Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

zuzpidka
5. mar 2009

ahojte.
tak tá poznámka bola fakt strelená. to musí byť "učiteľka". vôbec nezávidím a Danielka zatiaľ nič také nedoniesla. ináč keď sa mi niečo nepozdáva, tak idem za učiteľkou alebo zavolám nech mi to vysvetlí. tak vám prajem pekný deň. 😉

dea
5. mar 2009

ahojte...............tak my trcime doma v tom super pocasi................baby pocujte, nepojdeme zajtra do toho MC??? vsak z tej nudy umreeeeeeeem 😅 😅 😅

norik1
autor
5. mar 2009

do Delfinika?

jeane1
5. mar 2009

zuzpidka 😀 😀 tá učiteľka nemá chybu 😖 minule doniesol poznámku že polámal polámané kreslo,alebo pokazil hračku spolužiačke/čo hračky nepatria do školy/ a atď. proste sa na tom bavíme,a nebudem sa s nou naťahovať lebo má ju iba do konca roka a potom príde iná triedna 😎

janka1874
5. mar 2009

jeane1 no tá učka fakt hviezdi s tými poznámkami

andrea.m
5. mar 2009

stretko? tak mi zase neprídeme.Filipko ma rozbitu hlavu o radiátor,našťastie bez šitia a Tami ma infekciu ústočiek v žačiatočnom štádiu. máme sa pripraviť na bolesti,nejedenie a 40 teploty.takže u nás veselo.

zuzana355
5. mar 2009

joooooooooj adi skoré uzdravenie prajeme nech ste čím skor OK 😉

andrea.m
5. mar 2009

dakujem

sasenkat
5. mar 2009

ahojte

my zajtra ideme plavat ale poobede by sadalo ked nebude sasenka spat 🙂

sasenkat
5. mar 2009

nelke aj jakubkovi gratulujeme 🙂

lindulienka
5. mar 2009

Ahojte,
my do Delfinika urcite neprideme, Saska ma virozu ☹ . Piatky poobede je Delfinik zatvoreny. A mimochodom, zajtra je zatvoreny cely den z personalnych dovodov.
Adi, zelam skore uzdravenie, hlavne nech to mate co najskor za sebou. My sa trapime uz tyzden, dufam, ze to coskoro prejde 😉.

janka1874
6. mar 2009

adi fakt to máte doma pestré skoré uzdravenie

ssllaavvkkaa
6. mar 2009

ahojte a prajem pekny den,

prosim, v ktorej casti mesta je delfinik? ja som prave citala na nete o stonozke na juznej triede.

tusim prestava prsat, teda bude sa dat ist vonku

dea
6. mar 2009

Ahojte...........tak my sme dnes doma...akurat co sme boli v obchode.............dnes sme piekli tatovi kolac(mal to byt kolac 😀 ) deanka chcela mickey mousa........tak sme piekli jeho.............tu je vysledok, nesmejte sa, robila som to vsetko spolu s deankou, ta mi pekne asistovala 🙂
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30329082&...

andrea.m
6. mar 2009

pánečku dea ty musíš byť neskutočne šikovná osoba 😉

janka linduš dakujem. linduš tiež prajem skore uzdravko.

slavka delfiník je na terase.

miresta
6. mar 2009

ahojte kočky, tak mi sme sa dlhšie neozvali, lebo som zase mala perný týždeň, bola som u sestry, tearz som mala jej malú dva dni a noci, tak som sa len otáčala okolo dvoch detí. Ale myslím, že keby som mala ďalšie tak to hravo zvládnem.

dea - si šikuľka naozaj. Ja budem v nedeľu piecť a v pondelok zdobiť tortu na 40tku, tak som zvedavá. Robím to pre uplne cudziu ženskú tak uvidíme čo povie.

zuzka 111111 - chcela si falošný marcipán, tak ja ti píšem 3 recepty z akých robím.

Marcipán 1 : 3PL práškový cukor dobre preosiaty, 3PL sušené nízkotučné mlieko, voda

Marcipán 2 : 250g Cery, 250g práškového cukru, 200 g sušené nízkotučné mlieko, mandľová aróma

Marcipán 3 : 300g práškový cukor, 150 g sušené mlieko, 100g masla, 1 bielok, 1 PL mandľová aróma

Ten tretí je najpracnejší, ale dobre sa z ním modeluje.

yvka
6. mar 2009

Ahojte už som tu dlhšie nebola, ale všetky vás zdravím. 🙂
Dea tak to si aká šikovná, no teda ešte že ti Deanka pomáhala. 😉 Je to nádherné. Škoda že moje deti nemajú takú šikovnú maminu. 😖

Baby normálne sa celá trasiem. Čo sú to dnes za matky resp. za ludia na tomto svete. Akurát som bola robiť poriadky so susedkou. Asi 10 min strašne plakal jej syn. Najprv som to nevnímala, ale hlavne moc nepočula lebo som pozerala telku. No ale keď už som počula zo záchoda ako ten malinký s plačom prosí aby mu maminka išla utrieť riťku. A ona na to ziapala ale strašným spôsobom že nejde. /strašne niečo kričala ale moc som jej nerozumela lebo ja tej vychodňarčine moc ešte nerozumiem/ Ale keď už malinky začal strašne kričať a už som počula len rany tak som vybehla hore. Tep som mala asi 350 a povedala som jej čo si o nej myslím. Chudák malý stál v kúpelni nahatý a keď sa na mňa pozrel tým vďačným pohľadom tak sa mi až plakať chcelo. No veď som si aj poplakala doma. A to ani muž doma neni. ☹ 😢

Potom už bol kľud. Nechápem matky ako ona. Neviem si predstaviť čo také strašné by museli spravi moje deti aby som sa dostala do takého amoku. Asi nič to by ma už brali asi v kazajke. Až ma srdce bolí /veď to poznáte také to tískanie na hrudi/ keď si vybavým ten zúfalý plač, to prosíkanie "maminka moja prosím poď mi utrieť riťku" a potom tá strašná bitka a ten malý len strašne kričal.

Bože asi ani nezaspím.... Ako môžu mať také ženy deti????

janka1874
6. mar 2009

booože yvka to je strašné a čo ti tá suseda povedala

yvka
6. mar 2009

No ja som sa jej pýtala že či majú nejaký problém. Povedala že nie, že žiadny nemajú a že už bude kľud. Okrem iného som jej povedala že je všetko k nám počuť /tak snáď sa bude už krotiť/ a že moje deti nevedia spať a že môj malý má z toho traumu. Inak bola dosť prekvapená až v šoku tak nevedela čo rýchlo povedať ako som na ňu vybehla.

zuzana355
6. mar 2009

wau yvka tak to je teda ženská ja by som už asi hore išla s revom a zjapala by som na ňu ako sa poznám 😠 😠 to musí byt neaká k...a fakt ten svet je už asi na hlavu
nie že by som ja na svoje deti v živote nekričala ale až tak no síce to musia posudit susedia ale zatial nebol nikto. 😅
no som z toho v šoku fakt to ani moj muž v živote na deti ruku nedvihol nie to ešte kričat on len pozrie 😠 a to aj stačí 😀 😀

zuzana355
6. mar 2009

yvka inak ako sa máte dost dlho si sa neukázala 🙂

miresta
6. mar 2009

yvka - tak to ti verím, že si sa celá triasla. Aj mne je zle, a to len čítam, Ja som mala v utorok tiež hroznú skúsenosť. Šla som na autobusovú zastávku, a ako som sa blížila videla som a hlavne počula ako jedna matka kričí na dieťa - chlapček mohol mať asi 4 roky, ale ani neviem prečo kričala, lebo trepala dva na tri, žiaden súvis to nemalo, potom ho fackovala, kopla do roiti, potom drgla a on spadol, a ona do neho normálne kopala ako keby mu išla dušu vybiť. A ľudia boli na zastávke a len sa otáčali od nej. Ja som šla s kočiarok po schodoch tak mi to trochu trvalo kým som tam došla, ale ona vždy s ním triasla, ona mlaičký chudáčik na zemi, v blate, uplne sa triasol, ale ani neplakal, len mal vyvalené očká. Ešze pár krát si do neho kopla a potom som už bola na zastávke tak som sa ozvala, či je normálna. Normálne mi zovrelo hrdlo, myslela som že už nevidám ani hlások, ale povedala som jej. A čo ona na to? Povedala, že zavolajte si koho chcete aj socialku môžete, a ja na vás zavolám políciu že ma obťažujete, a v tom sa ozvala ešte jedna babka že či je normálna.
No bola to hroza pozerať, zdrapila ho potom a išli preč, mali len tak pri nej cupkal bolo vidno že ho všetko bolí, ☹ ale hneď vošli do brány. Odvtedy stále pozerám na tu bránu či ich neuvidím, že chuďa malé ako sa má, ale nevidela som.

.............no ja nemám slov na také matky...............je to hrozné. ☹

zuzana355
6. mar 2009

miresta ☹ ☹ ☹ ako keby išiel okolo moj muž tak by jej jednu ....to ako nie že by mlátil ženy ale on neznáša keď vidí niekoho kto udrie dieta hoc len ja dám malému na zadok tak sa napočuvam joj ide ma roztrhnuť bože 😠

zuzana355
6. mar 2009

to fakt no povedzte načo maju také ženy deti ja nechápem 😕 😅

yvka
6. mar 2009

Je to ozaj strašné.
Miresta: tak to je strašné. A ani si nevieš predstaviť koľko takých matiek je. Ja takéto veci nemôžem. Je to strašné. A nikto na nich nemá páky. Chceš pomôcť a nakoniec ešte budeš mať problém ty. Ale myslým že by mal výsť nejaký zakon na základe kt. by mohli zažalova deti vlastných rodičov za ubližovanie. No len chcem vidieť ktoré dieťa to spravý.

Zuzana355: Ahoj, no my sme boli dosť rozcestovaní. V januári sme boli u našich v Senci, deti tam oslavovali narodeniny, potom sme boli tu v KE, len deti boli trošku chorľavé tak sme nikam moc nechodili lebo sme sa liečili. A teraz cez jarné prázdniny sme boli v Tatrách v Podbánskom v hotely Permon. Bolo tam úžasne. Neviem či to poznáte. Je tam veľký plavecký bazén, detský bazénik, fitko, nádherný saunový svet Permon´s Paradise/ s "vyrpúlkami", a teplučkým bazénom "divoká rieka". /cez jarné prázdniny to polo prístúpne aj pre deti/. Okrem iného pekný detský kúti s dievčatami ktoré tam detičký strážili a hrali sa s nimi. Boli sme tam aj s mojími rodičmi tak sme si to aj my užili.

No a teraz rozmýšľam čo by som... a ako by som niečo vymyslela. Kam tak chodíte? Stále do Delfíniku?

zuzana355
6. mar 2009

no yvka ani my sme teraz velmi nechodili hore dole lebo to počasíčko ani do obchodu sa mi nechce nie to ešte vonku joj čo by som dala za leto 😎 joj už tak sa neviem dočkať z toho počasia mam normálne depku a k tomu nízky tlak tak som jak vymetená 😀 😀

yvka
6. mar 2009

No to počasie mi už tiež dosť lezie na nervy. Furt sú len malinký sopľavý alebo kašlú.. Tiež som väčšinu času doma, ale keď už mi tam poriadne hrabe tak idem aspoň do obchodu medzi ľudí. Tým že ja tu nemám rodičov, ani sestru, ani svokrovcov a to nehovorím o kamarátkach.. ☹ potrebujem ísť sem tam medzi ľudí.
Inak zajtra mi dojde maminka, tak sa už veľmi teším. Zostane tu týždeň.
Sem tam zbehnem pozreť na hokej, keďže my tak hokejovo žijeme, ale tam s Diankou vydržím asi ta 1 a pol tretiny a ideme domou. Ona si tam tancuje, tlieska... ale potom ju to už unavý a šup domov, ešteže bývame tak blízko.

yvka
6. mar 2009

Idem už asi čučkať. Nejak mi už očká klipkajú. Tak dobrúúú nôcku. Zajtra pokecáme... 🙂

zuzana355
6. mar 2009

dobrúúúúúú 🙂

zuzka111111
6. mar 2009

yvka miresta hruuza nemozem o takom ani citat ani pisat hned mi je do revu... 😢

jankaaa som zaspala ale som sa normalne zobudila a sla skontrolovat net a kukam kukam ze sme si dobre mysleli 😀 😀 😀 😀 tak gratulujeeeeeem .... 😀 😀 😀 😵 😵 😵 sa nam to tu rozbieha z tehulkami....mojaaaa zlataaaa ....neboj ...mam asi veela otaznikov co a ako zvladnes ale neboj nakoniec budes rada ako ja nehovorim ze je to jednoduche ale mas jednou materskou 2 zbuchnute 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janka s kym budem chodit na salsssuuuuuuuu a kavickuuuuuuuu ... tak este jeden kurz mozes dokoncit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre