Mamičky od júna 2005. Nájdu sa tu také?

nataliap
13. jan 2007

Ahojte,
nájdu sa tu maminky,ktorým sa detičky narodili v JÚNY 2005 ? 🙂

marushka
11. feb 2007

ahojcek, tak sa pridávame- jakubko -14.jun 2005/ba-ružinov. kde sú ostatní??? 🙂 🙂 🙂

nataliap
autor
16. feb 2007

ahoj marushka,pekne ta vítam.už som si myslela,že sa nikto nepridá.Som velmi rada,že aspon niekto. 😀
moja dcérka sa narodila 2.júna 2005 v KE-Šaci a volá sa Nátália Emma.
natálka je už riadne šidielko,ktoré každého dookola obdarúva svojím nádherným úsmevom a sme aj riadne ukecanýýýýýýý 🙂
a ako sa má tvoj Jakubko,marushka?

marushka
17. feb 2007

ahojcek, tak to je super 🙂 🙂 🙂 no a ja som som sa narodila 3.06. ale pekných pár rokov dozadu 😵 😵 😵 my sme prišli na svet o 3 týždne skôr, pôv.termín 07/07 2005, ale akosi sa mu už v brušku nepáčilo. Rodila som v BA Ružinov, Kubko je super, tiež sa mu rozvezuje jazýček, poriadne sa začína presadzovať,ale je bystrý a dosť vnímavý. Akurát uvažujem nad nočníkom...Vy ho už používate? tak som zvedavá, zatiaľ sa mu na nom nepáči 😒 😒 😒 tak neviem???Som rada, že mse sa tu takto našli 🙂 zatiaľ papapa

nataliap
autor
17. feb 2007

ahojky,
no my máme nočník od polroka,ale absolútne na ňom nechcela Natálka sediet,a nechce ani teraz,skôr ho má ako klobúk 😀
Ona od polroka vždy chodievala za mnou na záchodík a tak sme jej kúpili to detské ,,prkýnko" dosku na WC a tá sa jej ľúbi.Učím ju na záchodík,ale nie vždy sa nám tam podarí včas dôjst,ale ak sa náhodou popišká alebo pokaka do plienočky,tak nám to oznámi že:,,eminka jobila ba tam...... 😉 myslím si,že detičky netreba náhlit a súrit na nočníček,ono to príde samo a vraj najlepšie je učit detičky na nočníček počas leta...no a naši prckovia budú mat už v lete dva ročky... 😉 takže to určite zvládnu

A ako je na tom Kubko s papaním?

marushka
17. feb 2007

ja si tiež s tým nočníkom dávm načas 🙂 🙂 🙂 niet sa kam ponáhľať, podľa najnovších zistení má dieťatko používať nočník až vtedy, keď samo zvláda chodenie po schodoch....Mám to potvrdené známym lekárom...teda okrem iných za a proti...navyše, v lete by bol asi ideálny čas na nočník , bude teplúčko a nevadí keď sa im prihodia maličké nehody. No nie?kubko tiež keď sa pokaká tak mi to hlasno oznámi, na celý dom kričí kakooooo, ale do nočníka ani za nič. To papanie- od polroka kráááásne jedol, jedlo aj misku 😀 .Asi po roku sa to dosť pokazilo, spapá podstatne menej, ale nemyslím, že hladuje. Teraz váži niečo cez 13 kg. A vy?
🙂 🙂 🙂

nataliap
autor
17. feb 2007

natálka asi pred dvoma mesiacmi prekonala velmi silnú črevnú virózu, nechcela prijímat žiadnu potravu,dokonca ešte ani čierny čaj nedokázala v sebe udržat,všetko vyvrackala a hrozne hnačkovala.Mali sme vtedy na mále,lebo nám hrozila hospitalizácia ☹ ale nakoniec sa to postupne upravilo,no chodili sme vtedy na injekcie,po ktorých bola totálene,,jak nadrogovaná"malo ju to utlmovat a hlavne ukludnit žalúdok....ale dáva sa to už do normalu,čo som velmi rada
Zatial,musím poklopat papkáme dobre,no nad niektorými jedlami ohrname noštek,mamka vtedy skúša aj nemožné ale nakoniec to spapkáme 😉 Hrozne milujeme polievočky,zemiačky a ,,bobalky"-to má po tatinovi/bobalky-vianočné jedlo,ale u nás celoročnééé 😀 /
Natálka váži niečo cez 14 kg,čo na nej ani nevidiet-ako staré babky hovoria,má ,,ťažké kosti" 😉
Marushka,ešte kojíš Kubka?
Ja som Natálku kojila 6 mesiacov a potom som z dna na den stratila mliečko...,no prešla som hned na plnotučné mliečko/čo som dost zariskovala/,ale nemala problémy....teraz okrem mliečka ešte pijeme vždy Nutrilon 3,kvoli imunite....a aj kvoli tomu,že to obyčajné mliečko nemá až tolko vitamínov ako Nutrilon.
zatial papa, už je dost neskoro,takže idem hajat 🙂 Dobrú noc.

marushka
18. feb 2007

Ahojcek. No aj ja som včera už zaspávala, tak reagujem až teraz. To vám tú chorôbku teda naozaj nezávidím. Dufam, že bude Natálka rýchlo úplne fit 😅 😅 😅
S tým mojím kojením to bolo ťažké- bolesti, zdureniny, krvácajúce bradavky...Nakoniec sme sa kojili do 10 mesiacov, Kubko sa odstavil úplne sám zo dňa na deň...Teraz papká celkom dobre, ale striedajú sa u neho papkavé a nepapkavé obdobia...Tiež musím občas okolo toho robiť pekné divadielko. 🙂 🙂 🙂 Ráno aj večer pijeme Nutrilon 3 tak 300 ml.Večer tam pridáme aj kašičku, nech to má výdatnejšie a hustejšie. 😝 😝 😝
A cez deň spinkáte raz či viackrát, Aké mávate noci? 🙂

nataliap
autor
18. feb 2007

ahojky,
so spinkaním sa musím pochválit,že od príchodu z nemocnice,ked som ju ešte kojila,tak mi spala od cca 22.00 do rána pol siedmej ráno.A vydržalo jej to až dodnes.Spinkáme v pohode teraz od pol deviatej večer do pol ôsmej ráno.
Ešte do minulého týždna sme spinkali dvakrát denne,ale teraz už len raz.Ale to spinkanie cez den je také nepravidelné-jeden den spinkáme dvakrát a na druhý den len raz. 😉 Ked sme spinkali 2x,tak od pol 10 do 11 a potom od 13 do pol štvrtej.Ale teraz spinkáme od 12.00 do 15.00 až 15.3O.
Dnes sme boli v kostole na jedenástku,a tak sme sa z našej Natálky nasmiali,že až 😀 Celú omšu len opakovala po farárovi tou svojou hatlaninou slová a najlepšie vždy vtedy,ked bolo ticho 😀 😀 😀
Ako je u vás v Pezinku?
My tu v KE máme poriadne chladné počasie,včera bolo nádherne, no dnes totálny opak.Tuším,že prišla konečne zima ☹ ☹
Chodievaš marushka s Kubkom za každého počasia vonku?

marushka
18. feb 2007

ahojček,
tak ja dnes len tak narýchlo, čaká táááááááááký kopec pre žehličku. No my spinkáme v pohode, Asi od 4 mesiacov, dovtedy to v noci bolo ok, ale cez deň len v kočíku. Zrejme to bolo tým, že mal Kubko masívny reflux a záha ho tak pálila, že cez deň bol neskutočne uplakaný. O bčas to bolo naozaj kruté. Potom sa naučil spinkať aj cez deň, asi 2 mesiace spíme len raz za deň, tiež tak 2 a pol- 3 hodinky. Keď však ráno zabuntoší už okolo pol siedmej, len vypije mliečko a spí ďalej. Potom spinká 2x za deň.
Von chodíme takmer vždy 2x do dňa, jedine keď prší tak sa na to vyflákneme, lebo už to nie je miminko a mne sa naozaj nie vždy chce moknúť.... 😒 Alebo keď veľmi fúka. Aj tu dnes síce krásne svietilo slniečko, ale bola neskutočná zima. Doobeda boli s ockom vonku, vrátili sa ani nie po hodinke, a poobede so mnou, ale tiež sme to dosť rýchlo vzdali. A VY?
🙂

nataliap
autor
18. feb 2007

ahojky,
my sme dnes mali len takú rýchlu prechádzku,ked sme šli do kostola.ináč sme boli doma.
Tatino nám odišiel na služobku a príde až v stredu,a tak sme zostali dve baby doma.Natálka už spinká a aj ja sa idem popasovat s celotýždnovou kopou prádla na žehlenie,ja tak nerada žehlím 😠 Hrôza.......pomooooc 😀
Príjemný zvyšok večera.....papa zajtra

marushka
22. feb 2007

Ahojte babulky. Tak ako sa máte? My hehticky. Zajtra cestujeme k babke a dedkovi, tak mám toho pred odchodom vyše hlávky...Ste zdravučkí? My sme v poriadku aj požehliť som stihla, akurát že to robím každý deň, tak niekedy ani neviem, či som vôbec prestala 😒 😒 😒 Kubko sa naučil ako robia chobotničky a kraby, tak je celý rád a stále si chce pozerať knižku s ich obrázkami. 🙂 🙂 🙂
Tak sa majte a ozvite sa 😉 😉 😉

nataliap
autor
24. feb 2007

Ahojte,
aj my sme v jednom kole na kolotoči.Totálne nestíham nič.Naskytla sa mi jedna ponuka na prácu a tak teraz zvažujem,zatial som to prijala len na dohodu,aby som neprišla o tu smiešnu matersku,ale neviem...Nerada by som zanedbávat výchovu mojej jedinej dcéry,len kvôli peniazom.Ale zase na druhej strane je to pre mňa veľká výzva a hlavne relax,lebo ja viem oddychovat len prácou.Ja som neskutočne hyperaktívny človek,niekedy je potrebné ma brzdiť.
Ďakujeme za opýtanie máme sa dobre,sme zatial zdravučkí,čo je najdôležitejšie.
Marushka,ak by som sa ti dlhšie neozívala,tak to nie je preto,že nechcem,ale skôr preto,že nestíham. 😉
Prajem celej rodinke všetko dobré a opatrujte sa.
Papa a ozvite sa 🙂 🙂

marushka
26. feb 2007

ahojte bambulkz,aj my toho máme ažaž....sme u babky, lebo je po operácii ☹ ☹ ☹ mna asi čaká nejaká operácia zuba ☹ ☹ ☹ tiež sa zrovna rozhodujem či tam ísť alebo nie, ale bolesť začína byť neynesiteľnááááá,keď ja sa zubara tááááááááááááááákto bojimbojimbojim.Radšej ešte porodím aj tri bábätká,ale zúbky trhať....nie. S tou prácou ti tiež toto rozhodovanie nezávidím, tiež ma to čaká, asi od januára budúceho roku už pôjde Kubko do škôlkz.Dostala som síce teraz novú pracovnú ponuku,ale odmietla som, chcem sa vrátiť na pôvodné miesto.Keď tak nad tým premýšľam, mám pocit že to tak veľmi rýchlo beží 😒 😒 😒 Veď len nedávno sme boli tehotné a už je tu škôlka...že?
Tak sa držte, želáme ľahké royhodovanie a budte zdravučkí 🙂 🙂 🙂
papapapapapapapanečky!!!

nataliap
autor
28. feb 2007

Ahojte marushka a Jakubko,
máš pravdu,ten čas tak rýchlo letí,až mi je to aj ľúto. ☹
Tak si pekne ešte užívajte babky aj dedka a oddychujte si ešte,pokial sa dá.
Tie zúbky ti nezávidím,hrozná bolest,ked ta trápia zuby.Brrrr 😢
My sa máme zatial dobre,pekne papkáme,rastieme,sme zdravo nezbední... 🙂
Len to počasie v Košiciach je škaredé,už som sa tešila,že bude pekne slnečno,ale asi si na to ešte počkám.
Prajeme Vám všetko dobré a ak budete mať voľnú chvíľku,tak sa ozvite.
Bozkávame Vás.... 🙂 🙂
Papa

zuhana
14. mar 2007

Ahojte, tu nikto nieje? My sme noví, pozvala nás tu nataliap, za ktoré jej ďakujeme. Som maminka so synom Sebastianom, ktorý bude mať 20 mesiacov. Je narodený 20.7.

nataliap
autor
15. mar 2007

ahoj zuhana,
pekne ta tu vitam a som rada,že si sa k nam pridala.
Takže môžme spojit JUNOVE a JULOVE 2005 deturence. 😀
A podelit sa o radosti a starosti s našimi drobcami.
Prajem Ti zuhana aj Sebastiankovi všetko dobré a prispievajte,nech to tu trochu ožije.
Tak zatial papa.

nataliap
autor
5. apr 2007

Ahojte marushka a zuhana!

Na Veľkú noc
v mojom vinši,
nemôže byť
pozdrav inší,
ako: Dobrú kúpačku
aj s výslužkou
do vačku!

Veselé veľkonočné sviatky Vám želá Jarmilka s rodinkou.

marushka
11. apr 2007

Ahojček bambulky 😉 😉 😉 Tak my dodatočne len veríme,že ste mali naozaj pokojné a príjemné sviatky.Natálka bola asi aj dosť vyšibaná, videla som fotočky, statočná drobulka....My sme mali hektiku, najskôr skoro týždeň v ČR, potom od štvrtka u babky a dedka na Slovensku a sme tu doteraz....Dodatočne Zuhana-teší ma 🙂 🙂 🙂
Ako Jarmilka, pracuješ už?Ako to stíhaš?Napíšte o sebe, dlho o vás nič nevieme...Aj ja sem teraz chodím po menej, vonku je krásne, tak sa túlame 🙂 My nemáme SKORO nič nové, nočník veselo ďalej bojkotujeme,prekonali sme celá família črevnú chrípku ☹ ☹ ☹, narástol nám nový zúbok, tak ich máme 13 😀 😀 😀
papapa a teším sa na vaše správičky, kráááááááááááááásny deň

jarmilka007
20. apr 2007

ahoj marushka,
velkonočné sviatky sme mali suprové,boli sme u naších na dedine a Natálka bola svietit paschu,moja krasnučka tak skoro som ju zobudila,ale bola podarená,najmenšia babenka v kostolíku s košíčkom.... 🙂
A oblievačka bola parádna....sama voda....Natálku došli pooblievať aj chalani z dediny,čo som bola veĺmi prekvapená,.....vééééľmi sa jej to páčilo,ked ju oblievali ešte si aj kričala,že eštéééé chcem vodičku.... 😀
....a moja robotka? zatial to stíham,nemám toho až tak vela,....mám ešte dve kočky,ktoré doučujem AJ,...ale je to v pohode..... 😉 da sa to zvládnut...
Natálka rozpráva ako veľká slečna,sem -tam niečo skomolí,ale inač veĺmi pekne sa jej rozviazal jazyček,.....dokonca sa začína pekne chytat aj na angličtinu,čo som veĺmi rada 😵 😵 😵
Ináč máme nový prírastok do rodiny,naším kmotrovcom sa narodila dcérenka Katka,takže sme štastní krstní rodičia....a naša Natálka malú Katku zbožňuje,večne len chodí a každému rozpráva :,,ja mám Katinku,ja mám Katinku.... 😉 V nedelu ideme na krstiny,takže sa hrozne tešíme. 😀

Pozdravujem celú rodinku marushka a držte sa .

jarmilka007
20. apr 2007

...prepáčte nie ,,svietiť paschu" ale svätiť paschu......svietiť môžem tak akurát ja .....xixi

Príjemný deň Vám prajem.

marushka
27. apr 2007

ahojte maminy 🙂 🙂 🙂 Ja len tak narýchlo- Jarmilka, tuším máš zajtra meninky tak želáme všééééééétko najnajnaj, hlavne veľa radosti z Natalky.Cez víkend sme na chate na Duchonke, preto píšem dnes...
Dufam, že prežijete prekrácny víkend 😎 😎 😎 , ozveme sa cez týždeň.
papapapa

jarmilka007
1. máj 2007

ahoj marushka,
dakujem za pekné prianie k meninkám.Počas víkendu sme ani my neboli doma,vyšli sme si do prírody,a v nedelu sme boli na návšteve u manželovho šefa v Jaklovciach,oslavovali sme meninky,narodeninky,...všééétko dokopy...
Bolo super.
Hrozne sa tešíme,že je už konečne teplučko.Všetok volný čas trávime vonku a spolu celá rodinka. 🙂
Ozvite sa čím skor a s nejakými novotami... 😀 papa posielame vám božteky

marushka
12. máj 2007

Ahojte bambulky, 🙂 🙂 🙂 tak -maminkám -všetko najlepšie k zajtrajšiemu sviatku.želáme a posielame všetkým pusinky!!!! 😉 😉 😉
Hlásim sa po dlhom čase naozaj s novinkami-posledný aprílový víkend sme strávili na chate na Duchonke, Kubko bol zlatúšik, krásne zvláda aj veľkáčov 😅 😅 😅 ,keďže nás tam bolo asi 12. Prežili sme súčasne aj krušné chvíle-moja sestrička v ten istý víkend rodila!!!!Tak to úspešne 29.4.dotiahla do šťastného konca-dievčatko sa narodilo o 9.50 n.č. v Dubline s mierami 49 cm a 3460 g, dostalo meno Ophélie.Tak som už krstná mama! Iba ja, u nich sú iné zvyky, krstný tato je zo strany ocka maličkej....Bolo to v nedeľu, my sme zrovna dorazili po chate k našim, v to isté popludnie si sestrin partner zmyslel, že jej prichystá obrovské prekvapko a zabookoval mi letenku do Írska....Bulila som zvyšok dňa od dojatia....Toľko noviniek naraz!Tak som vo štvrtok letela.Segra naozaj do poslednej chvíle, až kým som sa u nich v byte nezjavila vo dverách nevedela že prídem!!!!Prekvapenie sa podarilo totálne dokonale. Toľko emócií pokope som naposledy zažila asi keď sa nám narodil Jakubko! Bolo to naozaj super. Malinká je krásna, snažila som sa segre pomáhať koľko to šlo,a hlavne podporovať v kojení.V nedeľu som letela späť, tie 4 dni neskutočne ubehli. A som happy, že som tam mohla byť a vidieť si krsniatko.
Kubko zatiaľ slúžil u dedkovcov, ja som tú odluku zvládala asi ťažšie než on. 😢 😢 😢 Ale prekonali sme aj to, naši sa o neho skvelo postarali, a on je zlato, že to bez nás tak krásne dokázal. 🙂 🙂 🙂 Teraz nás trápili soplíky, aj kašeľ,ale snáď to postupne prejde.
Tak toľko od nás, snáď toľko infošiek strávite, majte sa krásnúčko a tiež sa budeme tešiť, keď zase obe napíšete...
papapapapapapa 🙂 🙂 🙂

marushka
12. máj 2007

Jááááj a Jarmilka,asi by sme mali občas čo to popísať po anglicky 🙂 🙂 🙂 Ja sa to raz predsa musím naučiť!!!!Rada by som to veľké prekvapko,ktoré pre sestričku a vlasne aj mňa zrealizoval jej priateľ, oplatila aspoň tak,že s ním dokážem plynule hovoriť po anglicky 🙂 🙂 🙂
tak a terazki už vážne papapa dobrú noc všetkým

jarmilka007
13. máj 2007

Drahé mamičky,
ani všetky ruže sveta
by nedokázali vyjadriť
našu vďaku za to,
že Vás máme.

Všetko najlepšie ku Dňu matiek !

No vďaka a úcta patrí aj všetkým ženám aj napriek tomu,že nie su matkami.

jarmilka007
13. máj 2007

Ahoj marushka,
srdečne blahoželáme ku krstnej dcérke a tešíme sa spolu s vami.Verím ti,že je to krásny pocit stať sa nielen mamkou,ale aj krstnou mamkou.My sme s manželom pri krste našej krstnej dcérky Katky plakali od dojatia ako malé deti.A manžel vtedy vyhlasíl,že naša Natálka má ,,sestričku" 😉
Segrin partner musi byt človek s velkým srdiečkom,ked ti prichystal také milé prekvapenie vo forme letenky za sestričkou. 😵
Kubko sa určite vytešuje,že má sesterničku.....a vaši tiež su šťastníííííí 😀
joj,velmi sa tešíme aj my s vami 😀 😀

Čoskoro sa nám ozvite,a hodte aj nejaké foto na MK.papa

marushka
4. jún 2007

Milá Jarmilka a Natálka- dodatočne želáme malinkej všetko najnajnajlepšie k narodeninkám, veľa zdravíčka, lásky ,šťastia a hier
Marika a Jakubko!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

jarmilka007
4. jún 2007

ahoj marushka a jakubko 🙂
velmi pekne dakujeme za blahoželanie k natalkiným narodeninkám 🙂

milá Marika 🙂 ,srdečne blahoželáme aj k tvojim narodeninkám a prajeme Ti vela,vela zdravíčka a veeelkuuuuu radost z Jakubka.posielame božteky 🙂 🙂 J a N

marushka
4. jún 2007

jejda, tak to aj ja samozrejme kráááááááááásne ďakujem!!!! 🙂 🙂 🙂 Veľmi som na vás myslela v sobotu, vravela som si, že nesmiem zabudnúť...ale...boli sme sami s Kubkom, manžel bol odcestovaný a tak som proste nestíhala... ☹ ☹ ☹
Rada by som vedela, ako sa vám vodí, ste zdravučkí, nočníkujete, hovoríte,ako ste oslávili veľkú dvojku......???Dajte o sebe vedieť podrobnosti, keď ti ostane trošku času...
posielame božteky a majte sa peknúčko 😵 😵 😵
papapanček

jarmilka007
5. jún 2007

Ahoj marushka 🙂
Dakujeme za opýtanie,zatial sme zdravučkíííí 🙂
Nočník ešte stále bojkotujeme,natálka vždy povie,že maminka zajtla budem kakat do nocnícka ,dobje...a nekjič na mna maminka 😀 😀 Ale sedime na nom aj pol hodinu,aj sa vypišame,len sa ešte nepýtame ☹
No od včera už nepouživame vôbec cumlik,doteraz sme ho mali len pri zaspávaní,ale včera prišla za mnou a manželom naša Natálka,my sme si sedeli v obývačke a pozerali Tv...a Natálka nám povedala,....už nepotjebujem duduku,už som velká,dobje tati...mami posli ju pječ...a tak sme poslali cumlik preč...normálne mu zakývala a hodila ho do koša 😀 😀 😀
Takže pokrok 😉

Aj vy sa nám ozvite čoskoro,budeme velmi radi.
Prajeme všéééétko dobréééé 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre