Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

janka1874
13. máj 2011

@ajka72 v pohode nemáš za čo

gabika7706
13. máj 2011

@ajka72 ja som mala tiez manducu a este ju vyuzijem naplno urcite aj toto leto v Tatrach, Martina som v nej nosila asi od 3. mesiaca, spolu sme varili, aj kolace vypekali, ked sme sli na dovolenku do Turecka, neviem si predstavit, co by som na letisku bez nej robila...a aj Tatry sme min. rok pochodili. Ja mozem manducu len odporucit. Teraz som uvazovala skor o nejakom skladnejsom nosici, mei tai sa mi velmi paci, ale nema taku tu ochranu hlavicky, keby maly zaspal, aby mu nelietala hlava hore dole...

ajka72
13. máj 2011

@janka1874
@gabika7706 čiže vy by ste skôr doporučili manducu ako babyvak? gabika to bola tvoja manduca alebo si mala požičanú?

gabika7706
13. máj 2011

@ajka72 je to moja manduca, podla mna je urcite lepsia ako babyvak, ten je v podstate len cez jedno rameno, mne osobne by to velmi vadilo

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

janka1874
13. máj 2011

@ajka72 ja osobne som tiež skôr za manducu mne sa babyvak nepáčil mi to príde ako len tak dieťa na jednom pleci dovi dopo chrbtica taký čas ja preto vlastne aj teraz už manducu nepoužívam moje dietko je dosť ťažké pre mňa a my moc na nejaké túry kde by sa dala využiť nechodíme

gabika7706
13. máj 2011

@janka1874 ja ho budem mat urcite na chrbte v lete, vpredu len na kratke trate, vsak ma skoro 15 kg 🤐

janka1874
13. máj 2011

@gabika7706 no naša slečna má len 12kg, ale už ju poriadne nevládzem a my ešte používame tu po meste kočík golfku ináč nikam tak nejako na túru nechodíme tak mi to už netreba

@ajka72 tak som zisťovala u kamošky tak zatiaľ nepredáva lebo ešte nevie či nebudú mať niekedy aj druhé bábo (mala mať teraz v lete ale stalo sa čo sa stalo tak nevedia či sa ešte rozhodnú)

olifcek
13. máj 2011

@gabika7706 ahoj, ved manduca je dost skladna, mas k nej i tasku ? x;o) pouzivas i kapucnu na hlavicku? ja ju neviem pripnut, nejak sa mi nedari ☹

gabika7706
13. máj 2011

@olifcek skladna ako skladna...tasku samozrejme mam, ale vzdy je to velky kus navyse 😉 tie popruhy su hrube a ten spodok tiez, ale inak som s nou velmi spokojna. Kapucnu sme pouzivali, jasne, martin mi v tom v pohode spal. Co nevies pripnut? Ja tam mam len take gumicky a tie "zahackam" (velmi spisovne slovo, sorry) za take plastove zarazky alebo ako to nazvat..., pokrocila vecerna hodina 😵

olifcek
13. máj 2011

@gabika7706 nno, ja mam tie haciky moc vysoko, skusim dat nizsie, snad niesu napevno.. i mne olivka v nej hajinka... teraz do nej ide uz len ked hajat chce.. pouzivame ju denne od juna minuleho roka, kedze v kociariku byt nechce 😀

dakujem za foto, super, vyskusam hend zajtra 🙂 doteraz som vzdy rozopla manducu, nech hlavka nelingaa, len ja mam olivku vzdy nizsie, lebo ona zaspava na prsniku a paq ju uz vyssie netahaaam...

idem uz hajat, len som vstala z postele nedavno na wc, m este na pc, tak som kukla

marhulka88
14. máj 2011

ahojte...chcem vas poprosit o radu...hladam dobreho detskeho orl / krcneho lekara poradite mi? dakujem

gabika7706
14. máj 2011

@marhulka88 my chodime k Dr. Krempaskej do novej nemocnice

marhulka88
14. máj 2011

@gabika7706 a ste spokojni? je to nejaka mlada dr. alebo? pomohla vam? da sa s nou normalne komunikovat? 🙂

gabika7706
14. máj 2011

@marhulka88 ja som s nou spokojna a co je dolezite, dcera sa jej neboji...vek si netrufam odhadnut, ale je z tych mladsich, zatial mi vzdy vsetko podrobne vysvetlila aj bez toho, aby som sa pytala. Jedna velka nevyhoda ale je, ze ona vlastne nie je ambulantny lekar, takze treba za nou ist na odd. skoro rano (treba sa objednat...)

edusik
14. máj 2011

@marhulka88 my sme teraz našli p. doktorku Dzurčaninová, presťahovala sa z Detskej kliniky na Tr. SNP - ale pri Ferrocentre - obchodný dom Terasa - mám z nej veľmi dobrý pocit ako z odborníčky aj ako z človeka - vyšetrovala moju malú ale už aj mňa. Vrelo odporúčam

marhulka88
15. máj 2011

@gabika7706 taku nejaku lekarku hladam aj ja ktorej by sa syn nebal on je totiz dost citlivy na lekarov...chcem sa opytat este kedze si spominala ze nema ambulanciu akym sposobom sa u nej objednavate? a ako dlho sa caka na vysetrenie...my by sme to totiz potrebovali dost akutne
@edusik dakujem za radu ;)

gabika7706
15. máj 2011

@marhulka88 napisem IP

jankaaa
15. máj 2011

krasnu nedelu prajeme mam chvilu cas tak som tu zavitala maly spinka.....manzela mam na rybach tak mam veget....a vy ako sa tu mate?pozeram ze tu uz same tehulky su a ja zatial nic....ale nestresujem sa uz co ma prist to pride....ale chcela by som uz tiez.....aj ked niekedy sa obavam toho ako by som to zvladla s dvomi ked niekedy s jakubkom mam co robit....

ewana73
15. máj 2011

Baby poradite mi,v ktorej casti na Jazere je MC Haliganda,ako sa tam dostat autom?bud.tyzden je tam detska burza a potrebujem tam zaniest kociar autosedacku. dik.

susisus
15. máj 2011

@ewana73 sleduj zastavky elektricky, na tretej je velka svetelna krizovatka kde odbocis vlavo, budes tam aj vidiet kostol, ma obrovsku strechu v tvare cirkusu a haliganda sa nachadza v budove toho kostola v lavej casti 🙂

ewana73
15. máj 2011

@susisus dakujem za info tak kostol myslim,ze viem kde je ale ci to je ten isty,co myslim ja netusim ale podla tvojej napovedy to urcite najdem. 😉

zfidorka
17. máj 2011

ahojte,
ak by ste chceli vidiet nazivo moderne latkove plienky, tak vas pozyvam na prezentaciu latkovych plienok v Kosiciach:
v piatok, 20.5.2011 o 10.00 v MC slniecko na Charkovskej 1 (budova gymnazia, cvc technik), sidlisko Furca

ajka72
18. máj 2011

Maminy dávam vám do pozornosti
MDD so Stonožkou

27.5.2011 o 16:30-19:00 oslávime spolu sviatok všetkých detí MDD.

kde: v radničnej sále na Hviezdoslavovej 7 (budova úradu starého mesta, vchod oproti starej športovej hale)

Čaká na Vás kopec zábavy: detská diskotéka, maľovanie na tvár, modelovanie balónikov, súťaže, odmeny, občerstvenie, detská torta. K dispozícii je stonožkovská veľká trampolína.

Vstupné: 1,5Eur

Lístky zakúpite v predpredaji 9-20.5.2011 v MC Stonožka Milosrdenstva 4 po,str,pia 9.00-11.30 a na Hviezdoslavovej 7 po-pia 9.00-11.30 a 15.00-17.00

lili_mia
20. máj 2011

Ahojte žienky v sobotu v sobotu 28.mája od 16.00 bude RODINNÝ MAJÁLES - otvorenie záhrady pre Vás a pre Vaše detičky v MC Delfínik, Laborecká 2 ( za OC Galéria v areáli bývalej materskej škôlky). Čaká Vás živá hudba, kofola, atrakcie a súťaže pre deti, nafukovací hrad, kreatívne hračky, trampolína, herňa a telocvičňa...

http://mcdelfinik.sk/node/3

28. mája - RODINNÝ MAJÁLES - otvorenie záhrady v mc s pestrým programom pre malých aj veľkých

ajka72
22. máj 2011

@dianocka boli sme v tvojom kútiku dievčatám sa veľmi páčilo len jednu vec by som možno zmenila, keď sme boli my boli ešte jedny dvojičky tak hádam by som pre dvojičky dala nejakú zľavu resp. aj pre dve detičky - súrodenci ktoré idú spolu, napr. jedna by mala plnú sumu a druhá napr. za polovicu ceny, my dvojičkové maminy to máme niekedy ťažké všade všetko platiť hneď dvakrát, niekde napr. pri oblečení ale aj pri hračkách na nás myslia ale nestáva sa to často

zuzka82
23. máj 2011

AHojte dievcta..prosim Vas ak viete o nejakej uplne sikovnej kadernicke, poslite mi prosim info do IP...surne potebujem ostrihat ale hladam fakt sikovne ruky...
dopredu vam pekne dakujeeeeeeeeeeem

dianocka
23. máj 2011

ajka72 som rada,ze sa Vam pacilo 🙂

ajka72
24. máj 2011

@mirrinka
@ewana73
@gabika7706 ďakujem za podporu ohľadom platenia v detskom kútiku, určite že naraz platiť pre dve detičky je už dosť, akcia napr. druhé dieťa za polovicu je naozaj pomoc pre maminy

ewana73
24. máj 2011

@dianocka aj my sme sa boli pozriet (zatial len tak z vonku) a kutik sa nam velmi pacil.myslim vsak,ze si spominala,ze kutik bude aj pre mensie deticky dokonca od 6mesiacov?a preto by som rada vedela,ci je to tak lebo nas ma 18 mesiacov a nad nim je potrebny staly dozor lebo uz kade tade vylezie 😀 .. no a este sa opytam ako je to teda potom s rodicmi ,ci maminky s mensimi detickami mozu s detmi spolu do kutika tak ako si to prezentovala alebo len klasicky "odovzdat pri prepazke " hm? lebo ja som sa prave na to tesila.ze konecne kutik,kde mozem ist s malym kedze sam na seba este pozor nevie dat..

ajka72
24. máj 2011

@ewana73 trošku predbehnem dianočku ja som v prevádzkovom poriadku čítala že s detičkami môžu byť aj rodičia ale potom preberajú za ne zodpovednosť a je tam písané pri kutiku že je pre deti od 6 mesiacov do 10 rokov a bol tam aj taký kutik pre menšie ležiace detičky ale určite ti ešte viac napíše dianka, to je len môj postreh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre