Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

ajka72
19. jan 2010

vo štvrtok chcem ísť doobeda na tu školku do MC, dalo by sa ísť aj v piatok doobeda do MC, alebo vonku do toho Dargova tak napíšte vy času kedy vám to vyhovuje resp. čo navrhujete, my obedujeme medzi jednou a druhou a potom sme voľní resp. aj doobeda v piatok a aj poobede, štvrtok poobede, streda teda padá keďže deniska nemôže, alebo ak chceš evicka môžeme my ísť okolo tej 15.OO hod do toho dargova alebo to necháme na štvrtok alebo piatok 😉
deniska dikes za opýtanie

janka1874
19. jan 2010

evicka preto až teraz lebo ani poriadna zima nebola a podľa nového zákona kedže upravili rozmer dezénu mi trebalo nové gumy a od novembra bolo perno tak na to nikto nemal čas a ani som veľmi auto nepotrebovala sem tam na presun sa dalo použiť pokiaľ nenasežilo a to bolo pár dní pred vianocami 😀 😀 😀 a teraz už nie je veľa ľudí a sú aj gumy lacnejšie 😀 😀 😀

my ako som už písala doobedu moc nie keď tak poobede by sme niekam išli

aeouliana
19. jan 2010

v piatok mozem aj doobedu, aj poobede. popripad aj vo stvrtok...v piatok urcite 🙂 zajtra nic, lebo este musim dovybavova krstiny.

ajka: takze anglictina...hovorila som priamo s babulou, ktora kurz vedie. mas si pozriet info. o kurze na stranke Stonozky. dala mi aj prihlasku (al velmiju asi nepouzijs, lebo je uz dost pokrcena z mojho vaku, ale opytaj si vo stvrtok). tu su podmienky:
- kurz trva 6 x 30 min. anglictiny, ale je potrebne vyclenit si est 15-30 min. naviac
- cena za kurz je 15 Eur (vratane vstupu do Stonozky a obcerstvenia)
- je potrebne si zakupit CD s pesnickami Hocus Lotus/10 Eur - vystaci na dobu jedneho roka
- cena za jednotlive hodiny je 3 Eur (len za predpokladu, ze pocet deti neprekroci 8 v skupine)
- nahradit si je mozne iba jednu hodinu a to v tyzdni po skonceni kurzu

je tam viac bodov, ale tieto su podla mna najpodstatnejsie.

ajka72
19. jan 2010

aeouliana tých 15 eur mám brať ke´D POJDEM 6x za sebou a tie 3 EUR keď pojdem do stonožky v utorok a bude kurz, trošku tomuto nerozumiem, ke´d to porovnáš s tým čo chodí tvoje dcérka čo by si mi odporučila a ona kde presne chodí a koľko platíte na aku dobu, začala chodiť od 3 rokov alebo ešte skor, vidíš že sa aj naučila niečo z angliny

ajka72
19. jan 2010

a tých 15 eur resp. 3 eur budem platiť za jednu?

evicka1
19. jan 2010

ahoj zeny
jani: ja neviem ake su tu zakony no u nas gumy prezuvas k prvemu oktobru co je parada. nic proti tebe ani sa za to nehnevaj ale mna pred troma rokmi zrazil teda zostrelil z cesty nejaky debil co mal v zime letne gumy 🤐 je to trosku nezodpovedne. jasne sneh nemusi byt ale minusove teploty stacia a tych bolo dost-tot moj nazor kazdeho osobna vec
dnes sme sa boli sankovat na kavecanoch. no kocky vyslapat ten kopec tri krat-nemyslim ten obrovsky ale ten mensi, ale aj to bola sila.matka ako tazny kon sa neosvedcila.som totalne hotova. no hugo sa vyblaznil pacilo sa mu. spustal sa aj bez sani, ono sa mu to krasne smykalo po oteplovackach a nasiel si aj taky kus ladu kde sa snazil postavit -milion krat si sice hubicku namlel no neplakal bolo vidno ze si to uziva 😀 teraz kasle no nevadi... to len aby asi nevysiel z cviku
aji: kludne mozme omrknut ten dargov no nemozem byt dlho tak max hodku a pol idem strazit susedke drobca musi na gyndu a nema chuderka opatrovnicku
a vo stvrto alebo v piatok mozme ist kamkolvek

aeouliana
19. jan 2010

podla mna je 15 Eur popolatok za kurz a plus k tomu este 3 Eura za kazdu lekciu.
my chodime do Helen Doron. Saska tam chodi uz rok, teda zacali sme ked mala 2 a pol roka. je to velmi drahe, alel paci sa jej tam a nalepilo sa na nu. platime nejakych 76 Eur registracny poplatok (v tom su CDcka a ucebnice na cely rok-10 mesiacov) a + k tomu platime 430 Eur rocne (mozes zaplatit bud jednorazovo, na 3 splatky, alebo mesacne). hodina trva 45 min. pristup je perfektny a Saska tam zboznuje chodit. je to formou hry. predpokladam, ze ten Hocus bude nieco podobne. nevidela som to, takze neviem porovnat. cenovo je urcite vyhodnejsi ten Hocus. v Helen to je zas kontinualna priprava pre deti do 14 rokov. v triede je max 7 deti, takze sa vedia venovat kazdemu dietatu. si tam spolu s detmi cely cas (aspon kym su take male). 😀

ajka72
20. jan 2010

evicka tak dnes ja nemožem lebo práve mi mama volala či s ňou nepojdem do baumaxu mení si vchodové dvere a aj prechodové v byte ale štvrtok poobede -doobeda chcem ísť do MC na tu školku a piatok doobeda a aj poobede môžeme tak sa už len dohodnuť 😀

mata1976
20. jan 2010

ahojte kosicanky, prosim poradte mi dobru predajnu s autosedackami ale kde sa do toho trosku rozumeju. surne potrebujem kupit sedacku pre malu a som z toho na nervy, vsade mi povedia nieco ine... 😒 ☹ 😢 Dakujem

janka1874
20. jan 2010

mata keď akú nájdeš daj nám vedieť

evicka: od kedy sú mínusové teploty na aute nejazdím nie som samovrah to len aby bolo jasno 🙂

evicka1
20. jan 2010

aji: pohoda.uzij si s mamkou nakupi. sme boli von no poviem vam tam fuci taky hnusny vietor 😝
mata1976: myslim ze v ke ani nic take neni. ja som kupovala v prahe v obchode len na autosedacky tak tam to bolo super. skoro ku kazdej nam podali vyklad.

zuzkaprofant
20. jan 2010

ahojte kosicanky sa troska k vam pridam ak mozem

chcem sa opytat kde sa da chodit s babatkami v ke plavat lebo idem okolo velkej noci na 2 mesaice do kosic a tak by som chcela niekam vypadnut s malym aby sme neboli len doma

je aj dake dobre centrum pre rocne deticky kde sa da stretnut a aj pohrat dakujem vam

janka1874
20. jan 2010

žienky neviem kto akú veľkosť tých plienok potrebuje ale teraz mi volal drahý z tesca že ich majú

mata1976
20. jan 2010

evicka1, asi mas pravdu, kazda predavacka povie ine (najviac sa mi rataju take, co nemaju ani sajnu co sa ich pytam a na vsetko odpovedaju 'ano' len aby predali 😠 😠 😠 ) Presla som skoro vsetky predajne v KE (okrem Barce), aj som kontaktovala nejakych predajcov emailom a precitala celu diskusiu ohladne autosedaciek tu na MK a cim dalej zistujem, tym mam vacsi chaos. Ide totiz o to, ze mala ma nieco vyse 6mesiacov, vazi 8,5kg a vozim ju v autovanicke. Ta jej uz pomaly zacina byt mala tak musime do autosedacky, problem je v tom ze neviem ci 0-18kg alebo 9-18kg. Baby mi radia 0-18kg lebo este nevie sediet, z jednej bratislavskej predajne mi odpisali ze moze do 9-18kd ked bude tolko vazit ze tam nejde o vek a ci sedi ale o vahu, no kto sa ma v tom zorientovat 😝 😝 😝

zuzkaprofant, plavat sa da rehabilitacnom centre v Saci, tam chodime aj my, deticky maju hodinu v stredu a sobotu o 8am, treba sa vopred nahlasit (055/7234 888) a 60minutova hodina stoji 5,60eur.
Potom je este kurz plavania vo Via-vitae na Diamantovej ul, vedie to p.Lukacova (0907 941 116; e-mail: eva.lukacova@kidfit.sk), 45-minutova hodina stoji 12,60eur a myslim ze treba zaplatit cely kurz (10 hodin).

janka1874, vdaka za tip uz sme vcera kupili, kamoska mi volala ze v malom tescu maju nasu velkost...

janka1874
20. jan 2010

mata ako môžem poradiť lepšia je 0-18kg my sme pôvodne mali pre staršiu od 9-36kg a potom sme ju predali bola totiž taká veľká že tam sedela ako paragraf a na dlhých cestách jej padala hlava do predu keď zaspala a to sa pritom dala polohovať ale aj keď to mala maximálne napolohované aj tak jej padala hlava no des to bol tak sme ju predali (čo síce ľutujem lebo mohla ostať našim do auta kedže už majú 3 vnučky tak by sa využila) a kúpili sme od 0-25kg a som spokojná

evicka1
20. jan 2010

ahojte
aky ste mali den? my sme dnes volali o plavanie v barci tak kurz 8lekcii po pol hodine stoji 76eciek. plave sa len piatky od 16:45
zajtra zavolam do tej sace. mam to trosku bliz tak uvidime
robime nieco zajtra?

ajka72
20. jan 2010

evicka ja zajtra doobeda idem do MC na tu školku potom obedík a tak okolo druhej som voľná ale tvoj malý myslím spinká a môžeš až okolo tretej alebo potom v piatok možem aj doobeda tak uvidíme ako sa vyjadria ostatné maminy ktoré by mali záujem na stretku

evicka1
20. jan 2010

na tu skolku som zvedava tak daj aji potom vediet ake to bolo... zajtra musim ist vyreklamovat boty. no kupila som si v bati cizmi mala som ich dva krat no a rozpadla sa mi podrazka 😠
no v piatok sa mozme vidiet urcite

janka1874
20. jan 2010

žienky mne je ešte dosť často drahý doma tak si to užívame (teda už si aj poriadne ideme na nervy 😀 😀 😀 ) ale keď už nabehne normálne do práce (čo ale zatiaľ nevieme kedy bude) tak sa intenzívne pridáme to už snáď bude aj vonku normálnejšie a budeme mať aj skate

sisull
20. jan 2010

ahojte, potrebovala by som tehu rifle a kedze vy ste v tom uz zbehle, kde v ke mam hladat predajne s tehotenskou modou? d.

ajka72
20. jan 2010

o.k. evka dám ti určite vedieť, držím prsty aby si dobre pochodila na reklamácii to by aj mňa nasr..... 😠

evicka1
20. jan 2010

aji: no cizmi od tamana vydrzali skoro rok a toto ani dve cesty
deni: prosim mozem si v piatok zobrat manducu? chcem ju do tatier a pozicat kamoske nech odtestuje a nech investuje 😀

aeouliana
20. jan 2010

mata1976: tiez odporucam 0-18. Saska ma 4 a pol roka a stale je v nej. boli sme s nou aj v Taliansku a CHorvatsku...je super, lebo sa da polohovat, tak to vies dat aj do pololahu.

sisull: Optima : H&M, Maderna, Peacock...

evka, ajka: v piatok doobedu je ok. tak medzi 10-11 (snad budem stihat..idem so Saskou rano na 8 na laergo a potom ju est hodit do skolky a zosuladit kojenie)...mozeme skusit Vincent, popr. Dargov? manducu donesiem.

aeouliana
20. jan 2010

u nas dnes hruuza. net nesiel a este nam zatepluju strop prizemia (moju podlahu)..takze nam vrtali pod zadkami cely den (maly mal hysaky... 😒 manduca pomohla...aspon na hodku zaspal). potom som s nim sla radsej von do toho vetriska... aspon trochu sa vyspal.

evicka1
20. jan 2010

aeoul: vincent ee, ale mozme skusit ten dargov alebo tu kiiku... no manduca je parada nedam na nu dopustit 😀mne zachranila tolko krat nervy 😅
tak v piatok pojdem zase na 9:10 a mozem do stonozky popripade vas pockam vonku ked nebude nejaka otras kosa. dnes sme boli len dve hodky no z hlavy mi vyfukalo aj to co tam nemam 😀
sisull: no ja som kupila gate u tamana na hlavnej ... maju skoro vsetci a za dve stovky...

aeouliana
20. jan 2010

evi: este neviem ako budem stihat. potom brnknem,ze kde ste.

ajka72
20. jan 2010

tak ak suhlasíte mohli by sme skusiť ten Dargov ja mám s kikou trošku problém keď vezme široký kočiar nevojdem do busu a golfky beriem len na krátke trasy napr. MC a domov lebo je v nich inak zima možno keď bude teplejšie tak pojdem s dievčatami na autobus bez kočara alebo len s golfkami ale samozrejme vy môžete ísť , evka ty vieš s autobus prísť aj na námesite osloboditeľov lebo ak ano tak tam môžeš vystupiť a stretli by sme sa pred dargovom a deny by dobehla akoby jej to vyšlo 😉

aeouliana
20. jan 2010

ok, tak Dargov. mne vyhovuje 🙂

deni_v22
20. jan 2010

ahojte, ja som z temy, Kosice-Saca, ktoru ste tu pred nedavnom rozoberali 😉 ..pozeram, ze planujete stretko v Dargove. Boli sme to vcera omrknut a ten detsky kutik (ci ako ho mam nazvat) je uz zruseny 😖 ... Tak ja len aby ste tam nesli zbytocne...

aeouliana
21. jan 2010

deni: dik za info. 🙂 tak kam pojdeme? ostava Med Malina, Aida, Vincent, Stonozka a ta restika na Alzbetinej 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre