Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

marci1408
24. sep 2010

@gabika7706 66eur je pre nás veľký peniaz....

janka1874
24. sep 2010

@marci1408 ja tiež mám hypotéku a práve mi ju po fixácii 3 rokov zdvihli o 50eur a z rodičáku vzali 66eur takže presne viem ako na tom ste
a k tej žene ja som tak počula že to bolo po 21-vej tak teraz fakt neviem ale podľa fotiek a tak mi to neprišlo ako nereálny čas no ale o 19-tej to je o inom to aj my bežne tak domov chodievame

marci1408
24. sep 2010

@kvojtanikovano 256eur do dvoch rokov dieťaťa a 190 eur je podľa mňa dosť veľký rozdiel...matematika nepustí! To zvýšenie min. vlády na 256 eur bolo aj preto, že sa už dlhšie ozývali hlasy, aby sa rodičovský príspevok priblížil k min.mzde...a myslím, že bolo celkom spravodlivé, ak ho dostávali maminy, ktoré mali toho odpracovaného dosť...a nedostali ho cigánky, ktoré celý život nič nerobia iba si privyrábajú rodením detí a maminy, ktoré ešte nestihli pracovať, či už kvôli tomu, že sú ešte mladé a nedávno doštudovali alebo z iných dôvodov-nestihli si teda odvádzať príspevky do zdr,poisťovne. Nechcem ich v žiadnom prípade prirovnávať k cigánkam!!! Len konštatujem, aký bol systém...podľa mňa spravodlivý.

marci1408
24. sep 2010

@janka1874 no tie fotky boli robené neskôr...už keď tam neboli sanitky...tak asi ubehlo viac času...ale došlo k tomu fakt skôr. Ja tadiaľ často chodievam aj s mojim 12 r. synom a stále ho upozorňujem, aby sa pozrel či sa nerúti auto, aj keď máme zelenú. Stále sa uisťujeme, či autá stoja, keď vstupujeme na vozovku. Aj predvčerom som totiž tadiaľ šla a asi 10 sekúnd pred tým ako som vstúpila na prechod, tadiaľ kľudne prefrčalo auto, hoci už svietila zelená tipujem tých 5 sek.

janka1874
24. sep 2010

@marci1408 no ja sa nehádam len som to tak počula ale fakt neviem našťastie tadiaľ nechodím ale poznám veľmi dobre takých šoférov mám výhľad rovno na slávnu križovatku na hlinkovej čo ti budem hovoriť pravidelne tu parkujú policajti a odchytávajú hercov na červenú ale aj tak ich je neskutočne veľa čo len preletia muž a moja malá pravidelne trčia na okne že čo za autíčka zas urobili bum no čo dodať a to sme tu nie tak dávno mali poriadne veselo buchli sa dva bouráky tuším bmw a audi a ešte si to aj bejzbolkami tu vysvetľovali no čistý koniec toto

aeouliana
24. sep 2010

@dianocka: nie vsetci ludia pracujuci v statnej sprave su "obmedzeni ludia bez nazoru"... a to som tam nikdy nepracovala.

gabika7706
24. sep 2010

@dianocka sorry, ale tymto vyrokom o obmedzenosti ludi v statnej sprave si trosku prestrelila 😉 Napisala si to tak, akoby taki boli vsetci...tiez si pracovala na sude, ako si spominala, takze v takom pripade by sa to malo tykat aj Teba (?) 😕 🤐

@janka1874, podla policie sa ta nehoda stala o 18.50 hod.

@janka1874, @marci1408 chapem vas, ale myslite aj na to, co bude v buducnosti, ked sa bude stat zadlzovat a zadlzovat, nase deti sa nikdy mat dobre nebudu, pokial tu zostanu zit. Viem, ze sa hovorilo, ze RP by mal byt vo vyske minimalnej mzdy, to by bolo fajn, ale Fico napriek svojej velkej hube urobil tento "super" krok az tesne pred volbami, ked si potreboval nahnat nejakych novych volicov do kosiara, tak to proste je.Urobil to, bez ohladu na to, aky dopad to bude mat do buducnosti...a to nielen s RP ale aj s inymi vecami,ale to uz je politika, asi to sem nepatri 😎

dianocka
24. sep 2010

@kvojtanikova,ano pracovala na sude.bola to sudkyna.uz o tom viem,som sa stretla s kamoskou zo sudu.to vies tam idu negativne spravy rychlostou blesku.
@marci1408,podla mna tiez nie je spravodlive,ze po skonceni materskeho prispevku nemam narok na socialny prispevok alebo na davku v nezamestnanosti,kedze som pred materskou pracovala len 2 roky ,pretoze dlhsie som uz nestihla,kedze som mala rizikove tehotenstvo.a inak ja som mala rodicovsky prispevok ked si dobre pamatam okolo 140 eur.takze podla mna aj tych 190 eur je uz lepsie.teraz som nezamestnana a zijeme len z manzelovho platu a navyse este platime skolku,tanecnu a kopec dalsich veci dookola.a mam sa kde stazovat?
@janka1874,ved vy teda nepotrebujete ani televizor a mala ma cely den program 😉
@aeouliana,ospravedlnujem sa,ked som sa niekoho dotkla.samozrejme,ze to neplati na vsetkych.a ucitelov som sa uz vobec nechcela dotknut.

dianocka
24. sep 2010

@gabika7706,urcite som neprestrelila a keby si si precitala moj komentar do konca,tak prave kvoli takymto ludom tam nepracujem.

janka1874
24. sep 2010

@dianocka asi tak nejako drahý sa rehotal že namontujeme kameru a budeme priamo posielať policajtom možno nám dajú percento z pokút 😀 😀 😀 😀
@gabika7706 nesúhlasím s tebou štát treba inou formou oddlžovať a nie na mamičkách šetriť ktoré si odrobili svoje a robiť aj budú inde treba šetriť napr nerobiť také voloviny ako urobili s US steel 10 ročné daňové prázdniny to kto kde videl ale veru politka sem nepatrí
a súhlasím s babai nie všetci ľudia v štátnej správe sú obmedzený

dianocka
24. sep 2010

@janka1874,vidis, to je dobry napad 😀.

gabika7706
24. sep 2010

@janka1874 ano, setrit by mali na inom, nie na nas, ale na vacsie prispevky teraz nie su peniaze, ved na druhej strane, budme rady, ze mozme byt s detmi doma az tri roky, ze za ten cas za nas plati zdravotne a dochodkove odvody stat, ved toto v zapadnej Europe nie je...Mam kamosku v Taliansku i v Spanielsku, jedna sla do roboty, ked mala malicka 4 mesiace a ta druha po pol roku a to uz bola nejaky cas na neplatenej dovolenke, len aby aspon do pol roka maleho len kojila a nemusela davat do nejakych jasli a pod...Ako som uz pisala, kazda minca ma dve strany. A my to tu nevyriesime...

@dianocka ja som si precitala Tvoj prispevok az do konca, ved prave preto som napisala, ze nie vsetci su obmedzeni, lebo tak to vyznelo 😉

kvojtanikova
24. sep 2010

@gabika7706 presne to som aj ja chcela napisat ze su staty kde dostavaju aspon nejake peniaze maximalne pol roka, aj moj brat so zenou ziju v Portugalsku a tam tiez tusim dostavaju matersku len pol roka ak nie aj menej... ale je fakt ze sa to neda porovnavat a neterba sa nad tym rozculovat. Moja kamoska zije v Irsku a minule mi vravi, ze "vyhodili ma z roboty" a ja jej na to "no to ma mrzi, co budes teraz robit?" a ona, ze "no, budem sa musiet trosku uskromnit, ved socialka je "len" 850 E..." akoze maju tam asi vyssie naklady na byvanie a tak, ale jedlo a saty a take veci su tam podla mna v porovnatelnych cenach, tiez su tam Tesca a kadejake take obchody...

marci1408
24. sep 2010

@gabika7706 takže ja mám byť solidárna s týmto štátom??? Štátom, ktorého predstavitelia majú plné ústa toho, ako naša spoločnosť stárne a nebude mať kto pracovať na naše dôchodky, ak sa nebude rodiť nová generácia, ktorá bude zaplňať svojimi príspevkami fondy soc.poisťovne? Žiadna podpora rodín tu nie je...a tak nám vyrastá generácia, ktorá aj kvôli tomu, že matky musia kvôli slabej podpore štátu ísť skoro do práce...a deti vyrastajú buď u starých rodičov, v jasličkách alebo u opatrovateliek...stráca kontakt s matkou, ktorý je práve do troch rokov taký dôležitý... nehovoriac o následnej (ne)podpore štátu rodinám, ktoré sa nemajú kedy a z čoho venovať svojim deťom...pretože od rána do večera sú v práci a deti často na ulici alebo doma pri PC...kde skončia aj vďaka tomu, že síce ich rodičia poctivo pracujú ale nedostávajú za to poctivo a slušne zaplatené...a následne nemajú možnosť zaplatiť deťom rôzne záujmové krúžky alebo príspevky do športových klubov...toto je realita strednej a nižšej vrstvy

kvojtanikova
24. sep 2010

@marci0408 nemyslim si ze je nevyhnutne aby bola matka do 3 rokov s dietatom doma, v skolke a v jasliach su kvalifikovane pedagogicky a zdravotne sestry a radsej sa budem dietatu venovat naplno po skonceni prace 2-3 hodiny ako byt s nim sice 24h ale stale rozmyslat ci mam dost penazi a ci sa po 3rocnej materskej zamestnam a tieto obavy na neho prenasat... dieta predsa citi ci mamicku nieco trapi alebo nie, spokojna mama ma urcite aj spokojne dieta...

aeouliana
24. sep 2010

fuuuuu..nestiham ciiitat 😕 😕 😕

janka1874
24. sep 2010

osobne si myslím že radšej mohli skrátiť materskú na dva roky ale dať matkám normálne prachy za to nehovorím vo výške platu ale aspoň minimálnu mzdu alebo tak nejako hoci aj tých 265eru a po dvoch rokoch relatívne dieťa by mohlo ísť do škôlky a tak ale tu nastáva ďalší problém húfne sa rušili škôlky a zas nemáš kam to dieťa dať lebo nemajú miesto
a tiež faktom je že pomaličky robotu od 8.00-16.00hod. robotu ani nenájdeš robí sa od vidím do nevidím a potom už fakt neviem kde sa má matka zamestnať no ale toto je veľmi zložitá a zdĺhavá téma

sisamato
25. sep 2010

Skoda dievcata ze na nase deti vlada nepozera, len aby ciganske mali kupene potreby do skoly a zaplateny obed,....fuj...a pritom v celej Europe ludia vymieraju...nechapem tej logike podporovat prizivnikov a nie normalnych ludi...toto dobre nedopadne...

ajka72
26. sep 2010

ahojte dievčatá tak my máme uspešne po oslavách, nakoniec som predsa len dala robiť torty v aide, na tu žižkovu som sa dostala ale mali zatvorené tak som to už nechala tak, a bola som s tortami spokojná mali sme dve torty-slniečka jedna bola s plnkou budapeštianske rezy a druhá višňová pridávam foto

ajka72
26. sep 2010

a nejaké z osláv

ajka72
26. sep 2010
ajka72
26. sep 2010

a posledné

ajka72
26. sep 2010

a ešte trochu výzdoby

ajka72
26. sep 2010
gabika7706
26. sep 2010

@ajka72 dievcatam dodatocne vsetko najlepsie, nech su stale take usmievave slniecka ako mali na tortach 🙂

dianocka
26. sep 2010

@ajka72 pripajam sa,vsetko najlepsie k narodeninam.pozeram na fotkach,ze darceky kupujete vsetky double?

ajka72
26. sep 2010

ďakujem dievčatá za blahoželania

@dianocka viacmenej ano lebo potom je plač

dianocka
26. sep 2010

@ajka72,fuha tak to ti nezavidim.ktoreho mali narodeninky?

ajka72
26. sep 2010

@dianocka veru je to dosť finančne náročné a to nielen hračky ale aj oblečenie a rodičovský som dostávala ako na jedno dieťa len rodinné prídavky boli 2x, vobec nie su v tomto štáte zohľadnené dvojičky myslím počas ich 3 rokov, jedine na začiatku po narodení dostanu 2x príspevok a materská nie je 6 mesiacov ale 9 mesiacov, a rodinné prídavky su 2x ale rodičovský je len ako na jedno dieťa a pritom potreby su na dve deti trochu nedomyslené...
no dievčatá mali narodeniny 6.9., ale septembrovi sme viacerí, brat je 2.9., jeho žena je 29.8., takže skoro september, svokra je tiež 6.9. a ja som 12.9. 😵

dianocka
26. sep 2010

@ajka72 to nemyslia vazne.jeden rodicovsky prispevok na dve deti?su normalni?tak to sa moze stat len na Slovensku.takze vy cely september len oslavujete. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre