Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

junovka
7. nov 2010

@zuzka82 v lekarni so zdrav.pomockami su hladala??

zuzka82
7. nov 2010

@junovka Hmm, tak tam teda nie...skusim , dakujem

palesandra
7. nov 2010

@zuzka82 v zdravotnickych, na nete a videla som ju tiez v tesku,,,

dianocka
8. nov 2010

@zuzka82 ja som dcerke kupovala nepremokavu plachtu v galerii v butiku s postelnym pradlom a mali tam aj taky rozmer plachty ako potrebujes ty.

zuzka82
8. nov 2010

super kocky, dakujem pekne...v tescu nemaju, dianocka, skocim do galerky
este raz vam dakujeeeem 😵

bombulka
8. nov 2010

ahojte, prepadnem vas takto narychlo, ale potrebujem surne pomoc. som z kosic, sme par dni doma z nemocnice a nema mi kto pomoct. manzel musi odist sluzobne na dva dni prec, takze by som s malou mala byt dva dni aj s nocou uplne sama. mam velky strach, preto by som sa chcela opytat, ci nepoznate niekoho, nejaku opatrovatelku alebo hocikoho nejaku milu pani, ktora by mi mohla prist pomoct, pretoze som este nesikovna a fakt sa velmi bojim ostat s malou uplne sama odkazana len na seba ☹ ☹ ☹

aeouliana
8. nov 2010

@dianocka: trochu Ti budem oponovat. nepaci sa mi, ze generalizujes "nechcem zazit to,co je v KAZDEJ rodine,ze ked sa narodi druhe dieta,to starsie je odsunute na vedlajsiu kolaj a nevenuje sa mu uz tolko pozornosti ako by si zasluzilo". mozno si to zazila vo svojej rodine, ale garantujem Ti, ze napr. moja dcera nebola odsunuta na ziadnu kolaj a je nadalej sucastou nasej rodiny aj po narodeni Danka. Saska Danka zboznuje a miluje z celeho srdca. to, ako sa k sebe surodenci spravaju v akomkolvek veku zalezi podla mna hlavne od vychovy a od toho, v akom prostredi clovek vyrasta, kolko lasky dostane. ja mam 3 surodencov a vychadzame spolu super aj ako dospeli. je na kazdeho osobnej volbe kolko deti a ci vobec bude mat, ale tvrdit, ze vsetky deti sa hadaju o hracky a v puberte nenavidia je podla mna viac ako scestne.
PS: pri hadke o hracky sa deti napr. ucia ako sa o veci delit, ako vychadzat s inymi ludmi a ze vesmir sa neotci len okolo nich 🙂

sisamato
8. nov 2010

@aeouliana ahoj, pekny nazor 😉

sisamato
8. nov 2010

@bombulka ahoj, raz som videla ponuky opatrovateliek na bazosi...ale je pravda ze po odporucani je to lepsie...

dianocka
8. nov 2010

@aeouliana je to tvoj nazor,ale ja bohuzial vidim taketo vztahy vsade naokolo a ked som sa o tom rozpravala s mamickami,tak s odstupom casu,ked uz mali deti starsie same priznali,ze starsie dieta uz nedostavalo tolko pozornosti ako by si zasluzilo,ked sa im narodilo druhe dieta.A tvoje deti sa o hracky nehadaju?A na to,aby moja dcerka vedela vychadzat s druhymi ludmi,tak na to urcite nepotrebuje surodenca.A som presvedcena o tom,ze kazde dieta by malo mat pocit,ze je stredobodom sveta,aspon toho vasho.

gabika7706
8. nov 2010

@dianocka nereagovala som vtedy na Tvoj prispevok, lebo som uz kdesi v inom fore citala, ze chcete mat len Dianku, ale ked uz @aeouliana prispela, tak sa pridavam a na 100% suhlasim. A ked uz pises, ze by malo mat dieta pocit, ze je stredobodom sveta, no ... bude to mat ale v zivote neskor tazke, lebo raz zisti, ze nielen okolo nej sa svet toci 😉 Myslela si uz niekedy na to, ze sa vy dvaja (rodicia) pominiete /raz/ a ona zostane sama? mam kamosku, kt. je jedinacikom, rodicia jej uz zial neziju a hoci ma uz svoju rodinu, vacsie deti, ziju stastne, casto od nej pocut, ze jej chyba brat alebo sestra... Mozes argumentovat, ze su surodenci, ktori sa neznasaju, su rozhadani a neviem co este, ale zas je to len o tej vychove a co doma videli.
Dianka si nepyta surodenca?

junovka
8. nov 2010

@gabika7706 suhlasim 😉

aeouliana
8. nov 2010

@dianocka: samozrejme. kazdy ma svoj nazor. ved ja Ti to neberiem. ani neodsudzujem ludi, ktori sa rozhodnu mat jedno dieta, alebo nemat deti vobec. je to kazdeho osobna vec a kazdy ma na to soje dvovody. mne len vadi, ze generalizujes. nie vsetci ludia su rovnaki a totozni s tymi, ktorych poznas. moje deti sa o hracky nehadaju, lebo Danko je maly a myslim, ze velmi skoro sa budu, ale na tom predsa nie je nic zle 😉 je to normalna vec. mozno sa Ti niektore mamky naozaj "priznali", ze starsie dieta nema tolko pozornosti. ja si naopak myslim, ze kazda mamka svoju lasku a pozornost rozdeli a miluje vsetky svoje deti rovnako, ci su 2-3, alebo aj 5. ako sa pri tychto nazoroch maju citit napr. dvojickove mamicky? co maju spravit s "nadbytocnym dietatom"?
nechap ma zle, ja Ta nesudim ani nic podobne. kazdy ma pravo na svoj zivot..aj maminy s viacerymi detmi a bez toho aby si o sebe mysleli, ze zanedbavaju jedno zo svojich deti 😀
@sisamato: dakujem 😀
@gabika7706: suhlas 😀

dianocka
8. nov 2010

@gabika7706 @aeouliana myslim,ze je zbytocne dalej rozvadzat temu jedneho alebo viacerych deti.Vy mamicky,ktore mate 2 a viac a deti a my mamicky,ktore mame jedno dieta,sa v tomto nikdy nezhodneme.Pretoze kazda z nas ma v tychto veciach ine priority a iny nazor.Takze posledna vec k tejto teme odo mna.Samozrejme,ze som myslela na to,ze ked tu manzel a ja nebudeme,tak co bude.No Dianka uz bude mat svoju rodinu a verim,ze ta bude pre nu najdolezitejsia,tak ako je pre mna teraz najdolezitejsia Dianka a manzel.Zatial Dianka netuzi po surodencovi.Mozno,ze ked raz bude velmi chciet surodenca,tak nazor zmenime,ale zatial na to nie je dovod.Prajem vam vsetkym pekny vecer.

janka1874
8. nov 2010

@aeouliana, @gabika7706 plne s vami súhlasím tiež si nemyslím že moja Sendy je odsunutá na vedľajsiu koľaj do všetkého sa spolu zapájame a aj pre ňu je to zábavné pomáhať mi s Viki a pre Viki je to tiež zábava lebo si popri tom robia kadejaké blbinky a vedia sa krásne zahrať a aj keď niekedy nastane zvada o hračku nemáme problém to vyriešiť a osobne môj otec je jedináčik a dodnes to svojim rodičom nevie odpustiť lebo si pripadá sám aj napriek tomu že má ešte mamu ale tej sa ako mame predsa nikto nezdôveruje zo všetkým ale súrodenec je na to ako stvorený (a tak to je aj u mňa a brášku) takže ja asi len toľko
@dianocka a čakať pokiaľ si to Dianka sama bude priať no neviem ale ťažko sa takého niečoho dočkáš keď to nemá od koho vidieť aké to je mať súrodenca lebo je iné keď je to len kolektív detí na pár hodín ako parťák na 24- hodín vkuse
takže ja len toľko k tomu

edusik
9. nov 2010

@dianocka juj hodila si "ťažkú" tému len tak na okraj a hneď mi bolo jasné, čo tým vyvoláš... máš troška neštandardnejší prístup a hneď je to ako tŕň v oku... špeciálne pre tvoj príspevok som sem teraz nakukla, že aké boli reakcie, a "nesklamali"... 🤐 😵

edusik
9. nov 2010

@bombulka možno to bude drsné, ale čo ťa nezabije, to ťa posilní.... Určite si to zvládla a teraz už budeš na seba len hrdá, že si bola na to sama a dopadlo to super... Človek sa najrýchlejšie naučí plávať, ak ho hodia do vody - bola som presne v tvojej situácií a teraz sa len "smejem" keď počujem budúcu mamičku, ako vraví že si nevie predstaviť prvé týždne bez maminej či svokrinej pomoci - nie je nič lepšie na svete ako byť sama s bábom a na všetko prísť sama - ale to oceníš až po čase. Teraz držím pršteky, aby ste si rýchlo našli systém.. 😉

dianocka
9. nov 2010

@bombulka tak ako pise edusik,co ta nezabije to ta posilni.urcite si to s malou zvladla.a kazda prekazka nas posuva dalej.nakoniec ved ty sama najlepsie rozumies svojmu babatku,aj ked ma len par dni.podla mna ak by si mala pri sebe aj nejaku opatrovatelku,bola by si nervozna hlavne z nej.

dianocka
9. nov 2010

baby neviete o nejakej baletnej skole pre deticky?hladam na nete,ale nic som nenasla.diky

janka1874
9. nov 2010

@dianocka tak o baletnej škole netuším

@edusik a neviem ale nikto sa nepustil nejako konkrétne do dianocky ale fórum je o názoroch tak to neberte nejako v zlom ale maminy viac detí skôr vedia povedať ako to funguje pri viacerých deťoch

@bombulka ja teda skúsenosti s opatrovateľkou nemám žiadne tak moc neporadím ale ako ženy písali zvládneš to neboj všetky sme sa to museli "naučiť" a každá z nás mala viac menej strach a pozri všetky sme to zvládli zvládneš to aj ty neboj

dianocka
9. nov 2010

@janka1874 ok,diky

janka1874
9. nov 2010

@dianocka veď nemáš za čo nepomohla som 😉

gabika7706
9. nov 2010

@dianocka opytam sa svagrinej a dam Ti vediet, kedysi ona velmi chcela, aby Katka chodila na balet, ale ja som zatial proti, tak som to neriesila, kto a kde uci...

aeouliana
9. nov 2010

@edusik: verejne forum je o tom, ze si kazdy povie co si mysli. ak nikto reaguje na moj prispevok (pozitivne, alebo negativne), tak nie som z toho prekvapena. nikoho som neurazala, neosocovala, ani nic ine, len som si povedala svoj nazor. myslim, ze toto tu nie je o tom aby sme si navzajom liezli niekam 😎 ale som rada, ze som Ta nesklamala. 😉 PS: @dianocka ani jej nazory nie su "trnom v oku", ale tak ako sa moze vyjadrit ona, mozeme sa vyjadrit aj my zvysne, alebo nie? 😝

@dianocka : skus umelecka skola Boba Brella (link mas v IP). ale neviem, ci beru aj take male deti. u nas v skolke maju hodiny tanca.

dianocka
9. nov 2010

@gabika7706 ok diky.

dianocka
9. nov 2010

@aeouliana diky pekne.no my chodime na tanecnu do delfinika,ale chcela by som este aj balet.

aeouliana
9. nov 2010

@dianocka: oni robia aj balet.

dianocka
9. nov 2010

@aeouliana prave pozeram ich stranku.

evicka1
9. nov 2010

ahojte zenusky. straaasne dlho som tu nebola snad este k vam mozme 😉
mali sme dost hekticke obdobie a nestiham vas dosictat. dufam, ze sa nasim dvojkam v skolke paci a mamicka sa zabehla v "normalnom" pracovnom zivote...
a vy ostatne? kedy dame nejaku tu kavickovu?
@dianocka za tvoj nazor ta nik nemoze odsudit ale mne to pride dost zvratene. aby som davala pocit svojmu dietatu ze je stredobodom vesmiru? divne... ano mas mu dat lasku, mas mu dat pocit ze je pre teba vsetkym ale nie pocit ze svet sa toci len okolo neho. keby niesom slobodna matka tak hugo ma uz surodenca alebo sa na nom pracuje. je lepsie mat v zivote niekoho ak sa rodicia pominu , ale aj vtedy ak sa citis byt sam a na to nieje nik lepsi ako dobry surodenec. na vztahoch sa pracuje uz od malicka a ake si ich vytvoris tak take ich mas aj v dospelosti. ano clovek sa meni no neverim ze az tak zasadne - myslim tym ze ak s niekym vychadzas 10rokov dobre a potom ho zrazu nemozes ani citit... to je moj nazor tak ma neuklincujte 😀 😎
zelam vam vsetkym krasny pohodov dnicek 😉

gabika7706
9. nov 2010

Ahooj @evicka1 kto by Ta tu klincoval 😉 dala by som aj ja kavickovu, ale Martin ma zapal priedusiek 😒 tak sedime doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre