Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
8. feb 2010

ahojte
deni dik ze si prisla hoc len na chvilocku.
aji bola len fanny a ta bola prvy krat s malou takto medzi ludm ia to ma male osem mesiacov 😕 ale vravela ze bolo fajn este napisem majke ze teoreticky ideme na ten karneval nech sa prida
a jani aka je zima von? ved tam nepadaju certi nesnezi sice dnes fukal taky sviezi vetricek no pohoda... ja ked sa hugo narodil sme boli aj tyzdnem v jesenikoch a to bolo minus sedemnast a prezil to 😀

janka1874
8. feb 2010

deni práve že nie od košičanky to by som si pre to už dávno išla a nemám teplomer na vonku a zdalo sa mi že je väčšia kosa ale aj my sme už boli aj v takej zime vonku veď to je na porazenie stále doma
no prežiť to prežijú to nepopieram ale nie je to dobré na dýchanie pre také malé deti
myslela som že viac vonku fúka ale to je jedno aj tak u nás doobedu nehrozia prechádzky lebo Viky spinká od 10-tej do 13-tej to je jediný dlhší spánok cez deň tak jej ho nechcem narušiť už nech je teploooooooooo

aeouliana
8. feb 2010

veru, nech je uz jar! na nervy tolke obliekanie. 😠
ajka: streda vyzera celkom realne...
janka: npridate sa na karneval so Sandy? to mate tak presne, ze spi od 10-13? ja nikdy neviem kedy bude maly spat. ziaden rezim zatial nemame 😖 len vcerne kupanie..aj to odignoruje, ze ma po nom spat 😉
evicka: to som bola aj ja prekvapena, ze s babulkou fanny nechodi von. mna by pepka klepla 8 mesiacov 😕

ajka72
8. feb 2010

deny ešte sa ťa chcem opýtať ako je teplo v tej radničnej sále ako mám obliecť dievčatá pod ten kostým?

evicka1
8. feb 2010

deni fanny s nou chodi von oni su von skoro cely den no v dobsinej kde byvaju nic neni.akurat kopa cikanov 😒 😠 nema tam ziadnu kamosku len svokru je to take na hovienko
jani: no to je sandy dobra ked ti tak krasne spinka.mne hugo spi tak dve hodky aj to sa musim modlit napriklad dnes spal len 20 minut a teraz je nervny jak perun no idem ho dat spat

evicka1
8. feb 2010

tak zeny u nas sa uz spi 😀 vypil mliecko vymenila plienku polozila do postielky a pokial som otvorila okno do koran tak hugo vytuhol 😅 idem si dat vinecko a ucit sa

ajka72
8. feb 2010

evicka to si dobrá vinečko a učenie tak nech ti dobré páli 😉

evicka1
8. feb 2010

no kombinacia vrazebna...uvidime co sa tam dostane skor ci to vino ci ta skola 😅 😀

janka1874
8. feb 2010

deni veru mne malá už dosť pravidelne spí 😀
evicka Sendy bola rekordmanka v spaní Viky sa ani z ďaleka na ňu nechytá 😀 😀 😀 😀

mystery7
9. feb 2010

my sme boli vcera na babytelocviku v stonozke, nechodite niektora? citala som letak ku karnevalu, deti musia mat kostym, ja prenho ziadny nemam, pojdeme asi az nabuduce. nechceli by ste sa niekedy stretnut v stonozke? Len moj mi doobedu spai medzi 8 a 10 a tam jevolna herna od 9 do 11 ☹

janka1874
9. feb 2010

no žienky keď som vážne začala uvažovať o tom že sa pridíme na ten karneval tak Sendy ráno vstala zasoplená a došli sme

evicka1
9. feb 2010

ahojte
mystery: ja som hugovi ziaden kostym nekupovala ani nekupim. dam mu moje velke tricko okolo pasu opasok na ten zavesim nejaky kahancek capicu a mam trpaslika. nemyslim ze musis nieco extra vymyslat. 😀 chapem ze adkyne dvojicky nieco musia mat to uz su rozmyslajuce jednotky ktore vyznam karnevalo chapu takze chapem ze budu mat kostymky no tie nase myslim ze este velmo nie 😅
a ako bolo na tom babytelocviku? chcem ist s hugom no nejak netusim co tam robia ked som nevidela ani fit lopty ani preliezacky anni nic podobne 😀 co sme mali u nas
jani: tak to je sandy dobra ked takto pravidelne a tak vela spava.mohla by "nakazit" huga. 😅

ajka72
9. feb 2010

janka a keby si nasadila nejaku kuru na soplíky možno sa do zajtra stiahnu

ajka72
9. feb 2010

inak tiež si myslím že pri takých miminách netreba niečo extra vymýšľať a také čo nechodia nebudu ani na parkete tak naozaj len nejaký jednoduchý kostýmček made in vlastná výroba a môže ísť inak je tu tema karnvalové masky možno nájdeš inšpiráciu
ja idem poobede pre masky taaaak som veľmi zvedavá ako nám sadnu či nebudu veľké jedna bude včielka a druhá žirafka len tieto mali voľné

janka1874
9. feb 2010

už som jej nasadila ale neviem z čoho to je tak uvidíme lebo jej lezú aj tie posledné stoličky dole už má tak už len horné a bude konečne od zubov pokoj aspoň u jednej

evička mne Viky takto spáva od 10-tej do 13-tej 🙂 potom už len také hodinové alebo pól hodinové spánky
Sendy spala ešte viac keď bola malá 😀 teraz spí od 12-tej do 14-tej a koniec ale ona do 1 roku a 9 mesiacov spávala 2 krát denne po 2 hodiny

aeouliana
9. feb 2010

ajka: neviem ako to je v tj sale. my sme boli na karnevale na juhu. v tej sal sme boli na MIkulasa a Saska bola normalne oblecena. zalezi ake budu kostymy. Saska bude mat tenuke satky, tak jej pod to dam tielko, tricko a pancusky.
evicka: v stonozke sa cvici na fit loptach a maju take penove preliezacky (oni ich odkladaju mimo cvicenia, aby mali deti priestor na hranie). je to super, so Saskou som chodila pomaly do 3 rokov. cakam kdy mi zavolaju, ze
otvaraju kurz pre Danka. ja som uz prihlasena od zaciatku januara 😀
mystery: kludne prid na karneval, ved je este babenko. Saska ked mala 8 mes, obliekla som jej ruzove satky, spravila z vykresu spicaty klobuk, dala nan moj svadobny zavoj a bola vila 😀 )))))
janka: to Ti zavidim, ze mate rezim. ja nikdy neviem kedy bude zbojnik spat a ako dlho 😉

evicka1
9. feb 2010

ahojte
jani tak to mas zazracne deti. dnes hugo spi uz dve a pol hodky tak snad este potiahne ... nadludsky vykon
no dnes som bola rano v banke zbavit sa penazi tak to vam poviem blby pocit 😒
aeoul: no budem sa musiet na to cvico prihlasit lebo chceme nieco robit

janka1874
9. feb 2010

evicka mne keď bola Sendy malá dokázala spať aj 5 hodín vkuse to už bol iný výkon
ja mám Sendy takú spachtošku no Viky asi taká nebude ona podstatne menej spí ako spala Sendy

evicka1
9. feb 2010

no si to museli podelit
kocky som nasla taku super pozicovnu kostymov za 5eciek. parada. zajtra bude hugi fesak 😉 normalne sa na to tesim
kedy dame zras? nejak medzi pol a tristvrte pred stonozkou?

janka1874
9. feb 2010

no my určite nepôjdeme Sendy mala večer 37.1 po pdčítaní tak som zvedavá čo bude ďalej, ale nechceme niekoho nakaziť
ale dobrú zábavu Vám prajeme
veru evicka rozdelili si to asi no uvidíme ako to bude ďalej

ajka72
9. feb 2010

evicka tak nejako ja presne nesľubujem lebo okrem detí idem s mužom a to je tretie dieťa neviem kedy sa dostaneme z domu 😀

janka1874
9. feb 2010

ženy neviete ktorá škôlka na terase je dobrá?

evicka1
9. feb 2010

so skolkami neporadim kebyze v prahe tak tam mam okukane skoro vsetky
aji: a mam vas vobec cakat? ci idete ako familia
a ono uz nik iny nejde

aeouliana
9. feb 2010

evicka:my prideme tiez, ale cas nslubujem. zalezi od kojenia. budem sa snazit do 17 dorazit 😀

ajka72
9. feb 2010

evicka to že ideme ako family neznamená že sa nebudeme spolu baviť alebo že by si nás nemohla počkať len ti neviem sľubiť či tam v tom čase budeme pozri ak neprideme do trištvrte tak choď dnu a taktiež ak by si ty neprišla dovtedy pojdeme my dnu, muž chce tiež pozrieť svoje zlatíčka v akcii ja aspoň verím že budem mať priestor trošku pokecať s vami keď tam bude dozor nad dievčatami

evicka1
9. feb 2010

aji to som tak nemyslela ze akoze nepokecame, len ze zo zaciatku nechcem zavadziat 😅
a kde to tam vlasne je? akoze ked vojdem do tej budovi tak do prava.... kebyze som bludila tak budem volat o pomoc
bude to fajn
dala som si nabit kameru tak snad ju doma nezabudnem

ajka72
10. feb 2010

evicka zavadzať nebudeš 😉 no tak mi to bolo vysvetlené ja len verím že tam budu aj iní rodičia a opýtame sa lebo ako písala deny dá sa aj zozadu ale to už vobec neviem kde, mužovi som ráno prizvukovala aby sa ponáhľal domov z práce a nerobil si žiadne iné aktivity tak povedal že dobre ale to nie je nikdy na 100% ja verím že sa pred stonožkou stretneme ak by nie postup popísaný vyššie 😉

ajka72
10. feb 2010

inak presne kameru a foťak tiež mám v pláne dať nabíjať idem hneď lebo zabudnem a inak evicka kde si objavila taku super požičovňu

aeouliana
10. feb 2010

ja uz som nabila dievcata 😀 ))) tesim sa na Vas a Vas zlaticka 🙂

janka1874
10. feb 2010

tak žienky mi určit neprídeme soplíkujú mi už obe slečny tak nechceme nakaziť ostatné detičky ale 13.2 je tiež v hornbachu karneval tak možno dovtedy už budeme fit tam by sme sa chceli ísť kuk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre