Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

madi
2. feb 2009

norik ja viem ze sa to tak pise aj ze v nareci neexistuje y...ale vies, ked to tak citam, tak mi to kolie oci moje orlie 😀
a naaahodou ja by som y / i nedala za nic....ja som sa vzdy vyzivala v diktatoch.... mna to strasne bavilo tie ypsilony a tak...hm... 🙄 😅 😀

fanycku
2. feb 2009

je tu niekto. . . 😕

andrea.m
2. feb 2009

ano

monika1
2. feb 2009

sasenkat,norik tak to sa ja pridavam k vam teda 🙄 ja od nich zdrham snad tento tyzden uz konecne 😀

fanycku
2. feb 2009

ahoj Andrea som tu nova a tak sa snazim nejak zapojit
😅

norik1
autor
2. feb 2009

Ahoj Fanycku, vitaj a prezrad daco o sebe 😀

norik1
autor
2. feb 2009

Madi, to ja tiez, vzdy som sa v diktatoch tak nejak uchylne vytesovala 😀 😀 A mam doma Dobsinskeho Rozpravky z nejakeho 58-ho roku, neviem presne, a tam sa este pise ze "oni boly, jedly" - proste tretia osoba mnozneho cisla s ypsilonom... tak to este len kole oci!!!!

norik1
autor
2. feb 2009

Monika, ja uz tiez dufam ze sa mi to podari dakedy...ale taketo behacky nechavam na jar, ked bude trochu teplejsie 😀

cil
3. feb 2009

Ahojte, dakujem za nazory na prepichnutie usiek.
norik, dik za link...to ma celkom zaujalo, ze ide o nastrelenie a robi sa to v nemocnici.

norik1
autor
3. feb 2009

Baby Šarišanky, ňeznace dachtora co to po slovenski znači: "štiri koňe vrane su, o dišeľ še čochaju" hlavne ta druha cast o disel se cochaju...
prekladam do AJ texty piesni na CD a dajak šickemu ňerozumim

norik1
autor
3. feb 2009

...no a pre Janku a toto, co ňerozumeju - i take jest http://www.stofanak.sk/slovnik/zobraz_popis.asp... 😀 😀 😀

zuzana355
3. feb 2009

cawte kočky.
vitaj fanycku medzi nami 🙂
norik ta ty aj spievaš si nehovorila 😀

norik1
autor
3. feb 2009

nespievam, len som dvorna prekladatelka folkloristov 😅

monika1
3. feb 2009

norik diky za slovnik 😀 ja podobne ako janka som tie vcerajsie saristiny lustila dlho 😀
a veruze aj ja to odhlasenie od dvojice M/M odkladam a najma kvoli velkej tete sestricke ktoru dost nemusim 🙄

zuzpidka
3. feb 2009

dobré ránko. my sme dnes vstali skôr a u nás je škaredé počasie. také na chorobu, tak asi ani vonku nepôjdeme. ocino nám nákup doviezol, tak dnes budeme domáce buchtičky. ☹ 😉

majka35
3. feb 2009

dobré ránko sa praje ... 🙂 🙂 🙂

dea, tvoja slovenčinárka by mala remeslo zavesiť na klinec ... 😀 😀 😀

a fotečku neviem, či dám do albumu, ja totu moju malú srajdu ani nechcem fotiť s tým účesom, čo má ... ale včera už muž povedal, že naozaj nemal takto Barborku ostrihať, že teraz to už vidí ... 🙄 🙄 🙄 🙄 no, tak na to fakt prišiel veľmi skoro ... 😝 😝

norik, tak toto fakt neviem, ja so zemplínčanka, ale aďa ti určite vysvetlí, ona šarišanka, jak hrom 😀 :-

norik1
autor
3. feb 2009

už som našla, že dišeľ=oje a čochac = hádať sa... juj ale to čista zabava taky preklad do angličtiny...

ale ďakujem za ochotu 😀 😀

zuzana355
3. feb 2009

norik nemáš zač aj nabudúce 😀 😀 😀

majka35
3. feb 2009

norik, to sa štyri kone hádajú pri oji? ... 😀 😀 😀 😀 ta to jak?

norik1
autor
3. feb 2009

no tak tu je cely text:
A do barda tri ňitki, ňechodz do nas ti britki,
bo ši britki rapavi a ku temu šantavi.

A za vodu Torisu, štiri koňe vrane su,
o dišeľ še čochaju a parobkoch čekaju.

to je jedna z tych slusnejsich, kde sa nikto neprespal, nikto nikoho nepodviedol...

majka35
3. feb 2009

jaaaaj, že tie kone sa hádajú o oje ... ale toten britki,rapavi, totej je dobry ... 😀

andrea.m
3. feb 2009

norik o "dišeľ še čochaju" môže byť že sa o ti oje aj ošúchavaju.mne osobne by to k tomu čakaniu na "parobkoch" pasovalo viac.

aspoň u nás na hornej toryse by to bolo-o dišeľ še čuchaju- a zamenalo by to-o oje sa obtierajú

norik1
autor
3. feb 2009

oj do kelu, asi mas pravdu, idem to opravit 😝 Dik krásko 😀

andrea.m
3. feb 2009

😉

majka35
3. feb 2009

no mne tam tiež nesedelo to hádanie sa ... 😀 😀
adi, ty si si pomýlila povolanie, ty si mala byť tlmočníčka z jazyka šarišského ... 😀

norik1
autor
3. feb 2009

vidiš Adi, teba je škoda v tom zdravotníctve 😀 😀 😀

zuzpidka
3. feb 2009

zaujímavé vecičky sa tu človek dozvie. ináč ľudové pesničky si ja občas pustím a rusnácke to je moja srdcová záležitosť, len potom zvyšok rodiny kuká ako na blázna. tak keď som sama s Rastíkom tak fičíme občas na tom. 😀 😀 😀

andrea.m
3. feb 2009

nemudrujte radšej ma naučte po madarsky ktorá viete,lebo to sa mi v tom košickom zdravotníctve sakra zíde. 🙂

ináč ja mam otca priamo s torysy

fibus
3. feb 2009

sia mamusky a cakatelky, oki sa sa mate? ja moc robotne tak robim len obcastny kuk, co nove, mi sme obaja chori na atb, tak nic moc ☹ ,

stou madarcinou suhlasim, ja uz ovladam zopar zakladnych fraz , aby som sa dohovorila s pacošmi 😀

andrea.m
3. feb 2009

fibus no daj tie základne frázy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre