Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

norik1
autor
9. jan 2009

juj ja idem teraz v minus 14 riesit defekt lebo na 12.00 musim byt s malym v Saci na kontrolu...nic lepsie som si nemohla zelat....

miresta
9. jan 2009

Dobré ráno baby,

norik1 - tak to ti nezávidím teda, tak nech to zvládneš aj na kontrole nech je všetko v poriadku

zuzi 111111 - máš to tam (IP). Na plese nech sa dobre zabavíš, a detičky nech pekne spinkajú, oni vedia niekedy že rodičia niečo majú, tak musia pekne spinkať. Som chorá takže stretko bude neviem kedy, ale už dúfam, že čoskoro som tu totiž zatvorená už viac ako týždeň, nech mi to už prejde.

jani - tak nech sa tiež rýchlo uzdravíš, Toho dedka ti naozaj závidím. 😉

madi
9. jan 2009

ahojte,
aj na mna cosi lezie 😒 tak dufam ze nejako sa z toho vystrabim, aby som nenakazila maleho....
dnes v noci sme boli od tretej hore kazdu hodinu!!! som myslela ze ma uz urve z toho...ach jaj...a od piatej do siestej sme sa hrali na prebalovaku...pri intimnom osvetleni aby sa zasros velmi neprebral

no a norik - aj my ideme dnes do sace...na jedenastu 😀 a ten defekt ma mrzí 😖
takze seckych pochoretym skore uzdravenie.... 😀

janka1874
9. jan 2009

ďakujem no dnes už mi je trošku lepšie akurát sa idem nadávkovať vitamínmi a liekmi

norik1
autor
9. jan 2009

no, pruser taky defekt, ale ked to teraz nevies na co nadabis pod tym snohom....zeby same prekvapkania? 😀 😀
defekt uz je sice odstraneny, len sa trasiem, co sa pokazi teraz...

Madi, tak nech to mate rychlo za sebou, tu Sacu 😵 Jani a tebe skore uzdravko 😵

madi
9. jan 2009

no, trcali sme tam hodinu, doktorka je sama v ordinacii, tak odbehovala aj k porodu a tak...ale secko okej...simon vazi 7380g a je to frajer....akurat sa straaaasne rozplace, ked sa k nemu prihovori niekto cudzi 😖 to sa nam stava posledne 2 tyzdne...ze aj babka ked sa k nemu ozve...tak reve jak na umretie 😢
norik - mysli pozitivne, co by sa mohlo pokazit...nic sa nepokazi 😉

kamilecka
9. jan 2009

Ahojte

Citam ze na kazdu nieco lezie,mna vcera pobelievalo hrdlo ale niejako to dnes preslo,asi zabrali cajiky s medikom 🙂 Davidko sa nastastie drzi a choroby nas obchadzaju 🙂

Tak nech ste vsetky zdrave cim skor 🙂 Aj ked v tomto pocasi .....

janka1874
9. jan 2009

no to je aj mne divné hovoria že ak sú teploty pod 0 tak nehrozia žiadne nákazy no neviem neviem keď je toľko chorých

miresta
9. jan 2009

janka - počula som že k nám ide z Rakuska niejaký vírus a že je dosť zlý, horší ako chrípka, lebo len tak ho nezničíš. ☹

madi - tak ty máš ale poriadneho valibuka doma, na 4 mesiace je ale veľký. Moja mala len 3,5 kg. No ale potom sa to rozbehlo, teraz už má 11kg. A ináč bola taká istá potreťom mesiaci tiež plakala keď k nej niekto iný prehovoril, ale potom sa to upravilo. Už sa zo mňa smiali že "mamkin miláčik" 😀

madi
9. jan 2009

miresta fakt? lebo ja uz zacinam chytat depku z toho....minuly tyzden sme boli u deda a babky...predtym v tescu na nakup...cestou v aute nam zadriemal kustik...dosli sme k nim do bytu, vybrala som ho zo sedacky a taky spustil zalostny narek ze som sa az zlakla....a tati tiez...a babka s dedom chytili depku, ze ich nepozna a nema rad....take smutne to bolo....
dala som ho na prso, lebo ze sak furt sa tak ukludni...a nic...normlane pol hodku zalostne plakal a nevedel sa utisit...
zajtra ideme k dalsim starym rodicom, tak cakam rovnaky scenar 😖

kami - cajik s medom mnam....za normalneho stavu si davam medovo-cesnakovo-cibulovu kuru ked na mna cosi lezie...ale kedze sa kojime, tak ani jedno z toho nemozeme 😠 😒 mam kupene homeo ale neviem ci pomoze...ale tak aspon teply caj 😉

pekny vikend vam vsetkym....

zuzana355
9. jan 2009

ahojte všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie 😉

janka máš pravdu hovorí sa že ked su minusové teploty tak bacile vymrznu aj s malou som bola včera vonku a nič to nepomohlo 😕 inak mi vobec nechce chodit po snehu ked vojde do večšieho tak riči jak nenormálna tak ju nosíím celý čas na rukách

madi tak držím palce nech to malý Šimi čím skor prekoná možno je to len chvílkové obdobie a prejde ho to

zuzana355
9. jan 2009

anjelinka ja mám gynekologa v starej Dr. Urdzík tak ak chceš tak neho ti možem dat kontakt. 😉

zuzana355
9. jan 2009

aaaaa vy už asi všetky hajate nikde nikto 😕 no dnes som sam zabava ja 😀

norik1
autor
9. jan 2009

ja som tuuuu 😵

norik1
autor
9. jan 2009

Ty Madi, nezacinaju mu liezt zubky? Vraj to dieta boli a ma ovela väcsi stres ako pri samotnom porode, lebo nevie co ho caka, vobec ten pocit nevie definovat... Jasne ze mu nevylezu hned zajtra, ved aj to predieranie dasnami nieco trva....

lindulienka
9. jan 2009

Ahojte mamky 🙂, tuto stranku som navstevovala, ked sme chystali svadbu 😉 ... teraz uz mame 20 mesacnu dceru a tak som sem nakukla v ramci nocneho "internetovania". Musim uznat,ze vasa diskusia (na rozdiel od ostatnych) perfektne fici 😀 .
Chcem sa opytat, ci sa medzi vami nenajde mamina z Juhu, Zeleznikov alebo Terasy s cca 20 mesacnou dcerou. Zaciname sa s dcerkou doma nudit, privitali by sme nejake kamaratky - pre dcerku na hranie 😵 a pre mamku na pokec 😀

andrea.m
10. jan 2009

vitaj lindulienka 🙂

terasa-2 roky-tamarka-môže byť? 😀 😀 😀

janka1874
10. jan 2009

Dobré ránko
vitaj lindulienka
adi to by si stíhala veď tvoj denný plán je dosť plný 😀 😀 😀 no my nezapadáme do kategórie ☹ 😉

miresta
10. jan 2009

ahojte kočky,

madi - neboj to sa upraví, moja sa najviac bála sestry, to uplne bola mimoa až sa rozplakala, že ju nemá rada, hneď ako ju chytila začala jačať, nič neboj. My sme si tiež mysleli že to sú zúbky, ale od štvrtého mesiaca - až do deviateho to by asi nešlo tak dlho, ono to trvalo mesiac. A zúbky jej vyšli až na deviaty mesiac a dva týždne.

lindulienka - vitaj medzi nami. Ja som sa pred dvoma mesiacmi presťahovala z juhu na Ťahanovce, a tam mi tiež niekto chýbal, ale mala som tam rodinu, takže to bolo lepšie. Ale vidíš už andrea.m sa ponúkla, neboj tu si najdeš kamošky.

janka1874 - ako sa máš, už ti je lepšie? Ja som bola teraz ráno na nákup, no vrátila som sa uplne mokrá, nevládala som odniesť ani dve tašky. Ešte som hrozne slabá, ale je mi už lepšie. Dnes čakám aj návštevu, tak musím niečo prichystať, tak dúfam, že večer to ešte zvládnem.

Pekný deň všetkým. 🙂

janka1874
10. jan 2009

miresta no už sa to celkom dá ale vonku si ešte netrúfnem ísť ale ako čítam tak ani ty ešte nie si v pohode na 100%
neviem či aj mne nepríde dnes návšteva ale asi budú mať ponúknuté len koláče lebo drahý nie je doma a nemám nič také z čoho by sa dali urobiť chlebíčky takže smola

janka1874
10. jan 2009

lindulienka mistery má pravdu tu si určite niekoho nájdeš

dea
10. jan 2009

ahojte............tak chorym prajeme skore uzdravenie 😉

no vidim, ze tu toho moc nepribudlo 😀 😀
my sa mame fajn, sme zdrave 🙂 a nic ine nove 😀

lindulienka
10. jan 2009

Ahojte, dakujem velmi pekne, za vase reakcie, uvitanie ... 😅 Ani som necakala, ze budete tak rychlo reagovat 😵 .
ANDREA M - dakujem pekne, jasne, ze moze byt 😀 . Uz sa na vas tesime. Kedy sa stretneme? 😵
JANKA 1874 - nemusim sa stretavat len s "babami" vo veku mojej dcerky ... ja som uz bola zufala, lebo v nasom okoli mame len chlapcov ci starsich, alebo mladsich. S nimi sa Saska pohra len chvilku a ked zisti, ze ich nezaujimaju babiky, tak uz o chlapcov nejavi zaujem 🙂.
MIRESTA - my byvame na Zeleznikoch, pristahovali sme sa pred 2 rokmi. Zvazovali sme prestahovanie na Tahanovce, ale to sme hned zrusili kvoli doprave a hlavne nikoho sme tam nepoznali. Tu sa mame fajn, sme blizko rodiny, mame blizko do centra a aj doprava je OK 🙂

Majte sa pekne a dobru noc

madi
11. jan 2009

norik - my uz mame 2 zubky vylezene....ocakavame dalsie...
ale boli sme teda u svokrovcov cez vikend...a nahodila som taktiku - ze teda ked sa maly zobudi (vzdy v aute spinka), tak opatrne nech sa k nemu ozyvaju....tak sa teda zobudil, vzala som ho, boli sme pozriet stromcek, videl vsetkych ludi ale nikto sa k nemu neozyval...potom poobzeral dookola hore dole a potom postupne sa k nemu zacali ozyvat....asi trikrat ho tak natiahlo do placu ale furt to ustal...moj pokladik...cize sme neplakaliiii 😎
ale zato v noci je to strasne...sak on sa budi kazdu hodinu , ja uz nevladzem...neviem co to ma za moresy odrazu...hm...snad sa to coskoro upravi...alebo nech mu vylezu dalsie nejake zubky alebo neviem co... 😖
pekny zvysok vikendu...

janka1874
11. jan 2009

madi si šikulka prišla si na to ako ho treba zoznamovať s okolím supeeeer asi mu to takto viac vyhovuje keď sa v mamkinom náručí okuká a až tak sa pridávajú ostatní

yesno22
11. jan 2009

ahojte...dnes sme mali na navsteve 7mesacnu Jakubovu kamosku, tak sa nas frajer predvadzal...ale Barborka ho rychlo zacala nudit, kedze nechcela s nim ist do izby a vsetky hracky co jej nosil mu oslintala 😀
teraz som ho trosku ocvakala, uz mal dlhe vlasky az mu liezli do oci 🙂

madi...to nocne budenie ti nezavidim a len dufam, ze to nebude ako u nas...v podstate do cca 10m to bolo taketo, pripadne bol v noci 2-3hod hore...budicek uz od piatej a cez den spaval len v kociari a aj to len za pohybu... 🙄 ...az ked sme ho odstahovali do jeho izby a naucil sa sam zaspavat, tak sa to postupne zlepsilo....ale do rana prespal zatial len parkrat, stale sa medzi 5-6budi na mlieko a obcas aj po polnoci, ale to vacsinou zaspi sam...pockam do februara, ked bude mat 2 roky a zacneme s oducanim od mliecka nadranom a potom aj pred spanim...do septembra musime byt bez plienky, ale ked pred spanim vypije 2deci mlieka, jasne ze plienka je precikana az hroza 😅

madi
11. jan 2009

janka dik 😉 na prvy raz to takto zafungovalo, uvidime nabuduce....
inak aj v piatok - v saci ked sme boli na kontrolu - tak reval cely cas...lebo sa k nemu prihovorila aj sestricka aj lekarka 😀

yesno - toto hodinove budenie / spanie ma tak tyzden asi.... on mi predtym pekne hajal, celu noc sice nikdy, ale nevadi mi vstavat 2x k nemu...a normalne rano vstavame az okolo osmej, cize to neni problem....do polnoci / jednej spi fajn a potom kazdu hodku...neviem co to...
a tiez - uz stvrty den nekakame, tak mozno ho aj toto trapi...aj ked brusko ma makke...a od vianoc vlastne takto kadime raz za 3-4 dni..hm...no neviem...snad sa to zlepsi

jaaaj, sa "tesim" na vselijake oducanie a naucanie a kde co...hihi....aj na prve prikrmy za par tyzdnov 😵 😅

yvka
11. jan 2009

Ahojte, ja som tu nová 😨
Bývame v KE ale neni som košičanka. Budete mať niekedy nejaké stretko, rada by som spoznala nejaké kamarátky.

zuzana355
11. jan 2009

ahojte kočky 🙂
yvka vítaj 😉 stretko no už by sme mohli dat deturence aby sa pohrali my pokecali 🙂

zuzana355
11. jan 2009

len nech počasíčko bude OK a deturence zdravvé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre