Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

dianocka
16. aug 2010

ahojte baby,vcera sme boli na Anicke a dnes na Cickach omrknut to,ako to tam vyzera,kedze kazdy na to hovori same superlativa a poviem vam,ze som bola sklamana.Neviem ci som taka narocna,co sa tyka servisu okolo dietata,ale co chodime do zahranicia,tak u nas sa to neda ani porovnat. Pozajtra ideme na 4 dni do Madarska,tak dufam,ze tam nacerpam este nejake zaujimave inspiracie na kutik,aj ked v podstate mam uz vo vsetkom jasno.U nas v Kosiciach zatial vychytavam len zle muchy,ale aj to ma svoj vyznam.

ajka72
16. aug 2010

@dianocka daj potom vedieť keď otvoríš kutik nech ho prídeme skolaudovať 😉

dianocka
16. aug 2010

@ajka72,presne to som si myslela,ze urcite kazda z vas si povie,ze ste zvedave, aky kutik budem mat ja,ked kritizujem inych.no nie,ale vazne tak napriklad na Cickach ma normalne nastvalo,ze tam maju v pieskovisku rozbite hracky a nevadi im to a vobec aj ta trampolina nebola v bohvieako dobrom stave.no ked uz moja 3 rocna Dianka povedala,ze to aku trampolinu maju,ked tam trcia spruziny.ale je mi jasne,ze priorita tam nie su deti,ale biznis alko nealko.

ajka72
16. aug 2010

@dianocka no ja som zvedavá na kutik nie preto že máš na niečo kritické slovo ale podľa toto ako si zbierala infošky o kutikoch tak som presvedčená že si vychytala všetky chybičky predchádzajucich kutikov a že ten tvoj bude naj..., a preto chcem dopriať mojim dievčatám konečne miestečko kde sa vyhraju a budu spokojné oni ako aj rodičia, veď aj ja som prispela pár riadkami niečo o kutikoch, ktoré verím pomohli v tvojom rozhodovaní, inak suhlasím s tými cickami tiež ma to trochu sklamalo preto čo píšeš

janka1874
16. aug 2010

@dianocka o cickoch toho roku veľa neviem nedostali sme sa tam nejako ale pred rokom tak bol pekný akurát tak plastoý domček trampolína tam nebola iba skásací hrad ale vtedy sa ho Sendy ešte bála a Viki bola v brušku tak neviem sa vyjadriť ale jasné mi je už dávno že zahraničie z Košicami neporovnávam ani náhodou a ani s Maďarskom my sme v tomto ako 100 rokov za opicami istého času sme s kamoškou tiež o nejakom kútiku uvažovali ale financie nás nepustili no čo už

gabika7706
16. aug 2010

My sme boli na Cickoch zatial tohto roku iba raz, ziadne polamane hracky som v pieskovisku nevidela, ale ved to su hracky, co si nosia deti z domu, nie? Ci su akoze "erarne" Lebo my si zvykneme nosit a patricne aj kade-co zabudnut, (deny, dievcata minule na dopravnom pozbierali lopatky aj vedierko,ale formicky nechali 😒 Katke to doniesla teta zo Sicilie, tak bol doma trosku plac, uz budem asi kontrolovat, ci je v taske vsetko.)
No, na tych Cickoch, keby nebola trampolina (hoc v akom stave), Katka tam nema velmi co robit, ale tak dali sme pivko, ona sa vyskakala, posmykala trosku a sli sme domov 🙂
Na ich stranke tvrdia, ze su polyfunkcny sportovo relaxacny areal, nemaju zameranie prioritne pre deti, takze to beriem tak v pohode...

Neporovnavala by som zahranicie so Slovenskom, pretoze to sa jednoducho neda, tu ziju ini ludia, kazdy kazdemu este aj choroby snad zavidi, kym tu bude taka klima, nikdy tu nic poriadne nebude.

@dianocka a kde bude ten kutik? Ak to nie je tajomstvo...

Zeny, kde ste boli pocas toho tornado-hurikanu ci co to bolo, co sa prehnalo vecer cez KE? Na Moldavskej pri spp bralo strechy, ludom plastove zaluzie z balkonov, strom nam tu zlomilo hned pri zemi, tak ho ohlo, bola som prave na balkone, fukal vietor ale taky bezny kosicky, ked zrazu taky divny tlak a uz to islo, par sekund, nevedela som ani dvere zavriet. Katka sa mi tu normalne rozplakala, ze co to je a preco vsetko lieta 😅

janka1874
16. aug 2010

@gabika7706 my sme boli akurát v lídli na terase ja sama s deťmi teda s maminou ale tú som potom vyložila doma a sama som išla na mier no nebolo mi 3x jedno ani neviem ako sme utekali domov toto počasie mi fakt ide na nervy už sa normálne aj Sendy bojí búrok čo nikdy nebol problém ale toto je už fakt moc

janka1874
16. aug 2010

@gabika7706 my sme boli akurát v lídli na terase ja sama s deťmi teda s maminou ale tú som potom vyložila doma a sama som išla na mier no nebolo mi 3x jedno ani neviem ako sme utekali domov toto počasie mi fakt ide na nervy už sa normálne aj Sendy bojí búrok čo nikdy nebol problém ale toto je už fakt moc

sisamato
16. aug 2010

@gabika7706 no dnes to pocasie nebolo poobedie o nic lepsie... ☹

gabika7706
16. aug 2010

@sisamato vsak ja pisem o dnesku 😉
@janka1874 vraj vzalo strechu z LIDLu? nieze by som to nemala na skok, ale nevidim tam kvoli panelaku pred nami 🙂 Inak my sme sledovali aj lietadlo,ktore sa snazilo pristat, no nechcela by som byt v nom v tomto pocasi 🤐

janka1874
16. aug 2010

@gabika7706 fakt ty kokso to čo potom bolo na terase tu to až také strašné nebolo

janka1874
16. aug 2010

@gabika7706 fakt ty kokso to čo potom bolo na terase tu to až také strašné nebolo

gabika7706
16. aug 2010

@janka1874 no tu to bolo desne, pisem o LIDLi na Moldavskej...to prislo v sekunde a uz bol vsade problem...tu oproti v bloku postrhavalo ludom tie plastove zaluzie z balkonov, ako papier, pradlo co mali ludia na balkonoch, no tak to lietalooo po celom sidlisku. Skoda, ze sme nestihli video spravit. Lebo pevne verim, ze uz nic take nikdy neuvidim a toto bolo len nieco vynimocne, ale cosi mi nahovara, ze toto tu bude castejsie 🤐

janka1874
16. aug 2010

@gabika7706 ty brďo tak my sme boli v lídli na popradskej a tam nič ani som nevedela že prší len muž mi volal že kde preboha som s deťmi že dole (mier) hotová pohroma vietor fučí jak šalený a lejde jak divé a tam hore nič

janka1874
16. aug 2010

@gabika7706 ty brďo tak my sme boli v lídli na popradskej a tam nič ani som nevedela že prší len muž mi volal že kde preboha som s deťmi že dole (mier) hotová pohroma vietor fučí jak šalený a lejde jak divé a tam hore nič

janka1874
16. aug 2010

nevšímajte si moje príspevky dvojmo ale blbne mi myška tak občas to takto dopadne zjavne by to chcelo novú 😀

gabika7706
16. aug 2010

@janka1874 😀 😀

sisamato
16. aug 2010

@gabika7706 upps, sory... 😉

dianocka
16. aug 2010

@gabika7706,@janka1874,ta burka a ten vietor to bolo fakt strasne.som nikdy v zivote nevidela,aby sa vo vzduchu tak divne tocili a rychlo leteli mraky.moj manzel bol s Diankou vonku a domov prisiel uplne v soku a ze sa s Diankou druhykrat narodili.presne vtedy ked zacal ten vietor tak isli po kruhovom objazde ku nasej autoskole co je oproti Lidlu a tesne pred nimi dvihlo skridlovu strechu do vzduchu z domu a spadla par metrov pre nich.ze len dupol na bzrdu a pozeral.vsade dookola popadane a porozbijane tehly,elektricke vedenie,dosky.no hroza.a ze na kruhovom objazde lietali vo vire bilboardy,papiere,dosky,vsetko mozne.

gabika7706
16. aug 2010

@dianocka ano lietali, my sme to mali v priamom prenose (tu byvame), Katka sa velmi zlakla, tu lietalo hadam vsetko

dianocka
16. aug 2010

@ajka72,jooj si zlata a dakujem.aj ja verim,ze ten kutik bude splnat predstavy rodicov a deticiek a ze sa tam kazdy bude citit dobre.vies co ja som uz tolko kutikov a centier popozerala v poslednej dobe,ze sa mi to uz vsetko miesa.ale je to dobre, lebo uz sledujem aj rodicov a nielen deti,ze co a ako.len aby to uz bolo cim skor.este sa teraz chystame omrknut Madarsko,Vieden,Bratislavu a severne Slovensko.

dianocka
16. aug 2010

@gabika7706,tak to vam nezavidim.muselo to byt strasne.

dianocka
16. aug 2010

@janka1874,presne ako pises.Slovensko sa neda porovnavat so zahranicim.ale vies comu nerozumiem?ze v com je chyba? v nas ludoch,ze si nevieme nieco take presadit alebo je to tak drahe,ze sa neoplati urobit nieco pre deticky?ja si od toho mojho kutika dost slubujem,tak uvidime ,ci to bude mat aj dobru odozvu.co sa tyka penazi,tak nie je to lacna zalezitost.

janka1874
16. aug 2010

@dianocka vieš kde je chyba že slovák neuvažuje obchodne len chce zbohatnúť za jeden deň a ak sa dá aj za hodinu a ako písala gabika závidíme si ešte aj nos medzi očami a samozrejme investovať 1 euro a zarobiť na ňom 10 čo je nereálne

janka1874
16. aug 2010

@dianocka vieš kde je chyba že slovák neuvažuje obchodne len chce zbohatnúť za jeden deň a ak sa dá aj za hodinu a ako písala gabika závidíme si ešte aj nos medzi očami a samozrejme investovať 1 euro a zarobiť na ňom 10 čo je nereálne

dianocka
16. aug 2010

@gabika7706,kutik bude v Galerii.S tymi formickami to poznam.My mame na kazdej nalepku s menom,lebo Dianka presne vie co je jej a tiez by bol doma plac,keby jej nieco chybalo.A tie Cicky,ja to beriem tiez v pohode,je mi jasne,ze to nie je urobene kvoli detickam.

dianocka
16. aug 2010

@janka1874,asi si sa trafila do cierneho.ja napriklad pri kutiku tak vobec nerozmyslam.samozrejme,ze to budem robit aj pre peniaze,ved z toho budem zit,ale chcem mat ten kutik hlavne preto,ze sa v tej praci vidim a strasne ma to bavi a mam velmi rada deticky.a hlavne si to tie nase deticky zasluzia.

gabika7706
16. aug 2010

@dianocka tak do Galerie mame blizko, tesime sa 🙂 Katka ma tiez formicky oznacene, aj si svoje pozna, ale jednoducho ich tam zabudla 😒

dianocka
16. aug 2010

@gabika7706,aj my sa tesime.a ked to hygiena dovoli tak to bude pre deticky od 6 mesiacov,takze sa tesime aj na Martinka.musela byt Katka velmi smutna kvoli formickam.

sisamato
17. aug 2010

ahojte,
keby sa nejake ihrisko dalo urobit aj u nas v obci...take normalne so vsetkym co k tomu patri... nie rozbite a starea ko som videla v obci v skolke...mate pravdu zienky ze na deti sa nemysli, ved oni sa potrebuju vyhrat, vybit energiu...ja si pametam ze ked som bola decko ta som cely den bola vonku a nie v dome (na dedine). Ale v meste je to ine, chapem, terba na deti davat pozor...snad s anam podari nieco naskrabat z predaj novych bytov u nas, lebo rodicia su ochotni spolupracovat...tak uvidime.

sisamato
17. aug 2010

inac u nas za bytovkou vcera blesk zlomil strom na polku...este dobre ze ten za barakom, lebo si neviem predsastvit te oproti...to by nam okna vybilo...majte sa

jeane1
17. aug 2010

takže v piatok na aničke je istý???? lebo ja nemožem ideme robiť opekačku z roboty , bude chlastačka v barci 😀 😀

a domček nekupujeme nejako niesu take ake by sme očakávali 😠 tak radšej budeme stavat, aj ked neviem kde budeme potom byvať celých 5 týždnov kym to postavia 😀 😀 ale stavat sa bude 😀

dianocka
17. aug 2010

@jeane1,to vam vazne postavia dom za 5 tyzdnov?a kde budete stavat?

jeane1
17. aug 2010

@dianocka to vážne 😀 😀 a stavať budeme na manželovom pozemku, len sa rozhodnúť na ktorom 😉 to sú tie montované domy preto tak rýchlo postavené, vraj v oktobri už bude hotoví tak som veeeľmi zvedavá inak sme na vianoce bezdomovci 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre