Mamičky prisťahované do Bratislavy. Pridajte sa

pipo1777
29. jan 2007

Čau baby ozvite sa ak bývate v BA ale rodné mesto máte úúúúúúúúúúúúúúúúúúúplne inde na Slovensku.Ja som z Rožňavy mám 29,9,5mes dcérku a bývam v BA 4roky.tak Ďalšia prosííííííííííííííííím 😀 😅 😨 😵

bambi09
21. mar 2009

hiha,jablcko trosku povarim,aby bolo makke a rozmixujem,to lubime,ale teraz uz papa aj surove,osupanu stvrtku do rucky a papa,ale jablckovy kompot by ste mohli,aj broskynovy,len tam je cukor... ☹ my sme nesladili ani nesolili do roka,ani teraz nedavam cukor ani sol,kam nemusim...a volit by som aj isla,keby bolo koho ☹ ☹ moj nazor-nevnucujem,ale ta hlava,to je des ☹ hadam to prejde,ked sa "vyspim",kedze sa este kojime,tak skor nevyspim 😀 😀 😀 😝

hiha
22. mar 2009

Ahojte,tak Gasparko nam vedie,no uvidime.My sme mali zlu noc,maly sa prehadzoval,mrncal.uz nech je vo svojej izbe,snad sa to polepsi.Hlava,presla 😉 .Malemu varim spenat,my mame ryzovy nakyp,teda ja,lebo muz pracuje 😒 .Zajtra sa ideme ockovta,tak sa teeeeeeeeesiiiiim 😔 .Bambi,Katarinka ti uz chodi?

bambi09
22. mar 2009

ahojte vsetky,hiha,mala este nechodi sama,len popri nabytku alebo ked ju drzim,lenivcek maly 😀 😀 syn mi zacal chodit v desiatich mesiacoch a aj teraz je taky hrrr do vsetkeho 😀 😀 😀 ale nerobim z toho vedu,kazde dietatko ma svoj cas 🙂 my sme mali nie zlu,ale katastrofalnu noc,celu sme prechodili a prerevali 😝 ☹ 😒 som hotova...pred chvilou sme sa vratili z Kramarov,z pohotovosti...hroza,kolko deti je chorych...a najviac ma pobavili tie dve eura ako odmena za chore dieta a nedelu na pohotovosti ☹ ☹ ☹

chasencha
22. mar 2009

babmi tak to je mi luto ☹ a co je malej?
moja ema zase stvornozkuje o 100 6,a ked ju postavim,staci ze ju drzim za rucicky a kraca sama,tak uvidime kedy zacne sama popri nabytku 🙂

hiha
22. mar 2009

Bambi,chudatko male,co je jej?No nase zdravotnictvo stoji za to 🙄 .Ja mam z toho vzdy nervy,ked mame ist na nejaku kontzrolu,otrasne priestory,spinave prebalovacie pulty a tolko chorich anjelikov,ze mi je z toho do placu.Chasencha,sikulka mala.Adamko 4nozkuje ako drak,vsade sa stavia,ale postat sam sa este boji 🙂

bambi09
22. mar 2009

no,babenky,praveze nic vazne,len mierna nadcha a 4 zuby naraz,vauuuu ☹ ☹ ☹ boli sme aj na ORL a nic,vdakabohu,lebo cely tyzden si chytala uska,ale vedela som,ze zapal stredneho ucha su ine bolesti,auuu
nasa tiez lezie po styroch,ale tak ja z toho nerobim vedu,kedy bude chodit,len nech je zdrava... 🙂

hiha
22. mar 2009

Bambi,ani ja z toho nerobim vedu,ked sa pusti sam chodit,tak bude chodit.Inak,aj Adko mal 3dni vysoke teploty a zrazu nic,bez kaslika,soplika,neviem co to malo byt.My zub nemame ani jeden,tak nam asi pojdu vsetky naraz,to bude placuuuu. 😒

bambi09
22. mar 2009

hiha,presne,kazde babo je ine,kazde vie,kedy ma zacat chodit aj ine veci,jasne,ze to treba sledovat,len sa neporovnavat s inymi a neponahlat sa 🙂 🙂 🙂 ked su zdrave,vsetko pride tak,ako ma...ideme buvat,lebo ta noc stala za... 😖 mala zalomila,len dokedy neviem,ma plny nos,odsvacka nestiha...dufam,ze nejaky pako zacne vrtat alebo suchat steny... 😒 😒 😒 upratovacka nam umyva schodisko,ale trieska po zabradli jak sibnuta...sa neovladnem a poslem ju niekam 😠 😠 😠 🙄 potom mrknem,co ste popisali...ahojte 🙂

hiha
22. mar 2009

Bambi,tak tieto rachoty pozname,nad nami su susedia so psom,ten brese jak najaty a mlady si vypumpuje techno na plne gule,uz 2x som sa tam bola hadat 😖 .Adko,kde mal tie 3dni teploty,tak to bolo o drzku,ani sa tulkat,ani chodit,ani spat,nastastie pekne papkala a pil,zabralo Bebe Tv,to bol schopny pozerat bez placu.Ja som uz bola na pokraji sil,uz som plakala aj ja,evidentne ho nieco bolelo,bola som taka bezmocna,nevedela som mu pomoct 😔 .Hruza,krical:Maaaaaaaaa,maaaaa,ale uz je to nastastie za nami.Nech sa ti Katuska vyspinka do zdravicka a oddycni si aj ty 🙂

hiha
22. mar 2009

Ako ste tu uz dlho babky?

bambi09
22. mar 2009

hiha,dakujem,takze nie som sama,co ma pocit,ze sa scvokne,ked ma chore dieta? ☹ 😀 😝 spanie bolo o nicom,4 hodiny som ju drzala,prvu hodinu striedavo spala a revala,potom pol hodinu revala jak tur a vzlykala zalostne,dala som jej cipok a vatu s kvapkami do uska,tak za zalostneho vzlykotu zaspala,lezala na mne dalsie dve a pol hodiny,ale metala sa ako diva,raz na jednu,raz na druhu stranu...uuuu 😒 ☹ 😒
my mame bastarda vedla v byte,sorry za vyraz,psov mam rada,aj my sme mali psika,ale toto je fakt bastard,skaredy,vystekava nam tu cele dni,raz som uz volala MP,ked mi zobudil malu o druhej v noci 😖 😖 😖
a o susedoch nad nami a ostatnych okolo skoda reci,toto sme este nezazili nikde,mali sme cvokov,ale toto je des
IQ Dobsinskej ladovej jaskyne...bezohladnost na n-tu,niekedy je mi z toho do placu...uz nech je leto a mame kam ujst,ked zas budu vrtat a buchat 😒 😖 😒
a ak si sa pytala na to,ako dlho sme v BA,tak my skoro 9 rokov...

hiha
22. mar 2009

Bambi,tak to nemaj boja,ze si sama,ja uz teraz mam stiahnuta ritku,lebo sa zajtra ideme ockovat,nenavidim to,bude chuda revat a potom snad nepridu teploty 😠 .Ja som bola poriadne zufala,ked tak reval,muz bol v praci,uz som si predstavovala ako vola RZP ☹ .Ja som tu uz skoro 12rokov,v Petrzke byvame pomaly 3rok.A mas muza z BA?

jahodka11
22. mar 2009

ahojte, nestiham to tu moc citat, ako ste toho vela popisali 🙂
bambi-tak konecne niekto, kto ma hnus susedov, ako my....sice nemaju psa, ale su hluchi...a tym padom spolu komunikuju tak, ze kricia a ked pustia tu ich staru tv...no comment a my tam mame spalnu....aspon, ze druhy sused z druhej strany prestal fajcit, lebo to bolo o zivot....jedine, co ma drzi nad vodou, je myslienka, ze mozno raz budeme mat svoj domcek a SVATYYYYYY pokoj 😉 ale to je este v nedohladne.... 😖
vcera sme boli v aquaparku v senci...baby, ja som uuuuuuuplne nadsena!!! bolo perfektne, boli sme tam prvykrat.. a neskutocne som bola spokojnaaaa...a malemu sa velmi pacilo, vobec sa nebal...no uplna parada 🙂 stalo to za tie prachy 😀

hiha
22. mar 2009

Jahodka,super,ste sa vyblaznili,co 😀 My sme tam chodili dost casto,aj cez leto,dokonca aj tehu som tam bola,mne sa tam velmi paci.Najviac sa oplati ist cez tyzden,je tam menej ludi,my tiez planujeme ist,musime malemu este dokupit koliesko 😉 .A kolko stal vstup pre dieta?

hiha
23. mar 2009

No dievcata,ja ze aku zaplavu prispekov si precitam a tu nikde nic 😠

jahodka11
23. mar 2009

ahojte, to je otras pocasie, aky vetrisko....ani von sa mi nechce....
hiha-pre dieta je to do 3 rokov zadarmo...maly bol taky unaveny..este aj v nedelu....vecer zaspal pri papani kasicky o somej, to sa nestalo uz niekolko mesiacov 😀

chasencha
23. mar 2009

hiha ja som tu 4 roky,zacala som chodit na vysku a ostala som 🙂 a priatel tiez nie je z bratislavy tak ako ja 🙂

bambi09
23. mar 2009

ahojte vsetky,tak mame za sebou dalsiu otrasnu noc,uz som revala aj ja ,nie len mala...uz nevladzem... ☹ ☹ ☹
hiha,ako dopadlo ockovanie?my sme po poslednom mali teplotky a mala mala taku hrcku par dni v mieste vpichu
a moj muz je rodeny kosican,ja este o 100 km dalej... 🙂 🙂 🙂
jahodka,k tym susedom... 😠 😠 😠 skoda reci...

hiha
23. mar 2009

Ahojte,prave sme dosli z ockovania 😠 Adamko bol hrdina,torcha poplackal 😢 ,ale potom sa rehnil 😀 .Uvidime ako bude dalej,po poslednom mal teploty do 38st.Bambi,no nezavidim a to ti verim,ze si az plakala 😔 No hadam uz bude lepsie.A este Katarinka teplotuje?Nam sa celkom osvedcil paralen cipok,maly bol po nom spokojnejsi.A co teda,ani zubky,ani viroza,tak co je jej,co povedala dr,ze mate robit?.Ja tak neznasam tu bezmocnost.Posielam Katarinke z Petrzky vilu zdravicka.A co manzel? NEch ta troska vymeni a ty si daj aspon vanu....

bambi09
23. mar 2009

hiha,malej praveze idu 4 ocaky naraz a to dole este nema ani dvojky a uz lezu trojky ☹ ☹ to ked jej pojdu stolicky,tak asi skoncim v cvokhause,nie laktacna psychoza,ale zubkova 😀 😝 😒 mala "spala"od cca 2:00 do 5:30 na mne,nemohla som ju ani polozit,lebo hned vrestala,ked ma citila,tak ako-tak spala,lae stale take strhavanie,ako keby ju niekto pichal ihlou... ☹ ☹ ☹ tymi horucimi rucickami sa ma drzala,chudatko moje...teraz sa trochu hrajka,ale s takym revom vstala,ze som ju mala problem utisit
tatino pomaha,ale chodi do prace-zivitel rodiny,tak ho musim nechat v noci vyspat,ale cez vikend sa striedame,ak je takato,aj cez den sa jej venuje,nestazujem sa,ale tak ja musim navarit,domacnost ako-tak obriadit,tak o oddychu nemoze byt rec,babku mame daleko,rodinu tu ziadnu... ☹ ☹ ☹
dakujeme za tu dobru vilu,snad nas najde... 😀 🙂 😉
a Adamkovi prajeme,aby ho nozicka nebolela a teplota nedosla...hrdina maly 🙂 🙂
este k tym teplotam,praveze ma stale cez 38,ale ked sme boli na Kramaroch,tak este tak neteplotovala...uz sa desim dalsej noci ☹ 😒 😢

hiha
23. mar 2009

Bambi,ale dorazi,presne som ju nasmerovala 😉 .U nas je to detto,tatik zivitel rodiny,tak je viac-menej vsetko na mne,ale my mame tatika 100%,postara sa o maleho vzdy na vybornu.Jedna starka na strednom Slovensku,druha babka nema o neho zaujem a rodinu tu nemam ziadnu.No co uz.Ja sa tych zubkov desim uz teraz,my nemame ani jeden,tak mam fakt obavu,ze pojdu vsetky naraz 😖 .Teraz som volala s kamoskou a ta dava malemu Vibrucol a je vraj super.Inak,Bambi vy ste si dali raidny vekovy odstup od deticiek,syn urcite pomaha,nie?

jahodka11
23. mar 2009

bambi-no chuda malinke, hadam to ci skor prejde...ja niekedy davam cipok do zadku, ked sa inak neda...nech sa netrapi, odporucila nam to aj zubarka....maly bol niekolko tyzdnov divny, zly...som nechapala, ze kto to je a potom mu vysli vsetky ocne naraz....tak som pochopila....a teploty mavame tak 37.5..viac nie, ale skoro nonstop... aj vcera...tak uz mu mozno idu patky...neviem, uz nech ich ma vsetky a je pokoj....
hiha - maly aky hrdina...to moj place ako keby ho rezali....ale tusim teraz mame nadlho s ockovanim pokoj...lebo tiez to moc dobre neznasam...
tak sa vsetky drzte, teploty nech vas obchadzaju.....a nech sa nam trosku vycasi, ved ten vetrisko. uplna hroza!

hiha
23. mar 2009

Jahodka,speivali sme mu,robili srandy,tak prestal,boli tam aja ine deticky,tak ich okukoval.Nam este hrozi v 15m Trimovax,ale bola dohoda s polovickou,ze mu to oddialime 😎 .Babky,som velmi rada,ze sa to tu rozbehlo.Sice od stvrtka do pondelka tu nebudem,lebo ideme k nasim a tam o nete nechyruju 😀 .Babky,ako to vsetko zvladate,ked ste bez rodiny?Ja som uz dakedy taka depresivna,nema sa s nim okrem mna a muza kto zahrat,zobrat ho von,hlavne ked mame "bajecnu noc" 😢 .Ale potom sa zase dobre vyspim a poviem si,ved je to moje jedine na svete,co by som pre neho neurobila.

bambi09
23. mar 2009

baby,dkujem vam za podporu,pomaha,hiha,bez rodiny je to niekedy fakt tazke,ale my tiez mame z jednej strany-muzovej nezaujem rodiny totalny a to je jedinacik,inak skor len moja mama sa zaujima,co je s nami,uz sa tesim na Velku noc,nebola som tam skoro 2 roky,ale tak opatrne,pri nasom zivotnom stasti ☹ ☹ ☹ lebo sa zas nieco dos.. a nepojdeme nikam,500km ja zaberak mala este nebola na takej dlhej ceste,iba ako 5 mesacna v Prahe
nasa tiez reve pri ockovani,ja sa nemozem ani pozerat,muz ju musi drzat,som na nu velmi citliva,lebo je vytuzena,vymodlena,vyplakana,vysnivana a tehotenstvo bol jeden velky stres... ☹ ☹ ☹ vdaka lekarom
nas caka este to v 15-tich mesiacoch a pneumokoky,lekarka ju nechcela skor,lebo mame VVCH srdiecka a povinne ockovanie je uz samo osebe dost velka zataz ☹ 😒 ☹
mame tu par znamych a kamosov,ale rodina-ak je dobra,je rodina...syn je uz velky,s nim som si tiez vytrpela...ach jaj,ale teraz mi to vracia,malu miluje,ona jeho,sa zboznuju navzajom,tak je mi velkou pomocou a oporou,aj ked obcas mame uz diery v podlahe,ako s nim puberta plieska,uz ma prerastol,ale mu hovorim,ze ak bude nutne,preplesk moze este byt,dociahnem este 😀 😀 😀 ale nie,je zlaty,aj nas tatino je super,nestazujem sa...iba obcas 😀 😀 😀
hiha,skoda,ze tu nebudes,ale tak uzi si to,stastnu cestu 🙂 🙂 🙂

bambi09
23. mar 2009

jahodka,aj ja davam cipok,ale mala mi pri tom reve,az sa trasie a ja revem s nou,pride mi to take brutalne...auuu
aj ked to robim opatrne a pomaly,neznasam to,davam jej Viburcol,fakt je dobry
a tie zuby,to je fakt des a trapenie,tolko si maminky a deticky vytrpia a potom je so zubami trapenie este cely zivot ☹ 🙂 ☹ ozaj,ked sme pri zuboch,neviete o nejakej dobrej detskej zubarke alebo zubarovi?my mame takeho skoro rodinneho,teda,nie je rodina,ale ja aj muz k nemu chodime a mozno by zobral aj syna,ale deti velmi neberie,tak by som radsej s Katkou aj Patom chodila k rovnakemu-rovnakej MUDr.
mal zubarku v Ovsisti,ale uz sme ho odtial odhlasili,je to pre nas daleko,tam zacal chodit do skoly,tak tam bola aj karta

jahodka11
23. mar 2009

no, rodina-manzelova je divna, vztahy nic moc a ani to uz nechcem riesit a menit a moj ocino je 100km daleko... co mozno nie je az tak daleko, ale na denno denne stretavanie ano, takze sme tu sami....a tiez mi z toho niekedy uz sibe, hlane v takomto pocasi, ale co uz....domcek v nedohladne...zeby sme aspon do zahrady vybehli, tak sa musim s tymto tu zmierit a uzivat si ako sa len da...aj teraz sa tu maly uz nudi, vonku sme neboli...pojdeme si s nim zahrat fotbal...v obyvacke🙂 a neskor idem cvicit, tak ma pojdu chlapi odprevadit a aspon sa trosku vyvetraju, resp. vyfuka nas poriadne... 😒 zajtra pride kamoska do auparku...stretavame sa tam, ale ma byt zasa strasne veterno, tak my asi zostaneme doma....uvidim, uz teraz sa tesim 😠
bambi-my chodime k zubarke do pezinka...aj maly, ale to vam asi po ruke nebude,ze?
ozaj, my tu mame v cik cak centre nejake aktivity, neviem, ci som vam uz pisala...este sme tam neboli....dnes kvoli pocasiu...tak ked sa podari, napisem vam ako to tam vyzera 🙂

bambi09
23. mar 2009

jahodka,tak to Ti v dobrom zavidim,ze bude domcek a debilni susedia budu minulostou...nech je to cim skor
my sa tlacime v malom byte a vacsi v nedohladne...kriza nam fakt chybala,trh s bytmi stoji
tiez mi uz z toho niekedy sisi,hlavne v zime,ked sa neda ist von ☹ 😒 😝 uz nech je leto a teplucko
a mas pravdu,do Pezinka je nam dost daleko...my mame MUDr,Janicka,je fajn,len som chcela nieco blizsie,aby Pato nevymeskaval zbytocne zo skoly,uz tak behame na kedejake kontroly k odbornym lekarom,tak nech toho nie je este viac ☹ 😀 ☹
my sa tak skoro von nedostaneme,az ked odidu teploty a pridu zuby 😀 😀 😀
akurat sa potrebujeme ist ostrihat,akutne,snad cez vikend...ak nie,tak buduci tyzden

bambi09
23. mar 2009

babenky,kde ste ostatne?asi je vela chorych deticiek a nie je cas,co?
ja sa aspon takto ventilujem,kym sa malej muz venuje 😀 🙂 😒

hiha
23. mar 2009

Bambi,tak to mi je luto,vacsinou ked sa jedno s.re,tak sa se.u aj ostatne veci.A co ti povedal pediater na Katkine teploty?Ved to nie je sranda,ked ma chore srdiecko,aby sa moc nevycerpala ☹ .Hod aj nejake foto,aby sme videli ako vyzerate.Pato je uz velky chalanisko a keby ste sa rozhodli si zubara v Ovsisti nechat,tak mi daj vediet,ja tu byvam,by som vas dosla kuknut. 😎 Nasi su tiez daleko,muz je prakticky z Ba,jeho rodicia su rozvedeni,tatko chodi,ale jeho mama nas nevie vystat,ani mna,ani svojho syna-hrozneeeeeeeee 😒 Som povedala,ze ked ja budem mat taky katastroficky vztah s Adamkom,tak sa radsej obesim 😢 .Ma este aj sestru,ale ta tahas mamou,tak asi tak.

bambi09
23. mar 2009

hiha,my sme uz zubarku v podstate,zmenili,teda zobrali sme od nej kartu,nebola som nadsena jej pristupom 😒
a tie teploty,k nasej lekarke som dnes nesla,aby nas tam nedraplo este nieco ine ☹ ,ale ak to bude este pokracovat,zabehnem,pre istotu,len nechcem ATB,pred mesiacom brala prvy krat ATB a katastrofa-Summamed vyvracala,aj viem preco,je to horke jak slak,Suprax lepsie,sladky sirup,ale mala z neho hnacky,tak sme davku rozdelili na raz za 12 hodin,nie raz za 24 h.,viem,ze horucka je zataz aj na zdrave srdce,tak to nepodcenujem...ale klop,klop,vyzera,ze uz to nebude take dramaticke v noci...snad nezakriknem
do Ovsista uz nechodievame,ale do Sadu J.Krala v lete radi,rada sa s Tebou stretnem,ved ked bude pekne,snad sa bude dat 😀 😀 😀 diky za ponuku 😀 😀 😀 na stretnutie,dufam,ze som to dobre pochopila 😀
skoda,ze tu nebudes,ale snad pridu aj ine maminky popisat a "pokecat" 🙂 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre