Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

evicka1
1. sep 2010

ahojte kosicanky
nejak to tu mrzne ale prisla som zazelat zajtrajsim velkym slecnam a moznoaj chlapom co idu prvy krat do skolky nech sa im tam paci a mamickam prajem tiez nech to preziju a zvladnu vpohode.

dianocka
2. sep 2010

ahojte,my sme dnes isli do skolky po 2 mesiacoch prazdnin a poviem vam,ze Dianke sa velmi nechcelo.tak dufam,ze bude vsetko ok.ale bol tam jej oblubeny kamarat Jakubko,cize by to malo byt v pohode.

sisamato
2. sep 2010

aj ja sa pripajam, vsetkym zacinajucim prvacikom zelam uspesny prvy skolsky rok 😉

sisamato
2. sep 2010

Inac zenicky, tie ktore ste rodili druhykrat, boli ste v tej istej nemocke alebo ste to zmenili? vdaka za odpovede.

gabika7706
2. sep 2010

@dianocka my sme v druhej triede, s Brankom a Anickou, takze to bolo celkom v pohode, ale rano sa jej velmi nechcelo veru.

@sisamato ja v tej istej, nemala som dovod menit

janka1874
2. sep 2010

@sisamato ja som bola spokojná aj po prvom pôrode tak som vôbec neuvažovala o zmene načo pokúšať

gabika7706
2. sep 2010

baby, mali ste to stretko?

lenka_66
2. sep 2010

@dianocka ako si na tom s tym detskym kutikom ? mame zas stretko ale s rocnymi detmi nemame kam ist 😠 .a zima sa blizi .rohy nam narastu doma.

dianocka
3. sep 2010

@gabika7706,no to si Dianka hned vsimla,ze v skolke nie je Branko a Katka.Ale inak v pohode,len rano sa nam nechce vstavat.Ako Katka po prvom dni v novej triede?

dianocka
3. sep 2010

@lenka_66,prave som pisala do inej temy,ze dnes by mi mali pripravit konecne zmluvy.Tak dufam,ze ich na buduci tyzden podpiseme.A potom do 6 tyzdnov by som teoreticky mohla otvorit.Budem sa snazit cim skor,aby rozky doma nenarastli.

janka1874
3. sep 2010

@gabika7706 nebolo žiadne stretko nejako sa to tu rozdovolenkovalo tak sa nestihlo

evicka1
3. sep 2010

ahoj zeny
ako sa tu mavate? ako zvladate skolku? urcite tie co ste mali dve deticky doma tak je to asi trosku pohodovejsie 🤐
Hugo je strasne nestastny ze siel synovec do skolky, rano si vezme boty sadne k dveram a vola : mamka pod skolky 😀 a aj v dedine ked sme vonku tak sa ho pytaju babicky ze kam ide a furt hlasi ze do skolky... a babicky na mna kukaju jak na teliatko ze ho davam tak skoro 😝
vonku je hnusna zima my od rana prerabame garaz takze je tu bordel ako keby sa tu prehnalo tornado... chvala bohu ze uz otvaraju mc aspon mozme niekam vypadnut... doma nuda, skoda ze sa nejak nestretavame 😒
tak vam prajem krasny dnik

dianocka
3. sep 2010

@evicka1,tak to ti verim.fakt,ze vonku sa poriadne ochladilo.My uz skolkujeme a vcera som Dianku prihlasila na tanecnu.Uz sa nevie dockat,kedy zacne.Aj ja ,lebo ma strasne vela energie,tak dufam,ze ju tam vybije.

aeouliana
3. sep 2010

caute baby..ako,ako? 😀

dianocka
3. sep 2010

@aeouliana,ahoj dobre,dobre.a ty?

aeouliana
3. sep 2010

zimaaaaa. prisli sme z dovolenky a tu mrzne 😝

janka1874
3. sep 2010

@aeouliana veru ste trošku tepla mali doniesť tu je kosa ako v ruskom filme des

aeouliana
3. sep 2010

@janka1874: no ved. a vyzera, ze to tak skoro neskonci a my ze este vezmeme deti na nejake vylety..tak sme akurat tak dnes doobedu stihli nasu zoo a nic viac. vikend ma zas prsat 😠
Sendy ako v skolke?

janka1874
3. sep 2010

@aeouliana zatiaľ má škôlke veeeeeeeľký úspech pekne tam spáva ráno sme museli utekaaaaaaaaaaaaaať od auta lebo sa taaaaaaaaaaak ponáhľala hrať no som skoro odpadla no vraj dnes trošku aj poplačkala ale dá sa tak uvidíme čo bude v pondelok

gabika7706
3. sep 2010

@dianocka kde bude chodit Dianka na tanecnu?
Btw, dnes som zistila, ze su Katka, Anicka a Branko v triede 3-4 rocnych deti 😠 , Katka je druha najstarsia (takze uz nie uplne najstarsia, ale nejaky Matko je januarovy..), potom oni traja prelozeni a vsetko mladsie deti. Nechapem, naco toto bolo dobre, Katka si sice pochvaluje, vraj lepsie ako "hore", ale tak chcela som, aby bola medzi 4-5 rocnymi detmi ☹

@janka1874 tak super, ze Sendy nema vobec problem 🙂

dianocka
4. sep 2010

@aeouliana,a kde ste boli na dovolenke?
@gabika7706,bude chodit do MC Delfinika,tam si jedna tanecna skola zrejme prenajala priestory alebo ma zmluvu s mc delfinikom.na ich web stranke je kontakt na p.Hybbenovu,ktora robila zapis teraz 2.a3.9.

dianocka
4. sep 2010

@gabika,tak tomu ani ja nerozumiem,aky to malo vyznam prelozit Katku,ked je opat v rovnakej vekovej kategorii.

malaefka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisamato
4. sep 2010

Janka a Gabika, mozem vediet v ktorej nemocke? Ja som rodila v novej, vraj ju vela ludi nemusi, ale je tam dobra dr. Rosakova... 😉

gabika7706
4. sep 2010

@sisamato ja v novej, druhy cisarsky mi robila prave Dr. Rosakova 😉

gabika7706
4. sep 2010

@dianocka urcite sa na to riaditelky opytam, aj ked odpoved uz asi viem vopred... 😖

dianocka
5. sep 2010

@gabika7706,cize pre Katku v podstate ziadna zmena.Ale je to cudne,lebo vy ste zrejme vyslovene ziadali preradenie Katky medzi starsie deti?
@sisamato,ja som rodila tiez v novej nemocnici a nemozem sa na nic stazovat.Ja som rodila u Dr.Makaru,ku ktoremu som chodila od zaciatku tehotenstva.A velmi mu dakujem za starostlivost pocas tehotenstva a aj porodu.

gabika7706
5. sep 2010

@dianocka ja som vyslovene ziadala o prelozenie hned druhy skolsky den minuly skolsky rok. Nedalo sa, vraj nebolo miesto. Dufala som, ze v tom prvom mesiaci sa to nejako utrasie a podari sa, nepodarilo sa. Katka si potom zvykla, tak som to nejako neriesila, aj ked spokojna som s tym nebola.
Ku koncu skol.roka som sa chystala za riaditelkou, ale ucitelka ma predbehla a oznamila mi, ze Katka s nimi uz nebude pokracovat, lebo je najstarsia, ovela sikovnejsia a pojde k starsim detom. Potom som stretla riaditelku na dvore a ta mi to potvrdila, ze ano, Katka, Branko a Anicka su najstarsi a budu preradeni...Neviem teda aka celkova vekova skladba je v tej nasej novej triede, ucitelka mi len povedala, ze Katka je druha najstarsia, potom Anicka a Branko...v triede je rocnik 2006 a 2007. Branko je oktobrovy...
Toto by sa ale nedialo, keby neboli v skolke 2 rocne deti, vsak to je .... skoda slov 🤐

gabika7706
5. sep 2010

na druhej strane si ale hovorim, ze keby sme zili niekde na dedine, tam by som to neriesila, aspon tam, odkial pochadzam, su vsetky deti spolu, akurat predskolaci maju trosku iny rezim a nikto to tam neriesi 😎

aeouliana
5. sep 2010

@janka1874: super! nech jej to vydrzi bambulke. 🙂
@gabika7706: no, my ideme az zajtra do skolky, tak som zvedava co a ako. Saska sa uz nevie dockat. 😀 a mamka tiez 😝
@dianocka: nakoniec sme sli do CHorvatska, kvoli detom. aj ked do poslednej chvile som nevedela kam, kedze moj MM funguje systemom "pani ste nerozhodna?" 😎 ale ja som spokojna, kedze to bol moj povodny navrh.
@sisamato: ja som rodila ob deti v Saci. bola som spokojna 🙂 ak by ze nahodou opat niekedy rodim, tak tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre