Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

horajda
20. júl 2009

dobre ranko prajem aj ja,ako sa mate?
ozaj baby tie co ste boli alebo idete s deckami k moru, rozmyslali ste kupit to oblecenie proti slnku?myslim toto http://www.jojomamanbebe.co.uk/detailfash.php?t...

zdenus
20. júl 2009

caute, davam dnesny prispevok.... 😀 😀 😀

pokracujem v relaxacnom pobyte, len ten budeicek by mohol byt neskor...5,30 ma ozaj nebavi 😕 😕 😕

ale celkom si to uzivame, aj ked eliska ma obcas vypadky z prebytku pozornosti, a laura trpi, ked sa vzdialim od nej 😝 😝 😝

sisa, ste pekne zurkovali, ze 5 hod...to my o takom case vstavame 😀

prsky
20. júl 2009

cafte...my budicek o osmej 🙂 len Lala je jak dabel, furt mrnci, takze sa idem vyfintit a prchame von

horajda
20. júl 2009

baby chodite s deckami za ruky? lebo ja som dost proti, ale potrebujem najst k tomu nejaky odborny clanok nech to mam v rodine podlozene, neviete mi poradit?

bezaz
autor
20. júl 2009

prsky napodobne, od rana rumadzgame
baby, ninka uz ma odfajcene zo zuba, ma drbne.. ☹ este, ze su to len mliecne, ale hned z hornej jednotky..
zuzi, u nas sa nechodi, tak sa tym nejak nezaoberam.. 😅

cryonae
20. júl 2009

hor a preco si proti vodeniu za rucicky?

horajda
20. júl 2009

hovoria ze dieta straca rovnovahu a ze je to prirozdene pre neho sa same naucit a ze vraj viac spickuju potom, no ale chce to mat podlozene odborne, ze je to zbytocne urychlovanie.a deti sa naucia lespie chodit, spravne naslapovat, a potom aj padat na zadok

horajda
20. júl 2009

boli ste niekto v sade su tam komare????

horajda
20. júl 2009

ozaj heli ako bolo na ladovcoch?tomasko sa ako mal?

deni_v22
20. júl 2009

ahojte,
hor, ja take oblecko pre malu mam, natrafila som nan raz, este v zime v madarskom tescu vo vypredaji a kedze stalo v prepocte sto korun, ani som nevahala...ma sice len UV 40, no v kombinacii s kremom staci...aj sme ho pouzivali teraz v Madarsku, no dost sa v tom mala poti, je to take nepriedusne, tak to mala na sebe len pocas kupania v bazene na slnku

tie komare vam nezavidim, vraj uz aj repelenty su vypredane :-/

bez a ako sa to ninke stalo s tym zubkom?

u nas zacalo slzave udolie - mala sa zacala aktivnejsie pohybovat, v postielke sa uz postavi, na zemi sa snazi zo sedu pretocit do stvornozkovacej polohy a kedze mame parkety a len obcas koberec a kedze je pokusy su stale neiste, place sa casto ☹

prsky
20. júl 2009

hor...ja som to citala v knihe o spravnej manipulacii s dietatom, stalo tam, ze ked uz vodit dieta, tak drzat ho za hrudnicek (kolegynina mama mala na to zlepsovak - obmotala vnucke okolo hrudnicka handru na utieranie riadu a drzala ho za tie dva konce a mala si chodila, pricom aktivne zapajala rucicky aj cele telicko a babka vyvazovala len prilisne naklonenia 😉 )...knihu som uz ale predala

a komare tam budu urcite, aj ked v BA postrekovali, ale videla som ako, takze to bude mat ucinok za tazke praxy takmer ziadny (striekali z auta rovno na cestu a chodnik a k stromom a trave to ani nedoletelo)...takze my prehadzujeme v nepostriekanej stupave cez kocik obycajnu sietku na okna z dm 😅 nebolo kedy zhanat sietku a celkom to funguje 😀

pepka
20. júl 2009

ahojte baby, aj ja mam par dni acko, ale bola som imobilna, teda este ciastocne som, takze starostlivost o dve deti je "zabava". mam prechladnuty bedrovy klb a ta bolest je neznesitelna.

hor, v sade komare su, a veeeeeela....

sisa, my nechodime po dialnici, ale po takych bocnych cestickach cez Moson a male dedinky....

hor, ja by som to oblecko nechcela, je to cista umelina, a neobliekla by som do toho ditko ani za svet v tych teplach, musia sa neskutocne potit a musi to hryzt ten material potom..... ked mato neni v tieni tak mu dam max.tricko obycajne, nech nanho nepecie....

pepka
20. júl 2009

cryo, aj ja som zvedava, ako ste sa mali a ako to tomi zvladolllllll

pepka
20. júl 2009

Inak s tym klbom dooost zle: od piatku skapinam, dokonca v piatkovu noc to bolo take zle, ze ma Peto viedol na zachod a najskor cestou a potom na zachode som mu skoro odpadla od bolesti, vraj som mlela uplne z cesty, biela ako stena, krce v rukach a vykrutene prsty, zimnica.... no toto som este nezazila ... teda zazila, ked som rodila Mata som mala taketo stavy, ale na to som rychlo zabudla.....
Takze som mala predpisany manzelikom oddychovy vikend, dorobil mi balkon, umyl okna, vytepoval koberec, poumyval zem..... pozehlil pradlo a ja som ho akurat poskladala, vraj nech sa setrim a oddychujem.... no zlaty je, este ma aj masiroval....
Ale vraj to robil zo zistnosti cistej, aby som bola cim skor fit a znova pouzitelna 🙂
No chlapi, co na to povedat ? 🙂

pepka
20. júl 2009

baby, neviete ktore lieky proti bolesti a protiapalove mozem jest?
zo zufalstva si 2x denne davam aspon ibalgin, viem, ze by som nemala, ale nemozem inak.

no a este si moj brasko zlomil vcera nohu, bol liezt na skalach a skoncil s triestivou zlomeninou paty, vraj to vyzeralo hrozne ta noha. poslali ho domov s dlahou, ale dnes rano volali mame, nech ho tam dovedu naspat, ze sa im cosi nezdalo na rontgenoch a rozhodli sa pre operaciu, ze mu tam daju sroby, takze uz je aj v nemocke...... vesele.... ☹

prsky
20. júl 2009

heh...akurat citam diskusiu o choditkach (hor ma navnadila s tym chodenim) a jedna teta v tejto diskusii http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=5956&po... ze " kedže kažký je zhrozený,že to vôbec niekto kupuje a vobec keby to bolo tak nebespečné asi by to ani nevyrábali!"...tak som sa nasmiala
inak po nemecky tu o choditkach http://www.rabeneltern.org/gesundheit/wissenswe...

sisa.b
20. júl 2009

prsky, ale ved v australii a kanade je uz zakaz predaja choditok, tak asi nieco na tom bude, nie?

prsky
20. júl 2009

sisa..ved hej...ja som choditko ani nezvazovala...len mi to vyhodilo, ked som hladala chodenie za rucicky 😉 ...my sme s braxom choditko tiez nemali a mama to zvladla s nami 😉

hor..tu je kratky nazor pediatra: http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

siska_br
20. júl 2009

caffffteeeee

sme sa vratili z plavka, prideme tam a nasa skupina si uz ficiiii vo vode...hladim ako puk, ze co-to a nasa mila teta instruktorka nam vcera nedala vediet, ze plavame o pol hodku skor 😠 😠 😠 hlavne, ze nam vecer este volala, ze ci prideme 😨 , len sa zabudla o tom posunutom case zmienit... tak sme sa smarili do vody asi na 15 min, ale ze nam hodinu ratat nebude a nahradime si, tak aspon to.

u nas choditko nehrozi,jednak zo zdravotnych dovodov a jednak kvoli minimalistickemu priestoru, v kt. zijeme. ani sme ho nezvazovali...ale myslim si, ze ked ma niekto strasne zive dieta a da ho tam fakt na nejakych 20 min. denne, asi ho tym nezabije. ale zase ono to asi strasne zvadza, ked to dieta tam je spokojne, na coraz castejsie "odkladanie" dietata...minule som kdesi videla nejakeho ortopeda, lebo co to bol, ze jeho nazor je, ze choditka mozu byt na par minut, ale az asi od 11 mesiacov, kedy ma uz dieta pevne svalstvo, vie sa udrzat same na nozickach, len akoby barlicka. ale urcite nie v 6 mesiacoch

pepi, chudatko moje, az mi zle zostalo, ked som citala o tom tvojom klbe, bola si s tym u lekara??? mna tiez posledny vikend zacal pobolievat klb, ale este to nie je v takom brutal stadiu, ako po porode, ked to bolo vybocene, ale aj pred tym to malo takyto podobny postupny spad 😠 😠 😠 sa toho desim

bezaz
autor
20. júl 2009

deni netusim, na niecom si to musela vylomit 😝 lebo padnut nepadla o tom by som vedela
prsky to je ako v diskusii o pribinacikovi, jedna ho dava od 4. mesiaca.. akoze sak tomu dietatu nic nie je.. aj neviem co vsetko mu este davala tak skoro
pepka peklooooo.. chudatko, to musi boliet ako sfina 🙄

siska_br
20. júl 2009

zuzi, este lepsia je tato tema:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tam sa chvali jedna cez druhu, ktora je lepsia mama, chudatka tie nase deti, kt. nic nesmu...ani slaninku, ani pribinacik ani choditko....sme proste zle neprajne macochy

bezaz
autor
20. júl 2009

siska, precitala som si pol strany a mam dost 😅 to je ako svokor, ze sak oni davali do sunaru este cukor.. tak hovorim, preco sa potom cudujete, ze obaja vasi synovia su silne obezni?

siska_br
20. júl 2009

v sobotu co robite novembrovky???? nemate volny vikendos? zeby sme s kikou na ten devin dofutasili, ak sa prsat nechysta, nepridate sa????

siska_br
20. júl 2009

zuzi, ale su tam aj lepsie pecky, napr.:

chasencha no to je to ze ked tvoje dieta vyrastie ta bude mat problem s krvnim tlakom a take blbosti.To dieta je dobre ucit na normalne jedlo aby potom nepozeralo na vas jak....ze co mu to davate.A ked mu davate chlebik alebo rozok no proste abi nieco pozuval skor mu pojdu zubky a neplace pri tom as tak.Moj ma10mesiacou a ma ich us7.

alebo:

a ze to suvisi a alegiami a podobne žvasty...

vlasy mi dupkom vstavaju...tie zenske su normalne nebezpecne 😠 😀

prsky
20. júl 2009

sisk a...dobra tema to tam 😀 sak kazda mama vidi, co sa vo vnutornostiach jej deti deje, ze ano...nech sa strcia pediatri so svojimi niekolko rokov trvajucimi vyskumami na milionoch deticiek 😀 ale roztek davam aj ja 😉 (ale ne cely, len kusok, ked vidim, ze ma zaujem - nech sa nauci zut - mne su tie kukuricne chrumky nesympaticke - ale davam ho asi 2 tyzdne nepravidelne)

na ten devin by som sla (muzo tvrdi, ze ak nebude vo worku, tak sa prida 😨 )

m1rti
20. júl 2009

Ahojte holky, kdysi dávno jsem vám sem nakukovala, čekala jsem 23.11. ale sklouzly jsme do prosincovek - Markétka je 2.12. nestihám, ale občas přece jen nakouknu ...
bezaz: Ninka je krásňoučká, ty si mi nějak utkvěla, si tě z dřívějška pamatuju ...
sisa.b: krásný dětičky, tebe si taky pamatuju ... .píšu si teď s maminkou z Ilavy, s Inneskou (loni přišla o chlapečka a 9.7. se jí narodil Eriček - měl 5120 g, chlapák ... )
horajda: Zuzanka je princezna, fakt

Mám nějaký nový fotky v albu, tak pokud vás bude zajímat, tak koukněte ... večer bych měla mít čas, tak nakouknu . Mějte se moc hezky holky.

m1rti
20. júl 2009

prsky ... jsem se začetla do tvého příspěvku ... mě se ty kukuřičný křupky taky nelíbí ... když ráno snídáme, tak malé uždibávám kousek chleba s máslem, nebo rohlík s máslem, já vím, že by to mělo být pozděj, ale po takových troškách to snad nemůže uškodit ... stejně pak jí svoje jídlo, tohle je fakt jen na chuť ... každá doktorka řekne mamině něco jiného, my postupujeme pomalu (zatím máme ovocné přesnídávky, nebo ovoce dopo a odpo, už jsme dávala i přesnídávku namíchanou s jogurtem,malé moc chutnalo, a na oběd masovozeleninové obědy, večer dám někdy kaši, nekdy jen nakojím ... ať si každý fakt dělá jak uzná za vhodné

m1rti
20. júl 2009

teda děvčata, jsem se do té diskuze teda začetla .... některý příspěvky ještě ušly, ale tvaroh od 4 měsíce?!? nejsem akurátní, starší děti jsem krmila trošku jinak, ale tohle je i na mě moc .. .nedržím se tabulek, to ne, ale něktěrý názory tam teda opravdu stojí za to ... 😠

sisa.b
20. júl 2009

mna skor sokuju taketo prispevky 😲 ...kazda matka si musi oddychnut, nie je hanba nechat dieta plakat, a zavriet sa v druhej izbe...

prsky
20. júl 2009

sisa...njn, ja by som to nezvladla, ale asi nemaju Lalu, bo pri nej by nepomohlo ani zavriet sa do druhej izby...mozno tak do 50tej zvukotesne odizolovanej 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre