Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sisamato
10. feb 2011

😎

sisamato
11. feb 2011

Ahojte,
tak sa stalo toto...moji svokrovci mi predsa prisli po 3 rokoch klopat na dvere...dieta je zazrak, ja som nikomu vtedy neverila kto mi povedal ze:, ved uvidis, pride dieta a budu ti klopat na dvere,. No a stalo sa. Svokra ma malej foto v mobile a kazdemu sa chvali aku ma krasnu vnucku...Svokor zmenil zivotny styl, telefonoval mojim rodicom. Je to az neuveritelne, ale aj toto dokaze zmenit dieta. A co povedal svokor na manzelovu otazku co tak zmenili nazor? On iba dve slova: samota a prazdnota...
Tak uz aj moje deti maju oboch starych rodicov... 🙂
pekny vikend vsetkym 😉

janka1874
11. feb 2011

@sisamato bože ako ti v dobrom závidím ale moja svokra má ešte jednu vnučku a dve dcéry tak ona nás proste nepotrebuje mne sa toto zjavne nikdy nestane napriem tomu že dodnes neviem čo som im akože urobila lebo pokiaľ sme nemali vlastný byt a deti tak sme dobre vychádzali ale od kedy bývame sami tak to išlo dolu vodou ale neviem prečo no deti nám to k lepšiemu nezmenili Vikinu videla asi 4x v jej živote a aj to len na udalostiach tipu narodeniny a Vianoce a tak ešte aj jej krst odignorovali

sisamato
11. feb 2011

@janka1874 chapem ta, nam ani na svadbu neprisli...takze viem o com pises...ako som aj vravela ostatnym, takito ludia skodia hlavne sebe, len je smutne ze deti si to nezasluzia...asi to chce ten cas...drzim palce 🙂

janka1874
11. feb 2011

@sisamato no veď ešte pokiaľ boli malé mi to prišlo že škodia sebe a teraz to aj tak je dlho Sendy nebaví pozerať babku len na fotkách a o krstnej (čo je sestra drahého) vlastne ani nevie kto to je tá nás ignoruje už totálne ani len na narodeniny sa neunúvali prísť zagratulovať poslali sms len škoda že 3 ročné dieťa si to nevie prečítať a keď ja jej to prečítam má z toho veľkú figu akurát no keď sa nechce tak sa nechce nenarobím s tým nič ale bolí to hlavne kôli deťom

gabika7706
11. feb 2011

@sisamato tak super, nech im to dlho vydrzi 🙂

mystery7
11. feb 2011

ahojky
Dlhsie som tu nebola, nestiham. Pozeram, ze preberate tazke temy. Mna moji krstni ignoruju uplne a tak isto "babka" a "otec" a cela rodinna vetva. Prezila som a ani mi to nechybalo.
Netrapte sa pre veci, ktore nemozete zmenit.

janka1874
11. feb 2011

@mystery7 jeeeeeeeeeeej ahoj ty už čakáš druhé bábo 😀 😀 😀 😀 si ešte pamätám ako sme tu riešili tvoje prvé tehulkovanie
ale o rodine musím súhlasiť ale obrač to tak divne zabolí veď vieš

gabika7706
12. feb 2011

@mystery7 nevideli sme sa my v MC Delfinik pred tyzdnom? 😎

ja nepoznam svojich krstnych rodicov vobec, raz sa v Safarikove (Tornala? po novom) na kupalisku mama velmi vrucne zvitala s nejakou kamaratkou, pokecali, rozlucili sa a potom mi mama hovori, ze to bola moja krstna mama..ta pani na mna ani nepozrela za cely cas, co sme tam sedeli ... mne to nejako nechybalo a nechyba, len ked som zacala chodit s terajsim muzom a videla som, ako sa zaujima jeho krstna, je sice velmi chora a byva v TN, ale vzdy ked prisli do KE sa stretli, teraz aspon zavola kazde sviatky, narodky, meniny...Toto teda ja nepoznam. Ale ako mystery pise, neviem to zmenit, tak to uz neriesim.

monikaaerik
13. feb 2011

ahojte dievčatá,
chcela by som sa vás opýtať, či nepoznáte niekoho kto hľadá babu na administratívnu výpomoc. Hľadám si prácu, či brigádu v tomto smere. Za pomoc ďakujem a prajem peknú slnečnu nedeľu. Monika 🙂

sisamato
13. feb 2011

Ahojte,
mate niektora z vas skusenosti s nosenim babatka v babysatke? 🙂

gabika7706
13. feb 2011

@sisamato v babysatke nie, ale v manduce ano 🙂

janka1874
13. feb 2011

@sisamato ja som presne ako gabika7706 šatku nepoznám ale manduca je úúúúúúúúúúúúúúúúžasný výnalez pri dvoch deťoch môžem len odporúčať

gabika7706
14. feb 2011

@janka1874 @sisamato a hlavne to mas raz-dva zapnute, neviem si predstavit tu satku okolo seba obtacat a viazat 😉 ale, samozrejme, je to mozno vec zvyku....
vcera som prave citala velmi pekny clanok o noseni od emjee https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

janka1874
14. feb 2011

@gabika7706 no ja som sa práve bála nosiť šatku že to nebudem vedieť viazať a podobne ale manduca mi fakt moc pomohla pri Viki pri Sendy som také veci vôbec nepoužívala ale ona bola dosť kľudné dieťa čo Viki je taký menší živel 😀 😀 😀 😀 (napríklad teraz zas sa štverá po malej plastovej stoličke vyberať knihy 😀 😀 😀 )

gabika7706
14. feb 2011

@janka1874 tak Martin tiez vylezie, kde by mna ani nenapadlo....a to uz jedno zive striebro doma mam, myslela som, ze on bude pokojnejsi.... 😀

janka1874
14. feb 2011

@gabika7706 to presne ako naša Viki že na ten radiátor ale to bude asi tým že my už máme tie tenké nové 😀 😀 😀

kvojtanikova
15. feb 2011

baby kde v KE dobre nastreluju nausnicky? viete mi poradit? dakujem. A od akeho veku to robia?

sisamato
15. feb 2011

@gabika7706 dakujem, fakt nadherny a poucny clanok 😉

sisamato
15. feb 2011

@janka1874 tiez vdaka za odporucanie 🙂

sisamato
15. feb 2011

len som pozerala ceny a teda dost stoji, ale pozriem aj bazare...

sisamato
15. feb 2011

@gabika7706 no Matko je fakt vynaliezavy 🙂

janka1874
15. feb 2011

@sisamato je to síce drahšie to je pravda ale fakt je to super

gabika7706
15. feb 2011

@sisamato ked som ja este ako tehu porovnala ceny kvalitnejsich satiek a ergo nosicov, velky cenovy rozdiel tam veru nebol (zalezi od dlzky satky, no ale mna je dost, takze aj dlhsiu satku by som potrebovala 🤐 a vtedy ta cena bola skoro totozna)

sisamato
16. feb 2011

s tymi cenami je to pravda, ale ako som pozerala v bazaroch su celkom cenovo dostupne, tak uvidim pre co sa rozhodnem 🙂

sisamato
16. feb 2011

ste ma presvedcili, aj co som nacitala...chcem radsej tu manducu 😉

gabika7706
16. feb 2011

@sisamato 🙂 budes spokojna, teda podla seba sudim. Ja som ju vyuzivala dost (a este asi aj vyuzijem, ale to uz bude mlady pan asi vzadu...), pochodili sme Tatry, na dovolenke v lete, ked sme boli v Turecku to bola perfektna pomoc, do skolky pre Katku sme takto chodili, aj narychlo na postu ci do obchodu...

sisamato
16. feb 2011

@gabika7706 to je super a nosila si v nej maleho uz od narodenia? Lebo tie nosice su ako citam uz aj pre novorodencov...mne ide hlavne o to novorodenecke obdobie. A cena asi fakt stoji za to 😉

sisamato
16. feb 2011

@kvojtanikova ahoj, tiez by ma to zaujimalo, tak Kosicanky viete nieco dobre odporucit? 😉

gabika7706
16. feb 2011

@sisamato ja som ju kupila az ked mal Martin necele dva mesiace ale hned som ju aj zacala pouzivat, tak sme spolu piekli, varili i upratovali 🙂 Manduca ma novorodenecku vlozku, no tym ze moj Martin bol dost velky, ani sme ju nejako extra nevyuzili

nausnice - neviem poradit, Katke sme zatial nedali ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre