Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

kvojtanikova
9. mar 2011

@janka1874 hej presne, poznam aj take maminy. Ale zas niekedy ta logistika nefunguje - ja som minule mala ist s malou do poradne a sucasne s malym na kontrolu kedze bol chory. Uvazovala som ako ty, ze mensie zlo bude ist medzi chore deti so zdravou malou, ako by som mala moje chore dieta doniest v case poradne, spoliehala som sa, ze sak s babatkom nas pustia skor a bude, no jasne. Cakali sme tam hodinu a ake prekvapenie - o dva dni uz bola chora aj malicka 5tyzdnova... Ale zas je mozne ze ochorela doma od syna, to nemozem isto tvrdit ze ochorela v cakarni. A co sa tyka cierneho kasla - potvrdzujem, zazila som na vlastnej kozi, a co je fascinujuce, vobec na to nemysleli ked som sla do porodnice, pricom som ho mala zrejme uz vtedy... Chvalabohu mala odo mna neochorela a dufam ze ani ziadne ine babo v porodnici. A to som proti tomu normalne ockovana...

kvojtanikova
9. mar 2011

@buburka a ozaj aj ja som z Furce, tak ked uz budes mat mimco pri sebe, mozeme chodit spolu kociarovat - moja ma teraz 2 mesiace🙂

janka1874
9. mar 2011

@buburka vieš ono je to taký menší zázrak presne viem ako bolo mne keď sa mi mala narodiť prvá dcéra som bola vykoľajená zo všetkého taký všeobecný strach že to nezvládnem kojenie, prebaľovanie, že ako ju vôbec budem držať takú maličkú a tak všetko v jednom sa vo mne odohrávalo a potom keď sa narodila zrazu ako keby som to robila denne už niekoľko rokov som len odpozorovala od sestričiek a nejako to išlo samo strach bol zrazu fuč a preto viem že to isté bude aj u teba a aj kojenie je podobná záležitosť hlavne musíš sama svoje vnútro presvedčiť že zvládneme to a kojiť budeme a pôjde to len sa na to treba aj trošku pripraviť myslím už do neomcky krémy na prípadné ranky a tak všetko treba mať po ruke lebo tam také veci nemajú a potom už môže byť neskoro aby manžel lietal po obchodoch a zháňal čo tomu nerozumie ja som pre prípad mala u seba aj homeopatika na tvorbu mliečka stoja len 2 aj dačo eura tak som si povedala hold kašlať na prachy radšej si to kúpim istota guľomet

buburka
9. mar 2011

@kvojtanikova To by bolo fajn 🙂 Kym sa nas malicky narodi (dufam 22.4) tvoja uz bude minimalne 3 mesacna slecna 😉

kvojtanikova
9. mar 2011

@janka1874 ake homeopatika mas na mliecko prosim ta? Ja pijem zatial meltu, caje pre kojace matky, ale to je tak vsetko co som zohnala. Este viem ze existuju nejake tabletky More Milk Plus, ale tie stoja az okolo 30E a maju ich len v Maderne a na poliklinike Juh, co ja mam dost od ruky. A veru uz musim aj obcas dokrmovat, tak by som bola rada keby som si mohla daco take kupit ako pises.

buburka
9. mar 2011

@janka1874 takze vies presne ake vnutorne boje zacinam prezivat....na jednej strane sa strasne tesim, ako sa to blizi a na strane druhej mam pocit, ze este nie som pripravena.... 😕
Mozes mi napisat ako sa volaju tie homeopatika? Ja velmi dufam, ze sa nam bude darit kojit, aj ked moje prsia stale velmi nevyzeraju, ze by sa chystali 😅

kvojtanikova
9. mar 2011

@buburka hihi, nevadi ze este nevyzeraju, oni zacnu vyzerat, to uvidis🙂 Ja som presla z velkosti 85B (ledva ledva B) na poctivych 90C takze sa teraz citim ako Miss... (len keby aj to brucho a boky bolo 60-90 😖 😖 😖 ) Jaaj aj ti normalne zavidim, to boli take super pocity ked som cakala prve mimco, milion kniziek precitanych, obchody s vecickymi prebrazdene...

buburka
9. mar 2011

@kvojtanikova sak to, ze ja mam boky, stehna a zadok ako missis xxl uz davno...ale prsia kde nic, tu nic 😔
Ale snad mliecko bude 😕

janka1874
9. mar 2011

http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomp...
na podporu sú tieto RICINUS COMMUNIS 5 CH
škoda že sa mi neporadilo nikde nájsť to homeopatikum ako fotku je to taká zelená malá tubička kde sú také malinkaté cukríky

abriela
9. mar 2011

@buburka coze? zavidim. Mne rastu len prsia. Kolegyna s kt. sedim si uz prve mesiace tehotenstva vsimla, ze ich mam dake velke a mala som len B-cka, teraz asi E-cka.

janka1874
9. mar 2011

@buburka to nie je o veľkosti pŕs ja som bola jak lentilka pod kobercom nejakých akože 70B (aj to bolo viac vypchávky ako skutočnosti) a kojila som aj s tými ničotkami rok aj jednu aj druhú babulu a zas ich mám ako lentilky 😀 😀 😀 😀 čo sa teda o bruchu povedať nedá to vyzerá ako keby tam ešte nejaké bábo bolo či čo

buburka
9. mar 2011

@janka1874 dakujem..nevadi, ze nie je obrazok....uz si aj zakladam stranku do zaloziek 😀
No..s tym bruchom tiez neviem....neviem ako to bude u mna....

buburka
9. mar 2011

@abriela E-cka??? 😕 ci pana...aj sa ti strie porobili? Lebo ja nemam, ale na stehnach az do kolien 😒

gabika7706
9. mar 2011

@kvojtanikova more milk plus by Ti mali objednat v kazdej lekarni, ak ich poprosis, ale tam su dost male davky tej senovky a benediktu....v bylinkarni na Hrnciarskej sa da kupit senovka lekarska ako prasok a benedikt ako tinktura, je to ucinnejsie a aj lacnejsie. Ak by si mala problem pozit senovku, v lekarni Adonai na Rastislavke by mali mat uz tu senovku v takych kapsulkach nadavkovanu - ale to mam len sprostredkovane info, ja som sa vytrapila s tym praskom. Niekomu chuti, mne teda nie, ale zvladli sme to a kojim doteraz, bez akehokolvek dokrmovania a to som mala v 4. mesiaci 4 dnovu laktacnu krizu a riadnu, byt tak prvorodicka, strcim mu UM uz hned na druhy den...
@buburka tu je foto tych homeo, co spominala @janka1874 http://www.docsimon.cz/zbozi/ricinus-communis-5.... Urcite ich kupis v lekarni na Nam. Marat. Mieru 🙂 Drzim palce.

abriela
9. mar 2011

@buburka nastastie nie aj ked ich mam na zadku, ale uz roky. Nikdy som brutalne nepribrala, neschudla a strie na zadku mam vraj od toho, ze mam suchu pokozku - vyjadrenie lekarky. Takze aj tvoje nemusia byt od tho, ze si pribrala.

edusik
9. mar 2011

@abriela áno na Poliklinike Sever, na prízemí máš hneď 3 detské lekárky a jedna z nich je tá naša.

edusik
9. mar 2011

@janka1874 všetky homeopatiká nájdete v lekárni na rohu Maratónca, a ak nemajú tak Vám objednajú, mám to odskúšané, brali sme už kadečo - dokonca určité typy sme mali odporúčané gastroenterologičkou a metabolickou lekárkou a všetky sme kúpili práve v tejto lekárni...

dianocka
10. mar 2011

Ahojte,baby nepoznate nejake animatorky?Diky

tintinka
10. mar 2011

ahojte @kvojtanikova @buburka citam ze ste z furce..v lekarni v hnedaku tie homeopatika maju, ak aj prave nie, tak ich vedia objednat a v ten den (ak objednate rano) alebo na druhy den, uz su tam..ale podla mna sa daju zohnat v kazdej lekarni, sa mi zda ze aj na poliklinike na furci som ich uz kupovala

gabika7706
10. mar 2011

@tintinka v kazdej lekarni nie, tieto "gulockove" nemaju v kazdej lekarni, pretoze treba vediet davkovanie...napr. aj v Galerii v lekarni homeo od Boiron drzia, ale len tie bezne, krabicove, kde je davkovanie napisane. Asi zalezi od magistry(a) 🙂

gabika7706
10. mar 2011

@ajka72 tak sa snad uvidime, my nemame listky, hadam si budeme moct kupit aj priamo na mieste 😕

ajka72
10. mar 2011

@gabika7706 a koľko lístkov by ste potrebovali, totiž zajtra mala ísť jedna kámoška s dvojičkami ale dievčatá maju nejaké zdravotné problémy a ona sa rozhoduje či vôbec pôjde, lebo inak som na stránke stonožky čítala že lístky su vypredané

tintinka
10. mar 2011

@gabika7706 tak pardon 😅 asi som mala len stastie, ze kde som opytala tak ich mali..u nas v hnedaku urcite, tam som ich uz kupovala niekolkokrat

gabika7706
10. mar 2011

@ajka72 ups 🙂 no listkov dost, 3 dospeli, 3 deti... ale vedela by som to mozno zredukovat na 2 dospeli, 2 deti..takze by si mi vedela zohnat 3 listky?

ajka72
11. mar 2011

@gabika7706 skus napísať lalupa
to je tá mamina s dvojičkami či ide alebo nie aj jej som dala už na teba link, jej 3 ks lístky mám ja ale mi ich zaplatila, tak sa s ňou dohodni pošlem ti prípadne t.č. na seba v IP a dáš mi vedieť, ja by som tak o tej 17.00 hod. tam chcela byť

vivienkatka
11. mar 2011

Ahojte ja viem ze to tu nieje zoznamka ale skusim mam 2 rocnu dceru a hladame si nejaku kamosku na ihrisko alebo sa pohrať 🙂 ak sa tu nejaka mamicka najde ktora by mala zaujem tak sa ozvi byvame na juhu.

smejkaa
14. mar 2011

Ahojte. Kosicanky, nechodite niektore ku dr. wagnerovej na endokrinolgiu? Kde ju najdem, viem, ze v novej nemocnici, ale kde tam? Vdaka.

monikaaerik
15. mar 2011

ahojte dievcatá,
ponúkam na predaj úplne novú odsávačku na detský noštek s pripojením na vysávač, cena 10 eur. ďakujem
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fww...

sisamato
22. mar 2011

@buburka ahoj,
ja len na margo, ze ja som ten pripad, co ma 11,5 mesaccnu dceru a zachvilu idem rodit zase, teraz som v 36. tyzdni...ako pisali baby, kazdy ma take pocity pred porodom, u mna to dnes vyvrcholilo, doslova depka zo vsetkeho co ma caka pri takych dvoch malych detoch...panika, hroza, strach, neistota, nedovera...strasne kolko si zena musi vsetkym moznym prejst...vobec neviem ako to zvladnem...nad vodou ma drzi iba manzel...

buburka
23. mar 2011

@sisamato Ahoj.
Pises, ze si v 36tt..mozno este aj rodit budeme v jeden cas 😅 Kedy mas termin?
Rocny rozdiel medzi detickami, je naozaj malicko, ale zas poznam mamicky co si to pochvaluju..ale myslim, ze hlavne neskor to bude mat svoje vyhody, ked uz budu deti odrastenejsie...teraz je to urcite narocne. Musis byt silna a narocne obdobia casom vzdy vystriedaju nakoniec slnecne dni 😎 (V to pevne dufam ..)
Uplne ta chapem. Ja sa snazim navonok vystupovat ako silna a typ co zvlada vsetko s usmevom na perach, ale s bliziacim sa terminom porodu a vsetkym naokolo, coraz castejsie prepadam samolutosti, slzam a pocitu bezradnosti. Najhorsie na tom je to, ze pomali mam pocit, ze nenachadzam oporu ani v partnerovy a mam pocit, ze na vsetko som sama...co sa tyka mojich pocitov aj domacnosti. ...Snad sa to casom zlepsi ... mozno ako sa ustalia hormony po porode, tak budem aj ja vidiet jasnejsie 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre