Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

monika1
29. jan 2009

Ahojte,
pocasie otrasne 😖 mala som co robit kym som sa dostala do auta aby ma neodfuklo 😅

cka
29. jan 2009

ahojte kocky.....som tiez kosicanka, hoci taka staro-nova. 🙂
chcela by som sa sa Vas spytat, ci sa deje v KE nieco zaujimave pre tehulky, myslim nejake seminare, stretnutie s lekarmi, rozhovory, popripade nejake pripravy na porod a tak.
Cakame na 7. juna babo, a chcela by som si trosku spestrit cakanie, teda, niezeby nebolo pestre, ale zapojit aj draheho, nech niekam ide somnou, a nech sa tesi a tak. 🙂 🙂

lindulienka
29. jan 2009

Ahojte,
dnes je fakt otrasne ☹ . Uvidime ci nas tatik pride domov vcas, ci nas hodi do Delfinika ... prijala by som, aby sme trochu vypadli z bytu.
Vsetkym chorym zelame skore uzdravenie 🙂 .
CIL - my sme davali prepichovat uska u nasej pediatricky.

lindulienka
29. jan 2009

CKA - ja osobne som chodievala do Metropolu na cvicenie pre tehulky (teraz sa to presunulo z Metropolu do Dobrej cajovni na Masiarskej 42, kazdu stredu o 17:30). Hodina pozostavala zo 45 minutoveho cvicenia a 15 minutoveho "pokecu" vzdy na inu temu napr. porod, porodnice (osobne sme si boli pozriet porodnicu na Rastislavke aj v novej nemocnici), kojenie, kupanie, prebalovanie, zavadzanie prikrmov ... Mali sme aj "besedu" s gynekologom - porodnikom a pediatrickou. Obcas sa k nam pridali buduci tatkovia, ucili sa ako nas masirovat pri porode a pod. Mne toto cvicenie ako aj info popri nom dali strasne vela. Vedie ho fyzioterapeutka ,mamka 2,5 rocneho syna.

cka
29. jan 2009

lindulienka....a najdem niekde na webe nieco o tom, ci to fakt bezi? alebo si si ista, ze v stredu to tam je???
Jooj, to by bolo super, moj drahy by siel somnou. A ja potrebujem poradit vo veeela veciach, som tu na to sama, tak len studujem vela na nete, ale nie je nic lepsie ako rozhovor. 😎

Lindulienka, a co je Delfinik?? Chodis sa malou plavat?

janka1874
29. jan 2009

no ani my neprídeme dnes na stretko

zuzpidka ďakujem len má to všetko háčik nejaká som chorá no super

lindulienka
29. jan 2009

CKA - urcite to bezi, zistovala som to pre 2 tyzdnami. Bohuzial nenajdes o tom ziadne info na nete ☹ . Ockovia nechodia na kazdu hodinu, chodia len vtedy ked su na to vyzvani 🙂. Takze to prv skus sama a uvidis aky bude program na nasledujuce hodiny.
Delfinik je materske centrum kde sme mali minuly tyzden stretko.
Chodievame plavat do Sace. Plavanie vedie ta ista mamka, kt. cvici aj s tehulami 😉 , viac info sa dozvies na cviceni.
Zelam Ti krasne tehulkovanie 😵, uzivaj si to.

cka
29. jan 2009

lindulienka...dakujem ti krasne za info, urcite sa o tom pobavim s mojim drahym.
A este ak mozem, co za cvicenia sa tam deju?? A k tomu plavaniu, co to stoji, my by sme strasne chceli potom s babatkom chodit tiez plavat. 🙂

andrea.m
29. jan 2009

ahojte

dakujem za blahoželania.

na stretku sme dnes neboli...šak to počasie je hrozné a bola som s Tami vonku doobeda a mala som dosť. boli sme týždeň bez netu takže ani nejdem čítať čo všetko ste tu popísali 😅 ale blahoželám všetkým čo medzi tým oslavovali a prajem im veľa zdravíčka šťastíčka lásky a pohody, nech im stále žiaria očka a nech sa stále usmievaju. 😀

sasenkat
29. jan 2009

cil my sme davali sasenke prepichovat uska u pediatricky

cka tie cvicenia s Ivetou su faj, ja som okrem nich chodila k fyzioterapeutke p. Beresovej na rastislavku v pondelok o 4, ak chces cisla na jedu aj druhu mozem ti poslat do IP

plavat chodime do ViaVitae na KVP a teraz sme boli skusit aj v Saci, ale plave sa s babatkom od 6 mesiacov, ak cgces skor tak ta Iveta ti pride ukazat domov vo vai 🙂

este je aj v Stonozke predporoda priprava http://www.mcstonozka.sk/?id_menu=0&module_acti...

este mi prisla taka pozvanka na mail: MC STONOZKA na Trebisovskej ul.11, dna 4.2 ( streda )
o 17:00 hod prednaska Bory Berlinger, prekladatelky knihy Koncept kontinua - hladanie strateneho stastia - o teorii a praxi vzťahového (prirodzeeho) rodičovstva

sasenkat
29. jan 2009

my sme des tiez esli do Delfiika - to pocasie myslim zrusilo nase stretko ☹

lindulienka
29. jan 2009

CKA - ani neviem ako Ti mam tie cvicenia opisat ... su to cviky pre tehotne, je to uplny veget ... urcite sa nezapotis 😀 .
Plavanie v Saci stoji 5,64 EUR/hodinka/mama a dieta. Ako pise Sasenkat plave sa od 6 mesiaca.

My sme dnes boli v Delfiniku, manzel dosiel skor domov, tak nas tam hodil a aj dosiel pre nas. Bolo fajne, aj sme si zacvicili aj vypoculi rozpravku ... ved uvidite buduci stvrtok 🙂

miresta
30. jan 2009

ahojky, tak kde ste dnes kočky?

janka1874 - už ti je lepšie?

lindulienka - tak to máš fajn, že prišiel manžel skôr, moj chodí každý deň o siuedmej a včera dokonca o deviatej.

na stretko sme neprišli, maličká nie je ešte uplne v poriadku a k tomu to počasie, to by jej neprospelo.

tak zatiaľ pekný deň

andrea.m
30. jan 2009

robila som dnes pirohy. zababraný celý deň ale sú fajne.

majka35
30. jan 2009

adi .. mne si nenechala zopár? ... mňammm 😝

zuzana355
30. jan 2009

adi aspon si sa nenudila program na celý dečn zjedené za 5minut 🙂

andrea.m
30. jan 2009

majka ešte zopár máme ale Tami dolieza furt. tak jedine žeby si vééééľmi rýchlo dobehla. mam čokoládove a lekvárove.

yesno22
30. jan 2009

ahojte...pirohy,hmmm...dala by som si aj ja 😝 ...ja som vcera robila vianockovu zemlovku, fajna je 😉

Jakub dnes zaspal az pred tretou, dufam ze teraz vecer zaspi v normalnom case...dnes som odniesla prihlasku do skolky, rozhodla som sa pre Hrnciarsku, dufam ze sa mu tam bude pacit, aj ked dnes tvrdil ze "škoka ne, škoka fuj" 😅 a rastie nam z neho riadny tvrdohlavec....po kom to dite je 😠 😀

stanka911
30. jan 2009

ahojte- prepacte ze sa vam tu montujem, len som si vsimla ze chodite do delfinika, tak sa chcem opytat, ze ci je to len pre malinke deti alebo ci tam mozem prist aj s mojou 3 a pol rocnou tanou 🙂 dakujem

lindulienka
30. jan 2009

Ahojte,
MIRESTA - to Ti teda nezavidim, aj ja mam za sebou neskore manzelove prichody z prace, teraz je to uz nastastie skor vynimka
ADI - ja som robila pirohy minuly vikend 1x, manzelovi plnene zemiakovo-bryndzovou plnkou a mne tvarohove. Celkom sa vydarili, dokonca som nejake aj zmrazila na horsie casy 😵
STANKA911 - tu by si mala najst program MC Delfinik http://www.tadam.sk/search/?go=1&org=24 , chodia tam aj starsie deticky, takze podla mna sa s kludom mozete pridat 🙂

andrea.m
30. jan 2009

zmraziť pirohy u nás nehrozí. všetky padli.

stanka ja chodím do delfiníka s 5 a pol ročným Filipkom.

stanka911
30. jan 2009

lindulienka, andrea - dakujeeeem 🙂

lindulienka
30. jan 2009

Ahojte mamky 🙂,

posledne som v akcii kupila plienky Pampers - Sleep and Play c. 4, bohuzial Saska sa z nich vysypala ☹. Kedysi s nimi nemala ziadny problem ... Nemala by o plienky niektora z vas zaujem? Mam celkom 69 ks.

lindulienka
30. jan 2009

A este sa chcem opytat, ci nemate skusenosti s nejakou zubarkou prip. zubarom na poliklinike Juh. Uz je najvyssi cas, aby sme sa ukazali u zubara. Hladam niekoho kto ma trpezlivost s detickami a ma pre nich pochopenie. Vopred dakujem za tipy.

andrea.m
31. jan 2009

lindi na juhu nie ale na terase za kinom družba na výstavby 14 je rodinný zubárský klan doktorov hofmanovcov a pán doktor marek je number one. my k nemu chodíme od manžela až po tamarku všetci štyria a moje decká ho zbožňuju. filipko chce byť zubárom od kedy ho pozná a verím tomu že je jeden z mála detí pod slnkom ktoré sa napriek fobii bielého plášťa zubára nebojí ale teší sa k nemu.

kamilecka
31. jan 2009

Linduska a mate niejake problemy so zubkami?

lindulienka
31. jan 2009

Adi, dakujem velmi pekne za tip. Zatial zbieram tipy a potom sa rozhodneme kam budeme chodit 🙂. Ja nemam problem ist aj za niekym kto nie je na Juhu, hlavne aby bol dobry a mily k detickam 😀. Adi, ty si kedy zacala chodit s detmi k zubarovi?
Kamilecka, nemame problem so zubkami, ale docitala som sa, ze okolo 2 rokov by sme mali ist 1x k zubarovi. Tak sondujem kam sa mame vybrat.

andrea.m
31. jan 2009

s filipkom som bola niekedy koncom roku 2006 lebo v tom roku mal 3 roky. ked nechceš u zubára platiť tak musíš ísť na 1PP najneskôr v tom kalendárnom roku v ktorom dieťa dovrší 3 roky života. kedže som tam bola ako tehula tak mi rovno kazali aby som nabudúce doniesla aj babo. tamarka bola 1x u zubára ako 11 mesačná.

kamilecka
31. jan 2009

Lindulinka ako ja som tiez citala zeby sa malo ist s 3 rocnym dietatkom,ale podla mna, napr ako Davidko ma teraz 21 mesiacov,tak ho nechcem zbytocne stresovat. My sme boli u zubara prvy krat asi v skolke a stacilo to.

janka1874
31. jan 2009

miresta ďakujem za opýtanie ale už aspoň teplotu nemám ale hrdlo ma tak bolí že to je des a hrúza už nviem čo si dať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre