Mamičky prisťahované do Bratislavy. Pridajte sa

pipo1777
29. jan 2007

Čau baby ozvite sa ak bývate v BA ale rodné mesto máte úúúúúúúúúúúúúúúúúúúplne inde na Slovensku.Ja som z Rožňavy mám 29,9,5mes dcérku a bývam v BA 4roky.tak Ďalšia prosííííííííííííííííím 😀 😅 😨 😵

hiha
27. jún 2009

Ahojte,tak my sme si vcera urobili vylet autom cez Pernek,Pezinsku babu az domov.Maly si aj v aute pospinkal.Priroda nadherna,cerstvy vzduch,zakruty nam dali zabrat,ale co uz v tom uprsanom pocasi 😒

My mame trojkolku,Mobiku,je uz pouzivana,kupena na MMb,za 55Sk,ale staci mu 😉 .

Aj ja si myslim,ze dve deti su tak akurat,ja som vdacna aj za toto jedno 😉 😉

chasencha
27. jún 2009

bre ranko baby,macka si sa pytala ze nejaka akcia ci je,tak my dnes ideme do marianky na pivny festival,budu tam aj zive tigre a nejake tie atrakcie 🙂

ena
27. jún 2009

bambi:
Obliehanie Bratislavy Napoleonom

Sad Janka Kráľa • 27. jún 2009 o 09:00
Pozor, opäť je to tu - už poslednú júnovú sobotu v Sade Janka Kráľa! Obávaný francúzsky generál Napoleon a jeho armáda zaútočia na Bratislavu.
Všetci, ktorí máte radi históriu, rinčanie zbraní a vôňu pušného prachu, buďte pripravení. Budeme brániť Bratislavu!

Uplynulo už dvesto rokov od historickej udalosti - obliehania Bratislavy Napoleonom z roku 1809. Siedmy ročník podujatia sľubuje ukážky dobového života, výcvik vojsk, pochod na bojové pole, zbieranie zranených, čistenie zbraní či dokonca delostrelecké bombardovanie Bratislavy.

Presný časový program:
09.00 - 15.00 vojenský tábor oboch armád, Sad Janka Kráľa > ukážka dobového života
10.00 - 12.00 okolie vojenského tábora, Sad Janka Kráľa > ukážky výcviku vojsk oboch armád
14.00 - 15.00 priestor bojiska, Sad Janka Kráľa > ukážka jazdeckého výcviku oboch armád
16.00 - 16.30 vojenský tábor a jeho okolie, Sad Janka Kráľa > formovanie jednotiek a ich pochod na bojové pole
17.00 - 18.00 bojisko, Sad Janka Kráľa > rekonštrukcia bitky o Bratislavu
18.00 - 20.30 Sad Janka Kráľa > zbieranie ranených, návrat z bojiska, čistenie zbraní a ukážky z vojenského života po bitke vo vojenskom tábore
20.30 - 21.30 pochod vojska na Tyršovo nábrežie
21.30 - 22.00 Tyršovo nábrežie > delostrelecké bombardovanie Bratislavy

***

Biskupický Juniáles

Mestská časť Podunajské Biskupice pozýva všetkých záujemcov v sobotu 27. júna do areálu pri Pošte na Uzbeckej ulici - na tretí Biskupický juniáles. Jedným z cieľov podujatia je zviditeľnenie školských a mimoškolských voľnočasových aktivít detí a mládeže v MČ Podunajské Biskupice. Pripravené sú aj rôzne zábavné atrakcie, predajné stánky s občerstvením a suvenírmi...
Hlavný program začína vystúpením žiakov materských a základných škôl a pokračuje až do nočných hodín. Počas popoludnia budú mať prítomní možnosť vidieť medzi účinkujúcimi Janka Lehotského so skupinou MODUS, Andreu Zimányovú a kapelu Margot ako aj Senzus, Ľudovú hudbu Mira Dudíka, Vanesu Šarközyovú a ďalších.
Pre účastníkov akcie budú pripravené aj ďalšie možnosti zábavy, súťaže pre deti a predajné stánky

Kedy: 27.6.2009 14:00 - 23:30
Kde: Areál pri Pošte na Uzbeckej ulici, Podunajské Biskupice

PROGRAM:

14:00 – 18:00
Vystúpenia žiakov MŠ a ZŠ MČ Bratislava - Podunajské Biskupice
Vanessa Šarközyová
Barbora Šulíková
Rock Age

18:00 – 19:00
Senzus

19:00 – 20:30
Ľudová hudba Mira Dudíka a tanečné páry Čarovné ostrohy

20:30 – 22:00
Janko Lehotský a MODUS

22:00 – 23:30
🙂 som si nevsimla, ze to som neokopcila, tazke prekvapko, neviem, kto vteyd vystupuje ;))))

***

Veľká cena Petržalky

Dostihy na Závodisku v Starom háji
Na programe sú preteky:
Zlatý bičík (3r+, rovina I. kat., 1400 m)
Derby-Trial (3r, rovina I. kat., 2400 m)
Veľká cena Petržalky (5r+, steeplechase, 5500 m)

Kedy:
28.6.2009 14:00
Kde:
Závodisko Bratislava
Starohájska 29, Petržalka

bambi09
27. jún 2009

ena,teda Ty si vždy iformovaná,ďakujem 🙂 🙂 😉
Katka,aj Tebe 🙂
my musíme okolo 19-tej vyzdvihnúť Paťa,tak nakoniec len do Polusu skočíme kúpiť darček za vysvedčeniea ešte niečo domov treba aj plienky a Carefoure má v akcii,takže tak,ale zajtra niekam vyrazíme podľa počasia... 😉
prajem vám pekný a vydarený víkend 🙂 🙂

jahodka11
28. jún 2009

ahojte,
ena-dakujeme za info 🙂
vcera sme neboli v sade, boli sme na tom min rok a je to strasne hlucne....pre nasho maleho to este nie je...ale bola to sranda, lebo sme o tom vobec nevedeli a piknikujeme na deke a odrazu zacnu okolo nas chodit na konoch a vojaci a tak.....tak sme dopiknikovali 😉

dnes asi dostihy, uvidime, co pocasie, lebo prsi momentalne.....mozno poslem len maznela a ja budem zehlit a upratovat a oddychovat 🙂

tak si dnes este uzime spolocny dnik....zajtra uz sme same s detmi 😉

bambi09
28. jún 2009

ahojte 🙂
tak dnes sa počasie opäť predviedlo,tak si lebedíme doma,akurát sme boli kúpiť Paťovi kytičku a bonboniéru na zajtra učiteľke,už majú vysvečko,v utorok majú riaditeľské voľno 😅
ale ako pozerám správy,tak hrôza,hlavne v Čechách,ľutujem tých ľudí,celý život sa trápia,budujú a teraz všetko v čudu ☹ ☹ ☹ a bohužiaľ aj dosť veľa obetí na životoch ☹ ☹ ☹ aj Dunaj je poriadne vysoko,sme včera pozerali,že už veľa nechýba a vyleje sa aj do mesta,neviem,na čo čakali s tými protipovodňovými bariérami 😠 však už to ako dlho robia a furt to nie je dokončené 😒
my sme teda na kopci,ale aj tak je to hrozné ☹ 😖

hiha
28. jún 2009

Ahojte,Macka krasna fotocka 😉

Povodne su hrozne,straty ludskych zivotov,majetku ☹ 😢 .

Ja som sa tu v jednej teme dala nalakat na chudnutie,tak od zajtra idem na to 😉 .

Babky,nedoucuje niekto z vasich znamich nemcinu?Mala by som vazny zaujem,najlepsie tuto v okli Petrzalky....Dakujem.

chasencha
28. jún 2009

caute baby,no akoze aj tu pod oknami mali vytopenu zahradu aj na ulici bolo jazero...
inak ivka aj ja sa davam na tu 4 dnovu od zajtra,ma to celkom zaujalo a co ma nezabije to ma posilni 🙂 😀 😝

booze uz vysvedcko,ako to letiiii 😒

hiha
28. jún 2009

Chas,daj mi vediet,ako chces tu dietu,lebo ta "nasa" od pondelka nie je len 4dnova 😉

chasencha
28. jún 2009

nooooo to neva,mail mas v ip 🙂

hiha
28. jún 2009

Poslala som 😉

chasencha
28. jún 2009

maaaaaaaaaaaam 🙂 tak od zajtra ideme na toooo 😝 tesim tesim

chasencha
29. jún 2009

takzee caute 🙂 normalne ze neprsi 🙂

macka a zajtra ides so mnou cvicit? 🙂

my dnes poobede kukneme do medickej zahrady trochen sa poprechadzat a zajtra mame ockovanie... a pozajtra ideme poobede do polusu,otvaraju tam DMku tak maju na vsetko 10% zlavy 🙂

bambi09
29. jún 2009

ahojte 🙂
Katka,aj keby cigánčatá z neba padali,idem 🙂 😉
synátor je už doma aj s vysvečkom,tak máme vegéééééét 2 mesiace....ideme si užívať 🙂 😉

chasencha
29. jún 2009

macka 🙂 a vysvedcko bolo dobre, a co ste mu kupili za darcek?

bambi09
29. jún 2009

Katka,"tradičné" 😀 samé 1 🙂 😉 aj pochvalu od triednej 🙂
dostane 2 knihy aj sladkosti,nech si nezvyká 😀 😀 za chvíľu má narodky 😅 😅
my máme odstávku teplej vody do štvrtku,našťastie len od 8:00-16:00 😝

chasencha
29. jún 2009

macka?ste boli v meste?aj myyyyyy 😎 😀 😝

bambi09
29. jún 2009

chas,hej,boli sme,akurát do dažďa sme vystúpili z busu pri Novom moste,sme išli cez Hviezdoslavko po Korze do Tesca a malá spustila pri Dráčiku také revy,normálne hysák,až v Tescu sa ukľudnila,mala pláštenku na kočíku,tak bola z toho paf,som ju na rukách učičíkala ale kvôli kreténovi vôbec poobede nespala 😠 😠 😠 bola zlá,jak čert ☹
v aute som jej dala didnúť a do 5-tich minút zaspala,takže dnes bez kúpania 😅 len som ju doma prezliekla,prebalila a chrní,ani sa nezobudila,snáď potiahne do rána-uvidíme 😕 😕
už ma to počasie prestáva baviť 😠 😠 😒

jahodka11
30. jún 2009

ahojte,
vcera som nestihla.....boli sme len doobeda na ihrisku tu medzi panelakmi a poobede bol manzel s malym ....ved bolo otrasne pocasie. ani mna to uz nebavi, raz tak, potom tak....ani neviem, ako ho mam obliect....a stale sa neda na zami sediet.....uz sa nemozem dockat, ako pojdeme do parku na cely den a ja budem lezat v trave a danielko behat-dufam, okolo mna 😉
nam sa to uz krati, v piatok vecer vyrazame....tak hadam sa uz potom stretneme a ze aj pocasie bude uz ustalene.... 🙂 inak, ja sa na september velmi tesim, ja neviem preco, velmi mam rada jesen a cele to obdobie pred vianocami.....potom je to uz nuda, ale dovtedy..... 🙂
este dnes napsiem, idem navarit a pojdeme trosku von, kym sa da 🙂

hiha
30. jún 2009

Macka,gratulujeme syncekovi,je sikulo,krasne znamky 😉
Jaj,ako rada by som sa vratila do cias zakladnej skoly,ta bezstarostnost mi chyba 😒
Sice,kedze sme mali statok,by som cele leto travila na poli,ale vecer bol vzdy nas,kamosky,kamosi vonku,na skolskom dvore,soboty diskoteky 😎 😎 ,jaj skoda 😒
Ale teraz mam zase zmysel mojho zivota....Teraz sme pozerali Baywatch,normalne sa mi schulil do narucia a polhodinku sme sa mojkali,steklili,bozkavali,ocuchavali,milacik moj 🙂 🙂 🙂
Drzim dietu,hladna som ako pes,ale musim vydrzat,aspon mesiac.Rano,ked som davala Adkovi Sunar,sliny mi tiekli,aj toho by som sa taaaaaaaaaaak naladovala 😀 😀 😀
Pekny dnik vyzera,my ideme hladat nieco kamoske k promocii a poobede sa hadam vyberieme do mesta,alebo co...
Krasny dnik vam zelame mamulky+detulky 😎 😎 😎

bambi09
30. jún 2009

ahojte 🙂
jahodka,aj ja už chcem sedieť na deke a malá nech behá okolo,no,ale do toho bahna??? ☹ ☹
to počasie sa zbláznilo,minule jedna pani,čo sa venuje pranostikám hovorila,že nemusí priamo na Medarda pršať,ale v tej dobe a že potom je také upršané leto...hmmm ☹ ☹ ☹ 😒 ma nepotešila,kde my vynosíme tie šatočky rozkošnéééé??? 😀 😅 😒
nám zas rozbíjajú nad hlavou steny a Paťo ešte chrní 😕 😕 tak čím skôr porobím a ideme von,do Líščaku,na ihrisko a tak,len máme rozhodený režim,malá mi poobede nespí,lebo tu v rámuse sa nedá a vonku v kočíku nedokáže zaspať ☹ ☹ 😒
dnes sa len tu u nás pomotkáme,večer idem cvičiť a mám toho dnes na pláne dosť,upratať,navariť,upiecť krtkovu tortu,na zajtra si mladý mafiny objednal a vo štvrtok urobím tiramisuuuuuu,mňáááám,som dlho nerobila 😝 😅 😉
Ivka,už tradične som sa nasmiala,keď som Ťa čítala 😀 😀 😀
aj ja som ako dieťa bola zapriahnutá do roboty,ale aj tak prázdniny boli kráááásne na dedine 🙂 🙂
a tá bezstarostnosť,veru,občas by som si to s deťmi vymenila 😅 😅
jahodka,tak dobre pobaľ,šťastnú cestu a krásne počasie ešte raz prajem 🙂 🙂 😉 užite si to 🙂
a nedáme dovtedy stretko??už by sa patrilo,babulky moje 🙂 😉
pekný deň vám tiež prajeme 🙂
a Ivka,dík za synátora 😉 a nehladuj,deti v Afrike by jedli a nemajú čo ☹ 😉

jahodka11
30. jún 2009

ahojte,
tak trosku oddychuj, maly spi.....
bambi-aj ja som zabudla zagratulovat k vysvecku.....mna ale tie prazdniny moc netesia, vsade bude kopec detiiiii, aj na ihriskach.....no ale zasa doprajem im aj volno, to je pravda 🙂
dnes je ako pekne, az brutal teplo.....stale inak, ja uz asi predpovede ani pozerat nebudem.....su uplne zbytocne..
jaaj, dakujem, musim uz zacat balit, len by sa mi hodila este jedna miestnost, kde si to mozem odkladat...takto to nemam kam dat...tak co s tym? 🙂
baby-ja uz nestiham stretko, musime este peniaze vybrat, zamenit nieco, poistenie, balit.....do toho samozrejme chodit von s danielkom a v piatok rano pride dedko....takze uz chcem mat vsetko hotove....nastastie slubil, ze nam uvari obed v piatok, nieco specialne, ze aj ingrediencie donesie, prekvapko....asi pre manzela, v piatok ma 32 🙂 starne 😀 a nemame pre neho darcek...a on, ze nevadi, ze darcekom bude soferovanie do chorvatska 😉

bambi09
30. jún 2009

jahodka,zbaľ a dones k nám 😀 😀 😀 😀
a 32 ročný chlap je ešte mládenec 😉 😉 prajeme mu všetko naj k narodkám,aj keď predčasne,potom zabudnem 😀 😀 😀

jahodka11
30. jún 2009

haha, dakujem, odkazem, bude rad 😉
ozaj, katka sa neozyva, asi niekde labzuju po meste....musime sa uz naozaj zacat stretavat.....pisanie na maily je super, ale potrebujeme sa aj v realnom svete, no nie? 😉
viete na co sa anjviac tesim? ako zacneme od septembra chodit do MC..neviem este ktoreho ale len busikom bez kocika....to by sme mohli potom spolu.....ved mame vekovo uz vacsie deti, ktore sa uz vedia hrat 🙂

bambi09
30. jún 2009

no,Katka je asi v lufte,ona je akčnááá,ale v dobrom 🙂 🙂 😉
len dnes máme aerobik,dúfam,že dorazíííí 😅 😅
a MC je dobrý nápad,môžeme testovať a striedať 🙂 😉 aj stretká chcem šastejšie,nech aj pokecáme,nie len píšeme,tu máme špiónov,človek nemôže napísať všetko... 😀 😀 😀 😅 😕

jahodka11
30. jún 2009

presne tak bambi, davam si dobry pozor na to, co pisem....takze veeela veci o nas este neviete 🙂
ano, aj ja som to myslela tak o katke a tiez v dobrom....ona moze byt nas tahuuun, ktory nas bude "presviedcat" 🙂 niekto taky je velmi potrebny 🙂
idem asi zacat balit, ahojte, mozno vecer este pridem.... 🙂

chasencha
30. jún 2009

cauteee babyyy,taaaakze akcna som to hej 😀 😀 ale v ramci normy 😝

dnes sme boli pred obedom na ockovani tak som od rana prec ,pred pol hodkou sme sa vratili,lebo ema este spala 2 hodky vonku a ked sa zobudila boli sme blizko pieskoviska tak sa tam este vysantila 🙂

teraz sme sa napapali a cakam kym jej vytravi a pojdeme na trojkolku,teda nasa premiera vonku,preto chcem ist len tu do liscaku a aj do toho pieskoviska,emu nenormalne bavi hadzanie piesku na seba... 🙄

maci jasne ze dorazim na cvicenie 🙂 cakame sa 🙂

jahodka vsetko naj mangelovi 🙂

chasencha
30. jún 2009

a inak mame taketo rozmery 😉 vaha 8800 gramov a dlzka zevraj 75 cm ale mne sa zda viac 😎

hiha
30. jún 2009

Ahojte lasky,Chas krasne rozmery,kocka velka,ale v realy je taky stuplik 😀 A ochvilu uz oslavujete,jeeeeej 😉 🙂
My ideme teraz do Auparku,zreklamovat boty a vysantit sa na ihrisko 😉
Ja sa rada stretnem,ale ja sa vzdy bojim,ze netrafim,tak sa Jahodka prilepime na vas a bude,ak suhlasis 😎
Ja by som aj do toho Liscaku isla kuk,este sme tam neboli 😎
A akych spionov,nechapem?

bambi09
30. jún 2009

Katka,pekné "miery" 😀 😀 😀 naša má o trošku menej cm aj kg,aj keˇje o 3 mesiace staršia,narodila sa malinká ☹
ale som sa doki pýtala a že je to v pohode zatiaľ,chudá nie je,len menšia,ale ja som nízkeho vzrastu,tak je to aj trochu dedičnosť 🙂 😉
a kázala mi dávať aj Vigantol 2 týždne v mesiaci,keďže také malé deti treba pred slnkom chrániť,aj železo máme brať,tak musím fajkať v kalendári,aby som nezabúdala 😅
Ivka,do toho Líščaku by ste mohli prísť,je tu pekne,len zobrať repelent,deku donesieme my s Katkou 🙂 😉
a špión je človek,ktorý nemá čo robiť,tak obsmŕda v témach,kam nepatrí 😠 😒 zvyšok v IP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre