Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zdenus
12. aug 2009

sedacku sme kupovali novu pre elisku..takze pri laurinke uz nova nebola, takze???? 😀 😀 😀
sisi a jasne, ze ani ja by som za 500 nekupila, ale myslim, ze take okolo 4 su uz lepsie.....ale kazda ma nejaku chybu, ktoru objavis az pri pouzivani, je to presne ako s kocikmi...na kazdom je cosi na prd

bez, ja neviem, ako s tymi rajcinami, ale som citala a aj na kurze hovorili, ze varene sa mozu, ale ja som ich laure este nedavala...eliske tusim od roka, uz si nepamatam 😕

bezaz
autor
12. aug 2009

baby tak mi ninka v priamom prenose drbla z postele 😝 ale podla asi na 4, ako macka, lebo to len plesklo 🙄

sisa.b
12. aug 2009

holky, tak my sme sa vozili doteraz vo vajicku za 700 😅 na pouzite bolo velmi pekne a urobilo skvelu sluzbu 🙂
za novu sme nedali 5 litrov a velmi sa nam paci 😵

ja som stihla dnes akurat doktorku s malou, lebo jej tecu uz aj ocka ☹ poslat na poste choditko a navarit. viac nerobim 😀 este rozmyslam, ci budem umyvat tie okna vobec, ked chceme rychlo byt predat, ale asi sa na to... budu si musiet vystacit s umytou chladnickou a sporakom s trubou 😝
a dnes sa nam kope studna 😵

bez, tak uz aj na vas doslo 😝 ale nic si z toho nerob, aj ked budes stale v strehu, vzdy sa nieco stane 😅

zdenus
12. aug 2009

tak vitaj v klube...laura capla uz cca pred 2 mesiacmi.... 🙄 🙄 🙄 , nemas tolko sedet pri pc a mas sa venovat decku, ha....

ozaj zuzi, ako zladime to nase stretko? ja mozem hocikedy poobede okrem utorka a piatku....alebo doobeda kazdy den, len to by si musela dojst k nam....poobedia zvladam aj mesto, odovzdam elisku marcelovi a mozme...

bezaz
autor
12. aug 2009

zdeni dohodneme sa s petom tak, ze pojde na ryby, ho niekde hodim a prideme k vam, co ty na to?
a dik za "povzbudenie" 😝

lilly
12. aug 2009

no ja som mojej tiez dala uz rajciny asi tak pred 2 tyzdnami, no len od nasich zo zahrady, varene, bez supky a kostok a reakcia ziadna nebola, az na to, ze to bolo pre nu mnam 😝 😵
k autosedackam, podla mna nie len tie najdrahsie su dobre, kludne aj sedaka, co testy nema, moze byt bezpecna.. ono tie testy sa aj tak robia pri dost nizkej rychlosti 50 km/h, pri vyssej by to bohvieako dopadlo aj s drahymi sedackami 🤐 no urcite by som si nekupila sedacku z obchodaku za par euracov 😖

sisa.b
12. aug 2009

tak ja som nevedela, ze sa rajciny nemozu 😅 nasa slecna ich celkom slusne denne ladovala u svokrovcov a aj doma. velmi jej chutia surove rajciny, tak dufam, ze jej to nejak neublizilo 😕

gabrus
12. aug 2009

zdarec holky, vy už řešíte sedačky do auta?? užř kupujete větší? Naší malé je ještě dobrá, říká se, že když nevyčuhuje hlavička, že je ještě v pohodě ne?? a co jinak? Nám rostou horní zpubky a máme teploty docela, a řev je furt, tak snad to ustiojíme. Rostou Terezce 4zároveń, ach jo.

irenee
12. aug 2009

Holky tak o tenhle názor se musím podělit, to mě dostalo 😝 😲
Čo sa týka tvarohu, tak je vhodný nízkotučný pre deti od 6 mesiaca, občas a plnotučný pre deti, ktoré neprospievajú. Naša ho papá a je v pohode. Pije kravské mlieko a čuduj sa svete žije. A to som počas tehotenstva toho na nete o deťoch prečítala viac než dosť. Spravila som si názor spolu s odporúčaniami pediatričiek (ktoré ale podla niektorých sú veterinárky že ano? a všetky deti, ktoré oni ošetrujú sú asi chúdence) no a stravujem svoje dieťa najlepšie ako sa dá. Iné matky dávajú svojim deťom kravské mlieko od 2 rokov, prvú mrkvu vidí ich dieťa ke´d ide pomaly do školy....podľa mňa svoje deti trápia a sú nezodpovedné a svoje dieťa nemilujúce matky Toť vše.

Jinak co se týká autosedaček, my zatím zůstáváme ve vajíčku, ještě se v pohodě vejde a potom asi opět pořídíme od maxi cosi, nejsou nejlevnější ale malý vyhovuje.
Ještě jste tu rozebíraly výživy já většinou vařim a zamrazuju do zásoby, ale když už kupuju tak zásadně Alnatura, přijdou mi nekvalitnější a malý taky nejvíc chutnají. A chtěla jsem se zeptat, papají vám děti kousíčky v jídle? Já malý musím všechno pořád mixovat do hladka jak je tam sebemensí hrudka tak zvrací. Už mi to dělá starost, doktorka říká že už by se měla učit žvýkat, ale jak, když nic nesnese, to nevim 😒

miyya
12. aug 2009

irenee trošku si to prehnala ,nie??ja si nemyslím,že matka ktorá dáva na rady od pediatričky nemiluje svoje dieťa. to nie. Ja svojej pediatričke dôverujem. Nehovorím,že ju poslúcham na slovo,ako napr. mne povolila tvarohové veci od 8mesiaca. No malého z toho bolelo bruško a preto som to zakázala, i ked malý sa oblizoval. Do roka má čas a síce dávam mliečne výrobky,ale neprehánam to. Predsa máme čas a prečo niektoré matky nedávajú deťom mrkvu takú dobu neviem.ved je prospešná a naozaj nepoznám žiadneho lekára, ktorému by vadila. Ved mrkva sa odporúča ako prvý príkrm
Ja svoje dieťa velmi milujem a preto dávam pozor čo papká. Predsa sa ešte stále vyvíja a tie črievka ešte tiež niesu pripravené na všetkú stravu.

amonis
12. aug 2009

jejda co to tu řešíte,Stejně si myslím že bude dělat každý co chce ať si řekne kdo chce co chce a jak to kdo cítí ...já malé dám třeba ochutnat skoro všechno co se mi zdá vpohodě nekořeněné ..né moc sladke ..slané atd.ale třeba maličko ode mě rýži třeba měla i s masíčkem a to protože jsem zkoušela jestli to zvladne požvýkat sama takové suché a né furt mixovat a přidávat vodu...a světe div se ona si to sama ručičkama cpala do pusy takové suché a žužlala to bez blinkání ale asi protože to prostě bylo jakoby její rozhodnutí že si to tam dá kousky nekousky......

amonis
12. aug 2009

irenee moje první dcerka nesnesla žádný pidi kousek hned zvracela doktorka taky furt říkala že musí už žvýkat a že jí to mám dávat ale bohužel nechtěla jsem jí trapit věděla jsem že se pozvrací a to bylo dost hrozné šlo jí to pak nesem a to není vůbec pro dítě zdravé takže zase mixovala jsem podle sebe a ona v 15 měsících sama vzala oplatek takový ten tenký já jí ho nechala (byla to její volba) a ona to spolkla já zhruzou čekala co bude a nic od té doby už pak začla papat kousky.......už se vůbec ničím nesresuju všechno příjde tak jak má......

miyya
12. aug 2009

aj môj zvláda kúsky. Vždy skúšam, i ked sa každí pohoršuje, že sa na dusí,ale to vždy ked skúša niečo nové a potom to ide. Tak je to v poho.

amonis
12. aug 2009

ted jak to čtu tak to vypada že dávám malé všecko to zas jako né 😀 dohlížím aby měla správný poměr...vím že některé děti papají hodně a všecko to by pak bylo blbé,ale já jsem to štěstí neměla a ni u jedné z holek já se raduju z každého soustíčka co malá spápá....

zdenus
12. aug 2009

..tak do tohto sa zapajat nejdem.... 😀 😀 😀 , fakt nech si kazdy robi, co a ako chce a nech si da decku trebars aj tlacenku, ak je to jeho rozhodnutie......je to jeho decko a mna do toho prd 🙄 🙄 🙄

sisa.b
12. aug 2009

holky, podla mna to irenee odniekal skopirovala a tiez sa nad tym pohorsovala, tak ju tu nebite 😀 ved je ceska a clanok je po slovensky 😀

zdenus
12. aug 2009

sisa....ved hej, to je jasne...ona napisala, ze ju to dostalo, takze tiez je z toho vyvalena...sak ju nikto nebije 😀 😀 😀 , bozechran 😲 😲 😲
ale fakt je asi zbytoocne minat energiu na komentare k takemu nazoru....a na MK je plno takych diskusii, ze ble 😝

bezaz
autor
12. aug 2009

presne ako pise sisa, irenee to skopirovala, ved si to poriadne precitajte, okrem toho ona pise po cesky a ta hovadina je po slovensky.. takze to bude z nejakej "netabulkovej" temy 😉
zdeni taku tlacenku by som si dala mnam 😀

tara2
12. aug 2009

cafte boli sme s tatom na stavbe a potom s kamoskou v Tescu tak preto ta absencia

miyya - idem kuknut na FB 😉

baby to co pisala irenee nie je jej nazor, to len skopirovala labo pise "o tento nazor sa musim s vami podelit, to ma dostalo..." takze to asi citala v netabulkovych mamickach ci ako sa vola ta tema a tiez sa nad tym pohorsuje

sisa - uz sa vam kope studna a predavate byt? Kokso vsak vy nas este predbehnete 😀 😀 😀

sisa.b
12. aug 2009

tara, neboj 😀 nepredbehneme. to len ujco robi pri svojej, tak dal aj nam vykopat. vcera nam dal zakopat kabel od elektriny a plyn nam dotiahol este minuly rok. budem rada, ak sa za dva roky nastahujeme do domu, kludne aj pred dokoncenim fasady a dvoru 😝
vy to mate na kedy naplanovane?

zdenus
12. aug 2009

sisa a kde staviate? v dca ci ides este do vacsej prdele?

sisa.b
12. aug 2009

zdenus 😀 do pruskeho. no dedina ako dedina, hlavne nech som v domceku

zdenus
12. aug 2009

ved tam je nahodou celkom pekne 😉 a neurazaj moje mesto...mate tam tecso, kaufland, lidl, billu a co este sces, ha? 😀

sisa.b
12. aug 2009

oki 😀 prepac. no ja som takto zacala aj v teme dca 😀 ale vcelku ma tie holky znasaju 😅

sisa.b
12. aug 2009

a pekne tam je, pozemok ma skoro 1400 m2, akurat to je rodinna ulicka, kde je 9 chalup s draheho rodinnymi prislusnikmi 😅 😝 ale nastastie my budeme celkom na konci a pristup do domu bude z opacnej strany dediny 🙂

tara2
12. aug 2009

miyya - super, to vy uz mate strasne vela urobeneho 😉 . Nam to ide pomalicky, dlho sme sa babrali s pivnicou, nejake fotky mam na streche a dalsie nove pridam asi zajtra alebo mozno este dnes ked pride muzo zo stavby. Nejake su tu http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

sisa - vsak aj my sa budeme urco stahovat este pred dokoncenim fasady a domu 😀 no a odhadujem to este tak na dva roky 😅 😅 😅. A je super ze vam stryko takto pomaha to je velka pomoc...my sme kopec casu zabili vybavovanim pripojok a povoleni... A uz mate aj vybraty projekt?

zdenus
12. aug 2009

sisa, ved pohoda, ja nie som v dca od 19 rokov 😉

tara2
12. aug 2009

sisa - ze 1400 m2 😕 😕 😕 vy mamonari 😀 😀 😀 vsak sa na tom pozemku mozte aj cely den nahanat 😀 😀 😀

siska_br
12. aug 2009

jani, krasny domcek ste vybrali 😵 😵 😵 a ta zimna zahrada nema chybu....normalne v nej uz vidim v zime vianocny stromcek, za sklom padaju velke snehove vlocky, z kuchyne vonia kapustnica, v krbe praska drevo, dominik ti prave znicil novy indukcny sporak..... 😀 vianocna idylka

miyya
12. aug 2009

ty kokso sisa máš pravdu a ja som aké tela...jaaj irene prepáč prepáč moja zlatá 😔 😔 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre