Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
26. feb 2010

deni : nie ☹ tak sa budeme nosit po rukach a na kufriy inak to nevidim 😀

evicka1
28. feb 2010

ahoj zeny
no zase nikto nikde
ale von je krasne tak sa necudujem. my zajtra cestujeme smer praha na ockovanie... chjo fakt sa mi chce...

marhulka88
2. mar 2010

ahojte maminky kosicanky...idem sa tu medzi vas vopchat ;)
chcem sa vas opytat kedze ja sa v ke zatial s mojim synatorom norientujem co sa aktivit tyka...kde by sa dalo dobre zabavit? byvame na severe a tam nuda ;)

aeouliana
2. mar 2010

marhulka: aj my byvame na severe. chodila som so Saskou do MC Stonozka na Hviezdoslavke 🙂 a v lete Anicka a Alpinka. 😝 na Anicke je super ihrisko pre deticky 😅

marhulka88
2. mar 2010

aeouliana aj ja som pozerala stonozku .... asi tam zavitame heh...ako to tam chodi s volnou hernou? funguje to ozaj len doobeda alebo absolvujete aj nejake ine aktivity v stonozke? ze cvicenie alebo tvorive dielne a tak? nas martin ma len 2 roky tak neviem co by tak povyrabal v ramci dielni 🙂 asi len neporiadok ;)

janka1874
2. mar 2010

marhulka88 vitaj ja som tiež zo severu a podobne som na tom ako aeouliana až na to že u nás MC moc nehorzí lebo mne menšia spí normálne len doobedu takže my chodíme vonku len poobede u nás to istí Anička, Alpinka alebo mesto 🙂

aeouliana
2. mar 2010

marhulka88: v Stonozke su aj tvorive dielne (kludne aj s 2-rocnym 😉 ),volna herna, cvicenie (ale tam sa musis vopred prihlasit) a pre 2-rocnych aj priprava na matersku skolu. ale ked je dobre pocko, tak sme radsej vonku. 🙂 ja mam sibalku, co uz chodi do skolky a skoro 4 - mesacneho valibuka 😎

janka: tento tyzden by sme uz asi mohli vybehnut. uvidim co zajtra na kontrole na alergo. ak bude vsetko OK, v piatok by som mohla 🙂

marhulka88: mozes sa pridat ak chces. janka ma tiez 2-rocnu bambulku 😀

marhulka88
3. mar 2010

jani nam by tiez vyhovovalo viac sem tam zaskocit do stonohy skor poobede ako doobeda...to nam zbehne ani nevieme ako...poobede mame viac casu a chcela by som trosku malemu spestrit program...teda..teraz sme v zahranici ale onedlho zakotvime domkaa uz sa tesim ;) a mame dost radi deticky a nemame ziadnych kamaratov zatial :(

zuzana355
3. mar 2010

ahojte kočky no zasa po sto rokoch som tu idem si vás prečítať.
dufam že ste všetky zdravučké a deturence počuvaju.

len nech sa už začne pekne jar aby sme mohli vybehnuť na tu Aničku. 🙂

janka1874
3. mar 2010

ahoj zuzka že sa ukážeš 😉 🙂

deni v piatok idem na návštevu ku kolegyni to bud iná zábava sama s dvomi deťmi tam budem a tam budú ďalšie 3 deti 😀 😀 😀 bud to sranda 😀

aeouliana
3. mar 2010

janka: jasne, v pohodke. my sme aj dnes vybehli okolo 10 ked sme prisli od doky. teraz sme sa vratili.bolo fajn.
marhulka: stonozka je tusim len do 11:30.

janka1874
3. mar 2010

deni na budúci týždeň môžme iba v pondelok ideme poobede na poradňu a potom nemám nič možno v piatok návštevu ale to ešte nie je isté

aeouliana
3. mar 2010

ok,dohodneme sa 🙂

zuzana355
3. mar 2010

jani už sa polepším a ukážem sa aj tu častejšie nie len na facebooku 😉 a už je to lepšie doma s kočkami dufam že ťa počuvaju.

aeouliana
4. mar 2010

no Saska po 2 a pol tyzdnoch doma a jednom dni v skolke zas teplotuje 😒 my so toho asi nikdy nezbavime ci co ☹

katka888
4. mar 2010

ahojte, neviete mi poradit dobru skolku na KVP? dakujem

aeouliana
4. mar 2010

katka: KVP neviem 😒 my chodime do mesta...a to uz svoju 2tyzdnovu bambulku ides dat do skolky 😀 ))))))

zuzana355
4. mar 2010

ahojte aeouliana ta držím prsty nech je mala čím skor zdravá dufam že aj mna to čaka ked nastupime do školky.

jeeej katka teba si pamatám ty si pracovala so mnou v telekome už je bambulka na svete to sa Ondrej ani nepochválil a ozaj to už ju dávate do školky 😀 😀 😀 dufam že vás až tak velmi netrápy.

aeouliana
4. mar 2010

program na piatok pre vacsie deturence: Citanie so Stonozkou 😀; Time: Piatok, 05.marce 2010 o 10:00.
Miesto:pobocka Stare mesto, pobocka Juh. 🙂

evicka1
4. mar 2010

ahoj zeny
ako ide zivot? my sme sa vcera vratili z pardubky no kocky sme tam sli zbyotcne nezaockovali nas pretoze mame nieco na mnadlicke ☹ kua
ale bolo to tam super. stretla som sa s kamoskami a bolo to dokonale.
dnes sme mali lietaci den hugo vytuhol v aute o siedemej tak snad potiahne az do rana. v poslednych dnoch budicek o siestej. by sa mohol umudrit

aeouliana
4. mar 2010

vitaj evicak...aj my sa snazime zaockovat, ale este sa npodarilo ani jedno dieta..stale nieco 😠

evicka1
4. mar 2010

dufam ze vam to skoro prejde. vonku zacina byt krasne a nas to tam samotnych nudi 😅

katka888
5. mar 2010

ahoj zuzanka, to je nahoda, ze?
skolku pomaly vyberame, lebo aj sesterka ma dve deti a mala problemy s prihlasenim, mali na rok dva vopred obsadene... ono ked mamicky poprihlasuju kade tade sa necudujem... no a ja pomaly zbieram info ...
na terase mam skolku vybranu, ale kedze asi sa prestahujeme do 2 rokov na KVP, lepsie mi bude vyberat tam.
mala je inac v pohode, ma za sebou dva riadne urevane dni, ale od vcera poobedia uz je to lepsie a place len ked musi 🙂

aeouliana
5. mar 2010

katka888: len tak od veci: je to protizakonne ked riaditelky zapisu deti 2 roky dopredu. zapisovat maju v case zapisov a nesmu vytvarat ziadne zoznamy (vopred zapisanych deti). uprednostnene maju byt deti predskolskeho veku a zo spadovej oblasti. 🙂 realita je bohuzial uplne ina. 😒

katka888
5. mar 2010

nas v skole ucili ze paragrafy su preto okruhle, aby sa dali obchadzat 😉 ... tolko k realite... 😝
malu este nejdem prihlasit, ale rada by som si nazbierala nejake info a po zvazeni, kedy malu dame do skolky , ak by som riesila ten zapis

mauzos
5. mar 2010

Aj nam zapisali malych tento tyzden do skolky od aprila 2012 a riaditelka s tym nemala ziadny problem, uz tam mala na ten rok 9 deti 😒
Katka aku skolku si vybrala na Terase, ked sa mozem spytat? Ja som tiez z Terasy a zapisali sme ich na Safarikovu, tu mame hned pod nosom a podla ich webu vyzera celkom fajn.

katka888
5. mar 2010

presne safarikovu mam namysli, sesterka tam zapisala deti,starsia nastupuje teraz a mladsia ma tiez neak 9-10 mes 😉..., ma na nu od viacerych skvele odporucania aj co sa tyka stravy, tusim je to vraj / ale to len z pocutia, ruku do ohna nedam / jeina, alebo jedna z mala skolok, kde zabezpecia popripade aj dietatu dietu ak treba. a my by sme to mali tiez blizko, len tu asi o rok dva nebudeme... a tahat babo z KVP na Terasu , ak hadam este bude dalsia materska, to by bolo narocne

vierka3
5. mar 2010

ahoj aeouliana, uz chodite znova na gymnastiku?

aeouliana
5. mar 2010

vierka: ano,chodime. konecne po mesiaci sme boli v stredu na treningu. 🙂

katka: aj ja som Sasku zapisala o rok skor, preto viem, ze zoznamy funguju. 2 skolky co mam rovno pod nosom mi povdali, ze maju obsadne a najblizsi volny termin je sept. 2011 (volala som v oktobri 2008). ja som to so skolkou vyriesila tak, ze som si vybrala take, co by mi vyhovovali a osobne som si ich obehla aj s malou. aby som videla ako to tam je, ci maju ciste wcka, jedalen..ako sa bude riaditelka spravat k mojej dcere a pod. na zaklade toho som si vybrala 2 skolky a rozhodla sa potom pre jednu z nich. niektore som vyradila uz na zaklade telefonickeho rozhovoru s riaditelkou. ked sa nevie spravat slusne do telefonu a k matke aka bude reale k detom? a myslim, ze aka je riaditelka, take si vybera aj ucitelky. tiez som mala skusenost, ze som zazvonila, niekto mi otvoril bzuciakom, vosla som, ale nikto neprisiel pozriet komu to otvorili. stala som hned vedla satne, kde boli oblecka,kociare a pod. kludne som to tam mohla cele vybrakovat a ani by nevedeli kto to spravil. tak som sa otocila na podpatku a odisla. ked tam pustia hocikoho kto zazvoni aku mam zaruku, ze tam niekto nevojde a neodide s mojim dietatom....takze taketo mam skusenosti so skolkami ja 😀

vierka3
5. mar 2010

aeouliana, no pekne s tymi skolkami. Super, ze si si to pochodila. A ktore sa ti to pacili?
daj mi prosim ta vediet, ako je to teda teraz s tou gymnastikou (mozes aj cez IP). Sa tam stretneme? ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre