Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

montana13
16. feb 2010

baby, to aké máte tie CDčka? Aj ja by som chcela nejaké kúpiť malému, on má strašne rád pesničky a hlavne ludofky 😀 , najmä tie, čo dávajú na STV doobeda v nejakých reprízach starších programov... to hneď letí za dedom do obývačky, roztvorí ruky, povie hm hm hm a on ho musí zobrať na ruky, chytiť do držania a tancovať s ním 😀 😀 😀 pritom nahodí taký vážny výraz, no zlatý je 😵
Máme jedno také detské CD a to mi už ide ušami 😅 , chcelo by to zmenu... 😉

a to máš adi pravdu, že chlapcom sa lepšie ciká ako babám 😀 My sme ešte našťastie nemuseli zachytávať.... 🙂

prsky
16. feb 2010

monty..kuk ip 🙂

Lala dnes spravila prvy nakup...kupila si kavenky a teraz ich darovala tatovi - ze aky oneskoreny valentin 😀

inak opica, prejst s nou 30 metrov je na 3 dni...zasadne ide opacnym smerom a nezaujima ju ani, ked jej zmiznem z dohladu 😠

talinka
16. feb 2010

petus, 😀 😀 😀
kontrola je 6.maja...mame cas na naucenie sa uloh, co nam zadala ocna 🙂

talinka
16. feb 2010

prsky, no ved aj ja som ho vysmiala...poznam z "videnia" ich tvorbu.... 😉
No doniesol to DVD Spievankovo a cuduj sa svete, tommy sedel na riti a cumel jak puk , potom zliezol zo sedacky a tancovala krutil sa, vrtel hlavou, no nechapala som, celkom ho to zaujalo a hlavne tam boli pesnicky zo poznal z plavanicka....tak uz aj ja viem odkial su 😀 inak celkom fajn....som rada, ze sa mu paci

liaah
16. feb 2010

čaues žienky 😵 tal, ked budes chciet to cislo na tu nasu koznu tak sa ozvi, mela ma fakt krasnu kozu po tej ich kure, mozno ked vysetria tomiho , tak mu daju inu liecbu, urcite to skus 😀

ja som tiez uz odoberala mele moc, ale trt som nabrala, lebo dva krat mi do sacku nakakala, xixi a potom sa mi uz nezadarilo, to bolo vtedy ked sme mali tu 6 chorobu 😉 ale kedze bola uz ok, doktorka na tom moci netrvala, teraz tiez neviem ako by som ho odoberala, ale mela sa mi vzdy pocura ked caka pri vani na kupanie. Tak ju skus zdenus vyzliect a pustit vodu, nech pocuva a cakat so skumavkou 😀 😀 😀 😀 rada jak hovado, ja viem, tak ale mozno to vyjde 😉 😉 😉

Baby vy planujete uz druhe? tak vam drzim palce a kto si teda robi plany na druhe babo, nech som v obraze 😀 😀

prsky aj ja chcem kavenky, odkaz vasej herecke 🙂

liaah
16. feb 2010

tal, ved a ty co sa cudujes, ved spievankovo je nieco velice podobne Rytmusovi, xixixixix 😀 😀 😀 😀 😀 take zlatokopky, to je jak varila myšička 😀 😀 😀 😀 😀

ale aj mela ma rada tieto detske pesnicky, ale skor toho petra nagy-a a deti 😵 😵 😵 😵

cryonae
16. feb 2010

lius hahaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵

liaah
16. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzz
16. feb 2010

ahojte,
tara - vdaka za prijemne posedenie u teba 😉 dufam, ze dominik neochorie v najblizsej dobe, lebo natalka uz teraz vecer veru vobec nevyzerala dobre, aj nostek uz ma upchaty, aj teplotku mierne zvysenu. nastastie sa nenechala od dominika pusinkovat, tak snad uz len tym tvojim stetcom si vymienali bacily 😝

bez - predpokladam, ze to stretko budete mat dopoludnia, vsak? tak to sa nemozeme pridat, skoda.

natalkine miery k dnesnemu ranu: 11010g a 76,5cm.

liaah
16. feb 2010

kokos baby co uz chrapete? more to co je za moralkuuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hop sup vstavat krasajdy 😵 😵 😵 😵 😵 😵

talinka
16. feb 2010

liuska, vidno, ze si tu uz rooooky nebola 😀 😀 uz to tu v noci nezijeeeee 😀 😀 😀 a konecne si to tu trochu prefukla....lebo to tu skapina,,..treba sem tvoj zivy vetrik 😀 😀 😀

a cislo na koznu si viem aj sama najst na nete, tak nemachruj 😀 😀 😀 ale dik 😵

talinka
16. feb 2010

no nehovorim,nikde nikto 😀 😀 😀

tak dobru nocku, zienky 😉

prsky
16. feb 2010

lius..ja som vesala pradlo a teraz az som pol hodku herecku uspavala 🙄 kokso, ja neviem, kedy zmenime rezim - ale aspon ze zaspava bez didy

ale no tak ze dobru noc..idem si kuknut novu cast dr. housa, kedze uz mam volno 😝

prsky
16. feb 2010

jaaj..a ze kavenky..to ona sa podelila o ne len so svojim tatinom, ani mne neponukla, lakomnica krpata 😀

miyya
17. feb 2010

Dobré tánko, jej Liuša si späť?no totok,ale ani ja tu tomu vela nedávam.

Tak dúfam babule, že príroda to za nás zariadi,ale o tom dosť pochybujem,že sa je podarí zázrak z ničoho 😀 😀

Aj ja som mužovi vravela, že ved treba využiť štátne dávky, ktovie dokedy nám ich nechajú...podla mna dlho to nebude

Tak môj synček zaspáva s didy, bez didy len ked je velmi unavený a v kočíku. Inak nič moc. Strašný ceckoš je to

Včera sme boli na očkovaní a poslednej poradni,tak všetko zvládol o.k. tak je super. 😵

bezaz
autor
17. feb 2010

cafte fesandy..
lius si myslis, ze cakame na teba?? 😀 😀 😀 normalni ludia v noci spia 😉
adi to sa ti ako podarilo, mladu uspavat bez cicku 😲
zuzi hej doobeda, zuzka ma o 10 zubara, tak nejak donesie zuzku a baby neviem kedy dojdu 😀 inak ma naty riadne miery 😀

prsky
17. feb 2010

cafte

bez..normalka, ona tak zaspavava uz zopar dni (v noci) .. lebo najprv sa normalne krmi (ale to ona milionkrat denne - keby mohla, tak na mne visi cely den) a ked sa zacne odpajat, tak zakryjem didu a dovi dopo - posledne dve noci som sa jej otocila chrbtom - chvilami zamrnkala, ale potom sa len dost dlho otacala kadejako, vykladala si na mna nohy az kym neskoncila opreta chrbtom o mna a zaspala - takze dufam, ze sa takto postupne dopracujeme k rychlejsiemu samozaspavaniu 😀

inak som dneska dobre rozbita, take sproste pocko je, ze na dlho asi ani von nepojdeme - fuci jak sproste zas 😖

mojkamirka
17. feb 2010

ahojte,

liah, to vieš normálny ludia v noci spia--- 😉

ad bábo, keby príroda nechcela tak ešte ani my nemáme Tomáška. Chcela som si odrobiť dva roky, mať nárok na materskú a tak ísť na RD, hm kto si tam hore nezdieľal so mnou ten istý názor. 😀 😀

ad urady, o tom by som vám mohla tiež písať romány ako sa mama snažila roky vybaviť opatrovateľský na babu. No na nervy..... 😠 😠 😠

tal, lipobase predpísala aj nám obovdná dokina, lebo tomasko mal veľmi suché líca a keď bol v teple, resp. v zime tak sa mu to zhoršilo a mal ich červené a horúce aj niekoľko hodín. Skusala som aj lipolito. Výsledok po jednom aj druhom, že to mal ešte červenšie, suchšie. Nakoniec som čítala tu na koníkovi babské recepty na ekzem. Keďže dr. nám povedala, že je to nábeh na ekzém. Nakoniec som sa rozhodla to natierať s Holtom, a do mesiaca mal pokožku normálnu. Keď vidím, že sa mu to vracia tak zas natieram a je to po pár dňoch ok.

mojkamirka
17. feb 2010

ad kočík peg perego aria, minule ste mi tu spomínali, aký je zlý a tak (nie v zlom). Tak som bola na vážkach či ho vziať alebo nie. Nakoniec som si povedala, že keď ho dotyčná mala rok, tak za ten rok sa isto muselo na ňom čosi prejaviť ak by bol vadný. Išla som ho teda pozrieť odskúsať. A je super, ľahunky, po 15 min. maturite som sa ho aj naučila skladať, vyzerá ako nový a sa mi moc páči. Takže som ho vzala a snáď to nebudem ľutovať. 😀

talinka
17. feb 2010

cafte, dobre ranecko 😀 ale nie uz sme od pol 9 hore 😉

prsky, a ja som si myslela, ze ja som len na tom tak, ze by tomi bol na mne prisaty nonstop keby mohol....takze aj u vas to tak funguje, ze sa kazdu chvilu Lala obsluzi? Lebo u nas to tak je a v poslednych dnoch aj rozmyslam, ci je to vobec ok, kedze je to viac ako ked bol maly ,aj ked len ledva na minutu ,ale dost casto...a netusim ako to odnaucim 😝 ako keby to robil len v ramci hry a nie od smadu,aj ked aj sa napije...a v noci to ti gratulujem, ja ked uz vidim, ze asi uz spi, odtrhnem sa, ale niekedy este otvara pusu tak dam,inokedy kasle uz na mna....mne sa niekedy odpoji sam za kratsiu dobu a niekedy by sa asi ani neodpojil... 😝

mojka, spravila si ako si citila,a to je spravne... bodaj by ti ten kocik dobre posluzil .. 🙂

miyus, a ja som myslela, ze len moj Tomi je taky ceckos 😉

mojkamirka
17. feb 2010

baby, no to máte teda doma iné cecky 😀 , ja som tak rada, že kojenie je už u nás minulosť. Len ked sa sprchujem, tak mám pocit že na mňa pozerá ako na svoj obed. 😀 😀

miyya
17. feb 2010

nee môj ceckoš je važny...vyzlieka všetky ženy vo svojom okolí 😀

mojkamirka
17. feb 2010

miya, taký malý a taký múdry? 😀 😀

bezaz
autor
17. feb 2010

baby, boli ste niektora na ocnom na kramaroch? tal, vy kam chodite? nas totiz doktor poslal do detskej nemocnice, lebo samozrejme mladu nevedel vysetrit 😝 ze to vyzera na upchaty slzny kanalik a tam jej to rovno aj preplachnu, no neviem, ako to dopadne 😔
mojka zelam vela stastnych kilometrov 😀
a inak "zazrak", mlada mi zaspala v kociari, nedala sa zobudit, tak som ju aj s kociarom vytrepala do bytu, sa nezobudila ani na skackanie po 2x 12 schodoch 😅

zdenus
17. feb 2010

bez, tak to teda parada, ze upchaty kanalik, ten preplach vyzera horzne, varujem ta dopredu...ale vraj to neboli 😒

tak sme dneska zas saskovali s mocom, samozrejme, ze sa do sacku vykakala, hoci rano nikdy nekakava 😠 , jasne, ze som mala doma len jeden sacok, tak sme zas skusali odchytit do skumavky.....a do 15 min sa vycikala, tak uvidime, co z toho vyleze 😀

a veru chlapcom sa moc lepsie chyta ako babam, aj pri odbere d sacku sa nespachne tolko bakterii ako u dievcat 🙂

talinka
17. feb 2010

bez, my sme boli u nas v petrzalke na strecnianskej na stredisku....no drzim palce, nech vam to dobre dopadne...petussa ma tusim skusenosti s Kramarmi 😉

prsky
17. feb 2010

tal..no ona by sa pricucla kazdu chvilu, keby som jej dovolila a ostala by na dide do aleluja a premiestnovala by sa z jednej na druhu...ale zasa ked uz sa pricucne, takych 5 min naozaj papka a potom uz len pocuckava, takze vtedy s tym spravim razny koniec, niekedy aj dost protestuje (najprv ma chcela bit, teraz si lahne s vystrcenou ritou na zem- ale trva to len chvilu) - takze sa ju snazim zabavit inak a nenosim velke vystrihy, lebo vtedy je to horsie - to sa mi k hrudniku tuli a robi mi tam "zurpikov" a tak

zdenus
17. feb 2010

prsky, lala zavislacka...ale to je dobre, ved ked pride vas cas, tak si odvykne 😉

talinka
17. feb 2010

prsky, 😀 😀 😀 aha tak u nas sa papka asi fakt len malokedy,len cucka asi po kvapkach,ale myslim, ze nezaberie ani ked budem mat rolak 😝 bude ho zo mna tak ci tak sklbat a nervacit ...ale ked ja neviem ci fakt je smadny alebo len tak, kedze nic ine mi poriadne nepije, tak to prso teda dam a az potom zistim, ze sa len hra..ale robi mi to hlavne,ked sme sami doma, ked sme niekde ani ma nevnima a vobec ma nepotrebuje a prso vobec nepyta...

siska_br
17. feb 2010

sa pridavame k zavislakom 🙂 ale zas ma nesklbe cez den, mlieckujeme rano, na obed pred spanim, vecer pred spanim a v noci. rano by uz ani nemusel, ale to by zase chybalo mne, to je moje najoblubenejsie kojo, vtedy tulosime, samuel ma hladka, očí na mna, to je to najkrajsie, rano ma nesmie odmietnut 😅 sam od seba si nesponie, len vecer ked uz treba spinkat sa vysplha na postel, do ruky mi vtlaci plienku a ukaze mi ze si treba lahnut.

minule sme boli z neho celi namakko s erikom. davnejsie sme ho ucili vypytat si "prosim, prosim" rucickami, vobec sa mu nechcelo, totalne to ignoroval hadam mesiac-dva, zacal si pytat stylom "daj daj" rucickou, tak sme po case od toho upustili a pytal si ako sam chcel. cez tyzden mu erik nahodne zavelil, ze si ma vypytat prosim prosim a on suchal tymi rucickami, suchal. take to bolo uzasne, celi hotovi sme z neho boli, zjavne mu robi dobre, ked ho chvalime, tak len prosi posledne dni 😅 dost ma to ale prekvapilo, neznakovali sme mu to uz dobre dva - tri mesiace, on sam to neznakoval nikdy, a teraz to tak z fleku odpalil. ked nasim v brezne zaznakoval, ze ich lubi, normalne nechapali, ze take cosi este nevideli u tak maleho dietata....kokso, ved chapete, skoro ma roztrhlo od pychy 😔 😔 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre