Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

andrea.m
11. aug 2009

tak tamarkine prezúvky som práve poriešila 😀 kamoška mi dala také tie papučkove sandále jej dcérka to nosila iba doma po byte takže sú úplne ako nové. teším sa tomu veľmi. pyžamko zatiaľ nerieším lebo kým si nenájdem prácu bude chodiť iba na doobedu a uteráčiky ešte dokúpim a je vybavená.

jeane1
11. aug 2009

mi nenosíme do školky nič 😕 a rysuje sa ti nejaka práca 😵

kamilecka
11. aug 2009

Ahojte

neviete mi poradit kde dat prepichnut usi? Nie nastrelit ale klasicky prepichnut.

andrea.m
11. aug 2009

kami skús sa opýtať svojej obvodnej pediatričky. naša to robí za 200sk poplatok.

janka ešte len idem písať žiadosti a rozosielať.
do škôlky nosíme svoje prezúvky,uterák,posteľnú bielizeň a vankúš a 2x ročne toaletný,mydlo,servítky a hygienicke vreckovky.

kamilecka
11. aug 2009

Andrea no chcem niekoho ineho na usi,kedze su tam zakoncovacie body ..... niejakeho dobreho dr,odbornika na usi 😀

A vy uz chodite do skolky? Nas Davidko ma ist od septembra do skolky, paru krat bol v jasliach ale nebolo to bohvie co

zuzka111111
11. aug 2009

ahojteee
ja skolkaaj nas caka cele leto sa pripravujeme rozpravbame pozerame na nete fotky skolky lilka akoze vytesena no len co bude prvy den 😀

toez kupujem pyzamka teplaky natelniky tielka, papucky nemam... jeane vy mozte mat slapky?? nam kazali biela podrazka a cele vsetky tie klasicke su jej velke a lebo na snurky a to nebude vediet zaviazat ....a v tescu take hrube papuce s takou tazkou podrazkou gumenou tak neveim co jej kupim...

inak nemate niekoho kto by potreboval nabytok do izby na cene sa da dohodnut https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

jeane1
12. aug 2009

Dobré ránko 🙂 zuzi a ty čo ponocuješ 😉 mala nosí ortopedické papučky z lekárne čo má celú patu a vpredu otvorené,tieto šlapky skúšame na zimu príp.budúce leto lebo chcela k bazéniku na kupalisku len som sa bála aby sa nešmykla ked bude behať po vode.Ale ak učitelky dovolia tak ich tam nechám a k tým papučkám čo vravíš mi nemožeme nosiť lebo sa obom deťom v tom potia nožičky a potom mi domov chodili stále zasmoklené až kým mi jedna učitelka nepovedala že to niesu dobré s tými šnurkami že lepšie tie ortopedicke lebo nemaju pod podošvou gumu či čo a mala pravdu lebo to nachladenie prestalo 😉

miresta
12. aug 2009

Čaute kočky, tak ja dnes zaváram slivky, malú som dala akurát spinkať, tak mám čas aj odbehnúť k pc.

janka 1874 - no stretko môžme dať kľudne na budúci týždeň niekedy, okrem stredy, zatiaľ nič nemám. 🙂

jeane 1 - keby som vedela aké je more v Taliansku TAK TAM URčITE NEIDEM, RADíM TI ABY SI SI URčITE VYBRALA RADšEJ Grécko, či Chorvátsko.

andrea.m
12. aug 2009

kami Tamarka ide do škôlky od septembra- ale ma to tam okukané kedže ide k Filipkovým učiteľkám aj do tej istej triedy. dokonca mi učiteľky sľúbili že jej nechajú aj Filipkový skrinku takže bude mať veľa znýmych vecí.

Filipko nosil na prezúvky do mš sandále a pre Tami mám teraz tiež nachystané tie papučkové sandále,maju ich v domaja. aj do školy kupim Filipkovi sandále.

zuzka 1 deň to ešte bude dobre ale potom ked zistia že tam budu bez nás neviem neviem. ja hlavne toto prizvukujem že tam bude bez mamky ale ja prídem ked spapá obedík.

andrea.m
12. aug 2009

oprava: filipkovÚ skrinku a znÁmych vecí

jeane1
12. aug 2009

tak mi sme už doma...... uf to je ale horučava,........ moja dovolenka ešte pre zmenu nekončý bohvieako 😒 zajtra idem na pohreb kámoškinej mame 😔 to asi aby som nevyšla z cviku že nedovolenkujem

miresta ja som v taliansku bola ešte ked som čakala Dávidka v brušku a bolo super a aj more bolo čisté a teraz čo bola kámoška tak to ideme na súkromie čo prenajíma poľka 😉 blízko k moru a za polovične ceny vstupy do aqua parkov, kupalísk, muzeí a ostatným pamiatok čo je v okolí tak dúfam že bude supeeer

zuzana355
12. aug 2009

jeane tak ty maš teda super dovolenku 😅

no u nas to so školkou bolo zo začiatku hrozdne malý reval v kuse jak keby ho z kože drali týžden som s ním chodila aby si ako tak zvykol a potom chodil iba na pol dna ale pol roka sa to tahalo každé ráno cirkus hrozdné učitelka ho musela zo mna strhavať 😀 😀 😀 potom ho začal nosiť muž tak to bolo už niečo lepšie. 😉
tak dufam že s malou to už bude lepšie lebo ma porazi 😖 už sa dopredu bojim

andrea.m
12. aug 2009

zuzi filipko vystrájal tak ako tvoj lukáško celý prvý školský rok 😝
aj bude takto aj tami tak ma trafí šľak. 🙄

kamilecka
12. aug 2009

Tak ako citam tak niesme sami co rano placu ked idu do skolky, ale ked chodim po Davidka na obed tak nevyzera niejako vystresovany,alebo vyplakany,to mozno ze len rano je taky, aj ucitelky ked som sa pytala tak ze sa pekne hral,boli aj vonku. Ale trha mi srdce ked vidim ako place rano ☹

andrea.m
12. aug 2009

kami to oni len skúšajú či ich predsa len nevezmeme domov. a aby sme mali výčitky svedomia. väčšina deti si potom na mamku počas dňa ani nespomenie. filipko totiž reval aj každe poobedie že už musí ísť domov. no strašné to bolo. som sa hanbila jak pes.

jeane1
12. aug 2009

ak ja ked som nosila Dávida do školky stačilo mi dať jogurt do ruky a bežal sám 😀 😀 ale Peťa je presný opak,drží sa jak klieštik ale prišli sme s manželom nato že ked ju nosí on tak ide v pohode 😝 takže ked nemusím nenesiem a malá nestresuje,ešte že mi to vyjde tak dvakrát do mesiaca 😉 inak by som trpela ako vy

miresta
12. aug 2009

jeane1 - tak to potom máte dobré, a ak sa vám more nebude pozdávať tak potom môžte využiť tie lístky do aquaparkov. Tak nech vám dopadne dobre. 🙂

zuzana355
12. aug 2009

adi tak si držme palce nech pri druhom diteti to mame lachšie lebo aj ja som sa hanbila hocikedy jak pes 😀 😀
no kočky dnes mi odleteli svokrovci tak mam life malý reval a my ostatný tak decentne 😀 😀

lienka2
13. aug 2009

ahojte, neviete mi poradit kde sa v KE da dobre nakupit nejake tehu oblecenie? viem len o dvoch obchodoch, jeden v optime a jeden v meste na hlavnej, je este aj nieco ine? pripadne presov? vdaka..

miresta
13. aug 2009

ahoj kočky, tak kde ste všetky?

LIENKA2 - tak je ešte jeden na začiatku Kováčskej smer od Tesca. A potom v Dargove myslím na prvom ako je móda Partizánske - slovenská výroba, tak tam majú tiež kútik pre tehotné, a ja som si už aj tam kúpila pekné, ale je to drahšie. No a v Tescu , máš tiež oddelenie pre tehotné a tam nakupujem vždy. 🙂

zuzana355
13. aug 2009

tehu oblečenie je už aj v optime v HM celkom pekne tam mali ale cenovo neviem 😉

lienka2
13. aug 2009

diky, pojdem pozriet 🙂 v dargove viem ze je na 4. poschodi, ale tam maju velmi malo veci..
miresta, co je to drahsie? 😅 a v Tescu, myslis to na hlavnej?
ja totiz do tehu oblecenia nechcem vela investovat, kedze pravdepodobne dalsie babo uz mat nebudeme.. co potom s tymi vecami..

miresta
13. aug 2009

lienka2 - oblečenie môžeš stále predať, ale máš pravdu, že netreba do neho až tak investovať. Ja som si kupovala veci väčšinou s volnejšími strihmi a tie využiješ aj potom. A drahšie u mňa znamená, že cca blúzka 30 €, nohavice 40€, alebo kostým letný som kúpila za 83 €,- . A v tescu, áno v tom na Hlavnej, tam nakúpiš celkom fajn, aj pekné, a tam majú presne aj pri normálnych dámskych veciach strihy, ktoré sú ako pre tehulky a môžeš mať svoju veľkosť a stále sa do nej mestíš. Neboj, niečo vyberieš.
A prečo druhé nie? Nechcete, alebo už nemôžete?

monikaaerik
13. aug 2009

Ahojte dievčata,
dnes zase idem na vas s prosbou, ale teraz s vážnou.
Snažim sa zapísať Emku do škôlky, najradšej by som bola čo najbližšie, na Muškátovej. Chcela som od januára 2010. Ale máme problém. Emka je epileptička, nie je postihnutá, ani nemá žiadny psych. problém, ma Epilepsiu. Prišli sme na to pred 4 mesiacmi, berieme lieky 3x denne. Naše záchvaty vyzerajú asi tak, že vyvráti očká na 1-2 sekundy,keď sa na nu v tej chvíli nepozriem,tak asi ani nevšimnem.Neodpadáva, nemá krče.Nastastie mame lahsiu formu tejto choroby, ale na druhej strane sa nervovy system u takychto drobcov denne vyvija a moze sa stat,že sa tieto lahke zachvaty mozu zmenit aj na tazsie, ale nemusia. Tazko dopredu predvidat. A ked som to v 2 skolkach povedala, tak mi tak nepriamo dali najavo,aby som hladala dalej.
Preto by som sa chcela baby vas opytat, ci nemate podoby problem, resp. ci ste nepoculi,kde beru a neboja sa brat aj epi deti a kde,co je najdolezitejsie, by vedeli v tom najhorsom aj pomoct.
Emka je jedno zlate, sikovne,spolocenske dieta, viem, ze aj teraz keby som ju dala do skolky, by to privitala, ma velmi rada deti,ale velmi sa bojim, ze budeme mat velky problem. Dakujem za prispevky. Ahojte

lienka2
14. aug 2009

miresta, tak za tolko nakupis aj v optime v tom tehu obchode, takze je to to iste.. mne ani tak nejde o vrchne oblecenie, ako tricka ci pulovre, to este kym budem chodit do prace tak vynosim to co mam alebo si nieco kupim hoci aj trocha obtiahnute, skor mi ide o nohavice viem, ze ta gumicka na nich sa prisposobi rastucemu brusku, ale co okolo bokov.. kedy sa zacne panva roztahovat, teda dokedy tie nohavice vynosim ked si ich teraz kupim..
druhe uz asi nebude, toto prve je cez IVF a keby sme chceli dalsie tak si uz cely cyklus IVF musime zaplatit sami, a neviem kde by som vzala 2200 eur ☹ ano, zazraky sa deju obcas, ale dost pochybujem, ze to bude u nas, kedze jeden vajcovod mam zrasteny a ten druhy je sice ok, ale zase vajecnik pri nom strajkuje.. 😖 inak ja by som druhe velmi chcela, vzdy som snivala o dvoch detickach.. ale asi nam to nie je sudene..

zuzana355
14. aug 2009

ahoj monika no tak toto ma prekvapilo 😕 viem že malý mal spolužiaka v školke a on ma astmu a epilepsiu a učitelky s tým nemali problém ved prvu pomoc musia vediet podat a mali na stole napisané pekne na papiery kto berie lieky kolko krat za den takže v pohode mu ich podali.
takže toto ma trocha zaskočilo ved ako teraz by mala byt ako do konca života doma zatvorená 😕

monikaaerik
14. aug 2009

zuzi,
ved ano, Emka nevie sediet na zadku ani minutu,tak do konca zivota si to neviem predstavit. v septembri bude mat dva rocky a zaciname mat stavy, ze sa doma nudi, nie vzdy jej viem vyplnit cas, ved viete ako je to doma,treba sem tam aj navarit a upratat,ale ona stale potrebuje pohyb a aby sa jej clovek venoval, proste prichadzame pomaly do stavu, ze naozaj by jej ten kolektiv prospel, preto som si myslela, ze v januari to bude najvyssi cas, bude mat skoro 2,5 roka,ale nie je to v nasom pripade take jednoduche.
Zuzka, a kde chodil Lukáško do škôlky? Musim asi obehat všetky na terase. Ďakujem.

zuzana355
14. aug 2009

monika no my bývame na furči takže chodil tu na Kalinovsku 😉
skus obehat všetky školky držím palce snát sa niekde najdu aj normalny ludia 🙄

monikaaerik
14. aug 2009

este uvidime , tu na Terase sa mam s jednou pani riaditeľkou stretnúť v pondelok, a druhá príde posledný augustový týždeň, tak verím, ýe sa nejako dohodneme, aspoň dúfam.
Najviac ma mrzí to, že keď poviem, že má epilepsiu, tak to vyzerá, akoby som povedala, že je postihnutá,ale práve naopak, sedela keď mala 5 mesiacov,nemala ešte ani 11 mesiacov keď začala sama chodiť, už cez deň nenosíme plienočky a to ma 22 mesiacov. Je bystrá, šikovná.Ale zase na druhej strane chápem obavy druhej strany.
Nebudem vás zaťažovať, prepáčte. ďakujem 😉

zuzana355
14. aug 2009

monika nezaťažuješ a hociktoru z nás to može neskor stretnut takže je dobre že si to tu napisala 😉
vieš čo kamoška dala napr. malu do školky na terase teraz neviem prestne do ktorej a mala tiež problém chcela ju totižto dať medzi zdravé deturence ale mala ma downov syndrom takže bola rada ked ju nakoniec zobrali ale neviem prestne do ktorej to bolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre