Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

janka1874
28. nov 2008

jaaaj a trhy to niekedy okolo Mikuláša

andrea.m
28. nov 2008

zuzi väčšinou sme vonku alebo spí. ale ked je také počasie ako dnes tak si kreslí alebo pozerá danku a janku. je na tej rozprávke doslova závisla.ale fakt sme väčšinou vonku.celé dni.

kamilecka
28. nov 2008

Nam vcera prisiel letak C&A a to zevraj otvaraju uz dnes,inak vsetko az zajtra. Konecne poriadne kino aj v KE,uz nebudeme musiet ist koli kinu do presova 😀

madi
28. nov 2008

janka1874 - ja som mala rovnaky problem s postarkou...neni si z jazera nahodou? riesila som to tak, ze som sa bola stazovat veducej posty - kam patrim a kam patri aj teta balikova dorucovatelka...dokopy trikrat v priebehu asi 3 mesiacov....lebo prve dve staznosti nepomohli...a potom zrazu teta dorucovatelka zistila ze vie citat a precitala si menovku...a odrazu nebol problem dorucit balik...cize urcite veducej posty a pripadne pohrozit ze budes nutena pisomne sa stazovat este vyssie (teda asi centrala v BA)....

majka35 - konik ma bavi...ale Simonko da zabrat a niekedy je zabavnejsi ako konik 😅 😎 a ked stiham na konika, tak chodim vacsinou zreferovat do nasho augustoveho fora.....na rychlofku...taze tak...ale zrejme nabiehame na nejaky ten rezim, tak sa stabilizujem aj ja tu..snad...

inak baby - poculi ste o vztahovej vychove? riadite sa tymto "systemom" niektora pri vychove svojich deti? ako sa na vas pozera okolie? 😕

andrea.m
28. nov 2008

nepočula som a teda neriadím sa 😉 čo je to za výchovu?

norik1
autor
28. nov 2008

ze sa nebojis ze bude dieta rozmaznane a tak sa tulis, mojkas...a ked zaplce, tak pribehnes 😀

norik1
autor
28. nov 2008

zaplace he he

andrea.m
28. nov 2008

aha tak ja tak pol na pol. tulim a mojkám veľmi často obidvoch a plakať ich tiež nenechám dlho aj ked viem kedy je plač z trucu a na ten nereagujem. u mňa je to podľa hesla !čím viac lásky dáš tým viac dostaneš späť"

andrea.m
28. nov 2008

namiesto ! mali byť "

zuzka111111
28. nov 2008

vcera som bola v meste a akurat nosili stanky a robili stromcek tak kazdu chvilku sa to rozbehne

ja zasa sa detom velmi nestiham venovat teraz momentalne krmim a pozerame pan vcelka ale vcera bola u mamky mojej a nechcel aist domov 8 hodin nbola pri nej a len sa hraliiiiiii anidomov nechcela ist 😀

madi
28. nov 2008

vztahova vychova ma par zakladnych principov - nosenie deti (v satke, babyvaku, na rukach...- niekolko hodin denne), spolocne spanie (ze nie v inej izbe, ale dieta pri rodicoch), dojcenie na poziadanie a kazdy plac dietata ma dovod a ze ho netreba nechat plakat a take.... ide o to, aby dieta vzdy malo pocit bezpecia, pohody a lasky... je na to mnozstvo literatury aj web....
v zakladnych principoch je to vlastne navrat do minulosti - este pred eru vychovy typu, ze necham dieta vecer v postielke - aj ked reve ako pavian..ved ono sa utisi a casom zaspi...
no...je to zlozitejsia problematika....len tak som to tu smarila do plena ci sa tym niektora kosicanka zaobera alebo to pozna..

zuzka111111
28. nov 2008

no mylsim ze takto je to skoro v kazdej rodine ci nie?? teda u mna hej nikdy som ich nenechala plakat v postielke zaspavam s nimi nelly nosim v babyvaku a td ale no asi tak len rozmaznam nedi a potom mi prelezu aj cez hlavu ale asi aj od povahy dietata zalezi ....

inak uz odpocitavam minuty nech idu spat brutal ma boli hlavaaaaaa 😠
neviete mi poradit nieco na nervy??? nejake lieky alebo homeopatika alebo nieco ja uz kricim za vsetko uz mi tie deti riadne pocuchali nervy .... priklad doobedu uspavam nelly v babyvaku a lilka zamnou chodi reve a krici hadze sa o zem bucha sa schvalne aby som ju zobrala.... a uz ked nelly spinka tak vtedy spusti turbo frekvenciu a ta by aj mrtveho prebrala a podobne veci vo mne vrie ked ona reve a krivci aj preto lebo si nevie vytiahnut teplaky ked dopiska lebo nieco nevie otvorit a podobne a ja uz nemam nervyyyy 😖

marianna11
28. nov 2008

Madi: ja o vzťahovej výchove počujem prvý krát, ale podľa toho čo píšeš, tak sa ňou riadim. Ja nemám srdce drobčeka nechať plakať ani chvilinku. Jednoducho mi to vadí a som zástancom názoru, že bábätká neplačú bez príčiny.....Aj keď veľakrát je tou príčinou len pocit "samoty" alebo ako to mám nazvať, jednoducho, že bábätko potrebuje pri sebe cítiť maminu. A okolie ja neriešim....Riadim sa sama sebou. My sme mali obrovské problémy, keď mal Julinko asi cca 2 mesiace, stále nám len plačkal a ja som ho stále nosila na rukách a čičíkala, každý mi hovoril, nenos ho na rukách, zvykne si na to, nechaj ho poplakať a potom sa ukázalo, že mám málo mliečka, takže zrejme bol hladný.... ☹ .

marianna11
28. nov 2008

Zuzka: ja keď som s nervami v koncoch pustím si rádio alebo CD, uvarím si Roibos čajík, ten je že vraj na dobrú náladu a ak je manželík už z práce doma, tak ma doma 100%-nú službu.

madi
28. nov 2008

zuzi, marianna - aj ja si myslim ze je to intuitivne v nas....ja som tiez az teraz zistila, ze existuje nieco ako vztahova vychova...a tiez som sa prve mesiace riadila svojou intuiciou...aj ked mama a svokra do mna hucali, ze nech to nerobim, nech ho nenosim, ze si zvykne a nech zaspava sam v postielke....no boze...sak ja by som ho nedokazala nechat sameho ked je nespokojny...
neviem, mozno len generacia nasich rodicov / starych rodicov - si o tomto type "vychovy" mysli, ze je to rozmaznavanie a nema sa to robit...lebo vlastne sa s tym stretavam na kazdom kroku (vsetky babky a dedkovia na mna kukaju jak na salenu... 😒 )

dakujem vam za nazory a samozrjeme sa potesim dalsim....
len somsa chcela uistit, ze nie ja som ta ťuknuta co robi nieco nespravne.... 😉

marianna11
28. nov 2008

Babenky, ja sa ešte trošku vrátim k tým chodítkam. Neviete mi poradiť, kde je nejaký dobrý bazár na také veci? Bola som kuknúť na Terase, prvý obchodný dom za kruhovým, ale tam majú strašne predražené veci. Za používané chodítko chceli 1200 sk 😕 . Kde je ešte nejaký iný bazárik?

madi
28. nov 2008

marianna a neskusala si www.mimibazar.sk alebo www.babybazar.sk ?
daj si do vyhladavaca iba kosice, alebo vychodne slovensko (to hovorim o MMB) a moznonajdes nieco...podla mna isto iste nieco dobre najdes...
viem ze bazar detskych veci je na terase, na tahanovciach (poliklinika) a este dakde...ale zabudla som ze kde 😅

marianna11
28. nov 2008

Madi určite nie si ťuknutá 😀 . To by bola väčšina maminiek, okrem tých flegmatických.....My sme boli včera v Tescu a tam mala jedna pani max. 2 mesačné bábo prehodené cez plece, revajúce a nič si z toho nerobila. My sme tam boli asi 20 min. a malé celý čas nenormálne kričalo, bolo ho počuť v celom obchode a ona bola v pohodičke, nakupovala....Ja som si vtedy pomyslela, že ja som takýto plač nezniesla ani 5 minút a ani nehovorím, že by som si popritom vkľude nakupovala 😒 .
Jaaaj a to spanie v postieľke. Prvých 5 mesiacov drobček bezproblémov sám zaspával v postieľke. Každý mi vravel, super, nemáš problém. Potom si z ničoho nič povedal, že v postieľke spať nebude, ja som ho kričať nenechala, tak spával asi mesiac s nami v posteli. Keď začal loziť, tak som sa snažila naučiť ho znovu zaspávať v postieľke a podarilo sa....Nenásilne, bez plaču,....No a teraz si zase povedal, že postieľku ani vidieť nechce, tak zaspáva zase v posteli.....som zvedavá dokedy.....

norik1
autor
28. nov 2008

marianka jeden je u nas na KVP - Slniecko, mam ti skocit kuknut? alebo vies co? 0556434555 skus tam zavolat a opytaj sa ci nieco maju. Vzdy nieco maju 🙂

marianna11
28. nov 2008

Díky Norik, pôjdem kuknúť

marianna11
28. nov 2008

Super videjko, ja som aj chcela chodiť s malým plávať, ale on mi vždy po papaní spinkal, takže nebolo kedy, no a teraz je zase zima, tak neviem.....

andrea.m
28. nov 2008

tak v tom prípade sa aj ja zaoberám vzťahovou výchovou. a hlavne pri Tami, Filipko bol samostanejší. prvé 4 mesiace bola v kuse na rukách ináč revala až sa zachádzala. do veku 7 mesiacov spala medzi nami v posteli, lebo postieľku odmietala, potom v postieľke ale tá bola pri posteli tak blízko že som ju držala za ruku a teraz mame v spálni okrem manželskej postele aj rozkladaciu dvoj valendu na ktorej spia obaja takže sú nielen spolu ako súrodenci ale aj blízko mňa a stačí sa im tak 2x pregúľať a sú pri mne. okrem trucovitého plaču ich samozrejme plakať nenechám a nemám pocit žeby Filipko, alebo Tami boli rozmazmaní. aj ked pri jednom očnom vyšetrení s Filipkom mi to lekárka vytkla na čo som ju z kamenným ksichtom upozornila že medzi rozmaznanosťou a strachom z lekárov je podstatný rozdiel a že som tam prišla vyšetriť zrak a nie psychiku dieťaťa a bola ticho.

norik1
autor
28. nov 2008

my chodime plavat od 5 mesiacov a Filip je ako ryba vo vode - vo svojom zivle... ucia sa aj potapat 😀

marianna11
28. nov 2008

Norik a kde chodíte? Nie je problém s tým, že je vo vode a potom do zimy?

sasenkat
28. nov 2008

kazde dieta je ine a preto s inak uplatnuje vztahova vychova
clanky o nej na pokracovanie boli aj v casopise Dieta

sasenka spi sama v postielke ale tiez sa vela mojkame , salime a vzdy sa jej snazim porozumiet aby sa citila dobre
... o tom to je ... pohoda pre babatko aj maminku

sasenkat
28. nov 2008

norik ... fajn ze si zalozila 5 ... to je jedno kto ju spusti ... sak sme partia ... ne superi ☹

norik1
autor
28. nov 2008

No sak hej 🙂

Marianka chodime do Sace, vyzliekam a obliekam ho pri bazene, do usi dostane dve papierove vreckovky na odsatie vody a potom na chodbe este mliecko...no a kym sa vychystame na cestu domov, tak je v pohode. Je sice pravda, ze ideme autom, ale to auto mi tiez nikto nevykuri 15 minut pred odchodom 😵 😵

Ved vy tam mate nejake plavanie na Tahanovskych riadkoch, nie?

sasenkat
28. nov 2008

so sasenkou sme od 3 mesiacov plavali vo vani, od 6 chodime do bazena
je to maly potapac a moreplavec 🙂
prve co som pochopila je ze sa naucia pri potopeni pod vodu zadrzat dzch a vznoria sa
my sme absolvovali 15 hodin a sasenku ked pod vodou pustim, samovolne sa vynori
... ci je zima alebo leto . . . posilnuje si imunitu
sopliky sme zatial mali len ked nam sli zubky, inac 100 percent zdrava 🙂 🙂 🙂 klop - klop

norik1
autor
28. nov 2008

my sme tiez zacinali vo vani a teraz je to v pohode.... tiez sme zdravi klopi klop a toto su jeho prve chladne dni v zivote 😀 tak som celkom prekvapkana ako to dobre zvlada 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre