Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

kamilecka
13. jan 2009

Lindulienka ja som vcera robila ryzu a rybku tak Davidko zareagoval tak ze ked som mu dala do pusy susto tak sa skoro povracal 🙂
Ranajkujeme buchticky,nerozi ze mi spapa niejaku sunku.Buchticky,lupacky,kroasanty 🙂 Na desiatu ovocie aj to cerstve len jablcka a babany,ine ovocie len vyzivkove.Obedy som mu zacala delit,spapa polievocku a potom aby vedel chute ze zemiaky zvlast,masko zvlast a aj zeleninky zvlast.Doposial to mal vsetko miesane spolu. Na olovrant zboznuje jogurtiky a vecera to iste ako obed 🙂

lindulienka
13. jan 2009

Kamilecka, na rybku som zabudla. Tu Saska spapa len so zemiakmi, celkom jej to chuti. Aku rybku si dala Davidkovi. Ja davam Pangasa, no docitala som sa o nom "hrozne veci", tak neviem, ci jej ho mam este davat ☹ . A co sa tyka jedla pocas dna, sme na tom skoro rovnako 😉 , len v trochu zmenenom poradi 🙂 . Dokonca veceria to co zvysi z obeda 🙂. Z ovocia spapa len jablko, banany nechce a mandarinky prip. pomarance uplne odmieta ☹

kamilecka
13. jan 2009

Takze vidim ze si mozeme podat ruky 😀 Spravila som pangasiusa ale nechcel,teda raz mi spapal ale to ho mal pomiesaneho so zemiakmi a zeleninou. A co take zle pisali o tej rybe?

lindulienka
13. jan 2009

Ano, mozme si podat ruky 🙂 . Tu najdes viac info http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Nejedzte-Pang...
My este dojedame zasoby z mraznicky a potom ... neviem aku rybu bez kosti budeme papat ☹

kamilecka
13. jan 2009

No tak to si ma nepotesila,tak musime prejst na inu rybu 🙂 niejaku slovensku 🙂 My mame radi panga ale toto ma zarazilo,dobre ze mi to davidko nezjedol 🙂 budem kupovat Hoka a bude ok 🙂 snad

lindulienka
13. jan 2009

Ani ja som sa nepotesila, ked som si to precitala. Ja ho Saske uz nedavam, dojeda ho u nas uz len manzel. A Hok nema kosti?

kamilecka
13. jan 2009

No my sme ho mali vcera a dnes manzel dojedal 🙂 Hok ma kosti ale povyberam 🙂 zasa to nieje taka porcia ze sa neda povyberat

lindulienka
13. jan 2009

🙂 super, tak dakujem za tip, zajtra sa vyberieme do Carre4 a kupime si teda Hoka 😉 , potom dam vediet ako sa "uchytil"

kamilecka
13. jan 2009

My sme stale papali hoka ale ked som pocula ze detom davaju pangasa tak sme presli aj my na neho a nam aj chutil,takze davidko ho papal asi 2x a myslim si ze mozu uz skusat aj ine ved uz su velke nase deticky.Viem ze este mamicky zvykli davat aj kapra.

lindulienka
13. jan 2009

Dakujem pekne za rady, poskusame a uvidime. Presne tak, nase deticky su uz velke, uz mozu temer vsetko okrem alergenov, ale ... keby neboli take vyberave ☹

kamilecka
13. jan 2009

No veru, my ziadne mandarinky, pomarance, kiwi niiic, len vo vyzivke 🙂 ale neboj snad pride leto a budu vidiet ze ake fajne papame tak sa pridaju 🙂

lindulienka
13. jan 2009

Presne tak, na leto a ovocie a zeleninku sa velmi tesim. Mne bolo luto, ked Saska stala pri mne ked som jedla pomaranc alebo mandarinku, tak som jej ponukla 🙂 . No, hned to vyplula a tak sme zostali len na jablku 🙂

kamilecka
13. jan 2009

Ja si myslim ze to pride 🙂 aj ked neviem ako ja, leto a ovocie, ked chcem kojit aj druhe 🙂

lindulienka
13. jan 2009

No podstatne je, ze do porodu stihnes jahody a ceresne 🙂 . Potom budes dllllho len na jablkach (ja som nemohla jest ani marhule, ani broskyne, proste ziadne ovocie pocas prvych mesiacov kojenia, lebo Saska mala koliku ☹ ). Teraz este kojim, ale jem uz temer vsetko ovocie

kamilecka
13. jan 2009

Ja som nejedla ovocie dost dlho, kojit som prestala v 15mes. To som mala zdravotne problemy a musela ist na roontgen tak niejako sme takto spontanne prestali,kedze mi na roontgene sestra povedala ze 3 dni nemam kojit. Tak sme prestali uplne 🙂

Tak idem hajat,dobru 🙂

lindulienka
13. jan 2009

Kamilecka, zelam dobru nocku a dakujem z prijemny pokec 🙂

zuzka111111
13. jan 2009

ahojteee

Yvka sestra mi byva pri stanicnej tak porozpravam o tej skole na stretku vsetko poviem ....alebo tu ak by si nedosla...

Janka :::dostanes 😠 😠 ....mas problem ze mam dve dettttttiiiiii 😠 pocakj v utorok na salse 😝 mne robi momentalne jediny problem navstivit kamaratky to ze som bez autaaa MHD s tym dvojkocikom ani by som to nezdvihla.....jani kolko sme sa nasankovali na stratenej 😀 😀

tak mne to o 16 tiez vyhovuje to uz by mali byt hore ale zakon schvalnosti vtedy budu tahat Dvojhodinovku 😝

janka1874
13. jan 2009

no zuzi ja s tým problém nemám teda nie s tebou ale sama uznaj už to nie je ko bejvávalo tu kávička tam kávička a podobne teraz sa ani poriadne nestíhame stretnúť a s autom som na tom podobne auto na letných gumách (aspoň by som sa riadne vyšantila 😀 😀 😀 )no keby som nemala malú tak mi je to u prdele ale teraz už nie 😀 😀 😀
no a na stratenej bola fak supeeeeeeeeeeeeeeeeer

dea
14. jan 2009

zuzana355 no tatik by ma musel najprv oplodnit 😀 inak jedine ze susedovie bude to druhe 😀 😀 😀 😝
a na taketo rozhodnutie musia byt dvaja
😉 inac by to bola riadna podpasovka 😒 a neviem akoby ju rozdychal moj muz 😝 😝

zuzi ktoru tortu si myslela???

norik1
autor
14. jan 2009

juuuuj maminy tak ste to tu vcera rozficali....inac som v soku z toho pangasa, aj ked u nas doma fici kapor (mm) alebo zubac (ja). Len ta svina zubac je tak drahy, ze az strach... tak si ho davam len za odmenu 🙂 A co tolstolobik? ten tiez nema moc kosti, nie?

Ja sa zatial vytesujem, ze Filipko zje vsetko, co mu dam do ust, raz len strajkoval pri karfiole ale odvtedy mu ho maskujem do zemiakov a zje aj to...som zvedava, dokedy mu to vydrzi 🙂 hlavne ked uvidi ze maminka nepapa cviklu, ocko zasa krupy....

janka1874
14. jan 2009

no norik my mse do roka mali super papačku doma a teraz hotová katastrofa také ako raňajky a olovrant a tak to by bola ešte pohoda ale obed to je hotová pohroma čokoľvek jej dám nechce ☹ ☹ ☹ aj to čo jej pred tým chutilo už som zúfalá a nechce ani to čo jem ja už aj to sme skúsili

norik1
autor
14. jan 2009

Jani tak to bude potom asi nejake obdobie, z ktoreho musi vyrast.... je dost mozne ze to caka aj nas, uvidime.... ale urcite ratam s tym ze s objavovanim novych chuti zacne vymyslat aj nas certik...

andrea.m
14. jan 2009

zato naša tami vstane od stola a akonáhle vidí niekoho jesť tak si pýta ale takým štýlom akoby nejedla pol roka predtým 😀

janka1874
14. jan 2009

no norik zatiaľ v to verím aj ja ale to obdobie už trvá nejako dlho sokoro mesiac

lindulienka
14. jan 2009

Saskine nejedacie obdobie trva uz cca 3 mesiace ☹ , stale sa meni len "druh" toho co neje ☹ .. tesim sa ked sa to zmeni a bude papat ako Andrejkina Tami 😀

yvka
14. jan 2009

Zuzka11111: dakujem že sa spýtaš sestry, potom mi daj vedieť. Ale viac-menej sme rozhodnutí pre L.novomeského a v piatok a sobotu je zápis. Inak pozerala som si tvoj albuma musím povedať že máš strašne rozkošné dievčatká. A ten kočík to je pre obidve baby? No totižto rozmýšlame nad tretím ale neviem ako to načasovať. No veď nejko sa to už načasuje samé. 😀 😵

miresta
14. jan 2009

yvka - o tej Staničnej základnej škole ti môžem porozprávať aj ja chodila som tam celých 8 rokov, aj s mojimi štyrmi sestrami. No je to škola úplne normálna, zmenili sa tam niejaké postoje, ale skôr by bolo lepšie ak by si dala niejakú presnú otázku čo ťa najviac zaujíma. Napíš do IP. Ja som bola veľmi spokojná a veľmi rada na tu školu spomínam. 😉

Dievčata s tou rybkou Panganiusom ste ma teda vňbec nepotešili ja ju jedávam stále.....no už nebudem. ☹

Na stretko neviem, sme ešte stále choré, zajtra ideme na kontrolu, tak uvidíme........no ja určite budem brať ďalšie antibiotika pretože mi vôbec nie je lepšie, stále kašlem, nič nevládzem a cítim aj na hrdle. ☹

zuzka111111
14. jan 2009

yvka...sestra hovori ze si uz zistovala lebo na dalsi rok aj ona ide dat maleho do skoly a ze je tam teraz vsetko vynovene dokonca maju nejake specialne miestnosti na urcite druhy predmetov kde este take nevidela aj na jazyk su dobry sestra povedala ze citala hodnotenia a u ze L Novomesky bol na takej istej urovni ako stanicna ale ze o par bodou mala viac stanicna.... tak moze chodit synator s frajerkou aspon bude mat na neho dobry vplyv :-
a ten kociar je pre dve deti je super velmi mi pomohol lebo inak neveim ako by som chpodila.... 😝

miresta uz nech dte zdravucky nech uz ideme vonkuuuuuu.... ako ti spinka mala chodi spinkat aj doobedu tak ze by aj v kociku spinkala?? lebo ja zvyknem ist tak okolo pol desiatej aby mi nelly zaspala lebo inak sa jej nie velmi paci v kociariku 😠

fibus
14. jan 2009

ahojte mamusky, po case robim kuk co nove, a vidim ze sa chysta stretko, na ktory den ste sa dohodli ? aby som kukla jak robotujem a by sme aj dosli kym sme zdraví, 🙂

janka1874
14. jan 2009

yvka tých psov čo máš v albume máte aj doma alebo to sú niekoho iného sú to neskutočne krásné psy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre