Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

sisamato
26. okt 2010

Ahojte, ak budete mat dievcata radu na moju odpoved za tu kvalitnu zeleninu budem velmi vdacna...nejako nam momentalne nastrbene rodinne vztahy narusili ,,dodavku,, domacej zeleniny....

dianocka
26. okt 2010

@sisamato diky pekne,noo Dianka by si teraz umyvala zubky nonstop.Az mi to ide niekedy na nervy.

sisamato
26. okt 2010

@dianocka 😀 😀

gabika7706
26. okt 2010

@dianocka a to az teraz ste boli prvy krat? My chodime od roka pravidelne 2x rocne, v decembri nas to uz caka aj s Martinom, to bude srandy 🙂

@sisamato ak nemas pristup k overenej zelenine, mozes kupovat mrazenu, je mrazena tesne po zbere v sezone a je (vraj) kontrolovana na obsah dusicnanov.

sisamato
26. okt 2010

@gabika7706 vdaka za radu 😉

dianocka
27. okt 2010

@gabika7706 oficialne v ambulancii sme boli prvykrat.Ale kedze mame dve rodinne zubarky ,tak Dianku kontrolovali doma pravidelne vzdy,ked sme sa stretli.Podla ich skusenosti a praxe je zbytocne chodit s detmi k zubarom skor,lebo jedine co to v detoch zanecha je stres.

gabika7706
27. okt 2010

@dianocka to je mozne, no teraz uz aj podla zakona je povinna preventivna prehliadka po 1. roku, takze s Martinom tak ci tak by som sla. Katka nemala problem u zubarky otvorit usta a nechat si pozriet zubky, az kym ju na ORL na Severe dost necitilivo vysetrovala doktorka a strcila jej palicku az do zaludka skoro, od vtedy ma problem s tym, aby niekde otvorila usta. Ale boli sme uz aj bielit zuby zoparkrat po atb a vzdy sa to dalo, takze ja v tomto problem nevidim. Horsie su take pripady, ked deti maju vyslovene pokazene a derave zuby, no mamicky s nimi k zubarke nejdu, pretoze naco, ved to su len mliecne zuby...potom to deti boli a ked treba vrtat alebo nebodaj tahat, to uz je problem. Stretla som nedavno byvalu spoluziacku a oni to tak maju, bola som zhrozena. Katkina rovesnicka a ma derave a hnede zuby 🙄

dianocka
27. okt 2010

@gabika7706 tak Martinkovi drzime palce u zubara.Tak to som v soku,ze 3 rocne dievcatko ma zubky v takom stave.Normalne mi je jej luto.Dianka chvalabohu brala od narodenia antibiotika len raz a presne kvoli tomu sa snazim vyhybat aj obycajnemu paralenu, aby sa jej zubky zbytocne nekazili.Takze prajem vsetkym detickam zdrave zubky.

sisamato
28. okt 2010

@gabika7706 Hroza...taka nezodpovednost rodicov...fuj. Nasa ma sice este len pol roka na buduci tyzden, zubky este nejdu, ele uz teraz som rozhodnuta ist k zubarovi po 1. roku, manzel ma paradentozu tak sa trocha bojim genetiky...Inac aj moji rodicia na to kaslali a tak sme aj vsetci surodenci dopadli 😒

sisamato
28. okt 2010

Inac ja neviem co je to za tyzden,ale pocnuc mnou, vsade okolo mna len nastrbene vztahy...tip rodic a dieta...ja som si az teraz uvedomila ako citlivo prezivam spravanie mojich rodicov voci mojej dcere a ich prvorodenej vnucke, ked som sama rodicom...o to viac su tie zranenia bolestivejsie, ked sa tykaju mojej dcerky...och...len tak na margo, je to dlhy pribeh, ktory sem nepatri...

sisamato
28. okt 2010

Zeny priznam sa vam, ze pre mna to boli dni nocnej mory...v zivote ma tak velmi nikto nesklamal ako vlastna matka, ktora dala prednost navsteve prvorodenej vnucky vzdialenej od nej 80 km pred oslavou narodenim bratovej snubenicinej 12 rocnej sestry zo susednej dediny...co uz, svoje som si vytrpela...viete, vtedy som si povedala dost, ak uz clovek da prednsot cudzimeu decku pred vlastnym babom tak nema v sebe troska svedomia...prepacte, ak som tym niekomu pokazila den....

gabika7706
28. okt 2010

@sisamato zubari vacsinou tvrdia, ze pri zuboch genetika nehra rolu..neviem to posudit, lebo ja mam zuby strasne, manzel tiez a Katka zatial, klop klop ako obrazok bez chyby, uvidime, ake bude mat tie trvale. Preventivna prehliadka po roku je uz povinna, takze by ste tak ci tak sli asi 😉
A rodinne vztahy, konkret. matka-dcera, o tom by som ja vedela romany pisat, akurat nie so stastnym koncom. Zial. No co narobime, snazim sa nerobit tie iste chyby, kt. robila moja matka pri mne, na Katke, ale niekedy sa zbadam, ze reagujem rovnako ako si pamatam z detstva moju mamu ☹ zaradim spiatocku a snazim sa napravit chybu.
A to, ze dali prednost cudzim pred vlastnymi, s tym mam tiez dobre skusenosti, sice nie vo vztahu k mojim detom, ale ku mne ale nad tym uz len mavnem rukou teraz. Ved Tvojej mame sa to este vrati, neboj 😉 Ozaj, ako Ti to zdovodnila?

strasska
29. okt 2010

Ahojte Kosicanky, mam otazocku. Neviete, kde v KE nastreluju nausnice? Treba si kupit specialne nastrelovacie, alebo ich maju priamo na mieste? Dakujem za rady 😉

janka1874
29. okt 2010

no téma vzťahy tak to som na tom podobne ako gabila7706 len nie ohľadom mojej mamy ale drahého tam sa nám vzťahybrutal zmenili narodením Sendy a už sa to asi nikdy späť nevráti ale to je tiež na dlho a už ani nemám chuť to riešiť no a Viki tá už celkom pre nich neexistuje majú náhradu drahého sestra má dcérku o 3 dni mladšiu ako Viki tak tá im stačí a na našu načo vôbec pozrieť no nie?
ach jo radšej nepokračujem lebo si zas dvihnem adrenalín už mi ho stejne zvdihla malá Viki dnes

@strasska neporadím lebo my sme nastreľovať nedávali ani jednej rovno v nemocke im prepichli a bol pokoj

jeane1
29. okt 2010

@strasska nastreľovat by sa malo deťom až od 5 rokov, inak to robia v zlatnictve rubín, ale prepichnut by mala aj malej detska lekárka

strasska
29. okt 2010

@jeane1 preco sa takym malym detom nenastreluju nausnice? 😨 To ma zaujima, mne sa zda prepichovanie ihlou bolestivejsie a drastickejsie 😖

janka1874
29. okt 2010

@strasska ono je to dosť individuálne už sme to tu pár krát riešili je to asi skôr len vec názoru ale pri nastreľovaní sa dávajú len také tuším malé naušničky (myslím také očko vzadu na zapínanie) čo sa potom ťažko ošetruje a teda nechcem robiť nejakú anti reklamu ale v rubíne neviem tam by som detské nič nedávala čo tam dala kamoška nastreliť tak sa dva mesiace trápili a aj čo mne radili tak odtiaľ ani deťom nekupovať predsa je to turecké zlato a to je vraj trošku iné preto je aj lacnejšie ale fakt neviem toto sú len reči nemám to na svojich odskúšané ja som skôr za klasiku a tak sme to aj robili pri mojich babulách a ani jedna nemala problém s uškami

strasska
29. okt 2010

@janka1874 ja vlastne este vobec nie som rozhodnuta ci nausnice dam. ja som si nasla, ze nausnice nastreluju na klinike plastickej chirurgie na Rastislavke...tak som myslela, ci niekto nema s tym skusenosti.
V rubine urcite nie, ja ked uz, tak to chcem "odborne" 😉

jeane1
29. okt 2010

@strasska ja neviem prečo nejak ma to nezaujímalo ja som dala prepichovať u lekárky 😀 je to podľa mna individuálne u každeho 😉

dianocka
30. okt 2010

@strasska Ivetka nausnicky nastreluju az od 6 mesiaca dietata.Neviem preco to tak je,mozno kvoli tym nausnickam,tak ako pise janka1874, ale je to na 100% menej bolestivejsie.Mne prepichovali usi aj klasicky ihlou a aj nastrelovanim a to druhe skoro vobec nebolelo.Mojej Dianke sme dali klasicky prepichnut uska a poviem Ti,ze este raz by som to zazit nechcela.Ale chvalabohu ziadne hnisanie ani nic podobne nemala.Krasne sa jej to zahojilo.Sice sme jej davali prepichnut uska ako 3 mesacnej,tak mozno kvoli tomu uz to tak vnimala.Ale pri jej narodeni ma ani nenapadlo opytat sa v nemocnici,ci prepichuju uska.Urcite je to najlepsie riesenie pre dieta,kedze poriadne to ani nevnima.Ale urcite jej daj prepichnut uska,ved kazde dievcatko sa chce paradit a cim skor tym lepsie.Inak ako sa mate?A mohli by sme dat nejake stretko z gympla,nie?
@sisamato, @gabika co sa tyka este tych zubkov genetika urcite hra svoju rolu.Ale je samozrejme velmi dolezita aj hygiena zubkov a hlavne nenapchavanie deti tabetkami ako cukrikmi.A co sa tyka mamiciek?Ta moja je uzasna a kazdy den dakujem za to,ze ju mam.No o svokre sa to neda povedat,je to nieco obdobne ako pisete o svojich mamach.O tom by som ja s manzelom vedela napisat knihu.Viete ono najlepsie je povzniest sa nad to a nechat to tak.Len vy sa tym trapite a nikomu tym nepomozete.Skuste im v duchu odpustit a hodit to za hlavu.Viem nie je to jednoduche,ale pomaha to.Prajem vam pekny predlzeny vikend.Som sa rozpisala.... 🙂 To bude ai tym,ze Dianka dnes druhykrat v zivote spinka u babky a tak nikto za mnou nestoji a nekrici,aby som sa isla hrat. ☹

sisamato
31. okt 2010

Ahojte kocky 😉
tak je tu nedela, urcite ste vsetky rozlezene po cintorinoch a navstevach...my sme tento rok nesli nikam...
Tak najprv: No zenicky, ja som sa s muzom vcera po dlllllhej dobe, teda ak pocitam cele tehu a pol roka co mame malicku, velmi dobre zabavila...boli sme na svadbe...najprv som mala dilemu ako to vyriesime s malou,ale nakoniec sme sa spolahli, a oplatilo sa, na nasu zlatucku tetusku a ujka po manzelovej strane z Boliarova...joj to su oni neskutocni zlatucki...nemaju vlastne deti, je to uz starsi parik a tak si to asi aj o to viac vazia...nevedeli sa jej uz dockat...mala sa prsiposobila, bola zlata, aj ked obcas slzicky, ale som na nu pysna, ze to neboli ziadne placuce vylevy...na svadbe sme boli mojej kamoske z VS vo Velkom Sarisi v penzione, je tam super, maju tam aj wellnes centrum, normlane s muzom rozmyslame ze kym sa nam koncom aprila narodi druhe tak by sme tam aspon na jeden den vyrazili...no fakt sme sa zabavili, mozno si niektore poviete, ze som opustila dieta...ale ja nemam vycitky, fakt to bolo 1x co sme ju tak nechali dlhsie od nas, dovtedy to bola len hodina...ale ja nelutujem, prospelo to ymslim vsetkym trom...taka pshychohygiena si myslim obcas nezaskodi, len prospeje.

sisamato
31. okt 2010

@gabika7706 ze to uz tej 12 rocnej babe slubila, vobec nebrala ohlad ze ma vnucku, ona je ten typ ze cudzim potrebuje dokazat ze je uzasna, nechce si pkazit povest, taky mam pocit...ale ked som ju ja pozvala k nam na pohostenie po obhajobe PhD tak nemla cas...no no koment....

sisamato
31. okt 2010

No a pokracujem ak vas uz nenudim, no dost ste ma prekvapili ze nie som vztahom matka dcera fakt jedina...je to fakt smutne, hlavne kvoli nasim detom...ale ja som si tak uvedomila ze sme o to lepsie matky my....tak len mozme byt na seba pysne, no nie 😉
Ja som tyzden tej svojej nedvihala telefon a dnes mi s ocom a sestrou zazvonili pri dverach...ja do slz od lutosti, nasi nic, ani nimi netrhlo, ale to uz nie je podtstane, prisli...snad vycitky svedomia, snad im niekto dohovoril...to uz sa nedozviem...len mama nezabudla podotknut ze vcera mali navstevu tety z PO, ktora ma od narodenia postihnuteho syna, ktory je uplne ale uplne nevladny a nic sam nevie a aky to je dar mat zdrave dieta....no...co dodat...asi im az ten chlapec otvoril oci...ochhhh

sisamato
31. okt 2010

ja dam svojej tiez nastrelit uska...tiez sa miviac pozdava tato alternativa 😉

kvojtanikova
31. okt 2010

@sisamato vobec si nemyslim ze si malu "opustila" naopak ved bolo o nu postarane a aj vy s muzom potrebujete sa zabavit. my sme tiez tak chodievali najprv na jeden vecer a ked mal maly rok tak aj na cely vikend do welnesu a bolo to super. my sme ho mali sice u babky s dedkom ktorych uz poznal ale ved to je jedno. a raz bol tusim aj u muzovej kolegyne, to uz mal vyse roka.

sisamato
31. okt 2010

No a dievcata, vcera ma kamoska na svadbe sokovala ked sme sa bavili o zuboch u deti...teraz pocuvajte: vraj existuje VAKCINA PROTI KAZENIU ZUBOV a vraj je na 100% ucinna, len sa o tom taji, pricom nasi zubari o tom vedia, ved biznis ...kukala som na nete, ale nic som nenasla, ale vraj sa terba pytat svokho zubara, maju o tom vediet, ja som obj. u svojej v stredu tak sa jej spytam....co vy na to? poculi ste nieco take?

sisamato
31. okt 2010

@kvojtanikova vdaka, si myslim ze aj deti sa tym ucia prisposobit sa inym a prostrediu, pa

kvojtanikova
31. okt 2010

@sisamato to som teda este nepocula. dost by ma to zaujimalo lebo aj ja aj muz mame zablombovane hadam vsetky zuby (co je sice fajn lebo teraz uz nemame kazy - nemame ich uz kde mat🙂 a ak hra ulohu aj genetika nerada by som aby aj moje deti tak skoncili. aj ja som objednana v stredu skusim sa aj ja spytat ze co je na tom pravdy.

sisamato
31. okt 2010

Zabudla som podotknut ze tato vakcia funguje iba pri detoch, ak este maju mliecne zuby 🙂

gabika7706
31. okt 2010

@sisamato to uz co len je za vymysel ta vakcina 😕 neuveritelne, proti comu vsetkemu su ludia ochotni sa dat zaockovat 🤐 a k tym nausniciam...skus nieco pocitat aj na nete, napr. aj tu: http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2317/na... ja zatial odolavam coraz pocetnejsim prosbam Katky, ze chce nausnice, mozno na narodky v aprili, alebo ju prehovorim, ze az ked pojde do skoly. Ved paradit sa vie aj bez nich 😉
No a ja som vcera bola po prvy krat prec od Martina dlhsie nez 2 hodiny, mali sme stretko zo strednej po 15 rokoch, Martin vraj zaspal "v pohode" po dlhsom noseni na rukach (je zvyknuty na kojenie vecer) no ale Katka vraj rumazgala, kde som 🙂
@dianocka myslis, ze niekolkodnove babetko vnima bolest menej, resp. ju vobec nevnima? 🤐
A este k vztahom...hodit za hlavu to mozem, sak som aj, ale odpustat...nemam co. Ked ona nema zaujem, ja ju prosit nebudem. Moja matka tu bola naposledy 19.9.,odvtedy sme sa si neozvali a mne to vobec nechyba 🤐 No ale Martin bude mat meniny, tak predpokladam, ze sa dotrepe. Mozno mu znova donesie hrkalku ako v tom septembri. To uz som len predychala, lebo vsak aj snaha sa ceni 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre