Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

muska4
24. máj 2011

čaute baby, chcem sa Vas spytat na nejaky cenovo priatelny obchod s " nositelnym " nie hrozostrasne vyzerajucim tehotenskym spodnym pradlom v Ke. nieco, co bude aspon trocha vyzerat ako normalne pradlo....hlavne podpr. na kojenie...dakujeeeem

ewana73
24. máj 2011

@ajka72 vdaka za info.my sme pozerali len tak cez sklo a to si ma teda potesila lebo som si to nevedela predstavit ako to tam chodi s mensimi detmi.tak to tam potom s radostou necham maleho s MM a ja sa pojdem trochu poflakat .. 😀

ewana73
24. máj 2011

@muska4 ja som si vsetko spodne pradlo kupovala na Alzbetinej neviem teraz presne ako sa vola ten obchod ale ak ides z hlavnej od kostola tak po pravej strane taky "modry" tak zo zaciatku aj vo vyklade maju spodne pradlo.prevazne slovenske kvalitne vyrobky a hlavne za rozumne priatelne ceny.bavlnene kojenecke podrsenky tam stoja okolo 10 eur.ale maju aj cipkovane napr. a si myslim,ze celkom slusny vyber.

cukor
24. máj 2011

@muska4 .....tehotenské podprsenky sa mi zdali strasne drahé ,preto som hladala niečo za normálnu cenu...ved je to na pár mesiacov.kúpila som v predajni KIK,jedna stála okolo 4 eur,kupila som si ich tri a som velmi spokojná.dojcím skoro 5 mesiacov a podprdy su v pohode a hlavne som za ne nedala nekrestanské peniaze.

muska4
24. máj 2011

@ewana73 dakujeeeem, asi viem ktory myslis....maju tam aj " normalne " pradlo vsak?

muska4
24. máj 2011

@cukor ok, tak zabehnem pozriet aj tam....sak to, ze aj mne sa to zda strasne vela za kus latky ...ze 40E

ewana73
24. máj 2011

@muska4 ano aj "normalne "spodne pradlo a este jedna prevadzka je vo vnutri v novej nemocnici na terase len teraz neviem kde presne v ktorej casti.ale ja som si asi pred dvoma tyzdnami prave na alzbetinej kupila 3 podprdy kedze stale maleho kojim a mozem povedat,ze vsetky ktore som si tam doteraz kupila aj ked sa maly narodil az doteraz a vynosila som ich az az az lebo mlieco mi tieklo prudom a podprdy som menila aj dva tri krat denne. a su fakt kvalitne tie cisto bavlnene super prijemny material ziadny umely cinan. 🙂

gabika7706
24. máj 2011

@ajka72, @ewana73 baby, ja len k tomu kutiku a diskusii o nom, @dianocka asi velmi nebude moct odpovedat, kedze je to v podstate reklama (?)...

@muska4 okrem predajne ABC na Alzbetinej (maju prevadzku aj v novej v lozkovej casti), aj v HM maju schopne kojo podprsenky, bavlnene, kamoska si chvali, ja nosim zn. Anita maternity, kedze v mojej velkosti je problem cokolvek schopne za mensi peniaz zohnat 😔

@cukor pises, ze podprsenky na par mesiacov...? No ja este kojim a to mal Martin vcera 18 mes 😉

katka888
24. máj 2011

@muska4
ja som si skvele koj podpiry kupila v dargove na prizemi, tam je rpedajna spodn oblecenia a pyzam a pod.. neviem si spomenut tusim clementine tak nejak a vynikajuce spod pradlo za dobru cenu a skvele poradenstvo je ako ked ides od tsarej aidy na hlavnu, tak po pravek strane ma jedna ukrajinka ci kto spodne pradlo, ma vo vyklade stale taky zvodne sexi kusy, ale ked vojdes dnu, ma aj normalne.... tam niekde ako je poradenstvo fengshuei, nejake puzzle ci co predavaju a tam medzi tym je predajna spod pradla.

ajka72
24. máj 2011

@gabika7706 to s tou reklamou ma ani nenapadlo uvidíme ako k tomu postavia admini, však sme si len posunuli naše postehy uvidíme či to tak budú brať aj tu na MK

cukor
24. máj 2011

@gabika7706 ..........tak to si skvelá mamina......dúfam,ze aj ja budem takto dlho dojčit.je to úžasný pocit,ked sa dietatko prisaje. 🙂

gabika7706
24. máj 2011

@cukor vdaka, starsiu som nekojila skoro vobec (odsavala som 5,5 mes), tak teraz si to vychutnavam, aj ked, samozrejme, problemy nas neobisli, ale zvladli sme v pohode vsetko

danulka007
24. máj 2011

ewana73 pokial viem, tak aj v kutiku vedla dianocky beru deticky mensie ako 3 rocky s doprovodom rodica, bola som tam s malou neraz, a planovala som navstivit aj DIDI kutik, ale mali ste tam rusno, deti skakali hore dole a s malou som sa tam bala vojst....a mam mensiu pripomienku, co sa tyka zabezpecenia dveri, pretoze som sa nedavno stretla s kamaratkou, ktora tam u vas uz mala dcerku, a ked pre nu dosla, nasla malu pred kutikom a vraj o tom pracovnicka kutika ani nevedela.

ewana73
25. máj 2011

@danulka007 ano,no tak to som ani nevedela ,ze aj tam moze rodic do vnutra s dietatom. nas maly by ani sam neostal.
@gabika7706 no aj to ma uz napadlo,kedze dianocka odpovie len sem tam tak sporadicky .. 🙂

zuziatko
25. máj 2011

Ahojte

nemáte nejaké tipy na MDD ??

danulka007
25. máj 2011

@ewana73 možeš samozrejme s dietatom dnu počas celého dňa,ja som bola aj v tom kútiku pri pantha hrei v Optime, tiež tam možes počas celého dňa a možeš si tam dat kludne aj kávu, je tam aj posedenie pre mamičky je tam velmi príjemný kolektív , v galerke v tom kutiku vedela didi som dokonca vymakla volajakú akciu a celý pobyt sme mali zdarma

ewana73
25. máj 2011

@danulka007 no tak to je super,dakujem ti za info. 😉

martanka11
25. máj 2011

@zuziatko nejake tipy najdes aj na Facebooku Kam s detmi v Kosiciach https://www.facebook.com/kamsdetmivkosiciach

zuziatko
25. máj 2011

@martanka11 ďakujem 😉 😉 😉

dianocka
26. máj 2011

@ewana73 deticky od 6 mesiacov do 2 rokov mozu byt v kutiku len v doprovode rodica alebo dospelej plnoletej osoby.Od 2 rokov mozu ostat same.Rodic neplati,plati sa len za dieta.

dianocka
26. máj 2011

@danulka007 absolutne napravdiva informacia ohladom zabezpecenia dveri.Beriem to tak,ze niekto mi chce len takymito informaciami uskodit.Dvere su uplne v poriadku a nic take sa nestalo.

ewana73
26. máj 2011

@dianocka dakujem ,tak to je super. 🙂

vivienna
26. máj 2011

ahoj baby, chcem sa vas opýtať, či ste niektorá počas tehu brali preventívne nejaké vaginálne lieky proti mykózam, infekciám apod., aj keď ste predtým nemali žiadne problémy ....dakujem za odpovede

flakulka
26. máj 2011

ahoj ja som brala všetko možné mala som mykozu pri prvom tehotenstve

vierka3
26. máj 2011

ahojte, tak aj my sme boli vyskúšať nejaké tie kútiky. Deťom sa páčilo aj v Tramtárii v Optime aj u Dianocky 🙂 . V Optime si to skombinovali aj s tou pirátskou loďou, čo je pred kútikom, tak s tým dohromady super, až nato, že pri pirátskej lodi musíme byť s nimi, a oni by najradšej lietali tam a späť (kútik-loď-kútik,...). U Dianocky bolo super, bolo to dosť akčné pre naše žihadlá samo o sebe, a my sme sa konečne mohli sami potúlať po Galérii, až nezvyk, furt som ťahala manžela, že poďme ich skontrolovať 😎 . Po takmer dvoch hodinách už aj v pohode bez kriku šli domov 😀 . Teda kým nenarazili pred kútikom na vláčik 😀. A tak si trošku vydýchli aj susedia pod nami, keďže deti sa do sýtosti vyskákali v kútiku 😎, aj keď kriku bolo ešte stále dosť 😉, asi im budeme musieť nájsť aj nejaké miesto, kam sa pôjdu vykričať 😀

vierka3
26. máj 2011

ozaj, dnes sa chystáme na talentovky na tanečnú na ZUŠ Bernovákovú (pracovisko Uherová), tak len pre info, že ak by niekto chcel dať dieťa na nejaký z ich odborov, tak dnes sú talentovky 🙂

ajka72
26. máj 2011

@vierka3 a aké su tam odbory to je na terase?, čo bude na tých talentovkách to asi berú na tu tanečnú až od 4 rokov?

vierka3
26. máj 2011

Ahoj
@ajka72 asi takto. Základné informácie sú na ich web stránke: http://www.zusbernolakova.sk/prilohy/ZAPIS-11-p... a http://www.zusbernolakova.sk/aktual.htm. Áno, je to všetko na terase, podľa odboru na Bernolákovej, Rožňavskej a Uherovej. Od koľkých rokov to je, som sa nedočítala, ani nepýtala, kedysi som od známej počula, že dokonca od piatich rokov, ale fakt neviem... A čo tam bude? Tak oni to volajú že zápis, že to nie sú nejaké veľké talentoky, že to nie je konzervatórium, ale že detičkám zahrajú niečo na klavíri a budú mať niečo opakovať, ... že či majú zmysel pre rytmus, atď.

dianocka
26. máj 2011

@vierka3 dakujem.zaregistrovala som aj ja tie talentovky,kedze zus bernolakova je hned pri nasom bloku,ale myslela som,ze je to az pre deticky skolacikov.ja by som Dianku este niekam okrem tanecnej dala.ako ste na tych talentovkach dopadli?

vierka3
26. máj 2011

@dianocka no ako sme dopadli sa dozvieme až 15.6. 😉 , len viem, že to bolo veeeeľmi rychlé, kým som vypísala prihlášku, tak bola Lenka naspäť 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre