Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

freduska
26. jan 2011

Ahojte dievcata. Zijem v Prehe a idem do KE k rodicom ns mesiac. Mam 2 a pol rocneho Sebastiana a rada by som tam s nim nieco obila. Neviete mi nieco doporucit. Kam s nim.Nejake centrum, restiku kde sa mozu deti hrat, tancovanie, cvicenie......Dakujem

cukor
27. jan 2011

ahojte....poradte mi prosím,čo na kojeneckú koliku......my sa dost trápime a kvapky SAB....nejako nezaberaju ☹

kvojtanikova
27. jan 2011

@cukor som pocula (aj to tu raz pisala tusim andrea) ze mas urobit slaby pigi caj (len co voda zhnedne hned vyber vrecusko) a do neho par zrniecok rasce (alebo drvenu - stipku) a nechat postat, precedit a dat babatku. Aj som to skusala celkom to funguje.
Baby uz som sa pytala v inej teme ale toto je asi vhodnejsia kedze su to baby z KE - chcem nosit malu v babyvaku ale nejako neviem prist na to ako ju tam ulozit - furt sa mi zda akasi dolamana tam. Aj som pozerala instruktazne video ale tam to skusaju s babikou a tej netreba ani hlavu drzat ani nic tak sa im tam lahko dava. Neviete mi poradit - robi tu dakto kurzy nazivo s detmi, pripadne vedeli by ste mi dakto to nazivo s dietatkom ukazat?

dianocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili_mia
27. jan 2011

@freduska ahoj, skus sa pozriet tu

https://www.modrykonik.sk/forum/kam-s-detmi/kam-chodievate-s-detmi-v-kosiciach/

Skus tam a mozno sa niekto ozve. Ja som chodievala so susedinymi malymi do MC Delfínik pri Laboreckej, nedaleko je centrum tusim Stonozka, v budove Starej radnice je dalsie materske centrum. Ovela lepsie by sa mi radilo, keby som poznala mestsku cast, ak nevies, tak potom podla ulice nieco pohladame 🙂 Vyborne je aj centrum na Jazere, Haliganda, v tomto linku su maminy z Jazera

https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/je-tu-niekto-z-mestskej-casti-kosice-jazero/

napis im a hned sa Ta chopia a poradia 🙂

ajka72
27. jan 2011

ahojte dievčatá ak by ste vedeli o niekom kto by chcel ísť do podnájmu do jedenapol izbového bytu s balkonom v Košiciach, napíšte mi do IP dík

gabika7706
27. jan 2011

@cukor skus BabyCalm, nam to velmi pri Katke pomahalo, viac-menej pomohlo len to, ani Sab Simplex, ani Espumisan...Pigi caj u mna nie je caj, nepijem to ja a ani svojmu dietatu by som to neuvarila, hoc neviem aky slaby vyluh by to mal byt...ak kojis, staci, ak budes Ty pit feniklovy caj napr. alebo rascu v jedle, prejde to do mliecka, mesacnemu babetku cajik ani vodu ak je kojene netreba 😉

@lili_mia Stonozka na Terase uz nie je, ta pobocka, kt. je v Starom meste je byvala pobocka Stonozky z Trebisovskej.

@freduska aj lili_mia spominala, Materske centrum Delfinik na Terase, Materske centrum Stonozka ma dve pobocky, v Starom meste a na Juhu, Materske centrum Haliganda na Jazere a pobocku uz maju aj na KVP.
Restauracia, kde sa deti mozu aj pohrat je v KIKA a na Vratnej ul. v centre mesta je cukraren Urban cafe, maju tam aj detsky kutik 🙂

gabika7706
27. jan 2011

@kvojtanikova ja som maleho nosila v manduce, v Babyvaku neviem, ja som sa vzdy bala, zeby mi odtial vypadol 😒 ale ukazovala nam to jedna baba na predporodnej priprave v Stonozke, Viki Levicka, tu najdes na nu kontakt http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po... skus jej napisat alebo zavolat, je z Kosic...

freduska
28. jan 2011

Dakujem vam. Vyskusame to a potom napisem.

janka1874
29. jan 2011

@kvojtanikova no neporadím ja tiež poznám len manducu a to bolo super

kvojtanikova
29. jan 2011

@gabika7706 dakujem, vyskusam.

evicka1
29. jan 2011

@kvojtanikova ja som nosila aj aj . v baby vaku to je fajn ak ho tam vies nasukat 😀

sisamato
29. jan 2011

@mirrinka ahoj, ja som rodila tiez v novej a bola som maximalne spokojna aj s obycajnou izbou, nevyzadujem luxus a prvorade bolo dietatko...takze tam budem koncom aprila rodit, uz sa nam to teda poriadne krati, uz mate meno pre drobca? my este stale nie sme rozhodnuti...

sisamato
29. jan 2011

@kvojtanikova blahozelam ku dcerke 🙂 , ja som si tiez k druhemu pozicala babyvak, tak som zvedava. Ale je to vraj lepsie ako nosic.

sisamato
29. jan 2011

@cukor tiez blahozelam ko dcerke, vyzeralo to ze to bdue rok chlapcov, ale zrejme nie... 😉

sisamato
29. jan 2011

Ja mam zase taku otazku na vas, mozno to tu uz bolo...ma niektora z vas skusenosti s plavanim deti vo Via Vitae? mame taky neviem ci problem, mozno nie, ale mala zacina na buduci tyzden 10. mesiac a ziaden pohyb dopredu ked je na brusku, iba sa toci okolo alebo trosilinka dozadu....zrejme to bude aj povahou, je lenivejsia, tak sme ju chceli plavanim trocha rozhybat...vopred vdaka za odpovede 😉

mirrinka
29. jan 2011

@sisamato no,už sa nám to kráti,mňa ešte možno zastihne aj koniec marca,lebo čo som bola na poslednej poradni,tak podla dlžky stehennej kosti a veľkosti hlavičky vyšiel termín na 1.4. tak uvidíme 🙂 zrejme pôjdem tiež do Novej nemocky....náš sa bude volať Martinko po tatkovi...a vy čo budete mať? 🙂

sisamato
29. jan 2011

@mirrinka mne pri mojej pomaly 10. mesacnej cas neskutocne leti, takze nebyt rastuceho bruska a silnych kopancov maleho, tak ani neviem ze som tehotna... ja mam terminy dva, 16. a 23.4 🙂 , no manzel je tiez Martin, ale o jeho menovcovi nechce ani pocut....

gabika7706
30. jan 2011

@sisamato ja som mala pri Katke tiez takto terminy, 16. a 26.4. 🙂 Mne sa meno Martin velmi paci, tak sme aj malemu dali, ale uz som to aj v novembri olutovala, on meniny, narodeniny, Katka meniny...rodina ponala spolocne oslavy ako oslavy menin Katky, sak maly si to aj tak nebude pamatat 😠
ad plavanie, do Via Vitae chodila plavat @aeouliana mozno Ti k tomu ona napise viac, ale ked mozem poradit, skus kupit malej taky valec na lezenie, kamoskin maly bol tiez lenivsi,ale s tymto valcom sa rozlozil raz-dva 🙂

kvojtanikova
30. jan 2011

@sisamato dakujem a pridavam sa ku Gabike -. aj my sme mali taky valec a ozaj sa to malemu pacilo a to bol tiez lenivsi aj sme museli chodit na cvicenie na rehabilitacie, lebo mal slabsie ramienka a ruky.

janka1874
30. jan 2011

ináč ten valec je super tiež sme ho mali pri obocho ale Vikina už ho mala trošku deraví ale na hranie jej stačil ona je zas až moc aktívna 😀 😀 😀

mirrinka
30. jan 2011

@gabika7706 my budeme mať november tiež nabitý - manžel narodky (3.11.) no a potom meniny obidvaja 😀
a meno Martin sa mi páči tiež veľmi,len je ich ako maku tých Martinov 😀 ale nevadí....dnes u nás na obed boli traja,manžel a další dvaja jeho kamaráti Martinovia 😀

gabika7706
30. jan 2011

@mirrinka ja tych Martinov az tolko nepoznam, skor mam pocit, ze je kazdy druhy chlapec Matus, Jakub, Simon, Matej, Oliver alebo Samuel ... Mne sa este pre nasho Martina hodilo meno Tomas, ale to by sa volal rovnako ako manzelovho bratranca syn, tak to sme nemohli dat... 😒

sisamato
30. jan 2011

Dakujem vam zienky za radu, tak jej to zajtra kupime, som fakt ochotna urobit pre to vsetko 😉
Oki Gabika, napisem eouliane do IP...
a k tomu menu, ano, Martin je fakt krasne meno, ale manzel sa zatal kvoli tomu, ze ja som nedala malej meno po sebe...a ma pravdu, nech to bude v rodinke pestre... 😉 a Gabika, fakt Tomas je pekne meno...no uvidime 😉
zajtra sa idem konecne strihat, tak sa tesim 🙂
pekny tyzden vam 😉

sisamato
30. jan 2011

@mirrinka moj ma narodky 4.11...dufam ze nie je rocnik 1983?...to by bola tesna nahodicka... 😉

mirrinka
30. jan 2011

@sisamato nie,1982 😀 😀 😀 😀

mirrinka
31. jan 2011

baby,ešte som sa chcela opýtať,tie čo ste rodili v Novej nemocke čo všetko ste si tam zo sebou brali? myslím také veci ako príbor či tam treba a tak.... a ešte či je tam dovolené byť cez den v teplákoch,lebo ja som prvýkrát ked som rodila chodila len v teplákoch a tričku a ked prišla návšteva tak som si dala župan,na spanie samozrejme nočná košela...
ďakujem 🙂

cinamon7
31. jan 2011

@mirrinka a uz som zbalena 😉

sisamato
31. jan 2011

@mirrinka ahoj, ja som pred rokom mala vlastny pribor, pyzamo, zupan som ani nevyuzila lebo na izbach sa nedalo ani dychat...a pre malu plienky, sudokrem, vlhcne obrusky, latkove plienky, deku. Ked som ja bola tak vtedy vsetky baby chodili len v nocnych koselach...Posledny den mi manzel doniesol pre malu oblecenie. Snad sa dovtedy nic nezmenilo 😉

dianocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre