Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sisamato
31. okt 2010

@gabika7706 ja viem ze je to uz s tymi vakcinami prehnane a samej sa mi to zda az velmi jednoduche...no som zevadav co mi povie zubarka na to...
a k ytm vztahom, ja ta obdivujem za tvoj pristup, u ma je problme ze som viac na take veci citlivejsia a tazsie je mi ich vybit z hlavy... 😒

gabika11
31. okt 2010

@sisamato ahojte, sa k vma vtierknem, ale ma zaujalo, co si pisala o tej vakcine proti kazneiu zubov a tu som nieco o tom nasla http://www.eufic.org/article/sk/page/FTARCHIVE/...

sisamato
31. okt 2010

@gabika11 ahoj, ano, jedine tento uz starsi clanok som o tom nasla, inac nic, som fakt zvedava co povedia nasi zubari...

gabika7706
1. nov 2010

@sisamato mne to tiez nie je jedno, ale rokmi sa na to budes pozerat s nadhladom, navyse, zamestnavaju mi hlavu ine problemy, tento je preto viac bokom.
Zubarov nazor na tuto vakcinu sa bude odvijat od toho, ci je v ockovacej lobby a teda z toho profituje, alebo nie 😉

sisamato
2. nov 2010

@gabika7706 ano, asi mas pravdu, ked bude mat o pol roka Simonka druheho surodenca tak dufam ze sa nad tym budem smiat...z ludskej hluposti...ale ja si myslim ze kazdemu ten zivot raz vrati to co nezasial a mal...

gabika7706
2. nov 2010

@sisamato presne tak. Kedy mas vlastne termin porodu?

ajka72
2. nov 2010

Dievčatá Košičanky v MC Stonožka na Hviezdoslavovej sa chystá otvoriť tanečná od 3 rokov, avšak cvičiteľka nemá dostatok detí, tak ak by ste mali záujem píšte mi do IP, aj na stránke stonožky je o tom tanečnom kružku písané, malo by to byť v pondelok a streda od 17.00h do 18.00h,

kvojtanikova
2. nov 2010

@ajka72 a berie aj chlapcov?

ajka72
2. nov 2010

ešte na doplnenie na stránke stonožky je písaný vek od 4 rokov ale volala som pani čo to organizuje a povedala mi že nie je problém aj od 3 rokov

sisamato
2. nov 2010

@gabika7706 tak ako pri Simonke, je to presne do roka, 23.4. 😉

sisamato
3. nov 2010

Ahojte baby
neviete nahodou ci sa na detske kozne v novej nemocnici na Tr. SNP objednava? Vdaka, Silvia 🙂

ajka72
3. nov 2010

@dianocka
@janka1874 vy by ste nemali záujem o tu tanečnú?

dianocka
3. nov 2010

@ajka72, my na tanecnu chodime uz od septembra do mc delfinika.

ajka72
3. nov 2010

@dianocka a ako to tam je môžeš aj do IP,

dianocka
3. nov 2010

@ajka72 Dianke sa tam paci a to je hlavne.Maju to dvakrat do tyzdna, v pondelok a stredu od 16.30 do 17.15hod.Ucia sa jednoduchsie choreografie.Je to super kvoli pohybu,vyblazneniu sa a celkovej koordinacii tela.

janka1874
4. nov 2010

@ajka72 my sme sa rozhodli že ju dáme až o rok tohto roku má zmien dosť nástup do škôlky a o rok už bude zas o niečo múdrejšia

ajka72
4. nov 2010

@janka1874 o.k. ja však vidím na mojich že keď prídu domov zo školky a najedia sa a niekedy im chýba ešte nejaká aktivita, aj im aj mne by ten dlhý za chvíľu zimný večer rýchlejšie zbehol tak som hľadala niečo na rozptýlenie a aj spoznanie niečoho nového však uvidíme či to vobec otvoria potom mám tip na ten delfiník od januára, a predsa moje su o trochu staršie ako tvoja Sendy, nevadí

janka1874
4. nov 2010

@ajka72 no u nás to je presne opačne ona už zo škôlky ani vonku nechce ísť že je unavená len domov sa ťahá preto sme my tieto aktivity zatiaľ zrušili možno to ozaj bude aj vekovým rozdielom

ajka72
4. nov 2010

@janka1874 jasné každá z nás pozerá na svoje dieťa ako to celé berie, možno tvojej babuľke zatiaľ školka stačí ako veľká aktivita a o rok to už bude iné, moje sa zo školky hraju, vystrájaju, maju kopec energie, ja som tiež najprv chcela aby si najprv zvykli na školku, čo si myslím že máme šťastne za sebou, tak som ani nič neriešila, je pravdou že je veľa tanečných už rozbehnutých, čo začali od sept., však keď nič nenájdem tiež pojdu až o rok

sisamato
4. nov 2010

ahojte baby,
jej ake to musi byt krasne ked vase babenky uz budu vediet nieco zatancovat....tesim sa aj ja na toto obdobie...inac dnes som si uvedomila ake dolezite je pre dieta mat surodenca. Bola som s malou na ihrisku, prisli tam dve kamosky co maju troj a rocne dieta. Nakoniec dosla baba s rok a pol malym dievcatkom...ked tie preve kamosky odisli, to dievcatko aj ked tam malo mamu som citila jake je same, nema sa s kym hrat...vtedy som bola rada ze moja Smonka take nieco nezazije, ze uz o pol roka bude mat surodenca, ze sme jej s manzelom dali najvacsi dar, dost skoro, ale o to asi lepsie...musi to byt pre dieta dost smutne, neviem, ale na tom dievcatku som si to uvedomila...tej kocke ked sme spolu pootm kecali som povedala ze aj ked mame hypoteku, byt este nezariadeny, ale druhe som chcela....peniaze boli aj budu...dieta stoji za vsetko...hoci sa mi svokrovci otocili od zaciatku chrbtom, rodicia su tiez taki raz do mesiaca, ale zivot mi dal fakt uzasneho manzela a teraz dcerku s druhym babom do roka....mi to fakt co najlepsie vynahradil... 😉

gabika7706
5. nov 2010

@sisamato aj moj maly uz vie nieco zatancovat a to ani na tanecnu nechodi 😀 teraz ma taku maniu, len dokola a dokola ...

https://www.youtube.com/watch?v=Byap7T2gPR0

https://www.youtube.com/watch?v=QQuv0nZd9kI


ja som tiez velmi rada, ze Katka ma brata, snad budu cely zivot dobre vychadzat a budu sa moct jeden na druheho vzdy spolahnut aj ked tu uz my nebudeme.

janka1874
5. nov 2010

@sisamato ja keď som otehotnela s Viki tak som si pôvodne aj porevala že hypo na krku byt len 2 izbový a zariadenie no niečo nové niečo staré síce nič tu nie je nejako špičkovo doladené ale čo už no teraz sa na to pozerám presne ako ty nič lepšie sa ani stať nemohlo proste to tak malo byť a moje baby tie bez seba nevedia existovať ani jeden deň len dúfam, že im to aj zostane

dianocka
5. nov 2010

baby dufam,ze ma neodsudite,ale podla mna mat surodenca nemusi byt vzdy len to najlepsie.my sme sa s manzelom rozhodli,ze chceme mat len Dianku,lebo nechcem zazit to,co je v kazdej rodine,ze ked sa narodi druhe dieta,to starsie je odsunute na vedlajsiu kolaj a nevenuje sa mu uz tolko pozornosti ako by si zasluzilo.a o inych veciach ani nehovorim.ked su deti male stale sa len hadaju o hracky,o pozornost rodicov,ked su v puberte nenavidia sa,potom ked su dospele tak sa ako tak znasaju,a ked ich rodicia zostarnu zase su to len hadky,kto sa o rodicov postara atd....no a o deleni majetkov potom ani nehovorim....

kvojtanikova
5. nov 2010

@dianocka v pohode kazdy to berie po svojom. ja som zase vyslovene chcela mat druhe dietatko lebo stale mam v podvedomi pocit ze malemu sa nieco moze stat a potom by mi nikto nezostal... viem znie to "morbidne" ale takto aspon viem ze budem mat stale pre koho zit...

dianocka
5. nov 2010

@kvojtanikova presne tak ako pises,kazdy to berie po svojom.ja som zase chcela mat vzdy 3 deti,ale ked sa mi narodila Dianka jednoducho som to zacala citit tak,ze dalsie babo uz nechcem.

sisamato
5. nov 2010

@dianocka je to tvoj nazor, nikto ta neodsudzuje...ja ked som hned po sestonedeli otehotnela tak som presne tak rozmyslala...ze teraz bude Simonka akoby na druhej kolaji a kvoli tomu som si hlavne poplakala...ale zase ja som chcela mat aspon dve deti kvoli malej aby sa mala s kym hrat...ja jej predsa nemozem vynahradit aj rovesnika....a to ,opustene, dievcatko na ihrisku mi len dalo za pravdu...ja na malej vidim ze deti ma rada a myslim si ze vztahy medzi detmi urcuju rodicia....ja to mozem z mojej skusenosti potvrdit...na nas nikdy nemali rodicia cas, nevenovali sa nam a tak to aj medzi nami vsetkymi vyzera...a tiez je pravda aj to ze ked sa manzelia fakt miluju tak to ,,odkukaju,, aj deti... 😉

sisamato
5. nov 2010

a baby, prajem vam pekny vikend 😉

gabika7706
5. nov 2010

@sisamato pekny vikend aj Tebe 🙂

dianocka
5. nov 2010

@sisamato,je to v poriadku,ked to tak citis.ja vobec nemam pocit,ze moja Dianka je sama.doobedu je v skolke so svojimi rovesnikmi, dvakrat do tyzdna ma tanecnu,okrem toho kazdy den chodime niekam von medzi deti a ma aj bratranca a sesternicu v jej veku,s ktorymi je velmi casto a veeelmi sa maju radi.no a zvysok casu sa jej venujeme my s manzelom.ja by som to brala byt na mieste mojej dcerky.
Prajem vsetkym pekny ,takmer jarny vikend.

zuzka82
6. nov 2010

Pekny vecer..
Kočky potrebovala by som poradit....surne hladam nepremokavu plachtu na postel ..kde v meste ich prosim vas maju??nieje problem mi ju objednat,ale prave v tomto rozmere 80x200 sa caka dva tyzdne,
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre