Mamičky, tehuľky a snažilky z Košíc. Piata časť

norik1
28. nov 2008

Ahojte, keďže sme dosiahli hojný počet príspevkov v štvorke, tak zakladam ďalšiu časť ešte teraz rýchlo ráno, kým nie sme tak rozbehnuté v diskusii 😀 😀

mata1976
24. sep 2009

Ahojte, dnes sme kupili nausnicky takze asi skocime k nasej pediatricke aby nam prepichla uska. Tiez chodime k Antonyovej, odporucala nam ju moja znama a som spokojna 🙂

Tiez sme boli pozriet jaslicky na Ovrucskej, vraj sa treba poistit aj rok dopredu lebo je vela deticiek a malo jasli. Maju to tam velmi pekne. Este musim pozistovat od mamiciek co tam nosia deti ci su spokojne...

janka1874
24. sep 2009

mata a kde ste kúpili naušničky

sasenkat
24. sep 2009

ahojte,
nam pediatricka odporucila davat lieh keby uska po prepichuti scervenali, ale nic sa nedialo tak nebolo treba, vraj je to lepsie ako mast
a ja som aj nausnicky dala den pred tym ako sme sli prepichut do liehu vydezinfikovat 😉

sasenkat
24. sep 2009

aj my ideme v sobotu na svadbu ale do zvolena, tak nechavame sasenku u nasich na furci
cely vikend tam stravi tak dufam ze to dobre dopadne ... doteraz este len raz spala u nasich

sasenkat
24. sep 2009

jedna kamoska si tie jaslicky na furci velmi chvalila ... 🙂

sasenkat
24. sep 2009

Janka, juj to je tazke ked mate taky problem hore schodami, verim ti ze nevladzes, ved uz som sa ani nenezdala a ty uz o chvilku rodis 🙂
Sasenka by zasa len po schodoch chodila ... ked niekam nechce ist tak jej poviem ze pod nejdeme schody a okamzite ide
... neplati na Sendy ani keby si vysla ty sama a ju nechala jedno poschodie dole ze pride za tebou ? ... hoci najprv aj s placom

zuzka111111
24. sep 2009

ahojte kazda niekam ide ja mam stretko zo strednej dufam ze to tatik zvladne a nebude mi mobil brnčať 😠
3jeho ideme na svadbu tiez som zvedava do ktorej deti vydrzia...

inak lilka tiez je uz v skolke celkom v pohode z domu este pomrnci poreve ale ked pridem po nu tak vraj dobra tak uvidime ...dnes sme hovorili ucitelke ze zajtra nepride a lilka v satni kričí ze ona chce ist do skolky tak som zvedava na ranoooo velmi ci bude chciet ist..

tiez ma nejak hjrdlo bolka aj nadcha a obe kocky uz niesu 100% centne tak len cakam co bude

zuzana355
24. sep 2009

jejda tak my sme sa neako dohodli toooolko svadieb tretieho či to tie nevesty tak rozhodli 😀 😀 aj my ideme ale bereme aj deti tak som zvedava mala už ma ušité družičkovské šaty tak dufam že vydržia celý obrad 😀 😀

janka1874
25. sep 2009

to len my nikam neideme 😀 😀 😀 😀

sasenkat nezaberá skúšala som bude stáť na mieste a vrieskať a vrieskať

zuzana355
25. sep 2009

jani no ty už len seď doma a čakaj na druhú malú herečku 😀 😀

no aj ja som sa ta chcela spýtať že ked ju necháš tam či nepojde za tebou ale vidím že ani táto možnosť nezaberá tak saška je asi dosť tvrdohlavé díte 🙂

mata1976
25. sep 2009

Janka, nausnicky sme kupovali v zlatnictve Gold na hlavnej, medzi aidou a tescom, vybrali sme take jednoduche (ale pekne) a zjednali sme cenu len nie som este zvyknuta, najradsej by som jej nedavala ziadne 😉

Kamilecka, dakujem za tvoj nazor, je tu este jedno forum kde pisu o tychto jaslickach tak idem nastudovat. Aj ked nam to nesuri, ved mala ma len 2,5 mesiaca 😀

No a ked sa tu hovori o svadbach, my ideme 10.10. na svadbu svagrovi do Sniny, saticky sme uz malej kupili tak sa tesime, uvidime ako to zvladne...

Buduci vikend sa zase chystame do Miskolca na nakupy (hlavne plienky) aj ked neviem ci sa to este oplati po zvyseni DPH???

mata1976
25. sep 2009

Aj my trochu soplikujeme, susedia musia mat dost ked im rano o 7-ej zapnem vysavac aby sme odsali 🙂

kamilecka
25. sep 2009

Ahojte

Mata1976 my sme zapinali vysavac o 2 v noci a o 4 v noci 🙂 kaslat na susedov 😀 A co sa tyka tych jasliciek, no fakt prostredie krasa,ucitelky mile ale zly system,teda aspon ja si myslim ze za 5 eur na pol dna, Davidko mohol aj doma spat,ked ho tam nechali nech zaspi a to uz mal 2 roky a 2 mesiace,tak to je potom aka starostlivost ked ho tam kludne nechaju zaspat a ani nemaju snahu ho zobudit, to deti si tam mozu robit co chcu....... no mne sa to velmi nepacilo.Trom detom sa ucitelka venuje a ostatne nema snahu zapojit do hry? 🙄

A teraz co som videla DAVIDKA na prechadzke tak sli vsetci pekne spolu,pochytane deticky za ruku a to takto robia vsetko spolu, papaju,spinkaju,idu na prechadzku ... a aj dietako potom nema chaos v tom co ma teraz robit,ale uz ked si zvykne na ten system ze teraz toto,potom tamto tak sa lepsie vzije so skolkou.

janka1874
25. sep 2009

no zuzka to teda je a v podstate aj má byť po kom tvrdohlavá som ja aj drahý a ešte je aj Sendy kozorožec no čo dodať kombinácia za všetky drobné 😀 😀 😀

mata o 7-mej to je pohodička nám keď robili strechu tak boli schopný začať vrtať o 5.30 to som vtedy skoro infarkt dostala a nie len ja ale celá rodinka sme šokovaní vyskočili že čo sa deje si predstav že sladko spíš a o 5.30 vŕtačka nad hlavou začne hučať juj vtedy som sa riadne vytočila a nie len ja ale viacerí susedia

kamilecka
25. sep 2009

Janka u nas pomohla zahovaranie, napr ze pod lebo doma nas caka napr havko,alebo ked nieco lubi papat tak jej slubit ze jej das ked pojde sama.A tiez ked som povedala Davidkovi ze mamka ma v brusku sestricku a nevladze jeho zobrat tak to pochopil a ze ma bolia rucky

lovacka
25. sep 2009

baby nikto neviete o ejakom ubytku v okolo valalikov?pls velmi mi pomozete

sissi2
25. sep 2009

ahojte maminky.chcem sa vas opytat,ci niektora nepouziva UM nutrilon 1,lebo my sme kupili vcera 2kusy 800g,ale nie extra ale ten co je vhodny po materskom mlieku,je to do 6mesiacov,ale my sme museli kupit ten extra,lebo malinka nam z tohoto vrackala,tak jednu nerozbalenu nam vymenili,ale z tej druhej nam chybaju 2davky,stala 15,60eur,ale dala by som ju za 10eur,ak by mal niekto zaujem,prosim,dajte vediet,pomohli by sme si navzajom,byvam sice 15km od KE,ale v pondelok by som doniesla do mesta,ak niekto,tak prosim dajte mi vediet.dakujem a dobru noc zelam vsetkym..

monikaaerik
26. sep 2009

ahojte dievcata,

skolku mame poriesenu, lepsie sa ani nedalo, bude najblizsie pri bydlisku, neurologicka odporucila,takze nie je ziadny problem a dufam,ze ani nebude. ale chcela by som sa na vas opat obratit. Boli sme u psychologicky lebo Emka ma zvysenu mieru vzruchu, co ma asi kazde dieta v nasom veku, a odporucila nam plavanie,my sme chodili do novej nemocnice,ale rada by som mozno vyskusala nieco ine.nechodievali ste,alebo nechodite do sace? u pediatricky som si vsimla letak,ale neviem co to stoji. velmi sa mi pacia via vitae na popradskej,to by bolo aj najblizsie,ale ta cena, momentalne si to nemozme dovolit.
Vlasti, ta uzdicka caka aj nas, tak som zvedava na vase reakcie, nam stomatolog povedal,ze to miesto musia umrtvit, uzdicku narezat a take 3 stehy, ktore sa potom musia vyberat a ze dobre by bolo to absolvovat to ak budu 1 aj 2 trvale vonku,da sa to aj teraz,ale u 2 rocneho dietata si to neviem predstavit, ked len tu injekciu do dasna,tak mam soky.
Baby dakujem...Monika

lindulienka
27. sep 2009

Monika,

my sme chodieval ido Sace ... cca pred rokom to stalo 170 Sk (rodic+dieta).
Maj sa krasne.

janka1874
28. sep 2009

Ahojte
ako vidím cez víkend tu bolo relatívne prázdno tak ani nemám čo dočítavať
my sme neboli doma trošku sme si ešte užili slniečka na chate juj bolo super počasie

lovacka
28. sep 2009

ahojte
monika my chodime plavat do novej nemocnice na rehabilitacne do hubert vane.stoji to 220 sk hodina a si tam len ty a babo ale ako pozeram vy ste uz veliky a vy akt potrebujete uz bazen.ja som nadmieru spokojna musim poklopat klop klop klop. 😀 maly vodu miluje a je to vidiet aky je spokojny aj na tom plavani.potapame sa vo velkom od preveho dna takze my nemame problem s vodickou 😵 😵 😵

matesma
28. sep 2009

Ahojte baby nema niektora z vas zaujem pracovat alebo brigadovat v jednom kozmetickom butiku v Ke??kamoska hlada posilu 🙂 ak mate zaujem napiste mi do IP dakujem

ajka72
28. sep 2009

monikaaerik chcem sa ťa opýtať ako sa u vás prejavovala tá zvýšená miera vzruchu, ja mám dvojročné dvojičky dievčatká tak ma to zaujalo dikes 😉

janka1874
29. sep 2009

Ahojte
kde ste stratené žienky 😀 😀 😀

lovacka
29. sep 2009

asi skladaju ohen v kozube 😀 😀 uz sa neviem dockat kedy sa zacne kurit do kozuba 😀 len neviem kto nam bude chodit na drievko ked ostaneme s drobcom samucky doma

janka1874
29. sep 2009

juj to by som brala milujem kozub a praskanie dreva no v bloku hold smola 🙂

zuzana355
29. sep 2009

no jani čo by si nemohla ak velmi chceš tak možeš len musíš dávať pozor na susedov 😀 😀 😀 😀 nieže ich vyčmudíte 😉 my máme aj drevené parkety takže mame čo paliť 😵

miresta
30. sep 2009

ahojte kočky, tak po dlhej dobe sa ozývam. Máme sa fajn, akurát že sme boli teraz choré, vlastne ja ani veľmi nie, skôr maličká tá mala aj horúčky, sople kašel, no prvý krát čo bola naozaj chorá, musela barť aj antibiotiká.
Ja mám prechladený krčný sval, tak sa neviem hýbať, ale inač fajn, bruško mi konečne začalo rásť, tak sa cítim ako tehotná už načase.!!!! 😀

janka1874 - ako sa máš moja? Ako ti to ide s bruškom? A ako riešiš kočiar? Ja chcem kúpiť súrodenecký lebo moja ešte nie je zvyknutá tak chodiť, ja ju väčšinou všade beriem do kočiara a myslím, že na zimu bude lepšie, ak budem mať obe v kočiary a hotovo. Čo ty, ako?

Pozdravujem všetky. 🙂

janka1874
30. sep 2009

ahoj miresta
no načase že si sa aj ozvala my sa asi ani nestretneme kým porodím 😀
že konečne začalo rásť bruško ja vyzerám už ako slon 😀 😀 😀 mne až veľmi skoro vybehlo a teraz už aj značne zavadzia 😀
kočiar no moja sendy je lenivec prvého stupňa (žeby po mne? 😀 😀 😀 😀) ale nie vážne nemám v pláne vrážať ďalšie prachy do kočiara niečo musíme vymyslieť v zime mne prídu tie súrodenecké také málo chránené ak by druhá babula bola letná tak nič nepoviem ale ináč sa mi moc nepáčia a dvojičkový nechcem určite 🙂 ja plánujem kúpiť skate tak uvidíme ako nakoniec dopadnem 😀 😀 😀
ináč ja v pohode len už si pripadám obrovská a nemotorná až hrúza

norik1
autor
30. sep 2009

Ahojte mamusky zdravim vas krasne po 100 rokoch 😉

ja som v jednom kolotoci vkuse, praca - doma, doma - praca, ale Filipko uz aj v jaslickach luska takze zvykame si na rezim 😀

som rada ze sa vam dobre dari a Janka, Miresta - drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre