Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

zuzpidka
3. feb 2009

ja žijem v maďarskej dedine a staré rebeky tu maďarujú o106. už sa niečo na mňa nalepilo, ale ja veľa vecí rozumiem ale málo rozprávam. ďere ide-poď, poďme, poďte, lašán-pomaly, kuťa-pes,junapot kivánok-dobrý deň. to je taký môj základ. 😝 😀 😀 😀

zuzpidka
3. feb 2009
https://www.youtube.com/watch?v=wDDqwkmTjtI


ja toto zbožňujem 😀 😀 😀

norik1
autor
3. feb 2009

juj zuzpidka tak to ti poslem aj moje zo svadby, len tam aj ti parobci boli v krojoch, nie len ja 😀 a este aj spevule... to boli casy 😀

zuzpidka
3. feb 2009

norik1, kľudne pošli. ja sa obzerám po svojom okolí, koho by som nahovorila na svadbu. keď som bola v Danielkinom veku tak sme rok čo rok chodili na svadby. teraz už dlhú dobu nič. a tak by som išla. ☹ 😒

janka1874
3. feb 2009

no žienky tak som Vás prišla na chvíľu pozrieť
madi aj ja som chodila k lajšovi predtým ale keď mi diaknostikovali endometriózu tak som išla od neho preč lebo akosi si ju nevšimol je prevdou že sa to ťažko diagnostikuje a len spodným ultrazvukom a ten mi nerobila ze celý čas čo som u neho bola ale najviac mi aj tak vadilo to čakanie u neho neviem ako to má teraz on totiž neobjednával tak sa tam presedelo aj pól dňa

ined
3. feb 2009

Ahojte, chodite niektore do materskeho centra na kvp? Je otvorene aj poobede? Na nete som nasla, ze iba od 9:00 do 12:00. Ako sa vam tam pozdava? Este som v ziadnom centre nebola a chcela by som sa ist s malou pozriet. Vdaka za info. 🙂

majka35
3. feb 2009

ined ... ja som tam bola raz a to som po 10 minútach odišla ... 😖

ined
3. feb 2009

mozem vediet preco? nepacilo sa ti tam?

norik1
autor
3. feb 2009

ja som tam bola, ale vzhladom k faktu ze sme tam boli dalsich 5 mamiciek a ze moj syn toho este vela nenabeha - citila som sa skvele. Tym centrom to ale nebolo 😀
Inac nevyzeralo to tam zle...

ined
3. feb 2009

norik1... ved prave dufam, ze tam bude viac mamiciek a nie iba ja 😉

norik1
autor
3. feb 2009

hmmm ale my sme tam mali stretko planovane, uz sme sa poznali 😉 ved mozme dohodnut a sa stretneme planovane tiez... Ake mlade mas dieta/deti ?

ined
3. feb 2009

mam rocnu dcerku Melanku 🙂 velmi rada by som sa stretla, uz len zladit spanok nasich deti 😉

majka35
4. feb 2009

dobré ránko ... ja som odišla z toho centra kvôli jednému malému chlapcovi, ktorý mal pocit, že mu tam všetko patrí a mlátil každého hlava, nehlava ... keď 2x udrel moju Barborku, tak som si povedala, že stačilo ... čo ma zarazilo, že jeho mama nejako výrazne nezakročila ... 😠 a čo sa týka prostredia, celkom fajn, len hračky by už bolo treba pomeniť, všetko staré, zničené, roztrhané ... ale ostatné mamy boil fajn ... 😉

sasenkat
4. feb 2009

ja som sa tam tiez chystala ze pojdem pozriet ale to sa zladim s norikou, ined a majka sa potom mozte pridat 🙂

o tom chlapcovi mi tiez kamoska hovorila, ale ze tam bol s opatrovatelkou a respekt ziadny 😝

sasenkat
4. feb 2009

pridavam sa ku krojovanej skupine zenusiek na redovom 😀 😀 😀

andrea.m
4. feb 2009

to som tu sama čo nemala na redovom kroj???? 😲

zuzana355
4. feb 2009

adi pridávam sa k tebe ani ja som nemala kroj. 😉

lindulienka
4. feb 2009

Adi, Zuzka a ja sa k vam pripajam 😉. My sme na svadbe redovy nemali vobec 😉.

madi
4. feb 2009

ja sa pridavam k lindus....tiez sme nemali redovy 😎
od akeho veku sa moze chodit do MC? niekde som citala ze tu na jazere az od roka...hm...neni to diskriminacne? 😕
ja si myslim, ze ked dieta zacne lozit alebo stvornozkovat tak by sa uz mohlo nie? ci preco by sa nemalo skor? mozno hlupe otazky ale tak....neviem odpoved no... dakujem 😵

lindulienka
4. feb 2009

Madi, ja som so Saskou bola 1x v MC ked mala 4 mesiace, sli sme na cvicenie. A teraz posledne som v MC Delfinik videla deticky vo veku cca 6 mesiacov. Podla mna sa so Simonom mozte do MC s kludom vybrat 😵 .

majka35
4. feb 2009

madi, možno aj kvôli tomu, že sú tam staršie detičky, ktoré už chodia, behajú, vláčia všelijaké autíčka, kočiariky a vôbec nedávajú pozor na malé detičky, ktoré ešte len lozia ... ja som tak bola Barborkou, keď ešte nechodila a veľmi som si to neužila, lebo som striehla len na to, aby jej iné dieťa neublížilo, samozrejme, že nechtiac, ale vieš, aké sú deti ... doma, keď ti Šimonko lozí, tak má voľný priestor, ale v centre nie ... 😵

no a ani ja som nemala redový ... 😀

majka35
4. feb 2009

a napríklad v centre na Juhu nie je vstup s deťmi vekovo ohraničený ... 😨

zuzana355
4. feb 2009

madi tak to je fakt hrozdné ako si to možeš nechať 😀
ja som nevidela ani na jednom MC žeby mali vypísané že až od roka možu deturence veď keď lozí alebo leží tak aký je v tom problém a Norik už bola s Filipkom a v pohode takže nedaj sa 😉

sasenkat
4. feb 2009

madi kuknut sa do MC podla mna mozete v akomkolvek veku

presne ako zuzka pise Filipko bol v Dargove ako 4 mesacny a to este ani nelozil

a na Trebisovskej maju cvicenie pre deti od 3 mesiacov

zalezi asi co sa tam da robit 🙂

yesno22
4. feb 2009

ahojte...celkom vam to tu ide, skoda ze nestiham ani nakuknut ☹

k tomu redovemu...ja som nemala kroj, ale cervene bodkovane saty, podobne mala aj moja mamka a mne sa to zapacilo 🙂

inak, Jakub je uz cca 5dni bez cumlika...ani neviem ako sa to podarilo, ale tesim sa...bala som sa, ze sa ho nezbavime nikdy...a konecne zase normalne v noci spi, lebo posledne stolicky nam davaju zabrat 🙄

madi...Simonko je uz velkyyyyy 😵

zuzpidka
4. feb 2009

ahojte. ja som redový mala a mala som svetlomodré šaty, takú zásterku a šatku do vlasov. 😉
začali sme vybavovať papiere na rekonštrukciu domu a je toho veľmi veľa. ochota niektorých ľudí "neskutočná". 😠

ined
4. feb 2009

ahojte 🙂 tak my sme sa dnes boli pozriet v centre. Meli sa vcelku pacilo, akurat tam bola najmladsia... vacsina deti okolo dvoch rokov. Na stranke http://www.pauzicka.szm.sk/centrum.html pisu program na dnes (10:00 - Učíme sa riekanky), ale vraj to robi nej. mamicka, ktora je tehotna a nie vzdy pride. Neviete o niecom zaujimavom v nej. centre pre deti? Meli som prihlasila do Stonozky na cvicenie, chodime na plavanie, ale chcela by som najst este nieco... Tie riekanky sa mi pozdavali, ale nic z toho 😒

ined
4. feb 2009

ozaj, dnes bude mat Bora Berlinger prednasku v Kosiciach o Koncepte kontinua a celkovo attachment parenting-ovych veciach ;) Bude to o 17.00 v MC Stonozka na Trebisovskej ulici. Plati sa 2eura za rodinu. Pridete sa niektora pozriet? 🙂

andrea.m
4. feb 2009

fúha ale ste toho popísali....ja som dnes úplne nemôžná...niečo na mňa lezie...takže aj to karate kde som mala ísť na pol piatu s filipkom sa ruší 😒 ...dúfam,že ma neskolí chrípka

zuzana355
4. feb 2009

ou adi tak nech to na teba nevylezie celkom a odpalš tu škaredu chrípku preč 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre