Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
9. nov 2010

@gabika7706 na uklincovanie by tu jeden tvorik aj bol 😀 to ze ste chorucky mi je luto. nech ste cim skor ok. inak sa doma po obede paradne nudime uz ani neviem aku aktivitu vymysiet

sisamato
9. nov 2010

Nakoniec som rada ze som tu temu zacala, aspon som sa presvedcila, ze viacere ste aspon za dve deticky...aj ja sa uz tesim ako Simonka za pol roka privita male babatko a ako na neho bude ragovat...dnes ked som bola po recept u nasej doki, posadila som ju na detsku prebalovacku a tam prislo cerstve novorodeniatko, chlapcek a ona sa v ksue na neho pozerala a usmievala sa na neho...bolo to krasne 😉

sisamato
9. nov 2010

aj ja by som sa uz ku nej kavicke podvecer pridala 😉

sisamato
9. nov 2010

a zenicky, pytala som sa dnes svojej zubarky na tu vakcinu proti kazivosti zubov a vraj ona o tom este nepocula, chcela odo mna angl. nazov ze si to pozrie na nete...asi to robia len v zahranici, spytam sa svojej kamosky co mi dala ten typ...pekny vecer Vam 😉

sisamato
9. nov 2010

@bombulka plne suhlasim s edusik...poviem ti moju skusenost. Prisla som domov z porodnice so svojim prvym babom, na dedinu, kde byvame len dva roky, rodicia 100km od nas, svokrovci sa na nas vykaslali...mama s ocom prisli na druhy den, v nedelu k nam, trocha mi upratala a navarila a vecer zdrhla, a to mi manzel isiel v ten den na 4 dni do nemocky kvoli operacii...takze o lepsej kombinacii sa mi ani nesnivalo...vtedy som to nebrala tragicky, mala som este tetu 30 km od nas ak by nieco, ale doma som bola sama...uz ani neviem ako som to zvladla,a to som nemala ziadne skusenosti z rodiny, nic...kamosky sa mi cudovalai ze ma mama tak nechala ale co som mala robit, bolo to jej rozhodnutie, hoci to bolo jej prve vnuca...co uz...rodicov si clovek nevybera...takze ako pise edusik, skus sa sama do toho pustit a po case uvidis ako ti to pojde...ved mama je len jedna 😉

sisamato
9. nov 2010

No zeny, ak je pravda ze pojde bavlnene oblecenie o 40% hore, tak neviem kde budeme nakupovat...otrasne

aeouliana
10. nov 2010

@sisamato: videla som vcera v spravach 😒

janka1874
10. nov 2010

no akože to už fakt bude sila ja normálne neviem čo budeme všetci kradnúť či z čoho sa bude dať živoriť lebo o žití ťažko hovoriť všetko zas pôjde hore

aeouliana
10. nov 2010

@janka1874: deti sup-sup do jasiel a my makat 😠

janka1874
10. nov 2010

moja mne stačí čo predávam ten svoj byt ale hádam už to bude a ám dosť zorganizovať to no neviem ktoré jasle alebo škôlka bude do 18-tej ako ja mám prac. dobu

sisamato
10. nov 2010

ja uz zeny rozmyslam ze budem davat kupovat oblecko z UK, mam tam sesternicu

aeouliana
10. nov 2010

@sisamato: no v UK to vyslo stale lacnejsie. ak tam mas niekoho kto Ta za to nezderie a nenahodi prirazku ako hrom 🙂

sisamato
10. nov 2010

@aeouliana tak to dufam ze uz vlastna sesterka by ma nechcela osklbat...inac teraz som pozerala angl. stranku Mothercare a tam su teraz krasne body s kratkym rukavom 7 ks za 8 eur...nepisem radsej ceny u nas, to pozna kazda...

gabika7706
11. nov 2010

@sisamato u nas sa oplati kupovat vo vypredajoch ... akurat su take sikovnice, ktore tam nabehnu hned v prvy den, prve minuty a co lepsie, vykupia a nasledne to potom vidim na mmb alebo na mma za povodne ceny...

janka1874
11. nov 2010

@gabika7706 ináč toto nechápem to sa tým ženám akože oplatí?

aeouliana
11. nov 2010

@janka1874: no ked su dobre zlavy, tak ano ked to potom preda za originalne ceny. najlepsie sa vsak nakupuje v UK ked su zlavy. tam nie su take smiesne ako u nas 😉

janka1874
11. nov 2010

@aeouliana to mi je jeasné skôr som myslela či jej to akože niekto kúpi

aeouliana
11. nov 2010

@janka1874: take, co nemaju moznost inak kupit a nevedia o zlavach, kupia. vela z nich chodi nakupovat do Rakuska, uz tam su lepsie zlavy a samozrejme aj vyber ako u nas. a potom to drb na MMB za povodnu cenu, ved blbe vychodniarky kupia 🙂))

janka1874
11. nov 2010

no niečo na tom asi bude

gabika7706
11. nov 2010

@janka1874 jasne, ze sa im oplati, viacero aj kosicaniek som tak na mmb vymakla a den predtym som ich videla v HM s kopami handier pri pokladni, taka mamicka z "dalekeho vychodu" je rada, ze kupi 'znackove' handry za dobru cenu. Nedavno som tam kupila Martinovi set nakrcnik, rukavice, ciapku za necelych 10 €, no na mma to jedna mala za vyvolavacku 10 len rukavice a nakrcnik...nepredala, sledovala som to 🙂 ale skusila, mozno sa jej podari neskor...

evicka1
11. nov 2010

ahojte
vela ludi nakupuje z uk. ja niesom vynimka. fakt sa to tam oplati... a este v sekacoch v tom maxe co je pri gastrodome ked im dojde tovar tak tam maju dost znackovych veci za hubicku
a celkom sa oplati do madarska ci rakuska. ja som v rakusku kupila malemu botasky nike skoro o 15eciek lacnejsie nez tu... 😔
ale ak clovek nema moznost vycestovat tak mu nic ine neostava nez nakupit tu

sisamato
11. nov 2010

Caute,
no su take sikovnice, to je jasne, ja si tiez dost casto pozeram inzeraty a niektore zeny tam veci z UK predavaju za fakt brutal ceny...priznam sa, ze na MK som si nasla jednu babu co ma kopec veci po detoch, dievcatku a chlapcoch, vela veci nenosenych, znackovych a predava ich fakt dobre...je z KE-okolie...mojej som u nej kupila krasne nove rifle a svetrik, bola som priamo u nej doma, ma jednu izbu zapratanu len tymi vecami, ona ze nevie co s tym, tak predava, moze si to dovolit ako som si vsimla...zrejme sa este u nej zastavim...ma veci od narodenia po cca 5 rokov

sisamato
11. nov 2010

myslim si, ze to nie je hanba kupovat takto veci, ak su este aj nove...v sekacoch som zatial stastie na pekne veci nemala a to som bola uz aj v Tave v PO...no nic moc...

sisamato
11. nov 2010

@dianocka hladala som MC delfin na nete, ale nemaju zrejme stranku...mozem ta poprosit o adresu? a nevies ake ine kurzy tam robia pre deti? dakujem

sisamato
11. nov 2010

Och zeny, co je to za xantipu ta moja akoze svokra...neprisli nam na svadbu...potom manzela vydedili...a dnes po roku mu volaju na meniny...a slovo o vnucke ani nepadlo, ja ani dcera neexistujeme...rozum sa normalnemu cloveku pri tom zastavi...idem si dat cokoladu...

gabika7706
11. nov 2010

@sisamato http://www.mcdelfinik.sk/
moja mama dnes ani tlf nedvihla, aby zavolala, ked uz ma jej vnuk meniny...co dodat 🤐

sisamato
11. nov 2010

@gabika7706 vdaka za kontakt...no co dodat...rodicov ani skvokrovcov si nevyberame...ale nase deti si to nezasluzia...nakopala by som ich vsetkych takych

sisamato
11. nov 2010

Ja som len raz kvoli nim ronila slzy...nastastie...a ja to beriem v mojom pripade tak, ze kedze nam neprisli na svadbu tak su to pre mna cudzi ludia...nie som im nic ani dlzna ani povinna,,,,s odpustenim ani na pohreb prist...

evicka1
11. nov 2010

oslaencom all naj naj naj

dianocka
12. nov 2010

@sisamato az teraz som sa dostala na konika,ale pozeram,ze uz Gabika ti dala kontakt.A ja ,ze uz horsia svokra ako ta moja ani nie je.
@gabika7706 Matkovi vsetko naj,naj a skore uzdravenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre