Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
23. feb 2010

baby a co tak stretko? teraz ked je tak pekne...

cryonae
23. feb 2010

Nieco na pobavenie a rozptylenie 🙂

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

zuzz
23. feb 2010

cryo 😀 😀 😀

mojkamirka
23. feb 2010

cry, najsamsuper vtip. tuším to niekto písal o mne, len to že nemám dvoch, ale jedného čo je tuším za dvoch 😀 , asi by sme sa tu navzajom pobavili, keby sme tu všetky vypísali ako vyzerá náš deň, tento vtip ho tuším skvelo vystihol. Či skôr smutná realita.

prsky
23. feb 2010

cryo...no neskoro, uz som bola na ceste do mesta 😉 naj sa asi cez foun dohaduje 🙂

cryonae
23. feb 2010

ale ja som nemyslela zrovna dnes 🙂 tak vseobecne

tara2
23. feb 2010

cryo - 😀 😀 😀

prsky
23. feb 2010

jaaaj, no ja som pochopila ze dnes, kedze si pisala TERAZ a PEKNE 😀

cryonae
24. feb 2010

no hej, pisem jak hotentot... myslela som tak vseobecne jarne pocko 😀 😀 😀

petusaaa
24. feb 2010

baby, maly ma za 4 dni 3 sosovicky... mam sa bat? 😅

talinka
24. feb 2010

cafte baby,

tak vcerajsie vecerne uspavanie bolo NAJHORSIE v celej mojej "mamickovskej kariere" , bola som totalne na prasky 😖
Vcera mi totiz opat spal iba 1x, tak som ho natesena ulozila uz o 20,30 a aj krasne hned zaspal, no ale po deviatej sa zobudil,vyteseny,mily, zlaty,usmievavy,ale este sa mi dalo ho za nejaku polhodinku opat ako tak uspat s ovladacom v ruke...ale ked sa prehadzoval , zistil, ze ho ma v ruke, tak si ho dal v uchu , a ze "halloooo" no na porazenie, 😀 bola som strasne nahnevana,ale musela som sa aj rehnit..tak zas proces uspavania, ja uz na nervy, normalne alergia, ze je prisaty, citila som sa ako vycucnuta, hladna som bola, hlava mi isla prasknut a on stale sice kludny,ale oci otvorene a nie a nie zaspat, zas zavrel oci, ze idem na WC a on vzapati zas sedel 😖 tak som tam poslala Vladka, ze nemam na to nervy, to bola len sekunda a on ze kde je maly? A on uz pekne zliezol z postele obisiel ho a rozbehol sa do obyvacky 😀 sme nechapali ako to stihol...esteze nepadol z tej postele..,tak ja opat uspavacky, opat neuspesne...uplne na nervy, uz to neslo ani podobrotky ani pozlotky...ked som skrikla lahni, tak hned lahol ,ale s revom,ale asi minutu pokazde lezal...a potom plakal a plakal, tak ze necham vyrevovat, ale to zas nemohol Vladko pocuvat, ved ani ja...a ani sa mi to nepaci aj kvoli tomu, z epotom ma kopec soplov,kucka sa a aj tak musime ist odsavat potom sople, ..no a o polnoci som ho smarila do kocika a snazila ho ukocikovat, neslo to, tka prevzal iniciativu Vladko a po polhodke nakoniec zaspal ,dali sme ho do postele, ja krasny vecer za sebou a konecne sme mohli spat...v noci este asi 3x kojil...no poviem vam, fakt na porazenie..ja ho musim davat este 2x spat, sice potom zaspi az medzi 22,00-23,00,ale bez tychto nervakov.....

talinka
24. feb 2010

no a prave ma vytiahol od pocitaca, lebo telku si sice zapol,ale DVD Spievankovo mu nejak nenabehlo, lebo zas potukal vsetko co sa dalo 😀

zuzz
24. feb 2010

ahojte,
tal - vobec ti to teda nezavidim.

cryo - stretko by bolo fajn, len cez tyzden ja nestiham, takze by to mohla byt daka vikendova prechadzka niekam? len blata sa este bojim, takze len niekam, kde su normalne cesty a chodniky. ze by oblubeny devin? ja som tam este nikdy nebola. neviem, ci je to vhodne v tomto rocnom obdobi.

petusaaa - a to co sa mu akoze robi? znamienka? neviem, co myslis tou sosovickou.

u nas choroba na ustupe, teploty od nedele nie su, uz aj ten vysyp jej mizne. este doberieme atb do piatku a budeme o.k. ... dufam.

petusaaa
24. feb 2010

hej, mi hovorime znamienkam sosovicky. to ma ani nenapadlo, ze to nepoznate 😅 😀
a super, ze sa uz mate lespie 😵 😵 😵 ň

tal. no, nezavidim veru. u nas su taketo uspavacky, ked mu idu zubky...

no, pokial som vas precitala a odpisala, maly mi povyhadzoval veci zo skrine (oblecenie). tak idem upratovat teda 😠

prsky
24. feb 2010

tal...zasadna chyba znova ho uspavat, ked sa mu nechcelo spat 😉

petus, asi mu teraz vybiehaju vsetky,co na pokozke ma 🙂

talinka
24. feb 2010

prsky, praveze nie, on je bud taky, ze ho ide uspat a podari sa,alebo rovno zlezie z postele a nejde to, a vcera to vyzeralo, ze by aj spal, len ho vsetko rusilo 😉 preto som to skusala... inak by som ho nechala hore, nech je a potom uspala....

bezaz
autor
24. feb 2010

cafte fesandy
som sa vratila zo separe zatahu po avione, no normalne ze katarzia, dieta a svokrovcov som nechala u svagrovcov, tak som sa sama tulala, dokonca som tento raz kupila sebe nieco a mladej len ponozky a tricko 😀 asi budem musiet davat taketo akcosky castejsie, len neviem, kto mi postrazi dieta 😅 som asi 20minut skusala podprdy 🙂
tal hruza uspavanie, aj u nas funguje, ze pokial nezaspi na prvy sup, tak sa viac oplati ju dat este hodku poskakat pri telke a potom zaspi
zuzi super, ze uz sa uzdravujete

siska_br
24. feb 2010

ahojte babuchy

konecne je kraaaasne 😵 😵 😵

tanicka no to si mala poriadny zaberak vcera, neznasam take nekonecne vecery...par ich uz bolo

peti - aj my sme minuly tyzden nasli prve znamienko na nozicke 🙂

cez vikend sme oskrabali cely byt, v nedelu som uz bola uplne mrtva, kokso, robota ako pre kona 😝 dufame, ze od pondelka nastupia maliari..stale nemame vyspekulovane farby stien, uz sa mi aj sniva...no ale take prijemne starosti su to 🙂

deni_v22
24. feb 2010

ahojte,
tak nase dieta prave spraskalo tri porcie cestovin s tuniakom...dufam, ze jej z toho nebude zle 🤐 ...jedla ich sama s lyzicko/rukou, asi preto ju to tak bavilo..na zaver este mavala rukami ze ESTE, ale uz som sa bala jej 4. krat nabrat..

vcera nas zaockovali a ze dalsia poradna az na 3 roky 😕 ....aj vy to tak mate, ci len vymysel nasej dr??

siska, chcela by som mat tvoje problemy 😉 😎 ... zariadovanie je veelmi prijemna cinnost 😵 😵

tal, narocny vecer ste mali....nam nastastie zaspava sama, ale ked sa v noci zobudi a nestihnem ju hned nechat pricucnut, mame obdobne sceny...naposledy v sobotu u nasich si zmyslela nespat 2,5 h..ani som nemala s nou kam ist, v kazdej izbe ktosi spal 😖

cryo, skvela basnicka, tusim si ju vytlacim a pricapnem na chladnicku ako protest song 😀

prsky
24. feb 2010

deni..dobreee, lala tiez cestoviny moze a tiez sa snazi sama lyzickou papkat, normalne mi ruku odtiska, ked ju chcem frisko sama nakrmit a dnes krmila ona mna vecer (drzala moju ruku s vidlickou a mavala od jedla k ustam, pricom ja som naberala) a take tempo nahodila, ze som nestihala usta otvarat 😀

no a uz mam ozajsku cervenu, ale akoby prasiatko zarezali...tusim moje telo dohana tych vyse 20 mesiacov bez ... Lale ale mliecko chuti aj tak

cryo...basnicka fakt husta 🙂

deni_v22
24. feb 2010

aha, aky funny bicyklik som nasla.... 🙂
http://www.mychildplayhouses.com/italtrike-jet-...

a dostat ho aj u nas, napr. http://eshop.joj.sk/index.php?detail&pid=634 ... akurat mi vadi, ze nema stupacky, neviem, ci stupel udrzi nohy vpredu na pedalikoch, hoc by sa aj netocili....

mojkamirka
25. feb 2010

ahojte, tak ja idem kopovat tento zelený http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=315

mojkamirka
25. feb 2010

deni, nam po ockovani dr. hovorila, ze mame prist na kontrolu ked bude mat dva roky

prsky, bude lepsie

tal, tiez nelubim také dlhé uspavanie

joj a včera sme boli na veľkom kupku, malý sa vyšalil vo vode snad ako nikdy. Zo zaciatku mu bola zima, ale ked zacal plavat tak sa zohrial. No a na moje počudovanie sa snazil plavať aj rukami nielen nohami a skákal do vody ako tulen. 😀

tara2
25. feb 2010

Ahojte 🙂
mame za sebou poradnu vaha 11 230g, dlzka 83 cm a sme zaockovani 🙂 . Maly to znasal statocne troska zamrncal ale vobec neplakal som cakala rev ako naposledy a nic 🙂 . Nam dokina tiez hovorila ze poradna az v 3 rokoch...

tal - mali ste to pestre, u nas to tiez takto podobne niekedy vyzera...hlavne ked nespi 2x ale len raz

znamienko mame len jedno na nohe a to ma uz od narodenia. A co sa tyka stretka aj my by sme sa pridali ak to bude cez tyzden lebo cez vikend nemam afto k dispozicii. Snad sa nam uz podari prist, uz by som vas rada videla 🙂 .

bez - ja sa takto zvyknem flakat v Avione po cviceni, je to super

siska - ste si makli, ale ked makate na svojom tak to je take prijemne makanie, nie? Za chvilku to budete mat hotove a sup sup do noveho bytiku 🙂

adi - ja mam tiez take silne kramy 😠 😠 😠 🙄

mojka - pekne bicykliky ste nasli ja chcem tiez nejaky kupit.

A este sa chcem spytat ake kociky idete kupovat? Ja chcem na leto nejaky lahsi ale stale sa neviem rozhodnut ktory kupit...
A este jedna vec idete dat deti ockovat proti Hepatitide A?

bezaz
autor
25. feb 2010

cafte, u nas tiez zacina zaspavanie byt boj, neviem, preco sa to musi furt menit 😝 najnovsie nevie zaspat bezo mna, nehovoriac, ze sa snazim odist a ona sa preberie, posadi a reve, pokial si nelahnem spat k nej 🙄 asi nechce toho surodenca

jani jaka vaha a vyska, sak domco je riadny chlap, ninka je tu asi fakt uz najmensia 😅

ninku este neockovali, takze neviem, kedy mame potom prist

ockovanie dam len povinne, nad ziadnym navyse som neuvazovala, ak by sme moc chodili von, tak mozno nad ockovanim proti kliestom, este uvidim

quitka
25. feb 2010

Ahojte,
tara pekné miery, my máme len 9500g, takže modelka je malá 🙂

chcem sa opýtať či ste dávali detičky očkovať aj proti tým kiahniam, my sme mali mať očkovanie v utorok, ale nakoniec som sa rozhodla, že dám aj proti tým kiahniam tak si vakcínu musím kúpiť. Aj vy ste dávali, alebo niie? a koľko Vás to stálo? dík za info

mojka pekný bicýk, my sme kúpili malej taký červeno-čierny (leonardo alebo ako sa volá) a rada sa v ňom vozí 😉

tara2
25. feb 2010

zuzi - u nas sa rezim tiez stale meni...zvyknem si na jeden a za chvilu je to zase inac. Vecer sa u nas obcas zaspava s placom inokedy ho len dam do postielky a hned zachrni... ozaj uz pracujete na surodencovi?

tara2
25. feb 2010

quitka, bez - vy mate doma modelky a tie nebyvaju pri tele 😉

quitka - ja som proti kiahnam nedavala ale rozmyslam nad tou hepatitidou A, su to dve davky a imunita dozivotna...a vakcina proti kiahniam stoji 70 € aspon tak mi dokina dnes hovorila ale vraj je to cena co ma v PC, treba sa popytat po lekarnach mozno zozenies aj lacnejsiu 😉

bezaz
autor
25. feb 2010

quitka, ninka nema ani 9500 😅
ako som pisala, navyse ockovanie zatial ziadne
jani este nepracujeme, idem si kupit kyselinu listovu a tak mozno od maja, juna len zacneme.. len pri tomto nasom teroristovi neviem, kedy budeme pracovat, lebo vacsinou som z nej taka hotova, ze rovno pri nej zaspim 😝

quitka
25. feb 2010

tara...ja keď som si ju objednávala tak hovorili, že stojí okolo 45 eur, tak uvidím čo mi povedia dnes keď si pre ňu pôjdem 🙂 chcem ju ísť dať zajtra zaočkovať, ja keď som bola malá tak som kiahne nemala tak aj preto sa bojím, aby som ich nechytla náhodou od nej, lebo starší ľudia to už horšie znášajú ☹

a čo je to zač očkovanie čo si spomínala, to sa kedy očkuje? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre