Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sisamato
7. okt 2010

Ahojte dievcata,
po dlhsej pauze som tu aj ja. No popisalo sa tu toho neurekom 😉 . Chcela som sa vas spytat, ci je tu nejaka z vas, ktora ma skusenost s pracou na doma, na dohodu. Pekny den 🙂 .

dianocka
8. okt 2010

Ahojte,kde ste vsetky?No ja som uz po dvoj dnovych nakupoch.Pre Dianku mam kupeny kabatik,bundu na zimu,vetrovku na zimu,dve ciapky,dve mikiny,svetrik,troje pancusky,nohavicky.Uz mam obchodov dost na par dni.Pokracujem v pondelok.....Dufam,ze zajtra bude pekne,lebo sa chystame do Betliara na Hubertovu jazdu.Pekny vikend vam prajem.

ajka72
8. okt 2010

@dianocka čo je v tom betliari zajtra?

sisamato
8. okt 2010

@dianocka ahoj, to si bola nakupit v Madarsku?

dianocka
8. okt 2010

@ajka72 v Betliari je Hubertova jazda,je to prehliadka konikov a hon na lisku.Cele je to v parku za kastielom.My sa tam ideme pozriet,lebo doteraz sme tam nechybali ani jeden rok,kedze sme tam mali chalupu.Takze teraz uz len tak nostalgicky.
@sisamato,nie nebola som v Madarsku len tu u nas. v Tescu,v Galerii a Optime.

ajka72
8. okt 2010

@dianocka a o ktorej to začína

dianocka
8. okt 2010

@ajka72,no to praveze neviem.idem to este zistit. zvykne to byt okolo obeda.

sisamato
10. okt 2010

@dianocka OK, ja som tiez malej nakupila, ale len v Tescu, maju teraz krasne bundicky a zimne overaliky pre babatka za dobre ceny 😉

dianocka
11. okt 2010

@sisamato pekne maju veci,ze?ja som tam Dianke kupila hrubu menzestrovu bundicku a kockovany kabatik.Len skoda,ze zo vsetkeho maju len par kusov,ja som zobrala posledne dve bundicky.A ano mali 30%zlavy,takze fakt super ceny.
My sme boli v sobotu v Betliari na tej Hubertovej jazde co som spominala a bolo uzasne.Nadherne pocasie a krasny program.Vzali sme aj neter a synovca a poviem vam,ze zaberacka tri male deti.Ale tesim sa ,vzala by som aj desat deti,keby som im tym urobila radost.

sisamato
11. okt 2010

Zeny vyhrali sme, superrrrrrrrrrrrr, bravooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
oplatilo sa bojovat... 😉
http://www.cas.sk/clanok/182358/vyssi-rodicovsk...

janka1874
11. okt 2010

@sisamato supeeeeeeeeeer tešíme sa a ďakujeme ženám ktoré to zvládli tento boj aj osobne nie len takto pozorovateľne ako ja

gabika7706
11. okt 2010

@janka1874, @sisamato to, ze to povedal dnes p. Mihal este neznamena, ze to tak v skutocnosti bude 😉 Kym to nie je schvalene v parlamente, podpisane prezidentom a cierne na bielom v zbierke zakonov... a teraz ma @dianocka pototo, ze som pesimista 😀

janka1874
11. okt 2010

@gabika7706 ja hovorím to isté ale toto mi už príde relatívne reálne aj keď je mi jasné že maminám ktoré na rodičák ešte len budú prechádzať je to nefér ale zas nemôžu totálne ustúpiť od toho čo chcú presadiť ale tiež čo nie je čierne na bielom ešte nie je nič a hlavne pri našej vláde kde sa menia veci zo dňa na deň

dianocka
11. okt 2010

@gabika7706 nie nie mas uplnu pravdu co si napisala.istota v zakonoch je len vtedy,ked je to ucinne.a v nasom state.....

cukor
11. okt 2010

@sisamato ...no osobne si myslím,ze nič sa nevyhralo.alebo si myslíš,ze je výhra to,ze sa vôbec nemyslelo aj na nás mamičky čakatelky?ja osobne som pracovala 19 rokov a po čakám po dlhých rokoch trápenia konečne prvé babo.a mam dostat 190 euro.som nastvaná a sklamaná .vôbec vyjednávačky nemali pripustit takýto kompromis.

sisamato
11. okt 2010

@cukor mne je to tiez luto kvoli tym babatkam od noveho roka, ved sama cakam druhe...ale verim ze sa pohnu lady a schvalia to aj pre ostatne...som v tomto optimistka...vela veci sa ma zmenit, aj zvysovat materska, tak zeny nevesajte hlavu, aj tak je najdolezitejsie zdravie nasich drobcov 😉
a inac, neviem ci o tom viete, ale rovnopravnost rodicosvkej je dielo nasich ,,svatych,, vo vlade, KDH...fuj, sa normalne hanbim ze nich, pokrytcov...ja uz davno neverim v krestanstvo v tomto state, ziadnych 80%, fuj, ani 10% v skutocnosti...konecne si to priznajme...

sisamato
11. okt 2010

Inac ja som sa tomu aj ked to nebolo na papieri tesila jak male decko, aj ked mi to nepriznaju na druhe babo...asi som salena podla niektorych... 😉

aeouliana
11. okt 2010

@cukor: ja som na prve dieta brala rodicak nejakych 150 Eur alebo kolko a tiez mam svoje odmakane. je to smiesne, lebo to absolutne nepokryva naklady na dieta,ale to je nas system. 😒 rodicak plati UPSVR a matersku socialka, kam idu odvody, takze v podstate to s odvodom ani nema nic spolocne. pozitivne je podla mna to, ze planuju zvysovat matersku na cca 100% cistej mzdy dokonca funkcneho obdobia a na ROK.

dianocka
12. okt 2010

baby ja si tiez myslim,ze to nie je spravodlive,ze to co si mamicky vybojovali,teda to zvysenie,ze sa bude vztahovat len na sucasne mamicky na materskej a rodicovskej dovolenke.bola to zrejme dost egoisticka peticia.ved napokon sa budu tesit len kratky cas.podla mna by sa mala venovat vacsia pozornost najma rodinnym pridavkom,pretoze ich vyska je na zaplakanie a tie poberame teda podstatne dlhsi cas.A mimochodom ved aj po tom znizeni rodic.prispevku by mali 190eur.Vidim,ze staci podat prst a niekto by chcel hned celu ruku.Ja som mala rodicovsky prispevok nieco vyse 130eur a ziadne peticie sme mi mamicky nepisali.

ajka72
12. okt 2010

dievčatá ak ide o výšku rodičovského príspevku ja som mala tých 165eur od 2 rokov naraz na obe deti nakoľko mám dvojičky, ktoré nikto nezohľadní že su naraz dve, že ich potreby su naraz hneď dvakrát, aj pred dovršením dvoch rokov som poberala rodičovský len ako na jedno dieťa a pritom som sa starala naraz o dve deti, jedinou akože výhododu že som nemala materskú 6 mesiacov ale 9 mesiacov

janka1874
12. okt 2010

ono vyhovieť sa všetkým nedá všetko ma svoje pre a proti takže ja asi len toľko k tomu a teda čo mňa vždy štvalo a štve je ozaj prípad dvojičiek a viac detných to mi príde proti logike keby aspoň 1 a pól z druhé rodičáku im dali aj keď mi tiež príde normálne im priznať 2 na každé dieťa jeden veď z toho jedného ozaj postarať sa o dve a tam predpoklad kojenia je veľmi malý

ajka72
12. okt 2010

@janka1874 nejde len o mliečko ale všetko plienky, na kupanie veci, aj to UM ak sa už nekojí a to ide dosť do peňazí, potom aj oblečenie ak nie je starší surodenec tak nie je pokom nosiť a aj keď je to všetko je len 1x, my sme však staršieho nemali, z rodiny mi nikto nedal, takže všetko oblečenie kupovať 2x aspoň že su tie bazary a človek si tým trošku pomôže, ale nie všetko som kupovala z bazaru odtiaľ hlavne na doma,ale na vonku som vašinou kupovala nové, potom aj strava keď už nie je len mlieko, potom aj lieky ak su obe naraz choré a to bolo vačšinou, alebo rozne vitamíny, probiotika, čaje a kopec ďalších vecí však mamičky vedia najlepšie čo používaju pri detičkách a u nás to všetko treba 2x, naozaj dvojičky su od štátu veľmi ukrátené aspoň mohli dať 1apol rodičáku ale na druhej strane ako píšeš však su 2 detičky naraz tak mali dať na každé dieťa jeden rodičák, ale podľa mňa sa toto nepresadí tak skoro,

ajka72
12. okt 2010

i keď mňa sa to už netýka ja už som za týmto finančne ťažkým obdobím ale všetkým dvoj maminám by som to dopriala

sisamato
12. okt 2010

Ahojte dievcata,
mne tak z toho vychadza, ze ked sa neozves a nebojujes a len somres tak nic nebudes mat...sory niektorym, ale mna uz prestavaju bavit reci nadavania a nic pre to nerobenia...aj vtedy sa mohlo strajkovat, nikto nikomu nebranil....

janka1874
12. okt 2010

@ajka72 ja som len mliečkom začala ale jasné že všetko treba dvojmo fakt sila za také prachy no čo už nezmeníme to musia sa hlavne ozvať maminy dvoch a viac detí

lucinenka001
14. okt 2010

Ahojte kočky,

neviete mi poradit prosim? Obchod C&A mame len v Optime tu v KE ci aj niekde inde? Na Mlynskej je nejaky obhod ale neviem ci je to C&A. dakujem.

junovka
14. okt 2010

@lucinenka001 nie som si ista ci nahodou nie je aj v OC Galeria Kaufland 😕

lucinenka001
14. okt 2010

@junovka ahoj, akurat si citam postu od Teba ohladom afty aj mliecka 🙂
hmmm ako to len zistit ci je aj v OC Galeria Kaufland .-).

janka1874
14. okt 2010

skús pohľadať na ich stránke ale mne sa zdá že je len v optime no nie som si istá

cukor
14. okt 2010

@lucinenka001 ...je len v optime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre