Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
25. jún 2011

ahojte kocky. ako tu zijete? len by som od vas potrebovala radu nebudem dlho vyrusovat 😀 mate tu nejaka dobreho kozneho?dik

gabika7706
26. jún 2011

@evicka1 skus kontaktovat @aeouliana, urcite poradi

stanka04
26. jún 2011

@evicka1 Ja mam vyborneho,na Strojarenskej ul.v tom Geriatrickom centre,MUDr.Chromy 😉

gabika7706
26. jún 2011

@stanka04 to je ten Mudr. Chromy, kt. bol primarom vo Vojenskej nem, kym tam bola aj lozkova cast?

stanka04
26. jún 2011

@gabika7706 Jaj,tak to neviem,ale moze byt,lebo ma na jedno vysetrenie pred par rokmi posielal tam. Teraz je myslim sukromnik,mna dal dobre dokopy 🙂

ewana73
27. jún 2011

ahojte,my sme vcera boli na anicke v detskom klube.je tam velmi pekne a maly sa tam super vysantil. 🙂

adelaida33
29. jún 2011

@evicka1 Suhlasim, Mudr. Chromy je fakt vyborny kozny lekar, jednoducho odbornik, aj ja ho odporucam 😉 .
@gabika7706 Ano, je to on, bol vo Vojenskej primarom 😉 .

vikus
1. júl 2011

Ahojte maminy, tehulky a snažilky

sorry že som tak vletela medzi vás, chcem sa opytat ci nebude niektorá z vás rodiť v šaci koncom júla. Aké máte skúsenosti s pôrodnicou v šaci a ktorého lekára by ste doporučili k pôrodu. Som prvorodicka a mam v tom chaos a pomali aj strach, lebo neviem čo ma caka a neminie 😅

katka888
1. júl 2011

@vikus
preco si si vybrala sacu ak sa mozem opytat?

cukor
2. júl 2011

@vikus ...ahoj..ja som tam rodila v januari.rodil ma primar a bola som s ním velmi spokojná. a kuk na link od gabiky...tam sa dozvieš viac.a neboj sa ale teš sa♥

adelaida33
2. júl 2011

@vikus ahoj, ja som tam sice nerodila, ale moja kamaratka tam chodieva uz roky a nevie si cele gyn.-pôr. odd. vynachvalit. teraz je tehu a za najlekara (fakt odbornika) gynekologa v saci oznacila primara. hm 😉 , mozno pomohlo.

matutka
2. júl 2011

ahojte baby, pridám aj moju skúsenosť so Šacou, rodila som síce už dosť dávno (november 2006), ale pamätám si na to veľmi dobre 😀, takže po pôrod som bola spokojná maximálne, ale po preložení na šestonedelie - jedným slovom otras!!! Sestričky! Ak sa tam nezmenili (čo je po toľkých rokoch aj možné), a ak budete rodiť s epidurálkou (ako ja) a nedajbože budete mať komplikácie (ako som mala ja - bolela ma strašne hlava a točila sa mi), tak sa každý deň napočúvate: načo ste rodili s EDU, mali ste rodiť v bolestiach ako vaša mama, a čo ste si mysleli, že EDU je zázrak? atď. Bola som znechutená a zároveň smutná z takéhoto prístupu k mamičke, navyše som bola prvorodička. Sestra z novorodeneckého pri kojení na mňa doslova nabľačala, prečo takto kojím, že si prídem o bradavky, ale neukázala a neporadila mi ako správne kojiť, vraj si mám prečítať a strčila mi do ruky "zásady správneho dojčenia". Mlieko si mám odsávať, aby sa mi nezapálili bradavky, ale nepovedal, že si môžem prísť požičať odsávačku, ak ju nemám, ani sa na to neopýtala. Tak MM utekal kupovať odsávačku. Keď som sestre pri obede povedala, že mám neznesiteľné bolesti (už aj do jedálne som mala problém dojsť, pomáhala mi spolubývajúca), aby mi zavolala nejakého lekára, tak do štvrtej poobede nikto ku mne neprišiel - lebo však načo by o mne niekomu povedala, nech si odtrpím, keď som chcela rodiť s EDU. Tak som volala kamoške, ktorá má kamarátku lekárku - anesteziologičku, aby sa na mňa prišla pozrieť, o 20 minút bola pri mne!! setrám napísala do karty, aby mi podali infúziu s analgetikami, myslíte, že mi odtiekla? Ani náhodou! A pri večernej vizite sa ma službukonajúca lekárka pýtala, či mi odtiekla infúzia a keď som povedala, že nie, tak fajne zvozila sestričku (aj keď mi práve tejto bolo ľúto, lebo nie ona mi ju mala dať, ale tá pred ňou, ale táto si mala predsa pri preberaní služby odkontrolovať), a ešte táto jediná sestrička sa ku mne správala ako ku človeku, všetky ostatné ako k nejakej handre 😢 . Takže som bola veľmi sklamaná a pre svoj druhý pôrod som si pre túto negatívnu skúsenosť vybrala radšej inú pôrodnicu. A nie v KE, ale v inom meste a nemôžem si vynachváliť celý personál a prístup k pacientkam 😵

rabiva
2. júl 2011

@vikus ahoj, ja planujem rodit v Saci koncom jula 😉 tak ak chces napis IP, ja som bola akurat vo stvrtok na I.poradni. Rodit by som mala u Dosedlu. Aj prvu dcerku som tam porodila a bola som spokojna, ale to bolo pred 6r., tak sama som zvedava ake to tam bude teraz... 🙂

felicita2
6. júl 2011

Ahojte kosicanky - mamicky, mam k vam jednu velku prosbu.
Nechysta sa niektora z vas, vasa rodina alebo znamy v blizkej buducnost do Blavy, alebo do Trencina?
Mam vyhliadnute jedne golfky pre dvojicky- nezaberu vela miesta , ale su z Blavy.Ten pan mi ich nevie poslat , lebo ich nevie ako zabalit a nechce aby sa poskodili.
Budem sa revanzovat ak sa najde niejaka dobra dusa.
Vopred vdaka.

janka1874
6. júl 2011

@felicita2 ja síce tadiaľ cestu nemám ale posielala som dva kočíky cez kuriera pošty /expres kurier( robia aj službu že príde pre to rovno domov a stačí to zabaliť do potravinárskej fólie a vezmú to v pohode a pršislo to novým majiteľkám nepoškodené a nie je to také drahé

kamilecka
13. júl 2011

@lienka2 wow .... gratulujem k tehu .... pekne ze sa ani nepochvalis 🙂 hihii

kamilecka
13. júl 2011

@dianocka ako pokracujete s kutikom? Asi mas vela prace vsak? Uz ta ani nevidam na FB 😉 pozdravujem Dianku

dianocka
13. júl 2011

@kamilecka ahoj.kutik sa dobre rozbehol,ale je okolo toho vela prace,takze som sa za tie necele tri mesiace od otvorenia este nezastavila.niekedy mam pocit,ze som viac v kutiku ako doma.chvalabohu Dianka by tam travila najradsej cele dni,takze zatial je to v pohode.ale dovolenka by mi padla dobre.ako bolo v Turecku?

kamilecka
14. júl 2011

@dianocka tak to je super ze sa ti tak dari... my niejako ani cas nemame na nic ... ale niekedy ti tam donesiem Sarah 😀 hihihihiiii

katka888
18. júl 2011

baby, neviete kde sa da v kosiciach chodit cvicit joga? najlepsie na KVP.
dakujem

kamilecka
20. júl 2011

Ahojte.......

potrebujem poradit.

Nasa opatrovatelka nam oznamila ze nebude uz mat tolko casu,aby nam chodila strazit deti...☹ surne potrebujem niejaku, kde hladate opatrovatelky,ktore su spolahliveee???

ssstanka
21. júl 2011

@cukor ahoj,teba tu aj vidno?

cukor
21. júl 2011

@ssstanka ...ahoj stani......ako ?teba vonku nie je vidno.len tvoju simonku vzdy vidím a teraz má nejaké modre vlasy...

ssstanka
21. júl 2011

ano,vyzera jak dcera vodnikov....my sme stale vonku,tak asi sa miname ked sa nevieme stretnut 🙂)

cukor
21. júl 2011

...ja chodím väčšinou okolo obeda a potom este večer okolo piatej.

cukor
21. júl 2011

baby.....my s manzelom síce nie sme veriaci ale aj napriek tomu by sme chceli dať dcerku pokrstit.neviete poradit nejakého normálneho knaza,ktorý by nerobil problémy a bez zbytočných kázaní nam malú pokrstil?

gabika7706
22. júl 2011

@kamilecka skus pozriet na stranke domelia

gabika7706
22. júl 2011

@cukor pri krste je dolezity krstny rodic, to, ze vy nemate ani sviatost krstu ani ine sviatosti, myslim, ze pri krste nevadi...hoci im moze vadit, ze nebude vychovavane vo viere 😉

kamilecka
22. júl 2011

@gabika7706 gabi dik.....skoda ze clovek ich nepozna ... alebo aspon niekto ze nema skusenosti s niejkou babou odtial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre