Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

kamilecka
2. mar 2009

Ja peciem na Vianoce a ked uz sa mi fakt chce 🙂 Napr manzelovi ako prekvapko,Davidkovi na oslavu .....atd

janka1874
2. mar 2009

no navianoce som aj ja piekla ale nie tortu to len také ľahké veci

dea
2. mar 2009

no ja peciem od oktobra..........zacala som s muzikom a teraz pokracujem,kazdemu z rodiny 😝 😝 kolace peciem, tak raz za tyzden 😉 vcera som robila "makovy kremes"
na vianoce som upiekla 10 druhov kolacikov 😅 😅 len linecke som robila z 3 davok 😅 😝 😝 a tiez prichadzam na chut aj vareniu..........takze sa zo mna stava zienka domaca 😀 😀 😀

janka1874
2. mar 2009

no dea tak ja na to idem opačne najprv prichádzam na chuť vareniu až som sama šokovaná a sem tam pečieme ale to je skôr koníček môjho drahého ja sa bojím že to pokazím ale vianočné sa podarili všetky na moje počudovanie a torty to si ešte počkáme

danka2
2. mar 2009

Ahojte booože tak dávno som tu nebola no Dea krásne tortičky ja sa tiež o niečo snažím rada pečiem a tiež hladám vhodné príležitosti 🙂

martinabarak
2. mar 2009

Ahojte.

Tuto je lahucky receptik pre vsetkych na vybornu a zdravu torticku:

Slnečnicovo-mrkvová torta s pomarančovo-syrovou polevou 😉

2 1/2 hrnčeka polohrubej múky
2 1/2 lyžičky kypriaceho prášku
1 lyžička mletého ďumbiera (zázvor po česky)
1 lyžička mlet. muškátového orieška
1/2 lyžičky sódy bikarbóny
1/2 lyžičky soli
1 1/4 hrnčeka hnedého cukru
3 hrnčeky nahrubo postrúhanej mrkvy
1 hrnček rastl. oleja
3 veľké vajcia izbovej teploty
1 hrnček nahrubo posekaných lieskových orechov
2 lyžice slnečnicových semien

pomarančovo-syrová poleva: 90 g zmäknutého smotanové syra, 2 lyžice zmäknutého masla, 1 lyžica postrúhanej pomaranč. kôry, 1 1/2 hrnčeka práškového cukru

Rúru predhrejeme na 180°C . Formu na pečenie s odnímateľným dnom s priemerom 25 cm vymastíme maslom a vysypeme múkou. Do misky preosejeme múku, kypriaci prášok, ďumbier, muškátový oriešok, sódu bikarbónu a soľ. V inej veľkej mise vyšľaháme elektr. mixérom zapnutom na najvyššiu rýchlosť olej s hnedým cukrom a vajciami do penista. Mixér prepneme na najnižšiu rýchlosť a primiešame mrkvu, lieskové orechy, slnečnicu a obsah druhej misky.Vlejeme do formy. Pečieme 70-80 min. alebo dovtedy, kým špáradlo vpichnuté do stredu cesta nezostane po vytiahnutí suché. Koláč necháme vo forme 10 minút a potom vyklopíme. Po úplnom vychladnutí rozotrieme po torte polevu. Poleva: všetko zmiešame na kyprú zmes.

DOBRU CHUT ! 😝

zuzpidka
3. mar 2009

dobré ránko. 🙂

zuzana355
3. mar 2009

ahojte kočky to už všetky skušate piecť torty nikde nikto 😕

ssllaavvkkaa
3. mar 2009

ahojte a prajem pekny den,

fiha vy ste ale sikovne, dobre vediet na koho sa v nudzi obratim. 😉

ja mam otazocku zaz o inom - chodievate s detickami plavat - teda niekam do bazena, dostala som radu, ze synovi by to prospelo ako pomocka k tej vojtovej rehabilitacii.

prosim o nejake adresy, kde sa da chodit s babatkami do vody, dakujem

zuzana355
3. mar 2009

ahoj slavka ja som vojtovku cvičila s lukaškom chodili sme na mier tam je detský klub tuším to je tomašiková ulica a tam nám dala papierik na plávanie ato bolo na Ťahanovské hriadky to sú tie rodinné domčeky za Rokokom ale neviem či to tam ešte nie a dokonca sme to mali zadarmo lebo to preplácala poisťovňa bolo to vrámci cvičenia asi 20krát sme boli mal vtom cvičenie s rehabilitačnou sestrou na lopte a potom vodnu masaž a ešte aj plávanie takže taká hodinka aj niečo tak sa skus spítat či je to ešte možné u svojej lekárky. 😉

monika1
3. mar 2009

Ahojte 🙂

dodatocne prajeme Nellke vsetko najlepsie k 1.rociku 😵 😵

miresta
3. mar 2009

ahojky kočky, tak to sa tu budeme rozprávať o tortách a zákuskoch ešte týždeň, ☹ veď ja som potom pažravá, všetko by som zjedla, lebo mi len chute robíte. ☹ 😀

dea - dík za odpoveď, ja robím tiež len falošný marcipán, ale mám asi 3 recepty na prípravu, tak stále iný.

inač tie diskusie o tortách tej pani ma uplne zhrozili, naozaj robí majstrovské diela, a skôr by si zaslúžila oscara ( ako som ja dostala) ako kritiku.

majka35
3. mar 2009

ahojte ... 🙂

ssllaavvkkaa ... ja som chodila, ešte keď Barborka bola malinká do Novej nemocnice, to mi odporučila dr.Molčanová, plávali sme v takej väčšej vani, bolo to supeeer, zrelaxovala som ja aj Barborka, no keď bola staršia, tak sme chodili do Barce, aj tam sa nám páčilo, len je to trošku od ruky, keďže ja som chodievala električkou, no a ešte ako 4 mesačná absolvovala Barborka plavecký kurz 😀 😀 v Tatrách a dostala za to aj vysvedčenie 😅

plávanie s dieťatkom je podľa mňa výborná vec 😉

ttina
3. mar 2009

ahojte, ak mozem pridam sa aj ja 😉
slavka my sme tiez chodili cvicit vojtovku do novej nemocnice ku pani/slecne ICINOVEJ, je velmi mila a prijemna....a tiez nam neurologicka odporucala chodit plavat a my sme chodili na KVP do Viaa Vitae - tam su kurzy pre babatka

ttina
3. mar 2009

majka aj nam to odporucala neurologicka a aj dr. Molcanova... 😉
chodis este k nej na kontroly?...my sme skoncili len na 3roky sa este mame prist ukazat....
inak to Via Vitae je dost drahe...1hod. stoji 380Sk....aj ked sa plave v slanej vode... 😔

janka1874
3. mar 2009

ahojte
k tomu pávaniu je to super vec aj keď my sme to nestihli lebo všetky kurzy sú doobedu a moja Sendy je spachotška tak sme všetky prespali ale ak by som mala dieťa čo tak dlho nespí tak by sme určite chodili je to super aj pre bábo a aj pre maminu
len aby ste boli v obraze aj teraz ešte spí a to má už rok a 2 mesiace a spí doobedu od 9.30 ešte stále a to je 11.39 😀

ttina
3. mar 2009

janka tak to mas super, nasa mala mi cez den spi iba 1hod. 10min ☹
a kedy chodite potom spat?

majka35
3. mar 2009

ttina ... na kontroly už nechodíme, možno sa pôjdeme ukázať, ale ako poznám lekárov, zase si niečo nájdu ... 😕 🙄

janka ... aj moja bola taká spachtoška 😀 spala 11-12 hodín v noci, doobedu 2 hodiny a poobede 2 hodiny ... 😀 niekedy aj tri

ttina
3. mar 2009

k tomu spanku...nasa mala od mala nemala rada spanok cez den...tak vam mozem len zavidiet 😔

jeane1
3. mar 2009

čaute to nemáte na moju 😉 zaspí o 13,00 a zobudí sa o 6 ráno 😀 😀

ttina
3. mar 2009

jeane..ale to fakt? 😕

jeane1
3. mar 2009

veru 🙂 naozaj je to tak netvrdím že každý den ale 3krát za týžden určite a hlavne ked sa niekam chystáme tak to potom rušíme 😖

jeane1
3. mar 2009

majka zajtra idem na krivú, skočím na kávu 😵

majka35
3. mar 2009

jeane, super, čakám ... 😉
a to s tým spánkom nemyslíš vážne, to fakt? a to ako vydrží v škôlke? ... 😀 😀 😀

jeane1
3. mar 2009

ja neviem 🙂 ona spí aj v školke 😀 toľko mi ani dávid nespal a to zaspával nad polievkou príp.rovno mu hlava odpadla do taniera 😀 vraj vtedy deti rastu ked veľa spinkaju 😵

majka35
3. mar 2009

no to je asi pravda, veď moja prerástla všetkých čo sú od nej o rok starší ... 😀 😀 😀

jeane1
3. mar 2009

veru ved je hádam vyššia aj od našej 😉 a to vraj Peťa je na svoj vek veľka ale ked kukam fotky zo školky tak je najnižšia 😵 Majka zajtra som objednanaá na 8 tak dufam že nebudem dlho čakať a o 9 dojdem ak nie tak brknem 🙂

majka35
3. mar 2009

ok 😉

jankita
3. mar 2009

Ahojte košicanky. Neviete mi nahodou poradit, kde v KE by sa dal kupit prebalovaci pult za nejaku normalnu sumu, nie 4-6 tis? Nemusi to byt komoda, ale nech to ma aspon nejaky ulozny priestor. Nechcem taky s vanickou, totiz uz mam 2.

jeane1
3. mar 2009

dávid došile zo školy a doniesol supeer poznámku 😀 vraj ohrozuje spolužiakov v triede, preľakla som sa že čo viviedol nebezpečné - a viete čo spravil , 😕 pukol desiatový sáčok cez prestávku 😀 😀 no nieje trafená učiteľka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre