Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

ajka72
18. jún 2010

sisamato asi okolo pol tretej budeme v meste, ideme teraz papať

janka1874
20. jún 2010

čaute žienky dlho som tu nebola namiesto 2dní na chate sme tam strávili 2 týždne ale bolo úžasne sme si to užívali jedna radosť no už sme v realite od rána som zas nezastala 😀 😀 😀

sisamato
20. jún 2010

@ajka72 naplanujeme niekedy, nam to vtedy nevyslo 🙂

sisamato
20. jún 2010

je tu nejaka mamina aj z Rozhanoviec? 🙂

aeouliana
20. jún 2010

@sisamato: ja poznam maminu z Tahanoviec..ma 3 mes. babo. opytam sa jej, ci mozem dat kontakt. 😀

jankapardon
21. jún 2010

ahojte, som z Jazera, nemá niekto vekovo rovnako staré detičky,? tak zdravo si pokecať je najlepšie čo može byť... 😅 .Rada sa spoznám, a takisto aj moja Veronča bude nesmierne rada, ak spozná nejaku novu kamošku či kamoša...chodím väčšinou, teda vždy, do februároviek 2008, sme tam super zohraná partička, len skoro všetko je z Ba.., ...

pampuliacik
21. jún 2010

@jankapardon Ahoj, len som tak nakukla na konika- nechodim casto no zufalo potrebujem daku dobru dusu na pokec 😢 . Emka ma 2 roky a vidim, ze tiez strasne tuzi po spolocnosti. Priznam, ze ja mam uz tiez dost - rada sa spoznam s niekym 😀 Som sice dost casovo vytazena, no budem rada, ak sa da aspon obcas s niekym stretnut aby sa deti zahrali. Marika

pampuliacik
21. jún 2010

Zabudla som napisat, ze som z Jazera (docasne).... 😀

ajka72
21. jún 2010

@jankapardon ,
@pampuliacik, vitajte no myslím že sme tu viaceré ktoré máme približne rovnako staré detičky, @janka1874,
@aeouliana, @evicka a možno aj viac len tieto ma napadli lebo ich poznám osobne bolo by super sa stretnúť veľa záleží aj od počasia do dažďa asi žiadna nepojde tak keď vykukne slniečko môžeme nejaké stretko zorganizovať 😉

jankapardon
21. jún 2010

@ajka72super, to by bolo super...ak vykukne slnko ale v tom čase od 27.06 do 11.07 to sme na dovolenke, takže ani neodpoviem, po tomto termíne už možem, ak bude pekne, hocikedy.... týmto vlastne odpovedám aj @pampuliacik...

jankapardon
21. jún 2010

@ajka72 to by bolo super...ak vykukne slnko ale v tom čase od 27.06 do 11.07 to sme na dovolenke, takže ani neodpoviem, po tomto termíne už možem, ak bude pekne, hocikedy.... týmto vlastne odpovedám aj@pampuliacik...

pampuliacik
21. jún 2010

Tak to je fajn, skoda ze som tu nenakukla skor 😉 My sa chystame na dovolenku od 5.7-13.7 takze u mna nejake stretko pripada v uvahu az potom. 😎 Ideme do Chorvatska autom, trocha mam obavy ale verim, ze to dobre dopadne a konecne po niekolkych rokoch si oddychneme.

ajka72
22. jún 2010

pampuliacik o.k. prajem krásnu, slnečnu a oddychovu dovolenku a aj tebe jankapardon a vy sa kde chystáte?

dianocka
22. jún 2010

Ahojte mamicky,chcem sa vas opytat,ci ste spokojne so sluzbami detskeho kutika Time out v Galerii a ci by ste neprijali radsej novy,lepsi kutik?

janka1874
22. jún 2010

@ajka72 veru toto počasie je na porazenie

@dianocka nedávam malú zatiaľ do kútika tak neviem aký je a či by potrebovali nejaký nový

dianocka
22. jún 2010

janka 1874 ok diky,vlastne aj to je odpoved.

janka1874
22. jún 2010

@dianocka my ešte nikde nechodíme do kútikov jedine materské centrá ale aj to minimálne nejako si myslím že ešte nie je dosť samostatná na to aby som ju tam len tak nechala v cudzom prostredí

dianocka
23. jún 2010

janka 1874,jasne aj ja som mala trosku obavy,ked mala moja dcerka tolko rokov ako tvoja,ale mam skusenost,ze ked maju deticky dost pestre a zaujimave prostredie okolo seba,tak tu polhodinku by si malej nechybala.Ja keby som mala detsky kutik,tak by bolo samozrejmostou,ze mamicky by tam kludne mohli byt aj cely den s detickami.

ajka72
23. jún 2010

@dianocka určite by v Košiciach bolo super mať miesto kde môžeš nechať detičky prípadne byť aj s nimi a vypiť si nejakú kávu, čaj a porozprávať sa s inými maminami, také miesto v Košiciach veľmi chýba, ja som mala deti v Optime ale keďže nemali 3 roky musela som byť pri nich a aj som chcela lebo keby som tam nebola tak by plakali a účelom vtedy nebolo ich nechať a nakupovať ale aby boli medzi viacerými detičkami, strážili ich dve mladé osobky, moje deti tam boli dvakrát a vždy tam boli iné dievčatá, jedna z nich bola veľmi milá dokonca sa aj s deťmi hrala a venovala sa im čo sa mi páčilo ale boli tam aj také dievčatá ktoré sa o detičky vobec nezaujímali keď vznikol medzi vačšími deťmi nejaký konflikt o hračku alebo slovný, tak na nich skríkli aby prestali a že zavolaju rodičov, a stále pozerali do zrkadla ako vyzeraju a dokonca jedna tam rozprávala s práve pristaveným mladým mužom nezaujímajuc sa absolutne o deti a vtedy tam bola uplne sama, chválabohu sa nič nestalo, takže môj názor je že bolo by super mať také miesto kde by som mohla nechať detičky ak by som nebola pri nich ta prítomný dozor by sa im mohol trošku povenovať prípadne ukázať nejaku hračku ak sa dieťa nevie nejako zapojiť a pridať medzi ostatné detičky, pomocť napr. vyliezť na šmýkalku tým menším detičkám, a mamina môže za ten čas nakupovať, zároveň by bolo dobré mať pri takom kupitku aj miesto kde mamička môže ostať dať si kavu, porozprávať sa, samozrejme je veľmi doležité v takých zariadeniach dodržiavať hygienu, mať tam len hračky ktoré sa pravidelne umývaju, nie su uplne rozpadnuté, poškodené, nefunkčné lebo taká hračka nepoteší ani jedno dieťa a zbytočne tam zaberá miesto a sadá na ňu "prach" a tiež som si všimla že v takých zariadeniach su spolu veľké a malé deti a to nie je dobré tie veľké deti sa naháňaju a tak môžu naraziť do tých menších detičiek, berú im hračky, takže ak by bolo také zariadenie tak prípadne nejako rozlišiť kutik pre vačšie deti a potom pre tie menšie,
dianocka ak máš teda stále chuť niečo také v Košiciach urobiť veľmi ti držím prsty aby sa ti to podarilo určite by to bolo plné detičiek a ich maminiek

dianocka
23. jún 2010

ajka72,dakujem ti za vycerpavajucu odpoved a za podporu.Presne to som mala v plane,rozdelenie kutika podla vekovych kategorii,lebo ked vidim ako si deti skacu v kutikoch doslova po hlave,jednoducho nie je sanca ich ustrazit a takisto by bolo uzasne sediet od svojho dietatka 2 metre,kedy na neho vidis a pritom si v klude pijes kavicku s inymi mamickami.Je to o tom,ze v kutiku a vobec kutik by mali robit osoby,ktore maju male deti,aby vedeli co tam ma byt a co mamicky potrebuju.Ajka chut stale mam a verim,ze ked sa stane nieco pozitivne,tak by to v tej Galerii snad este mohlo vyjst a ide o to,ze ja by som v tom kutiku pracovala.A som presvedcena o tom,ze by tam chodili mamicky s detickami,lebo stale by tam bol pre nich nejaky program.Najlepsi detektor na kutik mam doma, moju 3 rocnu dcerku a este aj synovca a neter.Poprosim teda aj teba,ak by si bola taka dobra a vyjadrila sa o detskom kutiku v Galerii na www.galeriakosice.sk vpravo je ikonka chat-blog.Mozno by to stalo managementu na zamyslenie a pouvazovanie a zmene stareho kutika.Dakujem pekne

janka1874
23. jún 2010

@ajka72 tak o tom kútiku si to zhodnotila super možno aj preto som tam malú zatiaľ nedala 😀

ajka72
23. jún 2010

dianocka len ja som mala deti v Optime a nie v Galerii o tom kutiku neviem nič napísať ale keby stačil postreh aj z optimy tak kľudne napíšem

dianocka
23. jún 2010

ajka72,no mozes aj postreh z Optimy.Kazdy nazor je len plus.Dakujem

dianocka
23. jún 2010

janka1874, ano ajka72 to zhodnotila super a to je presne to,co by som ja chcela zmenit.Staci len to, aby mi to umoznili.Preto poprosim aj teba ak mas chut,mozes svoj nazor vyjadrit na www.galeriakosice.sk na pravej strane je ikonka chat-blog a nazory na detsky kutik.Mozno mi to pomoze,presvedcit vedenie Galerie,ze moj kutik by bol to prave pre deticky s mamickami.Dakujem

ajka72
23. jún 2010

@dianocka večer budem mať viac priestoru alebo skoro ráno tak napíšem 😉

dianocka
23. jún 2010

ajka72,si zlata.Dakujem

bzuco73
23. jún 2010

čauko babenky...ten detský kúťik to je super nápad....síce moja Domča je ešte malá ale mám brata ktorý býva v čechách a tam je kopa takých podnikov pre maminy,kde si môžu poklebetiť dať si čosi pod zub a zároveň majú aj ratolesti pod dohľadom....Keď tu boli minule aj s 2 ročnou Nelčou a chceli sa stretnúť so známimi a poklebeťiť práve v Galérke tak švagrina ostalá prekvapená čo je to tam za kutica.......a tak Nelča sedela pri nich a mamina ju zabávala a z rozhovoru registrovala každé druhé slovo a nervozna bola aj Nelča aj ona.....držím palčeky dianočka a dúfam ,že ti to klapne🙂

evicka1
23. jún 2010

ahoj zeny
po sto rokoch tu 😀hugo spi uz 4hodinky tak mam casik aj na vas. ako sa mi tu mate?
my sa mame fajnovo, len ten vetrik mi akosi robi problem. som nejak nedobrovolne schudla tak mam co robit aby som nelietala 😅
zajtra sa chystame s hugom k homeopaticke tak drzajte vsetky poctivo palecky
k detskemu kutiku: no ja som v optime a ani v galerke problem nemala. ale najlepsi detsky kutik som zazila v presove.hugo nema ani dva roky a vzali ho v pohode. je dost odvazdny a nenecha si skakat od starsich deti po hlave. sa natahoval s chlapcom ten mal tak 4roky a buchol ho. hugo sa dvihol pekne mu ukazal no no no a zavalil mu taku ze 4rocny hrdina odchadzal s revom 😅 😀 nieje sa cim chvalit ale v tu chvilku mi bolo dobre, ze sa vie "sam o seba postarat"
nemyslim, ze by tu v ke chybal detsky kutik je tu dost miest kde sa mozu deti zabavit, ale myslim, ze skor tu chyba kutik pre mamicky 😔 🤐
pa pa pa

dianocka
23. jún 2010

bzuco73,dakujem za nazor a za podporu.Aj ja tomu stale verim,ze to vyjde.

dianocka
23. jún 2010

bzuco73 aj teba poprosim ak mas cas a chut,mozes skusenost svojho brata vyjadrit na www.galeriakosice.sk na chate-blogu pod nazvom detsky kutik.Mozno aj to mi pomoze.Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre