Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
29. okt 2009

prsky, tak ja neviem co kukali brlai mu krv, kusky koze, vriedkov, chlpy...a ze zrejme je to alergia 😝 to je to,len tahaju prachy a aj tak sa na nic nedojde....ale tak zas vyzera ta doktorka ci dermatologicka, ze sa s tym chce popasovat, tak dufam, v to, teraz ma jest len granule, ci to nie je zo stravy...aj tak nechapem ako nakoniec dospeju k tomu o co ide, asi skor nedospeju k nicomu... 😝 tak na toto sa nabuduce spytam...

krajcirka, u nas v Petrzke, tiez som na nu nahodou natrafila pri venceni Tominka, mala miestnost s tetou s prefajcenym hlasom ,ale rucicky sikovne a taka ukecana rychla tetula 😀

talinka
29. okt 2009

a ako sa u nej prejavuje ta atopia?

cryonae
30. okt 2009

adi aj tu u nas na kramaroch je celkom fajn krajcirka... za zasitie diery na zadku na rifliach chcela 2,90 a bolo to fakt pekne zasite

tara2
30. okt 2009

Adi tak krajcirka je na Vajnorskej, smerom od Trnavskeho k Polusu

tara2
30. okt 2009

je dobre rano 🙂
u nas brutus noc, maly sa v noci zobudil so strasnym revom a ked ho chcel Andrej ukludnit tak reval este viac 🙄 a dnes poobede vyrazame na Kysuce este mi treba balit veci, trosku upratat, navarit som uz stihla aj oprat ale uz teraz padam na hubu a boli ma hlava 😝

zdenus
30. okt 2009

caute,
tak u nas tiez opat zaujimava noc, mam pocit, ze laura bola furt hore 😠 😠 😠

zajtra idem k svagrovcom, takze 5 deti do 6 rokov pokope...hadam v zdravi fyzickom aj dusevnom prezijeme 😝 😝 😝

bezaz
autor
30. okt 2009

caveste
aj u nas brutus noc, dieta nakoniec spalo so mnou v posteli lebo akykolvek pokus o ulozenie do postielky skoncil prebudenim a revom 😝
dnes mam uz za sebou odbery a rtg pluc, este idem k internistovi 😅
zajtra ma mamina oslavu 60tky, 😅 ak sa tesim, ako sa stretneme rodina a paradne sa najem 😀

cryonae
30. okt 2009

baby my naopak uplne paradna noc 🙂 okrem prelozenia do nasej postele niekedy o polnoci sa ani nepamatam, ze by buntosil 🙂 pekne vstal az s nami o siestej 😵 😵 😵 😵 😵
a dokonca aj dnes rano je za uzasne babatko, takze paradicka 😵 😵 😵 😵 😵 😵

akurat riesim co napeciem krpanikovi na narodky, uz sa nam to blizi 😵 premyslam, ze spravim ten marschmellow fondant, ci ako sa to pise, mate s tym niektora skusenosti? ako sa s tym potahuje torta?

prsky
30. okt 2009

cafte...tal...Nessinka sa stale skriabe a kuse, ma uz na niektorych miestach chrasty, co si ich furt vykusuje a tiez ked ju poskrabkame, tak prehnane reaguje tym, ze sa tiez zacne skrabat...uz 2x jej to preslo do zapalu koze (=cela cervena a horuca koza)...obavam sa, ze jej zasa teraz zacina zapal, lebo je cela ruzova pod chlpami a skriabe sa ako diva a to jej uz tyzden davam prednison, takze asi nezabera :-/

prsky
30. okt 2009

ozaj a Lala spala prvykrat v spacaku a v pohode, normalne sa v nom aj postavila a stvornozkovala

a u nas noc taka ako kazda...kym som si sla lahnut, 1 kojo, potom kazdu asi 1,5 hodku kojo 😉

prsky
30. okt 2009

jaj a u nas sa v noci spi uz kratsie...som dufala, ze to bola nahoda, ale spava uz asi tyzden iba 10 hodin - fnuky

zdenus
30. okt 2009

hej bez,
nie ze sa na oslave tak nazeres (sorry za vyraz), ze si vyvolas zlcnikovy zachvat 😝 😝 😝 ...a skoncis rovno v bojnickej pod nozom 😉
a ze maminke danke vsetko naj prajeme 🙂

tara2
30. okt 2009

zdenus - zlcnikovy zachvat sa neoperuje 😉 . Zlcnik sa najskor ukludni spazmolytickymi infuziami, prelieci a az par tyzdnov po zachvate sa operuje

pepka
30. okt 2009

ahojte,
bez a ked kojis si bola na rtg? to sa moze? ja mam vsugerovane, ze nie, ked ani s Hankou som nikdy nesmela ist na rtg so srdieckom a nozickou a vzdy chodil Peto, kym som kojila....
ci v pripade nutnosti sa moze? ja vlastne ani neviem, ako moze ten rtg uskodit mlieku.... 😕 nehaaapem

my sme dnes znova skoncili u doktorky, radsej som sla pred vikendom, lebo dva dni su dlha doba a Mato je stale zle... doktorka bola zhrozena ked ho videla a pocuvala, ze ako sa to mohlo tak vyvinut... hned mu nasadila ATB a calciove injekcie ma pit, dostali sme nejake cipky kortikoidove, Rekto....nieco, v pripade zachvatu keby nemohol dychat to vraj okamzite zaberie, tak uz som trochu kludnejsia, ked mam taku istotu doma, ze mam prenho prvu pomoc....

mame ist na vikend do TN, ale asi poslem len Peta s Hankou, nech je Mato doma v klude a nependluje stale od jednej babky k druhej, predsa doma je doma, nech sa z toho vylize.... navyse aj na mna uz cosi lezie, tak si to podavame vsetci....

ozik, ste sa pytali na oslavu:
je zajednana na nedelu 29.11. zatial predbezne o 15:00 ale cas sa da posunut.
Mozte mi predbezne pripadne aj dat vediet, ze kto pride a od kolkej by vam to vyhovovalo, potom to dojednam uz na konkretnu hodinu. neviem, ako vam drobci spavaju.

pepka
30. okt 2009

prsky, krajcirku mame aj tu v DnV, rovno pod nasim barakom, kamoska k nej chodi. Davala napr. vymienat dcere na bunde zips a vsetky suche zipsy a platila tusim do 8 eur, nevyznam sa, ci je to vela alebo malo, nemam s cim porovnat, ja si platam veci sama 🙂 takze u nas zadara 😀

zdenus
30. okt 2009

jani, ani by som netvrdila...u nas veru bolo par takych co prisli a hned na druhy den po vystreniach boli na stole 😉

amonis
30. okt 2009

ahojky tali moje švagrová taky měla staforda jak už jsem psala a ten měl pořád nějaké problémy zdravotní vrazily do něho 10 000kč za jeden měsíc co sním chodily po doktorech on byl zničeho nic apatycký pořád ležel a byl smutný tak nevěděly co mu je a pak zjistily že sežral vše na co přišel a byl na operaci tam mu vytáhly z břicha kus smetáku a lopatku ☹ .....ale pořád nebyl ok taky se mylím dost škrábal musely zkoušely všelijaké šampony atd.zeptám se co mu nakonec bylo už si to moc nepamatuju.....oni jsou opravdu hodně náchylní tyto plemena přitom je to kus psa.......tak držím palce a´t už je to vše co mu bude.....

pepka my jsme se trápily skoro dva měsíce s Kristýnkou doktorka nám furt dávala sirupy actobene,mucosolvany,otriviny a všelico .......teďka v pondělí už mě ani neslyšela vůbec na obě uší tak jsem sní letěla k doktorce a vydupala si ATB.vím že to nechcou doktorky moc dávat ale ona konečně po pěti dnech braní ATB.dýchá trochu nosem a už mě slyší (to se mi ulevilo)fakt jsem se hodně bála že jsme něco zanedbaly......tak to určitě zabere i u vás a bude dobře 🙂

cryo já jsem se snažila upect dort potáhnout ho podle návodu udělaným marcipánem 😠 chtěla jsem sluníčko vznikl z toho brutal pomeranč a můj manžel řekl že to vypadá jak plněné papriky no hnus hned jsem to vyhodila

pepka
30. okt 2009

amon, tiez si preskacete toho ☹
na tie uska bacha, hanka takto pred rokom mala problemy s usami, vrazilo jej tam nachladnutie az mala tekutinu v strednom uchu a zhrubnute bubienky, stale sme museli chodit na ORL do nemocky na kontroly. Tiez som na to prisla tak, ze ma nepocula, bola nahluchnuta.... Usi su svinstvo ☹

a pozeram fotky z oslavy, ako sa Kristinka splha na hupacieho konika, to je ako u nas, aj Hanka teraz objavila caro hojdacieho konika a odrazadloveho auticka.... trosku prerastena, ale stastna 😀

pepka
30. okt 2009

amon, ze plnene papriky 😀 no co, bola by originalna torta, ved uz sa robia aj slane torty zo salam, tak vy by ste mali z plnenej papriky, este z kusu marcipanu spravit knedlu a mas to 😉

amonis
30. okt 2009

pepka tak ona taky působila jako hluchá musela vědět že na ní mluvím jinak mě nevnímala no hrozný pocit ale už to snad zabralo už slyší i když šeptám tak snad dobrý...ona měla taky zánět středního ucha asi ve dvou letech a to bylo teda byli jsme píchat a tekl jí hnis z obou uší,ale myslím že je to vina doktorek oni stěma antibiotikama celkem
dost dlouho čekají až se něco pořádně vysere a pak je nasadí ..fakt doufám že nemá poškozený bubínek uvidíme jak to uplně dobere.....

jo Kiki byla šťastná s koníčka uplně ho miluje tak jsem říkala že zabily dvě muchy jednou ranou.....ještě že má jen 16kg jinak by kůň nepřežil 😀
jo kdybych ten dort udělala na slano tak udělám asi lépe 😀 byl to fakt hnus už nepeču nikdy nejsem na to talent....ale snaha byla 😕

prsky
30. okt 2009

baby, ja cumim jak blazon, som bola teraz s lalou 2,5 hodky vonku a zaspala mi tesne pred barakom a mne uz sa nechcelo prechadzat, tak som vysla hore a ona sa nezobudila...vosli sme domov, ona sa nezobudila a uz 10 minut spi v kocari v predsieni 😲 to sa nam nestalo hadam od 3 mesiaca 😲 😲

prsky
30. okt 2009

pepi, ja by som si tiez skratila sama aj presila, mam stroj, ale bohuzial bez englovacky

nech sa chudacik mato coskoro vylieci

15:00 mi vyhovuje, lala spi okolo obeda a potom uz nezvykne (dnes je 1 z vynimiek, co sa stanu tak 1-2x tyzdenne)

bezaz
autor
30. okt 2009

pepka, rtg vraj v pohode, pytala som sa aj obvodacky aj tej pani, co mi ho robila 😕 chudacik matko, vy tiez musite mat vsetko
zdeni ty mi ale doprajes.. mam nachystany buscopan, keby cosi, ale davam si dost pozor, tak snad uz do OP ziadny zachvat nebude
co sa tyka casu oslavy, nam je to jedno, ninka spi kazdy den inak 😅

mojkamirka
30. okt 2009

ahojte, čítam vás a prášim ešte teplú žemľovku. Malého som práve uspala tak sa môžem venovať práci. Tak sa mi nechce počítať, no čo už, keď treba tak treba.

prsky mne malý spí dalej aj ked ho vyložím z kočíka, prenesiem dve poschodia a dám do postieľky ale iba večer ak ho vonku zastihne nočný spánok cca o 6.tej. Prípadne ak prídem z vonku a zaspí mi v manduce tak tiež sa nezobudí po preložení.

gratulujeme aj my ďalšej oslávenkyni 🙂

a náš večerný spánok je najneskôr o 6.tej posledný týždeň. Už o pol piatej je taký nervný, že koniec. Myslela som, že je to tým že málo spí cez deň (t.j. hodinu na obed) no dnes spal dve hodiny od dvanástej do druhej a o pol piatej sa s ním už nedalo vydržať. Takže kaša, prezliecť, prebaliť, mlieko, pohádzať sa po posteli pritúliť sa chrbtom k mamke alebo tatkovi, pokecať si s hryzátkom a zaspať. 🙂

pepka, to vás až tak chytlo? ja na tvojom mieste som už dávno u doktorky.

mojkamirka
30. okt 2009

oslava? hm aj by som prišla, ale nemám odvoz, dovoz a malý vytuhne už o piatej, tak asi nič z toho. Kebyže chodil spať neskôr tak by som to riskla aj vlakom, veď to nie je zas taká diaľka, ale takto asi nie. škoda, inak by som moc rada došla. ☹ ☹

talinka
30. okt 2009

cafte..

pepka, u nas je to nestale...s tym poobednym spankom, niekedy ho mame za sebou uz o tretej a niekedy co je teraz castejsie aj o 17.15 ako dnes a to som ho musela uz zobudit,leob zas musim cakat 3,5 hod kym moze ist spat opat...takze kludne to dajte aj na tretiu , ja pridem aj ked mozno s 2 hod. meskanim 😉

a prajem Matkovi skore vyzdravenie !!!

bezaz
autor
30. okt 2009

cicky v quelle maju vyoredaj, okrem ineho aj termooveral.. http://www.quelle.sk/sk/q4r/schnppchen/lastminu... ZpZXdfc2l6ZT05JiZmaF9zdGFydF9pbmRleD00NSZmaF9zZWNvbmRpZD1za18xOTg1NzYmZmhfbGlzdGVyX3Bvcz01MCZmaF9sb2NhdGlvbj0l MmYlMmZxdWVsbGVfc2slMmZza19TSyUyZmNhdGVnb3JpZXMlM2MlN2JxdWVsbGVfc2tfc2tfMTAlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVlbGx lX3NrX3NrXzEwX3NrXzIyMTQlN2QlMmZjYXRlZ29yaWVzJTNjJTdicXVlbGxlX3NrX3NrXzEwX3NrXzIyMTRfc2tfMjIxNyU3ZCZmaF9yZWZ2aWV3PWxpc3Rlcg==/m-198576/index.html
snad vam ten link bude ficat a nerozbijem celu stranku 😅

horajda
30. okt 2009

cafte baby,
ako sa mate? musim sa pochvalit zuzka uz sama chodi od dnes urobi zoper krokov a najma vtedy ked si ju nik nevsima, musim ju natocit.

prsky
30. okt 2009

mojka..tak to zavidim, nam take casy skoncili niekedy v 3 mesiaci

bez...nevysloo, ale zas to neni take hrozne 😀

baby, ako sa dohodneme s tou oslavou? kto co donesie?

hor...no sak zuzinka je sikovnica...btw...dneska dosiel ten tobogan, tak bude zabava (Lala ho ale moc neriesi, to Zuzinka bude skor vo vytrzeni) 😉

horajda
30. okt 2009

adi je prefektna, najma ked sa sama zo seba tesi, co dokazala

no prideme si ho obzriet, tiez som nasla nieco na ebay a pisla som segre ze keby chcela riesit darcek pre zuzku

btw ten ustrizok z tesca som nasla v ruksaku no bol to riadny chaos

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre