze bude
tak horuco, ze neodolam 😉
eurp. zdrav. preukaz- ked si pomyslim, ze mam ist do zdravotky tak mi uz teraz vyrazky naskakuju na chrbte brrr

siska_br
12. jún 2009

ma.senka - urcite s nim pojdes len na kraj, kde bude malicka vodicka a ta bude isto super vyhriata...joj, super vam bude, nicoho sa vopred neboj, lebo si to, coho sa najviac bojis, fakt privolas, mysli optimisticky a bude vam suuuuuper...a hlavne miska poriadne schovavaj pred slniecko 😉 krasnu dovcu zelame!!!

deni_v22
12. jún 2009

masenka, my sme kupili taky mini bazenik, do ktoreho (keby bolo fakt studene more) planujem nabrat vodu z mora a nechat ju na slnku nahriat, pichnem nad to slnecnik a potom sa tam mala moze cvachtat aj pol dna...

deni_v22
12. jún 2009

a ten europsky preukaz som naklikala cez net...mala ma vszp...tak dufam, ze jeho vybavenie bude "nekontaktne" s pobocku poistovne 😀

tara2
12. jún 2009

Caute 🙂
deni - ja som si tiez takto objednala ten europsky preukaz pre seba a muza a uz na neho cakame rok 😀 😀 😀 tiez sme vszp takze neviem kolko budes na neho cakat ty 😅 , ale mozno budes mat stastie a aj ti ho poslu 😀

masenka - ja by som s malym isla do Chorvatska aj hned 😉

siska - skoda, nabuduce 😉 a chuda Erik, to musela byt ina bolest ☹

pepka
12. jún 2009

deni, aj my mame mini bazenik, nafukame pri deke a spravime mu vlastne more, teda samozrejme ze pojde aj do mora, ale takto sa moze cvachtat do aleluja.
plus mame taky ten hrackarsky stan - iglu ci co to je, tak to beriem tiez, odtial mi nezdrhne, aby som ho spod slnecnika nemusela cely den odkotulaneho nahanat po cudzich dekach 🙂

no jak som sa tu ja vcera bila do prs, ze u nas sa snicle nerobievaju, ze tak raz do roka aj to je vela, tak mi slecna dnes zahlasila, ked som sa jej pytala, co si navarime cez vikend, ze ona chce rezniky, ze im ich robia v skolke a lubi ich.... hlavne ze maso nejedava 😅... takze u nas budu snicle, kurnik, neznasam obalovacky, kto mi pride obalit?

sisa.b
12. jún 2009

ahojte 🙂 tak sme dnes pobehali po doktoroch, malej brali moc na rozbor (vdaka za bkm 😵 ) a robili jej ster. ja som bola u svojho doktora, tak mi povedal, ze nie som prva, co som prisla zo salusu s takymi problemami. este som mu spomenula, ze sa mi zda, akoby malej zrastali pysky, tak jej to pozrel a rovno oddelil. ja som trpela asi viac nez ona ☹ slecna si len zamrncala a potom sa na neho dalej usmievala. nastastie to mala len tenuckou blankou zrastene. dufam, ze uz ma aj ona po probleme, ked sme zacali naplno latkovat

ma.senka
12. jún 2009

joj babenky, ste ma potesili s tou dovcou, uz sa zase na nu zacinam tesit 😀 bazenik - super napad, veruze ho kupim 🙂 a vobec ma nenapadlo o ten europsky preukaz zaziadat cez net, mam pristupy. skusim to tak... no esteze ste tu 🙂 vdaka 🙂

prsky
12. jún 2009

cafte...my sme dnes kupili bazenik v kauflande za 7,99 - ma nafukovaci spodok a da sa odstuplovat a vodu nechat odtiect do lavorika, tak sa vytesujem...takto vyzera...http://forum.rodinka.sk/download.php?id=253755

rominka
12. jún 2009

ahojte tak u nas se pres den opet nespi jezdila jsem venku nastridacku s mojim a nic a zkousela jsem dat k oknu ve vajcu aj by spala kdyby nejaky blb nezacal rezet drevo pak se bourka prehnala a na zitra objednavam slunecno 😉 uz mam toho pocasi dost 😠 ted se bavime letaky s medvidkem pu a za chvilku koupacka sisab. -chudak mala ale hlavne ze to doktor dal do poradku

cryonae
12. jún 2009

cafte baby, tak dnes sme davali cvilku a ta mooooc smakovala 😵

talinka
12. jún 2009

ahojte babulky, tak sa hlasim, nemala som skor cas...

Vcera uz sa mi potom podarilo zrazit teplotu na 37, celu noc pekne spinkal az do 4.15, potom uz lne mrnkal a papal stale dokola...chudatko taky bol vcera spavy a odovzdany, hrdina moj a pritom sa snazil aj hrat a vsetko,len mu to miestami neslo a mrnkal a smial sa zaroven...zlaticko moje 😵
Rano mal 37,7 boli sme u doktorky, hrdo, uska, dychanie ok, brali mu krvicku, chudatko plakal velmi 😔 ja som sa radsej toho nezucastnila Vladko ho drzal...mala som doniest aj moc,ale rano som ho mala 1,5 hodiny rozbaleneho a cumela som na pipika a cakala na cikanicu a nist, tak sme sli bez mocu a doma sa mi konecne na 3x podarilo moc odchytit...tak ho segra zaniesla a aj ten bol ok, nastastie....
ale dnes o druhej som mu namerala zas 39,1 v zadocku, tak som mu dala sirupky a teraz o osmej uz mal 37 tak uvidime co nam dnesna noc prinesie....tak mi ho je luto....
Volala som aj doktorke,lebo som jej nestihla zaniest vysledky mocu...tak som jej ich citala...a povedala, ze moze mat aj tu Siestu chorobu...ze bude mat 2-3 dni teploty a potom sa vysype...uz som si aj o tom citala na nete, nevedela som co to je....no alebo su to tie zubky neviem..ale dasienka su ako vzdy, ziadna zmena, opuchy nic...aj ked viac slintal dnes...

Zas ficim na PC odpojili sme router zrazu nam fachci super net, je to asi tym routerom, ze mi nejde normal net ani na NTB ani na PC, reklamacia ista a kupime nejaky lepsi,sme sa ulakomila na lacny, aj ked predavac presviedcal, ze urco postaci,ale asi nie...radsej investujem...

K maxovi sa nevyjadrujem....ten len doma vsetko ocikava a hryze a robi strasnu zlobu, je to besny pes.... 😀 dostava riadne supy od nas samozrejme novinami....a pekne nadavky 😀 😀 😀 ale samozrejme v ramci normy a vychovy....aj ked jeho to nezaujima,praveze ho to este viac burcuje a vonku robi zle velkym psom a kuse ludi do noh....aj nas vsade kam dociahne, on chudatko sa tesi ale neolizuje ako normal psy ale kuse....auuuuu...no ale co sme si navarili, to si musime aj zjest.... 😀

a vy ako moje? idem vas citkat...

mirri
12. jún 2009

prsky,jsem chtela kouknout na ten bazen a ze nemam opravneni.tak nic... ☹ ale musi to byt super s tim spuntem.my mame prave problem s vylevanim vody,skoro pokazde pulku vyliju na podlahu.. 😠 a kdybych to vylela z terasy,tak me tchyne zabije 😝
cryo-jsem si musela vyhledat,co je cvikla 😅 a uz to vim.. 😀 a tady ji nemaji,tak musim pockat,za 2,3 tydny jedem za babi,tak ochutname tam.
romi-tady je stale krasne ,mame tricitky...na zitra ti posilam trochu slunicka.. 😉
dnes jsem malemu mocila nohy v potoce.chtel kopat,ale voda byla ledova,tak vytahoval nohy ven.. 😀 jinak my jsme zkousely salat+brambor+kureci.no nic moc...nejak se zhorsuje s jidlem..
musim se pochlubit,maly si dnes krasne sam sedl,bez pridrzovani..do vcerejska se opiral o ruku.. 😵 no mam radost..
sisa-jeste,ze sis toho u male hned vsimla..no a kvalita vody teda nic moc!!

cryonae
12. jún 2009

tali no drzim paste, nech ste coskoro fit!
inak v lekarni kupis take sacky na odchytavanie mocu... malemu to nalepis na pindura a normalne mozes zabalit do plienky a ist tak trebars aj k lekarke

talinka
12. jún 2009

ozik, a co vase deti ???? uz vsetci lozite a sedite? u nas....nelozite,len snaha je stale, aj to dozadu 😀 a sediet sa snazi, vydrzi opiera sa rucickou,ale sam sa este neda do sedu...iba ked je v hojdacke, tak tam sa uz neopiera ,ale vystrkuje sa...takze mini pokrok....ale sak my mame este cas, sme v norme....

a uz kaslem na tie prikrmy...a na pravidla, cita sa to pekne ,ale realita je ina...vcera ho total napinalo mrkva+kalerab+cukina, tak som mu dnes dala mrkva+ jablko....a papkal pekne mozno aj 40ml----co je u nas veeela, tak ma zabite....uz som dala ovocko 😀

cryonae
12. jún 2009

no inak sisa ja byt tebou, tak im tam poslem hygienu 😠

baby aj ja musim tomina pochvalit... sice este nevie liezt, ale uz si sam sadne.. budto ked je na styroch a lofne si bokom alebo ked lezi a chytim mu nohu, tak spravi brusacik a uz sedi 😵 😵 😵 😵
baby ako to robite pri sedeni? oblozite ich niecim makkym aby sa netresli ked neudria nahodou rovnovahu alebo ich ucite, ze ju musia udrzat inak sa udru?

talinka
12. jún 2009

cryo, dikes 😵 😵 😵 uz som tu citala o tych sackoch,ale este ma nejak nikdy nenapadlo to kupit v lekarni, zabudam...ale pokazde doteraz to bola pohoda,rozbalila som a cikal, no dnes eeee...neva zmakli sme to....

talinka
12. jún 2009

cryo, Tomino je sikovnicek 😵 😵 😵

mirri
12. jún 2009

jee talinka-hlavne ze vysledky jsou v poradku,chudacek maly...takove horecky...
a k maxovi.nas hafan ma rok a pul,tak mam jeste v cerstve mysli co vsechno udelal.snad horsi nez mimco.. 😀 😀 a tema jehlickama kdyz kousnou,tak to je vec....

cryonae
12. jún 2009

tali a preco by sme ta mali zabijat? 😀 😀 😀
ja som zrovna uvazovala, ze malemu dam pre zmenu na obed mrkvu s jablkom uvarenu, ze co na to povie, lebo uz neviem, co mam vymyslat za kombinacie

inak maly odmieta jest a jedina moznost ako ho nakrmit je ze mi niekto asistuje, drzi mu ruky a zabava ho... vtedy otvara usta, inak ani omylom

aha a zabudla som sa pochvalit, ze dnes sa maly prvy krat zastvorozkoval... ale dozadu samozrejme 😀 😀 😀

talinka
12. jún 2009

mirri, 😉 ano som rada, ze je to ok...som sa aj zlakla, ci to nahodou nie je nejake pokracovanie tych jeho zelenych kakaniciek, ze uz horucky a nieco zle..ale to by snad z tej krvi zistili 😝

a o tych ihlickach mi ani nehovor, doooost to boli a to som zvyknuta na steniatka,ale ziadne ma nikdy tak nekusalo ani to tak nebolelo....by si mala pocut ake mu davame doma vselijake prezyvky vulgarne,ked nam ublizi.... 😀 😀 😀 ale to je len reflex...na to ako to boli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre