Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

aeouliana
22. sep 2010

@gabika7706: jezkove oci!!!!!! 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 to uz aj take tam je? bola som tam v nedelu, ale tam sme nedosli.

gabika7706
22. sep 2010

@aeouliana no vsak ja som tiez tak oci pucila, ze co to ...a Katka, ze mamka a tu v tom novom obchode nepredavaju prsiplast, ked tu uz neni ten stary? 😀

@palesandra neviem kolko rifle, ja som mala menzestraky (ale boli super) a tie stali 29 €.

cukor
23. sep 2010

@palesandra ...ja som kupila rifle v optime ,na konci v predajni CA....a stáli 29eur.....a celkom fajn sadli. 😉 a ešte je obchodík aj na prízemí Dargova.

aeouliana
23. sep 2010

@gabika7706: noooo..mozno aj prsiplaste tam maju,nikdy nevies 😀)))00)

sansara82
23. sep 2010

@mirrinka
skús kaderníctvo v Tip-Tope. Bola som tam spokojná aj s ostrihaním aj s cenou 13Eur.

mirrinka
23. sep 2010

@sansara82 ďakujem,len keby som vedela kde to je 😀 som v KE ešte len krátko,tak to tu veľmi nepoznám....

izira
23. sep 2010

@palesandra @mirrinka ahojte 🙂 tiez som z Ke a niekedy si citam forum, aj ked neprispievam... mam este nejake tehu oblecenie, najdete ho v bazari. mam toho o cosi viac, nie vsetko som dala na net, tak ak by ste mali zaujem ozvite sa

dianocka
23. sep 2010

ahojte baby,ste sa rozpisali.ani nestiham citat,tak si to necham na vecer a potom precitam a popisem nieco.pekny den vam prajem a uzite si slniecko

sansara82
23. sep 2010

@mirrinka
do ip som ti poslala www

mirrinka
23. sep 2010

@sansara82 ďakujem,si zlatá 🙂

gabika7706
23. sep 2010

@aeouliana no to mas pravdu 😀

sisamato
23. sep 2010

Ked uz tu padla taka otazka, mate niektora skusenosti s objednavanim tovaru z UK cez internet?

sisamato
23. sep 2010

A inac dievcata, dnes nam p. minister schvalil rodicovsky prispevok pre vsetkych rovnako, ci biela ci romka, ci pracujuca alebo nie, myslim ze nejakych 19O eur...mam dalsi dovod z SK vypadnut...mala som tu na dva dni sesterku co jej mama chodi opatrovat starsich do Rakuska a tam jej pridavky na deti dorovnavaju do sumy podla rakuskych noriem na 90 tis. sk mesacne...no koment...mne to pripada ako navrat do sociku...kazdy ma rovnaky dlh...aj ked nepracujes aj ked pracujes...ci ams dva tiluly ci ani jeden mas rovnaky podiel...naco sme si platili nemocenske? viete co sa mi najviac hnusi??? ze je to zas na ukor nasich deti...

kvojtanikova
23. sep 2010

@sisamato osobne nie, ale viem, ze na babybazar.sk je zopar zien co objednavaju z UK a potom len posielaju tuna, maju pekne vecicky aj ceny primerane, ja som si tak objednala spolocenske saty a bola som spokojna.
co sa tyka tehu veci - mate pravdu ze Maderna na Juznej nic moc, ledva som si tam kupila rifle, stali 38E a su obycajne, ziadne extra. ja zhanam nejake tehu/kojacie pyzamko s dlhym rukavom a nohavicami, tak mali tam jedine a stalo 45E!!! to sa mi za pyzamo zda ozaj trochu moc. Nemate niekto na predaj aj nosene taketo pyzamka? Pripadne aj nocnu koselu ale tiez s dlhym rukavom, ja som strasne zimomrava a kedze mam rodit na silvestra, viem si predstavit ako "teplo" v nemocke bude....

kvojtanikova
23. sep 2010

@sisamato - k tomu rodicovskemu, ja osobne som rada ze to tak bude lebo mam zivnost a podla stareho zakona by som ju musela zrusit a tak prist o prijem kedze sa nedalo popri poberani pracovat... ale chapem ze takych ako ja je asi mensina a viacere nemaju moznost si privyrobit a teda im teraz rodicovsky klesne... drzim palce aby sa to este nejako vyriesilo k spokojnosti vsetkych stran, aj ked sa to asi neda...

gabika7706
23. sep 2010

@sisamato k tomu rodicovskemu, osobne som nerozumela nikdy tomu, preco ten, kto platil nemocenske, ma vyssi RP...nemocenske sa plati do SP, RP vyplaca Urad prace...dva urady, ktore vtedy jeden o druhom nevedeli, co a ako bude...Pred touto upravou mal tiez kazdy rovnako RP a nikto sa nad tym nerozculoval 😉 Mne napr. vadilo, ze to ma byt len do druheho roku veku dietata. Preco? ked mam moznost byt doma tri roky, preco by som mala mat zvyseny RP o rok menej? To boli dost nezmyselne veci. Samozrejme, ze mi nie je prijemne, ze dostanem o 66 eur menej mesacne, na druhej strane, toto co nastavila Ficova vlada nebol dlho udrzatelny stav.
a k Tvojej otazke, naco sme si platili nemocenske...no ja na to, aby som mala normalnu matersku, kedze tam vidim spojitost, ale nemocenske a rodicovsky prispevok su pre mna dve rozne veci.
Porovnavat SR a A alebo iny stat zapadne od nas je myslim zbytocne 😉

kvojtanikova
23. sep 2010

a oproti minulym obdobiam ked bol RP len 164E je 190 E stale viac podla mna...

gabika7706
23. sep 2010

@kvojtanikova skus pozriet v predajni Clematis v Dargove.

gabika7706
23. sep 2010

@kvojtanikova mna prekvapuju reci typu "z coho teraz budeme zit?!" ako keby sa znizil prispevok z 500 na 100...

kvojtanikova
23. sep 2010

@gabika7706 ved toto, to... ja som stale este pod vplyvom tej nehody na Palackeho takze mna teraz vyska RP nejak nerozhadze... na jednej strane chapem ze ak bol niekto zvyknuty na 256 E tak sa asi bude musiet trosku uskromnit ale ja som mala prve dieta pred 4 rokmi ked bol RP 164 a odvtedy veci pred deti este zlacneli pokial viem lebo existuje milion bazarov, obchodov a aj umele mlieka a plienky byvaju coraz castejsie v akcii... ked na to nemam nekupim predsa malemu teplaky za 25E... najhorsie to kazdopadne maju mamicky ktore ziju samy bez partnera, tie to znizenie asi najviac vytrhne z konceptu...

gabika7706
23. sep 2010

@kvojtanikova tak tak, pri nasich prvych detoch sme ani take vysoke porodne nedostali, ani by sa mi nesnivalo, ze raz taku sumu k porodu clovek dostane...

dianocka
23. sep 2010

baby,tak konecne som si precitala predosle strany,co ste pisali.ano je to strasne,co sa stalo tej mamicke,ale denne zomru stovky ludi a nikto sa pritom ani nepozastavi.a verte,ze to ze sa jej to stalo nebola nahoda,ale proste mala taky osud.ved jej dietatko to prezilo.ja som ju inak aspon z videnia urcite poznala.bud sme boli spoluziacky na vyske,alebo sme boli kolegyne na sude.ale zivot ide dalej a pre nas je to len poznatok,aby sme si vazili kazdy den ,ktory tu sme a tesili sa z nasich deticiek a dakovali za to,ze sme.

sisamato
23. sep 2010

Viem dievcata ze denne je vela katastrof, ale ked si clovek plati 30 rokov hypoteku tak kazda koruna zavazi...trocha sme sa nezhodli, ale ja nenavidim nespravodlivost a nikdy sa nezmierim s tym ze nepracujuci je tam tom rovnako ako pracujuci pocas RD...nebudeme tu riesit politiku, to je zbytocne, ale aj tak si to zvysok ludi nezasluzil...

gabika7706
23. sep 2010

@sisamato v tomto state funguje socialny system na principe solidarity. Zial, alebo dobre, pre koho ako...S tym nic neurobime, mne tiez nebolo jedno, ked som este chodila do roboty a videla som, kolko penazi zostava v poistovni a moja mama, kt. robi v statnej sprave sa stazovala, ze nebudu mat 14.plat a nebudu mat hento a tamto, ze co to ma znamenat. Ale ze ich v lete o 13tej pustaju domov, lebo sa akoze neda v kancli vydrzat, odide si cez den kedy chce, ak potrebuje nieco vybavit...tak toto si v ktorej sukromnej firme kto dovoli? Ked som jej to takto predostrela, pozerala na mna ako puk, ze o com tocim, sak to im plati stat. Stat. Ved to sme my vsetci...O financovani inych skupin tu skoda teraz hovorit.

@dianocka no ver, ze ja sa pozastavim 😒 To, ze to bol jej osud, no - mozme o tom polemizovat, tu skor ide ale o to, ako jazdia arogantni vodici v drahych autach.

sisamato
23. sep 2010

Gabika: Si to presne vystihla, niet k tomu co dodat 😒

dianocka
24. sep 2010

@gabika7706,tak to je opat o nieco inom ako sa po Kosiciach jazdi.Pretoze nie vo vsetkych mestach su taki arogantni soferi.Ale ani chodci nie su uplne tolerantni,ked sme uz pritom.O soferoch a chodcoch by vam vedel porozpravat story moj manzel.
Inak co sa tyka podnikania a statnej spravy,je to zbytocne nejako rozoberat.Ja som v statnej sprave robila a ano gabika ma pravdu,pracuju tam uplne obmedzeni ludia bez nazoru,ktorych celodennou pracou je ohovaranie,kavickovanie,cakanie na obed a na to kedy padne.Je to ubohe.Preto by som uz nikdy v statnej sprave ani nechcela robit aj ked som mala teraz moznost.Radsej zacnem robit nieco sama,aj ked to nebude jednoduche,ale budem robit to co ma bavi a co ma bude naplnat. Je len na kazdom z nas aku cestu si vyberieme.

kvojtanikova
24. sep 2010

suhlasim s gabikou. v statnej sprave takemuto pracovnemu systemu zodpovedaju aj platy... ja pracujem ako ucitelka a hoci som s robotou spokojna, lebo koncim najneskor o pol 4, obcas mam cez den aj volne hodiny, ked som chora ja alebo maly tak jednoducho zostaneme doma, nie ako moj muz ktory aj v horuckach musi chodit do prace, z tabulkoveho platu 420 E v cistom bez nejakej moznosti zvysovania sa fakt velmi vyskakovat neda...
@dianocka - mas pravdu o tej pani s kocikom ze ju odniekial poznas, skutocne pracovala na sude...

janka1874
24. sep 2010

@sisamato súhlasím s tebou mne sa tiež napáči to zjednotenie RP ja som stále pracovala a budem aj po rodičovskej lebo nebudem mať inú možnosť ak chcem aj naďalej platiť hypotéku ale toto sa mi nepáči a vôbec mi práve nevadí že to len dva roky je zvýšené mne to príde v jednom rozumné tie prvé dva roky sú finančne najťažšie plienky, UM .... a toto už po dvoch rokoch zväčša nepotrebuješ o to menej minieš to že sú akcie to si myslím že je o inom

a k tej pani čo ju zrazilo no ja nerozumiem jednému čo robila v noci na tej ceste s dieťaťom
mimochodom jazdenie v noci po Ke je fakt o vraždu každý aspo´200km/hod aj sa dá

marci1408
24. sep 2010

@janka1874 tá pani nebola na križovatke v noci ale myslím, že ešte pred 19.h.Bola som neďaleko u rodičov a počula som ten hrozný treskot...len som netušila, čo sa stalo...

marci1408
24. sep 2010

@gabika7706 no nám tá zmena urobila dosť veľký škrt cez rozpočet...vzali sme si práve hypotéku... a tešili sme sa, že budeme existovať ako ľudia a všetko čo potrebujeme na celý mesiac, budeme mať zabezpečené... a ver mi, že je to len to najnutnejšie.Sme skromní, ale pri tomto príjme budeme škrtiť kde sa dá....a netuším, ako vyjdeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre