Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

susisus
6. feb 2011

@danulka007 to je divne, vsetky kamosky mi vraveli ze cakali na 3 narodky aby mohli uz deti dat konecne do toho kutika 😨

danulka007
6. feb 2011

viem, že beru aj maličké a mamičky možu s nimi do kutika a bez problémov sa možu s nimi hrat, moj jednoročný drobec by tam sám bezo mna aj tak nezostal, takže možno preto čakali kým budú mat tri aby ich nechali samé.

dianocka
6. feb 2011

@gabika7706 suhlasim s tebou.
@danulka007 tak to ti musim vyvratit,ale kazdy kutik bude iny.nechaj sa prekvapit.
@susisus ano aj ja mam taku skusenost,ze Dianku mi zobrali prvykrat do kutika presne v den ,ked mala 3 rocky.ked bola mladsia tak som tam s nou mohla ist len doobedu.

sisamato
7. feb 2011

@susisus ahoj. dakujem za info, pozriem 😉

stresman
7. feb 2011

@gabika7706 Suhlasim, neviem preco, odkedy postavili galeriu, neviem si ju "zamilovat". Vadi mi jej rozlozenie, ta nova cast je uplne hrozna, nikdy neviem kde co je a hlavne tie "kvalitne" obchody, ktore tam su...vsetko normalne je pozasivane...najest sa tam nie je z coho, max pizza, ta je vynikajuca, ale na normalny obed sa tam ist neda. Kaviarne vsetky zahulene, najma retro a taky pekny podnik to je...ak idem, iba skocim do lekarne a dmky...ale kedze otvorili velku dmku aj u nas na kvp vedla billy, uz nemam dovod chodit do galerky. Kvalitny kutik by sa zisiel v optime, tam je stale mrte ludi a taky prci kuti.

dianocka
7. feb 2011

@stresman Ja som si vybrala Galeriu prave preto na detsky kutik,lebo Terasa ma dobry potencial,co sa tyka mladych rodin s detmi.Blizko je do nej aj z Popradskej a KVP.A je tu dobra dostupnost aj peso.Co sa tyka jedenia,ani Optima na tom nie je bohvieako dobre.Same fast foody.A navyse Optima otvorenim Auparku strati na svojej atraktivite,prave preto som nad Optimou a detskym kutikom ani nerozmyslala.Piratska lod v Optime je dobra,ale co mne osobne vadi,tak to je,ze niektore deti sa tam dobre ze nepozabijaju a ich rodicia to nemaju ani v pate.Treba tam davat poriadny pozor na deti a je tam strasna zima.

susisus
7. feb 2011

@dianocka no ved teraz si to tu zabehnes a potom sa prestahuhes do auparku 😀

stresman
7. feb 2011

@dianocka Presne toto si uvedomujem, aj manzel mi to vtlka do hlavy, ale ja jej akusi neviem prist na chut. Strasne mi tam chyba zosuladenost toho vsetkeho...na co je vlastne zamerana galeria? Optima je jasna, handry handry handry, vela, dobre znacky, prehladnost a "jednym kolom" obehnem vsetko. Kokso ale galerka, blsakovske butiky a ten kik, hruza. A predrazene kadernictva...V Optime najradsej jedavam v sedliackom dvore - slovenske jedla, pluto - super salaty, alebo v pizzerke - vyborne cestoviny, galerka ma priserne drahu lindy hop ci ako sa to vola, zdravy gyros, zdravu pizzu a zdrave studene bagety. Kamoska tam ma predajnu a nadava jak pohan na tie ich podmienky. Onoho casu som rozmyslala, ze aj ja b som si tam otvorila butik, ale ked mne sa tam nepaci, ako presvedcit ludi, ze je to fajn miesto pre nich...ale samozrejme to je len moj nazor a ja drzim palce detskemu kutiku. Inak ak sa tu bavime o odkladani deti, odporucili mi chodit s malym medzi deti, do nejakeho centra...nemate nejaky tip? Dost je vydeseny z deti, ked chodime plavat, tak by som ho rada bravala do spolocnosti malych deti, aby si zvykol. Keby uz bola jar a mohli by sme chodit na ihrisko...

susisus
7. feb 2011

@stresman vsetky centra su tu v pohode, aj delfinik za galerkou, aj haliganda na jazere a naj je vraj stonozka. Moja sa zase chce hrat len so starsimi detmi a je smutna ked si ju nevsimaju - ale pre nich je take krpate na obtiaz 🙂

dianocka
7. feb 2011

@susisus clovek nikdy nevie,co mu buducnost prinesie.ale v Galerii budem urcite 10 rokov 🙂 .dufam,ze vsetko pojde tak ako si predstavujem.
@stresman je to fakt individualne.kazdy si najde nieco niekde inde.dakujem za podporu.co sa tyka centier,tak to ti uz napisala susisus.

susisus
7. feb 2011

@dianocka 10 rokov? A nechces si uz potom radsej pockat tu chvilku na aupark? Lebo tam pojdu kutiky na dracku, ale tu rokmi dolu vodou...

dianocka
7. feb 2011

@susisus ano 10 rokov,zainvestujem tam dost penazi,takze na par rokov to urcite nebude.to nikdy nevies co pojde dole vodou a co nie.vsetko je o ludoch a o tom ako sa kde citia.

susisus
7. feb 2011

@dianocka aaa pojde ti to, si tvrdohlava a nedas sa odradit, takym ludom sa vzdy podari co chcu, chod do toho a aj nadalej nepocuvaj hluposti, drzim palec a tesime sa na otvorenie 😎

dianocka
7. feb 2011

@susisus 🙂 dakujem si zlata.to mas pravdu,som riadne tvrdohlava a ked za niecim idem tak az do konca 🙂 hlavne dufam,ze ten kutik splni ocakavania vsetkych deticiek a mamiciek.tesim sa na vas vsetkych 🙂

gabika7706
7. feb 2011

@dianocka vidis a mne je prave v Galerii vzdy zima, zato v Optime sa vyzliekame hned, len co vojdeme dnu 😉 a jedavame vo Vicole, v Olive je tiez fajn a hlavne tam maju aj nieco pre deti a deti im nevadia, ako to casto vidim v inych prevadzkach...O lodi sme sa uz bavili, nebudem sa teda opakovat 🙂 ale mne vyhovuje a ta kaavicka mnam.

@stresman mne starsia v podstate vyrastla v Stonozke, odporucam, s mladsim teraz chodim do Delfinika (zatial len cvicit), hrat sa budeme chodievat asi do Stonozky opat, ale vy uz mate na KVP aj Haligandu, tak vyskusaj.

susisus
7. feb 2011

@gabika7706 a ktora stonozka je lepsia? Ta v meste? Akurat chceme vyskusat tento tyzden s kamoskou.

danulka007
7. feb 2011

mamičky, tak ja som dnes zo zvedavosti navštívila kútik v OC Galéria. Musím Vám povedat, že fakt platí je lepšie raz vidiet ako stokrát počut. Bola som velmi milo prekvapená, moj drobec sa tam krásne vyhral, bola som pravdaže s ním, a teraz spí už ako dudok.Pýtala som sa prečo berú samé detičky až od troch rokov, je to kvoli úrazovej poistke, všetky detičky, ktoré su dnu su poistené, ak by sa stal náhodou nejaký úraz,myslím si, že už aj to hovorí o trocha vyššom konforte kutika.Pani, ktorá tam bola povedala, že oproti bude další kutik a velmi sa teší na konkurenciu.Poviem Vám s tak serioznym postojom ku konkurencii/dianočkin kutik/ som sa ešte nestretla.Moj manžel, ked začínal podnikat, tak mal hádzané rozne polená od podobným firiem pod nohy ako bola tá jeho. Aj to si myslím hovorí za všetko.Taktiež som sa dozvedela, že daná firma otvára onedlho krásny nový profi kutik v OC Optima.Ak to bude s tými službami čo mi pani povedala, tak to bude niečo užasné aj pre deti aj pre mamičky.Takže detský kutik Time out v OC Galeria podla mojho možem smelo odporúčat všetkým mamičkám, ktoré si chcu nakupit a nechat detičky v dobrých rukách.Velmi rada sa raz prídem pozriet aj na tvoj dianočka. To bol moj dnešný zážitok.

stresman
7. feb 2011

@gabika7706 a odkedy sa odporuca chodit s dietatkom do centier? Maly ma osem mesiacov, mne to ani nenapadlo v tomto "veku", ale na neurologii odporucili, aby sa nebal deti. Co sa tam zvykne robit, nebude to pre neho nuda? Resp prilis velky stres, nezvykne tam byt krik a zhon a tak? a mozem prist kedykolvek cez den, maly si spi ako chce, tazko si tonaplanovat vopred.

gabika7706
7. feb 2011

@susisus ja som s Katkou chodievala do pobocky na juh, neskor prestahovali pobocku z Trebisovskej do Stareho mesta, takze predskolkovy cas sme este stravili tam, tak skuste Stare mesto, vo stvrtok su tvorive dielne (pre Teba aktualne len tie mamickovske, ked bude drobec vacsi, tak pre oboch) prg najdes tu http://www.mcstonozka.sk/pravidelny-program-sta... no neviem, ci je presne rozpisane kedy co sa robi, tak tu je prg tvorivych dielni
Každý štvrtok v Stonožke v starom meste a každý piatok v Stonožke na juhu, vždy doobedu cca o 10.00, vrámci vstupného do herne. Pripravené sú nápady pre mamky aj pre deti - ako kreatívne, zaujímavo stráviť voľný čas a vyrobiť niečo pekné pre seba či ako darček pre svojich blízkych a známych.
Tvorivé témy pre mamky:
3.2./4.2. výroba gelových sviečok, potrebné priniesť si sklenený pohárik a ozdobky kt budete mat v sviečke, napr.flitre, mušličky....
10.2./11.2. valentínske srdiečko - sladký koláčik pre manžela
17.2./18.2. krištálová živica - magnetka, prívesok - doneste si menšiu fotku svojích detí
24.2 pohľadnice technikou teabag folding s Kamilou

Tvorivé témy pre deti:
3.2./4.2. valentínsky darček
10.2./11.2. precvičovanie jemnej motoriky s plastelínou
17.2./18.2. maľujeme magické obrázky
24.2 snehuliak - lepenie

gabika7706
7. feb 2011

@stresman v materskom centre je vzdy nejaky hluk, podla poctu navstevnikov, ked tam budu len napr. 4 deti tak tam hluk nebude 😉 a co sa zvykne robit..pokecas s maminkami, zahras sa s malym, on si poobzera ine hracky, nez ma doma (mozno), zoznami sa s detickami...v tomto veku mozno tolko, ale neskor to uz bude ine, bude sa hrat, ani nebudes vediet, ze ho tam mas 😉

sisamato
7. feb 2011

@stresman ahoj, tiez odporucam MC Stonozka, je tam pekne, utulne, kopec hraciek a stale nejaky program...maju tam dokonca kurz Hrame sa zdravo pre deti uz od 3. mesiacov...

danulka007
8. feb 2011

počul už niekto o novom detskom centre na Jazere,niekde ako je slo.sporitelna?Dnes mi to spomínala jedna mamička, že boli velké putače, je to už otvorené?

sisamato
8. feb 2011

Ahojte,
tak mame za sebou navstevu fyzioterapeutky. Dopadlo to velmi dobre, ziadna Vojtovka. Potrebuje vraj len cas a priestor na brusku, je to jedno z deti, ktore je kludas a ma cas...po svokre, tu nerozhadze ani pentagon 😉 . A vraj an to, ze som ju davala umelo sediet , tak ma pekny rovny chrbat. (Asi to bude tym, ze som s nou cvicila na fitlopte). Zrejme vraj fazu plazenia preskoci, a bude rovno lozit. Ukazala mi dva cviky a ona sa pekne chytala...Takze uz len byt trpezlivy. Mne ani nejde o to, aby skoro chodila, to ani nema po kom ked muz zacal chodit na rok a pol, ale aby sa k tomu pekne sama dopracovala. Ja mam take kludas deculo...co uz, geny su geny, muz je taky isty... 😉

danulka007
8. feb 2011

tak to si určite rada, každá mamka sa asi velmi boji o svoje babo, ked nevie či je všetko v poriadku, tak už len čas...

sisamato
8. feb 2011

@danulka007 to ano, hlavne ked sa dozvie krutu pravdu ze sama daco pokazila...

dianocka
8. feb 2011

@sisamato no vidis,vsetko bude ok 🙂

janka1874
8. feb 2011

@sisamato no vidíš nie je to také zlé zjavne si ako mama cítila že sa nemáte kam ponáhľať neboj všetko zvládnete

sisamato
8. feb 2011

dakujem baby...ano napravi sa to...mozem byt nakoiec rada ze si pri takom malom dietati mozem vychutnat aj to druhe tehu a nemusim uz za nou behat... 🙂 vyhra sa na koberci sama a za dva a pol mesiaca uz mozno bude preskakovat braceka

sisamato
10. feb 2011

hola, hola baby 🙂
tesim sa z krasneho pocasia 🙂
pripomina mi to uz jar, nebyt toho sem tam mraziku na trave...

dianocka
10. feb 2011

ahoj sisamato aj my sa vytesujeme.len keby bolo aspon trosicku teplejsie.ale hlavne,ze svieti slniecko.hned je veselsie.pekny slnecny zvysok dna prajem vsetkym 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre