Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

gabika7706
9. sep 2011

@cukor chapem Ta, ale ja osobne nemam s nou taku skusenost a keby ma posielali von, nesla by som, v metabolickej amb. tiez bravali Katke z hlavicky krv a posielali ma vzdy von, ani raz som tak neurobila.
Ja som urcite rada, ze sme chodievali k nej a nie k Dr. Klocanovej, lebo liecebne postupy sa vyrazne odlisuju a mnoho veci sa napr. kamoska, kt. chodila k Dr. Klocanovej so synom roky dozvedela odo mna (a problemov sa viac-menej
zbavili). Uznavam, ze aj ludsky pristup je dolezity (hlavne v pripade deti), no v tomto pripade u mna vyhrava odbornost.

cukor
9. sep 2011

@gabika7706 ..o.k. 😉

4gubka
9. sep 2011

caute baby ktory detsky lekar ci lekarku by ste odporucili??? nechcela by som len tak tipnut hoci myslim ze tak ci tak sa o male postaraju len ide o ten pristup ako ste pisali ale s ludskostou ide vsetko lepsie a niektori su naozaj ovela lepsi... hmm?? dakujem 🙂 🙂 🙂

cukor
9. sep 2011

@4gubka ....je dobré aby si mala lekárku niekde na blízku.neviem odkial si,ja chodím do medicínskeho centra na terase k mudr. lubici bírošovej.zatial som s nou velmi spokojná,pýta sa na dieta,vysvetlí čo treba.no zatial sme chorí neboli...klop,klop,klop,....

marhulka88
9. sep 2011

@gabika7706
@cukor ja k tomu mozem dodat len tolko...kazdemu podla jeho gusta ... ja okrem odbornosti od cloveka, ktory si vybral pracu s ludmi resp. v tomto pripade s detmi ocakavam aj komunikaciu-slusnu a inteligentnu v opacnom pripade moja dovera k danemu lekarovi pada ... uznavam, som neskutocne narocny pacient 😉

sisamato
11. sep 2011

ahojte,
neporadi mi niektora z vas dobru a cenovo slusnu pozicovnu spolocenskych siat? vdaka... 🙂

sisamato
11. sep 2011

@4gubka dr, Salzerova, nova nemocnica 😉

adelaida33
12. sep 2011

maminky, aká je kvalita našej košickej vody? zanedlho začínam s príkrmami, tak sa chcem poradit, ako ste to robili vy, či ste na prípravu jedla používali vodu z vodovodu alebo balenú a ak tak dokedy - vek dietatka. dakujem vam.

janka1874
12. sep 2011

@adelaida33 ja sa priznávam, že toto som skutočne neriešila až tak podobne aj tak si musia zvyknúť na našu vodu ja som od začiatku používala vodu z vodovodu samozrejme ale prevarenú do 1 roka potom už všetko len klasická voda z vodovodu už ani neprevarená

zfidorka
13. sep 2011

@adelaida33 tu si mozes pozriet kvalitu vody
http://www.vodarne.eu/novy_web/index.php?articl...
my mame filter brita, do roka som vodu aj prevarala, teraz davam prefiltrovanu z brity...

sisamato
13. sep 2011

@adelaida33 ahoj, som z KE okolia a mame tu strasnu vodu...s manzelom sme investovali do drahsieho, ale super pristroja, filtracne zariadnie Cristalle, voda sa neda oproti minulosti porovnat...a dokonca ju ani neprevaram na UM...odporucam 🙂

adelaida33
14. sep 2011

@zfidorka ďakujem ti 😉

trnka77
14. sep 2011

ahojte....chcela by som sa spýtať či niektorá mamička nemá zmapovanú situáciu v Košiciach ohľadne tanečných škôl.Môj najstarší by veľmi chcel tancovať hip-hop a neviem sa rozhodnúť kde ho dať.Ďakujem za odpovede

sisamato
14. sep 2011

Ahojte vsetky 😉 ,
neurobime si uz niekedy stretko napr. na Anicke? 🙂 co vy na to? 🙂

adelaida33
15. sep 2011

@trnka77 zmapované to nemám, ale decká (okolo 13 r.) si celkom chvália tú street-dance na juznom nábreží pri opatskom gympli 😉 . neviem však aké vekové rozmedzie tam prijímajú...

gabika7706
15. sep 2011

@adelaida33 tam to este funguje? ked som sa informovala kvoli dcere, dostala som info, ze v KE uz SDA nie je, najblizsie PO...Ale su, samozrejme, aj ine @trnka77 , ale zmapovane to nemam

@sisamato ja by som stretko uvitala 🙂 my mozeme len dopoludnia alebo po 16.30 cca

trnka77
15. sep 2011

nakoniec sme sa boli pozrieť v jumbe---Cassovia dance(najbližšie k nám)....je to tanečné štúdio Maťkovi sa tam páčilo...vybral si hiphop...na hodine boli len 5,ale to je fajn(podľa mňa)cvičiteľ sa mohol venovať každému.Myslím,že na začiatok to stačí a neskôr uvidíme....aj keď 17€ na mesiac je podľa mňa veľa.

adelaida33
15. sep 2011

@gabika7706 to vážne? 😲 ved este minulý šk. rok fungovali 😕 😒

gabika7706
15. sep 2011

@trnka77 ja tam chcem zapisat dceru do tanecnej predpripravky, alebo rovno na scenicky tanec, ked sa bude dat, ale maly je teraz chory, nemozem chodit nikam 😒 snad nas zapisu aj neskor, lebo chcem tam ist osobne, nie cez tlf to vybavovat

trnka77
15. sep 2011

scénicky tanec učia aj na Bete,neviem aká je škola-skupina...v škole na Tomašikovej majú vyvesenú reklamu
čo sa týka Cassovia dance tak majú neustále obsadené sály...preto máme aj jednu hodinu až o 19,00.....keď sme boli my v stredu o štvrtej tak o piatej sa práve začínala tanečná prípravka....samé dievky 😀 😀

sisamato
15. sep 2011

@gabika7706 tak si pockame kym sa este niekto prida, aj mne by to vyhovovalo skor po tej 16.30... 🙂

gabika7706
15. sep 2011

@trnka77 dik za info, ved preto tam chcem ist osobne, vidiet a porozpravat....

lienka2
21. sep 2011

baby viete mi odporucit nejakeho detskeho neurologa/neurologicku? potrebujem ist s malym na kontrolu..

tintinka
21. sep 2011

@lienka2 ja som chodila s tomim k dr. Tulejovej....robi na srbskej a pondelky u nas na poliklinike..

adelaida33
23. sep 2011

neviete, baby, čo to stavajú hore pri carrefoure? tam, kde zvykol stáť cirkus, ked došiel.

rabiva
25. sep 2011

@lienka2 ahoj, nam doporucili MUDr. Eliasovu, na Poliklinike Sever... mam t.c. ak chces napis IP... zajtra tam ideme 1x tak ti mozem dat info aka je 😎

edusik
4. okt 2011

@lienka2 my chodíme k Dr. Adamovej - sedela na detskej poliklinike, ale myslím že už sedí na Luníku VII. - teraz už chodíme len raz za 1/2 roka, ale predtým sme chodili každé 3 mesiace - veľmi odporúčam aj odborne aj ľudsky

edusik
4. okt 2011

@gabika7706
@cukor my chodíme k Dr.Klocáňovej od narodenia, keď bola Emmča ešte bábo, tak jej brala krv stále z rúčky ( z vrchnej strany pod zápästím) a stále som bola pri tom, teraz jej už berú riadne zo žili a sedí mi na kolenách a držím ju. A čo sa týka odbornosti, gabika troška si ma zaskočila. Ja tú Vašu Dr. nepoznám, ale u Klocáňovej som sa za tie 2 a 1/2 roka nestretla s nejakou neodbornosťou alebo neochotou - veľa sa rozprávame lebo u nás je bábo po veľa rokoch a nik z rodiny mi už nevedel radiť v príkrmoch, vitamínoch, strave a tak, takže som ju stále zarnula kopou otázok a stále sa so mnou pekne rozprávala. Odbornosť neviem posúdiť, lebo chodíme len na kontroly, či je všetko ok, a zatiaľ stále bolo, takže preto ma to zaskočilo. Mala nejaké mylné alebo neúplné nálezy alebo ako ste to mysleli? Jedinú výhradu som mala len k sestričke, ktorú našťastie už vymenila ako odišla z fakultnej... Ináč, nám ju zas odporučila naša pediatrička ako super odborníčku, a že aj keď sa ku nej dlho čaká na termín ( čo je niekedy až do neba volajúce ), tak že mám u nej vydržať, tak neviem...

gabika7706
4. okt 2011

@edusik napr. nezistit reflux u dietata je, myslim, dost mylny nalez...nepovedat matke, ze dieta podla vysledkov krvi prekonalo mononukleozu tiez nie je celkom v poriadku (alebo si to nevsimla?) to je len detail...
chodite tam uz 2 roky, preco? ... Mate stale nejake problemy? Liecite sa? Alebo vas pani doktorka chce vidiet aspon raz za pol roka, vezme krvicku, vsetko je OK a o pol roka pridite zas? 😉

edusik
4. okt 2011

@gabika7706 áno vezme krv, urobí sono bruška, pokecáme o súčasnom stave-prospievaní a ideme preč. Malú preventívne prezerá, lebo má povrchový hemangióm a to je predpoklad, že sa môže vytvoriť vnútorný a najčastejšie to býva v dutine brušnej, tak len kvôli tomu...

áno, tie veci sú vážne čo si napísala, až sa mi veriť nechce (nespochybňujem tvoje slová!!) až sa na budúce pediatričky ešte raz opýtam na návštevy u Klocáňovej a uvidím či mi povie to isté čo na začiatku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre