Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
10. aug 2009

ahojte babulkyyyy.... 😵

mozem sa k vam pridat, ????? este si ma pamatate??? 😀 😀 😀

Hlasim sa vam teda z Klacna....je nam celkom fajn , na net ani cas nie je, aj ked to pocasie naprd, este sme sa neboli este ani raz kupat ako sme si planovali akurat sme absolvovali ZOO Bojnice a aj to polovicu Tomino prespal, tak si valame sunky na dvore, kupeme v bazene, Tominko v lavoriku a keby ste vedeli ako sme porusili tabulky 😀 😀 ako som tu zmakla.... 😀
Tomino uz ochutnal kofolku, zmrzlinu, babovku, metrovy kolac, zapekanu cukinu, a neviem co este vsetko a vobec mi to neva a on je stastny a velmi mu vsetko chuti...tak kaaaaslem uz na to ja co a ako a kedy davat tu sa tu s tym fakt neserkaju aj gulasom ho chceli natlacit 😀 ale samozrejme ze to bolo len ako ochutnavky a nie akoze zjedol nejaky kusok alebo vypil poharik kofolky, vsetko len na jazycek... 😀

Inak aj pokroky celkom fajn, uz lozi aj ked nemame vela sanci to nejak rozvijat nakolko tu je 18 mesacna Livinka, ktora Tominka nechtiac brzdi lebo akonahle ho uvidi vrhne s ananho a ja som v strese nech nieco mu nespravi takze ide hned na ruky a zachranujeme co sa da,ale ked ona ho taaaaak lubi 😀 😀 😀 celkom slusne sa uz udrzi na nohach aj ked samozrejme s oporou,ale este nic nekeca....uz som aj rozmyslala...ci niekde nerobim chybu ci sa mu dost venujem a tak ci nieco nemam zlepsit.... 😝 ci mu malo nerozpravam....

ozik a odkedy sa odporuca na nocnik? lebo tu ma uz zvozili, ze to som uz mala davno realizovat ....nepytam sa kociek BKM tam mi to je jasne ..lebo prave aj v MAMA A JA som citala Nocnikovu odyseu a tam pisu , ze najlespei zacat od 1,5-2,5 roka a zavisi od vyspelosti dietata a inych faktorov, ze je zbytocne zacat priskoro....tak neviem neviem ako a co,kazdy nieco ine tvrdi....tu to 18 mesacne dievcatko si uz fici bez plienok a same cika a kaka pekne.ale tu su vsetky deti nejak vyspelejsie ,sikovnejsie, samostatnejsie....ako v meste ako tak sledujem.....

No tak som sa ukazala, ze zijem...nebudem velmi zatazovat pismenkami aj tak ma nikto nebude citat 😀

talinka
10. aug 2009

aha a konecne to vyzera aj tak, ze sa da na styri uz su dost velke pokusy o to 😀 zeby sa zacinal rozhybavat kooonecne ??? 🙂 ale co sa tyka jedenia stale nic moc, len kojenie a kojenie ale dokina povedala, ze neva,ale aj top som citala o opaku, ze to vadi....

sisa.b
10. aug 2009

talinka, kludne kup nocnik a zacni skusat, ved uz bude mat tristvrte roka. je zaujimave, ako sa tie nazory menia. kedysi bol idealny vek na odplienkovanie 14-18 mesiacov, teraz ze 2,5 roka 😲 no mam dost. to starsi dvaja uz rok frcali bez plienok aj na noc. sara bola komplet odplienkovana v 16 samko v 18 mesiacoch. tak si vyber. su to podla mna len hluposti vymyslene mudrymi hlavami vyrobcov papierovych plienok, kdesi som o tom aj citala. rovnako aj tie bludy o tom, ze dieta nema "drzaky" (to by z nich kvapkal moc sustavne) a neuvedomuje si potrebu ( mala by necikala na povel do nocnika).
takze nedaj sa odradit a zacni skusat. ja som ich nechavala cez den holych bez plienok, za kazdy uspech do nocnika sme tlieskali 😵 a fungovalo to. ja naopak nechapem, ako moze mat este 2,5 rocne dieta plienky.

my sme sice zacinali s BKM skoro, ale teraz to uz flakam, lebo slecna jednoducho nocnik ignoruje 🙄 je stale v pohybe (aj teraz 😠 ) a nema cas nocnikovat. ked ju dam na nocnik, tak sa hned odtlaca prec a chce ist na zem. polozim ju a do minuty mlacka 😠 😅 tak len prebalujem 🙂 no ideme skoro presne podla tabuliek 😀 pri takom aktivnom dietati bude bojkot asi dlho trvat 😝

prsky
10. aug 2009

tal..moja mama s nami zacala len co sme si sami sadli, cize v 8 mesiacoch a to sa riadila sama sebou...na psychologii sme sa zas ucili, ze v 1,5 roku je oducat od pleny dobra kravina, lebo prave vtedy je bejby v stadiu, kedy si v hovienkach voľká :-P a si vezmi, aj cryo pisala, ze Tomino ma problem trochu kakat inam ako do plienky a nasa Lala zas inde ako do svojho nocnika neda kako, takze ja som velmo spokojna 😉

sisa...aj podla mna to je clanok objednany vyrobcami plienok ala pampers

amonis
11. aug 2009

ahoj talinka jasně že se můžeš přidat aspň budeš psát více než tal 😀 😀 😀 která tady kdysi byla...... 😔

řešíte nočník myslím že je to super odnaučit dítě brzo ale kua já vůbec nestihám takže u mě to nehrozí abych odnaučila plinky brzo u Kiki byl celkem dost dlouho problem hlavně v noci furt se počůrávala .......

tak dneska už jsem zbuchala kinder bueno vypila kafe a zázvorový čaj a jde se do práce 😀 😀

amonis
11. aug 2009

paskova my máme uplně stejnou váhu jako vy...teďka má 8 100 takže jsem taky malincí oproti druhým ale mi přijde naprosto normální tak to neřeším snad jen se snažím dostat do ní kousek masa kvůli železu jinak taky moc nepapáme .......

bezaz
autor
11. aug 2009

bre ranko
tal next week sme v bojniciach, dame stretko? dokedy ste v klacne?
ad nocnik, tiez si myslim, ze je to hovadina, ved vacsina z nas uz 1,5roku chodila na nocnik a neutrpeli sme ziadnu traumu zo skoreho posadzovania na nocnik ne? 😉
u nas sa pekne sedi na nocniku, musli sme kupit iny, ako na zaciatku, lebo ten mal opierku na chrbat ato sa ninke nepacilo.. inak 99percent kakusenia a asi 85 cikania mame v nocniku.. mozno to, ze je leniva na pohyb je dobre na ucenie na nocnik 😀 ale nie, uvidime, ked sa snad jedneho dna rozhybe
regi s tou vahou je to v pohodke, ninka na poslednej poradni nemala 8kg a ked sa na nu pozries, tak nevyzera podvyzivene 😉
baby nepoznate nejaky link, kde by boli mnozstva, kolko maju teraz detiska zjest?

bezaz
autor
11. aug 2009

aby som nezabudla, zuzanky moje zlate, vsetko najlepsie k dnesnym meninam 😵

zdenus
11. aug 2009

helou micky!
vsetkym zuzkam vsetko naj k meninkam prajeme 😉 😉 😉

bez, neviem, ako nam vyjde krok s tou stiavnicou, lebo vikendy uz mame plne, tak asi az v septembti...

bezaz
autor
11. aug 2009

zdeni som myslela aj cez tyzden 😉

montana13
11. aug 2009

Ahojte, aj ja sa pripájam a prajem všetkým Zuzkám všetko najlepšie k dnešným meninám!!!!

paskova
11. aug 2009

Ahoj baby, to ste ma s tou vahou ukludnili, dakujem vam velmi pekne. To viete, teraz sme u mojej mamy a ona sa nato pozera uuuuplne inaksie ako ja, jej sa vidia iba take buclate deti, Natalka veru taka bola a Sophi je uplny opak. Sada si sama, lozi po stvornozky uz strasne davno postavi sa, urobi aj krocik na je v jednom kuse v pohybe. Mozno, ze preto je taky spunt. 🙂 🙂 🙂 🙂

tara2
11. aug 2009

Caute 🙂
aj ja prajem Zuzankam vsetko najlepsie k meninam 🙂

k oducaniu od plienok - plne suhlasim s prsky a s babami co tvrdia ze cim skor tym lepsie 🙂. Maly chodi tiez na nocnik tam sa vacsinou vykaka a obcas aj vycika...nemame taky uspech ako napr. bez s ninkou, ale je to super ked ma maly aj par hodin suchu plienku 🙂. Asi dost zalezi aj od dietata a mamy...nasa mama nas tiez skoro davala na nocnik a vsetci sme sa naucili a tiez bez ujmy 😀 😀 😀 . Ale vyrobcom igelitakov to padne naramne dobre ked sa v casopisoch objavuju clanky takeho charakteru ze plienky do 2,5 roku 😝 😝 😝

cryonae
11. aug 2009

Cafte babizne,

takze vsetko naj naj zuzuliatkam 😵

mame novinku... tomino stale telefonuje :D je to strasne zlate 😀 😀 😀 najskor som si myslela, ze ci nema zapalene usko, lebo stale si jedno chytal a teraz cokolvek co najde, trebars jeho kefu na vlasky tak hned si ju da k uchu a rehni sa 😀
v nedelu zacal z nicoho sam tlieskat 😵 teda tlieskal aj doteraz, ale vzdy musel mat nieco aspon v jednej ruke... a z nicoho nic, akurat ked som hovorila maleho prastarkej, ze on este netlieska tak protestne zatlieskal 😀 😀 😀 😀 😀 klasika

tema nocnicky... no u nas nula bodov.. tomino sa s nocnikom rad hra, ale akonahle ho tam chcem posadit, tak spusti rev

tali to je ok, vladino krmi takto na ochutnavku tomina kadecim uz od 4 mesiacov... tusim som to tu aj pisala, ze maly mal uz paradajkovu, cesnakovu a este neviem ake polievky a v podstate mu da vladino oliznut zo vsetkeho co prave je

co sa tyka slovnej zasoby, tak krasne hovori mnam, ham, ete (este), alo (halo), mama a baba
a ked ma chce zavolat, tak velmi dorazne povie 'e'
😀

siska_br
11. aug 2009

micky zuzicky, vsetko NAJNAJNAJ k meninkam zelame, malym aj velkym 🙂 🙂 🙂

tal - aj u nas sa kakackuje do nocnika, povacsine rano, hned po zobudeni ho nan prasnem, a ked nevyda rano a cez den vidim, ze zacina tlacit, tak ho nan rychlo svihnem a cuduj sa svete - funguje to. ale cikackuje do plienociek

boli sme dnes na tom ocnom, chudacik, pri vysetreni rucal, akoby ho na noze brali, ja skoro s nim, ale zatial to vyzera dobre, ze je nalez primerany veku, tak sa dufam....

cryonae
11. aug 2009

aha a pas tomino mi zacal papat az tento tyzden tak, ze to povazujem za ako tak dostacujuce.. inak sme si az do teraz vystacili s 150-180ml mlieka na ranajky, 50ml ovocia na desiatu, 40ml obeda, na veceru zvysok obeda.. ani to nie (myslim malu 125ml hipp) a na veceru zase do 200ml mlieka a to je maly celkom korba.. je dost urasteny a mohutny (vobec nie je buclaty okem tvaricky) a ma nieco malo pod 10 kil a asi 76cm... takze vidis ze aj z mala jedla sa da rast

cryonae
11. aug 2009

siska super, ze to mate v poriadku 😵 😵 😵 😵 😵

siska_br
11. aug 2009

heli, to mas nove krycie meno? ze "e" 😀 😀 tie detiska su uz ale inac mudre, ze, ty kokso

u nas su jedacie davky v rozmedzi 80 - 120 ml, kedy ako, akurat vecernej kasicky dava viac, to mu robim 150 ml kase a bude jedno ovocko do toho postruzlikam alebo 100 ml vyzivy... inac tomino je riadne velky chlap cryo 🙂 🙂

miyya
11. aug 2009

Ahojte jasom sem zablúdila, len preistou,už som mala výčitky, že sem nechodím

aj mi beháme po styroch a stavia sa všade a skúša skúša a padá a padá 😝 😝

cryonae
11. aug 2009

siska ano, ale maly ma vyhradne pravo ma tak volat 😀 😀 😀 😀

a este mame taky bojovny pokrik ked vstane alebo sa mu nieco podari... znie to v podstate ako keby velmi tlacil na kakanie 😀 😀 😀 😀 😀

zdenus
11. aug 2009

heli, maly aky sikovniak 😀
nasa laurui sa dobre rozkrikuje, sa ani nedivim, lebo pri eliske ma vycvik....tej sa huba nezavre odkedy vstane az kym nejde spat....a tam avola zdeni....pod mi utret sopel 😀 😀 😀

zuzi, preboha, ja s 2 krpanami by som vylet neprezila v dobrom zdravi, u nas to pripada do uvahy jedine cez vik, ked sme obidvaja...sak si zazila eli 😝

lilly
11. aug 2009

ahojte, ja som tu nebola uz 100 rokov, uz ste na mna asi aj zabudli.. este ako tehu som prispievala naposledy 😅
bezaz, nasa je tiez podobna, neplazi sa ani nestvornozkuje, maximalne sa pohupuje na kolienkach dopredu dozadu, no tak sa presunie akurat tak dozadu.. neposadila sa sama, rada by uz ale stala, no sama sa nepostavila, no stale ked ju chcem z lahu posadit, tak sa rovno stavia na rovne nohy, ked ju davam na brusko, tak tiez len postavit sa chce, neohne nohy v kolenach 😅 na bruchu sa toci len okolo svojej osi, alebo dozadu sa posuva a vacsinou tak "plava" s rukami a nohami vo vzduchu.. podla mna sa 4nozkovat asi ani nenauci 😅
mame len 1 zub, no asi lezie aj druhy, lebo noci su tazke, dnes v noci tak mrncala a vzlykala pri zaspavani, ze hruza..
no vie uz tlieskat, pred tyzdnom, ked vysiel prvy zub, zacala robit aj tapusky rukami o seba 😵 ukazuje aka je velka a obcas pa-pa, ale to len ked sa jej chce 😀
papa celkom dobre, akurat vecernu kasu mi par dni bojkotuje, neviem preco, ci je unavena, ci sa jej prejedla, ci co..
na nocniku mi vacsinou reve, tak nejak casto ju tam nedavam.. ked tam aj sedi, tak nic nepusti.. a odkedy zistila, ze ma nohy aj na statie, tak ju tam posadit neviem, lebo tie nohy neohne ani za nic.. 😕
rozprava malo, no zacala dzavotat aspon take tatata ťaj ťaj dadadaj.. ked reve, tak sa jej podari ma volat mémé /takmer ako mama 😀/ no inac mi take nevravi.. a ked nieco chce, tak dorazne povie A, alebo E!

takze tak, pridem sem snad uz aj castejsie 🙂

talinka
11. aug 2009

dobre ranko...
v prvom rade vsetko NAJ Zuzkam zelam !!!!!!!!!!!!!! 😵 😵

bez, stretko by nebolo odveci,ale zajtra ideme domov, nakolko sa pokazilo pocasie a nie je tu co potom robit a doma aspon vybavime veci niektore co treba ani k nasim na chalupu nejdeme aj ked od piatku uz ma byt zas krasne pocasie ....

baby, dakujem za rady ohladne nocnika, ideme na to a kupim teda nejaky a uvidime 😉 ako vidim, sme pekne pozadu....uz sme mohli zacat davnejsie 😝

zdenus
11. aug 2009

tal herecka, nazdarek 😝

so serblom ste nie pozadu, nas ste predbehli....eli som tiez davala od 7 mesiaca, pohoda, potom mala rok a nechcela ho ani vidiet 😝 , moj nazor je taky, ze nic neunahlis, jednoducho decko musi byt psychicky zrele a musi mu docvknaut, ze sa mu chce cikat, kakat.....a vobec mi nevadi, ze sa zacala pytat az v 2 rokoch, teraz ma 2,5 a uz je aj bez nocnej plienky 😉
ale zas kolko ludi, tolko nazorov...vonku maju plienky 5 rocne deti a nemyslim, ze maju traumy z toho 😕

mojkamirka
11. aug 2009

ahojte po sto rokoch

ja na nočník dávam od siedmeho mesiaca, ale ked nemá náladu tak ho nenútim, keď chce na ňom sedieť, keď nie tak nie, svet sa nezrúti.

elanela, že 8 zub, nám konečne vyliezol tretí !!!! a začína sa prerezávať štvrtý. Inak lozenie nás moc už nebaví, skôr chodí okolo nábytku po celej izbe, nemá problém obísť celý stolík v obývačke, v pohode už chodí za rúčky, ale sám sa ešte neodváži. akurát tak keď sa čohosi drží tak sa nebojí s jednou rukou pustiť a vziať si napríklad hračku zo zeme a pritom stojí. Najobľúbenejsie hračky, sú káble, zväzky kľúčov, obuvák, zástrčky od akúhokoľvek spotrebiča. obľúbená činnosť, zatváranie dverí. Minule ostal 4 sekundy sám na chodbe a ja som vošla do kúpelne, no nezavral ma tam? Postavil sa na nohy a začal s rukami búchať o dvere kúpelne, to by problém nebol, len toľko, že dvere sa otvárali do chodby. Tak sa mi nejak podarilo prepchať ruku, zavolať ho k sebe, chytitť po pazuchu a prepchať sa z kúpelne. ˇčo z toho vyplýva? Nikdy never dieťaťu. A tiež ma už zavrel na balkone, no to bol našťastie MM doma. No mám srandu z neho.

elanela
11. aug 2009

baby naša sa vie posadit pekne už sama a teraz mám taký problém že ked ju dám spat tak si hned sadne a nemôže zaspat tak ju musím uspavat v kočíku a včera sa tam pekne aj postavila jak taký horolezec sa liepala a to som myslela že ked je v tom spacom vaku že sa jej to nepodarí hm no neviem ako na nu teraz lebo mi pekne zaspavala sama v postielke a teraz musím v kočári uspavat no budem musiet nejaký fígel vymyslet na nu len ešte neviem aký
inak zas mi nechce papat ja neviem šak 8 zubov vonku a zas vymyšla týžden papa pekne a potom zas 3 týždne štrajkuje už zavieram okno ked ju idem krmit lebo ju je počut na celé sidlisko 😀

deni_v22
11. aug 2009

ahojte, baby,
a na mna si este pamatate? 😉

vegetime si teraz tyzden u nasich, akurat vcera som sa rozplyvala, ze ake je skvele mat dom, ze deco moze byt cely den vonku a popri tom sa da ja nejaka domaca praca stihnut, ked vonu spi..no a dnes sa pokazilo pocasie
😠
este sme sa poobede vybrali s nasimi do polska a autu sa pokazili stierace, tak nas otec doviezol spat a nasi sli sami dvojmiestnou dodavkou... proste dnes mam sediet doma..

vsetko naj naj zelame velkym Zuzkam i malej Zuzanke 🙂

ja malu tiez davam na nocnik, cikanie 0 bodov, kakanie tak 80% uspesnost..zatial z neho ziadnu traumu nema..

inak uz krasne stvornozkuje, nonstop sa dviha na nohy, uz aj male urazy boli, odvcera ma sram cez lice, lebo Emke spadla na auticko 😒 ...

ticho zavidime 8 zubov, my stale nic..

sisa.b
11. aug 2009

ahojte holky 🙂 tu to nejak viazne.

tiez prajem zuzkam vsetko najlepsie 🙂

zdenus, jasne, ze nic nezameskala, mne sa len zdalo prehnane, ze by som mala dieta este len zacat ucit v 2,5 roku. ved to som v takom ich veku uz aj zabudla, ze sme plienky mali 😝 ale kazde dieta ma svoje tempo, tak mozno rebeka prekvapi a budeme s plienkami aj do troch rokov 😅 teda tym argumentujem pri kazdej novej plienke, ktora nam domov pride 😀 😀 😀 mne vlastne bude za tymi nasimi plienockami smutno, takze nic nebudem uhanat, nech si cika do nich kolko chce 😀

baby, my ideme stavat 😕 mam z toho zmiesane pocity, ale vpodstate sa tesim, lebo este neviem, do coho ideme 😅

miyya
11. aug 2009

ejha dneska sme sa viaceré zišli po sto rokoch 😀 😀

sisa to teda nevieš do čoho ideš...jaaaaj na nervy je to, ale vpodstate treba vydržať a potom bude skvele na ne 😵 😵 😵

my nerobíme ani papa ani ťapi ťapi, len všetko trieskame aa práve moje nové okuliare...ale beháme aj na nožičkách okolo postele alebo stola a dneska som skúšala či zvládne a schody a pohodička zvláda herec môj.ale to je asi všetko...jediné čo vie urobiť z tých veci čo sa mu poviem je, že mi dá serus a podáva mi veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre